close
تبلیغات در اینترنت
تربیت بدنی
loading...

فروشگاه دانلود فایل 98

تربیت بدنی

پاورپوینت نقش ورزش و فواید آن در افراد معلول

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 18:8 نظرات ()

پاورپوینت نقش ورزش و فواید آن در افراد معلول

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 76 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

پاورپوینت نقش ورزش و فواید آن در افراد معلول در 22 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت نقش ورزش و فواید آن در افراد معلول در 22 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx
ورزش نقش كلیدی را در زندگی و ارتباطات  اجتماعی افراد معلول ، همانند افراد غیر معلول ایفا مینماید . ورزش تمام شكلهای فعالیت فیزیكی را در بر می گیرد و شامل بازی ، تفریح ، ورزش سازمان یافته ، غیر رسمی یا ورزش رقابتی و ورزش محلی یا بازیهایی كه به برازندگی اندام ، آرامش فكری و روانی كمك می كند .


در سه دهه گذشته ، تلاشها در عرصه ورزش معلولین و فعالیت مناسب فیزیكی به طور قابل ملاحظه ای رشد داشته است تحقیقات علمی نشان می دهد درگیری افراد معلول در ورزش و فعالیت فیزیكی منجر به پیشرفت میزان سلامتی جسمانی و فكری می شود . همچنین ، ورزش و فعالیت فیزیكی موجب بهبودی و شادابی روحیه در بیماران روحی – روانی كه دچار افسردگی و اضطراب هستند ، می شود بعلاوه ، اعتماد به نفس بالا و شعور و آگاهی اجتماعی و خودباوری را به همراه دارد و می تواند به توانمند شدن افراد معلول كمك كند .

سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است كه ششصد و پنجاه میلیون نفر با معلولیت های گوناگون زندگی می كنند این معلولیت ها به دلائل مختلفی از جمله تصادفات – سقوط از ارتفاع – آسیب دیدگیها – خشونت – بیماریهای مزمن و عوامل دیگری مانند سالمندی به وجود می آید . از این تعداد 80 درصد  در كشورهای در حال توسعه زندگی می كنند بیشتر آنها فقیر بوده و محدودیت دارند و برای دستیابی به خدمات اولیه مانند تسهیلات توانبخشی با مشكلاتی روبرو هستند .

رشد شیوع بیماری به خصوص در كشورهای در حال توسعه هزینه عمومی بالایی را بر دوش دولت و دستگاههای مراقبت بهداشتی ، نسبت به جاهای دیگر تحمیل كرده است . ورزش می تواند هزینه ها را پایین آورده و روش موثری برای بهبودی و آرامش روانی در بین افراد معلول باشد .


معلولیت :

هر كسی در جامعه ممكن است در طول زندگی خود معلولیت را تجربه كند معلولیت یك بخش طبیعی از تجربه انسان است و افراد معلول بخشی از كل اجتماع هستند تعاریف زیادی از معلولیت ارائه شده است سازمان بهداشت جهانی اظهار می دارد كه معلولیت ( ناشی از یك اختلال) یك محدودیت یا عدم توانایی در انجام فعالیت است .


ورزش معلولین :

ورزش معلولین اصطلاحی است كه مخصوص افراد معلول طرح ریزی شده است ورزش ناشنوایان متفاوت از گروههای دیگر معلولین است در بیشتر كشورهای در حال توسعه افراد ناشنوا ترجیح میدهند كه بر چسب ناشنوایی بعنوان معلولیت به آنها زده نشود قوانین ناشنوایان تغییر پذیر نیست ورزشكاران و مربیان به جای گفتگو و ارتباط كلامی از طریق اشاره یا پرچم با همدیگر ارتباط برقرار می كنند در بیشتر كشورهای در حال توسعه ناشنوایی را هنوز به عنوان معلولیت به شمار می آورند .


فواید ورزش در معلولین

تا نیم قرن پیش تفکر عمومی چنین بود که افراد معلول جایی در صحنه های ورزشی ندارند و فقط می توانند تماشاچی صحنه های ورزشی باشند. اما امروزه با پیشرفتهای چشمگیری که در ورزش معلولین بویژه افراد دارای ضایعه نخاعی انجام شده نقش با ارزش روز بروز جای خود را در زندگی اینگونه افراد بیشتر باز می کند بطوری که امروزه ورزش بعنوان جزء لاینفک از زندگی افراد نخاعی باعث شده که بخش عمده ای از فعالیتهای مراکز ضایعات نخاعی در سراسر دنیا را به خود اختصاص دهد هر چند امیداست که این امکانات برای جانبازان نخاعی بنحو احسن در مدت کوتاهی فراهم شود اما گستردگی و تنوع حرکات ورزشی برای جانبازان نخاعی هیچگاه آنها را وابسته به وجود امکانات پیچیده نکرده است . لذا در این مقاله سعی بر آن شده است که جانباز عزیز نخاعی را به گوشه ای از فواید بیشمار ورزش آشنا سازم و در کنار آن برخی از ورزشهای ممکن را برای جانبازان نخاعی معرفی کنم و در پایان به نکاتی در باره کلیات ورزشهای افراد نخاعی بپردازم.


فواید ورزش :

الف- فواید جسمی

1-قلبی عروقی : ورزش باعث جلوگیری از رسوب کلسترول در دیواره رگها شده و مانع از ایجاد تنگی رگها و ایجاد بیماری تصلب شرائین میگردد که خود باعث ایجاد بیماریهای دیگر مانند سکته های قلبی و مغزی می شود. علاوه بر افزایش قدرت عضلانی

ورزش کارآیی و سلامت قلب را تضمین می کند بنابراین جانبازانی که ورزش می کنند کمتر از دیگران در معرض بیماریهای قلبی عروقی هستند.

2-ریوی : در اثر ورزش ظرفیت ریه ها افزایش یافته و در مقابل بیماریها مقاومت بیشتری پیدا می کند و شخص کمتر به بیماریهای ریوی مبتلا میشود. از آنجا که جانبازان نخاعی بدرجات مختلف دارای فلج عضلات تنفسی هستند. این مسئله باعث کاهش ظرفیت ریه ها می شود، ورزش می تواند تا حد زیادی بخصوص در آنانکه سطح ضایعه بالا دارند باعث تقویت عضلات تنفسی و بهبود ظرفیت تنفسی شود.

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت نقش بازی در تربیت کودکان

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 18:7 نظرات ()

پاورپوینت نقش بازی در تربیت کودکان

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 197 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 19

پاورپوینت نقش بازی در تربیت کودکان در 19 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت نقش بازی در تربیت کودکان در 19 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمقدمه:

کلید واژه: بازی، تربیت، رشد، کودک

بازی مهمترین فصل کودک است، بازی مهمترین جلوه حیات کودکی است، بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان به شمار می رود که در عین سر گرم کردن کودک کار کرد های مهم دیگری را داراست که هر یک از این کارکردها به جنبه ای از زندگی کودک مربوط می شود، که او را برای ورود به زندگی بزرگسالی آماده می سازد. بازی همواره و همیشه در تاریخ وجود داشته است. بازی همزاد و همنشین نوزادان کودکان و جوانان بوده است. تصور دنیایی بدون کودکان و کودکانی بدون بازی اگر نگوییم نا ممکن دست کم بسیار دشوار است. پرداختن به موضوع بازی فرصت مناسبی است تا یاد و خاطره روزهای کودکی دوباره مرور شود، گرگم به هوا، کلاغ پر ، عمو زنجیر باف، قایم باشک،  لی لی حوضک ، یادش به خیر صداقت و پاکی کودکی قهر های زود گذر و دوستیهای لطیف و صورتی، آن سالهای خوش که آسمان آبی رفیق روز هایمان بود و زمین مهربان دشتی بزرگ برای بازی های بی انتهایمان.


lضرورت و اهمیت بازی:

علاقه کودک به بازی امری فطری است و یکی از نیازهای جسمی و روحی او بازی و حرکت است. بازی وسیله طبیعی کودک برای بیان خود است بازی عاملی است برای رشد نیروهای خام و آماده سازی آنها برای استفاده در زندگی. (آلفرد دادلر)روانشناس معروف می گوید هرگز نباید به بازی به عنوان روشی برای وقت کشی نگاه کرد، و(گری لندرث) اظهار می کند بازی کردن برای کودک مساوی است با صحبت کردن برای یک بزرگسال. بازی و اسباب بازی کلمات کودک هستند بازی ساده ترین زبان برای کودک برای بیان خودش است. کودک عاشق بازی است و شاید بدترین جریمه برای او آن باشد که از بازی محرومش نمایند. بازی برای رشد اجتماعی، عاطفی، جسمی و ذهنی کودک اهمیت دارد. بازی روشی است که به واسطه آن می تواند اندام خودش و دنیای پیرامونش را بهتر بشناسد. متخصصان رشد همیشه تکرار می کنند که بازی کار و شغل کودک است. مهارت ها و ویژگی های کلیدی از قبیل: استقلال، خلاقیت، کنجکاوی، اطمینان، ایمنی، اتکا به نفس، دستیابی به دور اندیشی، رشد زبان و توانایی حل مسائل همه و همه در بازی کودکان متجلی می شود. برای پی بردن به ارزش و اهمیت بازی باید بازی کودکان و نحوه انجام آن را بشناسیم. و هرگز بازی کودکان را بیهوده تلقی نکنیم، چرا که بازی راهی است که کودک آنچه را که کسی نمیتواند به او بیاموزد، از طریق آن فرا می گیرد. زمان بازی زمان به دست آوردن دانش و تجربه است، در واقع اطلاعاتی که کودکان از طریق بازی به دست می آورند، نه تنها به زندگی حال بلکه به زندگی آینده آنها ارتباط پیدا می کند. در حقیقت بازی فرآیندی جهت آماده سازی کودکان برای آینده است.


تعاریف بازی از دیدگاه صاحبنظران:

فعالیـــت هـا یی که آگاهانه و به قصــد حصـــول نتیجــه انجــــام نمــی شود(جــان دیــویــی)

فعـــــالیـــت هــا ی در جهــت تـــداوم شــادمـانـــی(شاند)

بـــــازی یعنــــی یکــی ســاخـتـــن واقــعـیــت بــا خــود(ژان پیاژه)

فعــالیتـی فـی نفسه آزاد،بی هدف،سرگرم کننده یا تفریحی(لازاروس)

تمرینی غریزی و بی هدف از اعمالی که در زندگی آینده نقش اساسی دارند(گروس)

تعریف کلی:

به هرگونه فعالیت جسمی یا ذهنی هدف دار گفته می شــــود که به صورت فردی یا گروهی انجــــــام می پذیــردو مــــوجـــب کســب لــذت و اقنـاع کـــــــودک مـــی شـــود.


ویژگیهای اساسی بازی:

1) از درون برانگیخته می شود.

2) لذت بخش است.                                                                                             

3) آزادانه انتخاب می شود.

4) واقعیت گریز است.

5) بازیکنان به طور فعال در آن شرکت می کنند.

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت منابع درآمدی یک رویداد ورزشی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 18:7 نظرات ()

پاورپوینت منابع درآمدی یک رویداد ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 712 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34

پاورپوینت منابع درآمدی یک رویداد ورزشی در 34 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت منابع درآمدی یک رویداد ورزشی در 34 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx اغلب مدیران ورزشی احساس می کنند که توانایی جمع آوری منابع مالی را ندارند.

آنها بیشتر به صرف بودجه برای توسعه ورزش تمایل دارند تا این که طبق یک برنامه مشخص مبلغ قابل توجهی منابع درآمدی جمع آوری نمایند.

حتی ممکن است بعضی از مدیران ورزشی از منابع مالی بالقوه ای که در حوزه فعالیت آنها وجود دارد بی اطلاع باشند.

در هر صورت :

درآمدسازی برای توسعه ، برنامه ریزی موثر و حفظ استقلال ضروری است.


مهمترین منابع مالی در یك رویداد ورزشی

  حامیان مالی(Sponsorship)

 حق پخش تلویزیونی(TV Right)

 صدور مجوزها(Lisensing)

 بلیط فروشی یا دریافت ورودیه ها(Gate receipts)

 تبلیغات و بازرگانی (Merchandising & Commercial)

درآمدهای محل برگزاری مسابقات(stadium revenue)

 صحه گذاری (Endorsement )


حامیان مالی Sponsorship

- حمایت مالی معامله‌ای تجاری و دوطرفه است به نحوی كه طرفین قرارداد از آن منتفع شوند.

- حامیان مالی از رویدادها و وقایع ورزشی برای یافتن مشتری برای شركت تولیدی خویش استفاده می‌كنند.

- حمایت مالی یكی از شیوه‌های سرمایه‌گذاری در ورزش است كه در سایه آن رویدادهای سازماندهی شده مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

- حمایت مالی یكی از محورهای بازاریابی ورزشی است.

- با حمایت مالی شركت‌ها درصدد ایجاد وفاداری به محصول، آرم، افزایش مشتریان، ایجاد انحصار و تسریع در بازگشت سرمایه هستند.

- جذب حامی مالی یكی از شیوه‌های درآمدزایی Fundraising است و آن هنر جذب درآمد برای یك رویداد یا سازمان ورزشی است.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت منابع درآمدی رویدادهای ورزشی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:54 نظرات ()

پاورپوینت منابع درآمدی رویدادهای ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 672 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 82

پاورپوینت منابع درآمدی رویدادهای ورزشی در 82 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت منابع درآمدی رویدادهای ورزشی در 82 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx عدم توانایی بسیاری از مدیران رویدادهای ورزشی در كسب درآمد

عدم شناخت صحیح از رویداد و وجهه آن در جامعه

 مقصر شناختن عوامل بیرونی به جای عوامل تحت كنترل

ارزان فروشی رویداد و تاثیر مخرب آن بر وجهه رویداد

 عدم اطلاع از وجود برخی منابع درآمدی بالقوه

 و ..... 

تعاریف حمایت مالی

ارائه تعاریف مختلف به دلیل مواجه بودن با موقعیت های مختلف با ویژگی های متفاوت

4 موضوع مشترك در همه تعاریف :

  وسیله ای ارتباطی

ارتباط یك شركت با یك رویداد ورزشی ، فرهنگی و ...

به عنوان ارتباط اقتصادی بین موضوع مورد حمایت و شركت حمایت كننده

سود برای هر دو طرف قرارداد (Win Win Situation)


تعریف حمایت مالی ورزشی

حمایت از یک ورزش، رویداد ورزشی، سازمان ورزشی یا رقابت توسط یک شخص یا شرکت برای کسب منافع یا سود دوجانبه برای هر دو طرف قرارداد (كشاك ، 2004)

حمایت مالی از ورزش یک پدیده جدید به شمار نمی رود. nمشاركت یك شرکت استرالیایی به عنوان حامی مالی مسابقات کریکت انگلستان در سال 1850 میلادی


ارتباط مستقیم حمایت مالی ورزشی
با آمیخته بازاریابی

تعریف جدید از حمایت مالی ورزشی

روشی كه یك شركت با استفاده از آن برای حمایت از یك رویداد فرهنگی اجتماعی و به منظور دستیابی به مولفه های آمیخته بازاریابی آن شركت برمی گزیند . 


مدل عملیاتی به كارگیری و مدیریت حمایت مالی در ورزش

تناسب ارزش ها و وجهه شركت و ورزش یا رویداد

انتخاب حمایت كننده مالی بر اساس اهداف رویداد

هماهنگی استراتژی ارتباطی با حمایت مالی ورزشی

ارزیابی موثر و دائمی حمایت مالی ورزشی

تدوین توافق نامه قرارداد دقیق ، مشخص و شفاف

توافق نامه در صورت امكان بلند مدت

لزوم ارتقاء Brand حمایت كننده

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت کلیات برنامه ریزی و مدیریت مراسم افتتاح و اختتام بازیها

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:53 نظرات ()

پاورپوینت کلیات برنامه ریزی و مدیریت مراسم افتتاح و اختتام بازیها

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 340 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 19

پاورپوینت کلیات برنامه ریزی و مدیریت مراسم افتتاح و اختتام بازیها در 19 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت کلیات برنامه ریزی و مدیریت مراسم افتتاح و اختتام بازیها در 19 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxتنظیم اهداف و کلیات برگزاری مراسم

تدوین Master Plan برای مراسم افتتاح و اختتام

شناسایی مدیر و کارگردان مراسم

تعیین تیم های تولید کننده مراسم

تدوین طرح عملیاتی توسط تیم تولید کننده و ارائه به کمیته برگزاری بازی ها

بررسی طرح عملیاتی و تایید توسط کمیته برگزاری بازی ها

تهیه CPM تمرین و اجرای عملیات مراسم افتتاح و اختتام

تصویب CPM تمرین و اجرای عملیات توسط کمیته برگزاری بازی ها

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:52 نظرات ()

پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 180 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 50

پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی در 50 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 13,500 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی در 50 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxتعریف مدیریت

مدیریت فرایندی است که بوسیله آن فعالیت های فردی و گروهی در جهت هدفهای مشترک , همسو و هماهنگ می شود

هیچ سازمانی از مدیریت بی نیاز نیست و لازم و ملزوم یکدیگرند.


روند وظیفه ای در مدیریت

برنامه ریزی

سازماندهی

هدایت

کنترل

هماهنگی


برنامه ریزی

پیش بینی عملیات آتی و تعیین طرق اجرای آن به منظور تأمین هدفهای سازمان است.

مثال :

برنامه ریزی فعالیتهای اعضای تیم قبل از شروع مسابقات


عناصر مهم در تعریف برنامه ریزی

1- برنامه ریزی یک جریان است یعنی مجموعه ای از اقدامات مستمر است

2- برنامه ریزی یک امر آگاهانه است یعنی با تصمیم قبلی آغاز می شود

3- برنامه ریزی پیش بینی یک سلسلسه اقداماتی است که باید در آینده صورت گیرد

4- برنامه ریزی هدفهای مشخصی را که باید به آن برسیم ، دنبال می کند.


اهداف برنامه ریزی

1- افزایش احتمال رسیدن به هدف از طریق تنظیم فعالیتها

2- تقویت جنبه اقتصادی عملیات( مقرون به صرفه بودن عملیات)

3- تمرکز بر روی مأموریتها و هدفها و احتراز از تغییر مسیر

4- تهیه ابزاری برای کنترل


تکنیک های برنامه ریزی عملیاتی

روش نمودار گانت:

  روش نمودار گانت نخستین و اساسی ترین روش تصویری در
برنامه ریزی عملیاتی می باشد. این روش در خلال جنگ جهانی اول توسط هنری ال. گانت ابداع گردیده و هم اکنون نیز به عنوان یکی از بهترین روش های تصویری مورد استفاده قرار می گیرد.

  این روش اصولا برای زمانبندی انجام وظایف به وجود آمده و دارای دو بعد است:

  1- محور عمودی شرح عملیات (و یا حتی وظایف) را بر حسب تقدم و تاخر انجام آنها (مراحل انجام کار) را نمایش می دهد.

  2- محور افقی نیز نشان دهنده زمان می باشد.


طراحی برنامه تمرین :

تعریف:

 نظام و ساختا ری مشخص مبتنی بر اصول علمی برای تمرین بمنظور توسعه قابلیت های مختلف ( جسمانی – تکنیکی – تاکتیکی – روانی ) ورزشکاران

تعریف تمرین ورزشی :

تمرین ورزشی را فعالیتی با هدف می دانند که انجام آن

موجب افزایش و توسعه توانایی یا آمادگی بد نی می شود

با انجام تمرین های بدنی , ورزشکار قوی تر, سریعتر ,

روان تر و بادوام تر و تواناتر می شود .

قیمت فایل فقط 13,500 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:52 نظرات ()

پاورپوینت مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 79 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 37

پاورپوینت مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی در 37 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی در 37 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx•هدف كلی

آشنایی با مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی


هدفهای رفتاری

آشنایی با نحوه برگزاری یك دوره مسابقه

آشنایی با وظایف كمیته های مختلف یك دوره مسابقه

آشنایی با تقویم ورزشی


نحوه برگزاری یك دوره مسابقه

برای برگزاری یك دوره مسابقه ورز شی نیاز به برنامه ریزی  دقیق و زمان كافی است . در برگزاری هر دوره مسابقات ورز شی باتوجه به رشته ورزشی ، روش برگزاری ، امكانات و تجهیزات ، منابع انسانی و مالی و تعداد شركت  كنند گان می توان سازمان خاص و مورد نیاز را طراحی كرد .


كارهای قبل و بعد از تقاضای میزبانی یك دوره مسابقه

بررسی تسهیلات و امكانات

نیروی انسانی

بودجه و منابع مالی

 بررسی زمان

بررسی محیط و شرایط آب و هوایی

حمایت و پیشتیبانی محلی

بررسی سوابق بر گزاری


وظایف كمیته های برگزار كننده مسابقات

وظایف كمیته  فنی

1.     تدوین آیین نامه نحوه برگزاری  فنی مسابقات

2.     انتصاب مسئولان و سرپرستان فنی هر یك از رشته های ورزشی

3.     تشكیل جلسات منظم و مستمر كمیته فنی

4.     تشكیل جلسات هماهنگی با كمیته داوران

5.     انجام قرعه كشی  مسابقات به منظور تدوین جدول برنامه مسابقات رشته های ورزشی به تفكیك

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:51 نظرات ()

پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 141 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 14

پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی در 14 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی در 14 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفهرست مطالب

مقدمه

برنامه ریزی جامع

ضرورت و اهمیت برنامه ریزی جامع

برنامه ریزی عملیاتی

برنامه ریزی نیروی انسانی

مقدمه

مدیریت علم است یا هنر

تعریف مدیریت

وظایف اصلی مدیریت

تفاوت مدیر با مدیریت

مدیریت اثر بخش و مدیریت كارا

مدیریت عكس العملی ،‌فعال و فوق فعال

خصوصیات  مورد قبول همگان

انعكاسی است از ارزشهای حاكم بر جامعه

معطوف به سئوالات اصلی است .

پاسخ به اینكه در كجا هستیم.

پاسخ به اینكه به كجا می خواهیم برویم.

یك قطب نما برای سازمان می باشد.

چارچوبی برای تصمیم گیری های كلاس

دارای چشم انداز دراز مدت است.

انسجام بخشی به كلیه فعالیتها

در بالاترین سطح صورت می گیرد.

فراگیر بودن و تمام اجزاء را در بر می گیرد.

lمقدمه
lبرنامه ریزی جامع
lضرورت و اهمیت برنامه ریزی جامع
lبرنامه ریزی عملیاتی
lبرنامه ریزی نیروی انسانی

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی , كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی , كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی , اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی , برنامه ریزی در سازمانهای ورزشی , سازمانهای ورزشی , پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی , دانلود پاورپوینت برنامه ریزی در سازمانهای ورزشی , تحقیق برنامه ریزی در سازمانهای ورزشی , مقاله اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی , بر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پشتیبانی

درباره علوم پایه , تربیت بدنی ,
ادامه مطلب ...

پاورپوینت علم تمرین

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:50 نظرات ()

پاورپوینت علم تمرین

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 871 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 46

پاورپوینت علم تمرین در 46 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 12,500 تومان

خرید

پاورپوینت علم تمرین در 46 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمقدمه

هدف اصلی تمرین:

 رسیدن به اوج اجرای ورزشی است .

- رسیدن به اوج اجرای ورزشی نیازمند طراحی برنامه های تمرینی مناسب است.

- برای طراحی و توسعه ی یک برنامه تمرین ورزشی، روشن نمودن اهداف برنامه ضروری است.


اهداف فرعی

-توسعه ی بدنی همه جانبه - توسعه ی بدنی ویژه ورزش  - توسعه ی عوامل تکنیکی - توسعه ی عوامل تاکتیکی - آمادگی روانی - آمادگی تیمی

(دوستی، ارتباط ، داشتن هدف مشترک ، احساس تعلق به تیم)

- توسعه  ی عوامل مربوط به سلامتی - جلوگیری از آسیب دیدگی - افزایش دانش تئوری
تمرین اینتروال شدید (HIT)

تعریف: انجام تمرین اینتروال که شدت مراحل فعالیت در آن بیشتر از 100 درصد Vo2max باشد.

 برای مثال:
6*1 min at 112 % vVO2max  ,1,2

سازگاری:
افزایش ظرفیت بی هوازی بدون لاکتیک
افزایش ظرفیت دستگاه گلیکولیز بی هوازی
افزایش ظرفیت تجزیه و دفع لاکتات
افزایش ظرفیت بافری
افزایش توان هوازی
افزایش کارایی حرکتی ( کارایی تعامل دستگاه های انرژی )
افزایش زمان رسیدن به واماندگی

قیمت فایل فقط 12,500 تومان

خرید

پاورپوینت سرپرستی تیم ها , اردوها و کاروان های ورزش

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:48 نظرات ()

پاورپوینت سرپرستی تیم ها , اردوها و کاروان های ورزش

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 151 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 39

پاورپوینت سرپرستی تیم ها اردوها و کاروان های ورزش در 39 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت سرپرستی تیم ها , اردوها و کاروان های ورزش در 39 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفصل اول

- تعاریفی از ورزش 

- تعریف و ساختار تیم ورزشی

- ساختار باشگاه ورزشی


فصل دوم

- تعاریفی از مدیریت

- تعاریف صاحبنظران و اندیشمندان

- مدیریت ورزشی چیست

- تعریف سرپرستی

-تفاوت سرپرستی با مدیریت


فصل سوم

- ویژگی های شخصیتی سرپرست

- وظایف سرپرست تیم

- سرپرستی تیم های روستایی


فصل چهارم

- سرپرستی اردو های ورزشی

- زمانبندی اردوهای ورزشی

-وظایف سرپرست اردو

- سرپرستی کاروان های ورزشی

-وظایف سرپرست کاروان

...........................................

تعاریفی از ورزش

اشنایدر و اشیرایتزر (1998): ورزش را فعالیت های جسمی آدمی که تحت قوانین مدون انجام می گیرد تعریف کرده اند .

واندر زواگ (1988) : ورزش نوعی فعالیت جسمی رقابتی است که تجهیزات و امکانات ویژه ای با ابعاد زمانی و مکانی واحدی بهره می گیرد و تلاش برای کسب رکورد اهمیت بسیار چشمگیری دارد.

پیتر فیلدینگ و میلر: هر گونه فعالیت, تجربه , فعالیت های شرکت های تجاری در جهت ایجاد تناسب اندام , تفریح , فعالیت های قهرمانی یا اوقات فراغت

ورزش عبارت است از یک فعالیت رقابتی نهادینه شده که مستلزم

کاربرد نیروی جسمانی شدید و یا استفاده از مهارت های جسمانی

 پیچیده  به وسیله شرکت کنندگانی است که توسط عوامل درونی و

 بیرونی تحریک می شوند .


تیم ورزشی:

تیم ورزشی عبارتست از یک مجموعه که برای دستیابی به 

یک هدف واحد تلاش می نمایند

•ساختار یک تیم ورزشی :

1- سر مربی  2- مربی یا مربیان 3- مربی بدنساز

4- ماساژور  5- روانشناس  6- کارشناس تغذیه

7- فیزیو تراپ 8- پزشک 9- سرپرست 10 – تدارکات

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت مکمل های غذایی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:4 نظرات ()

پاورپوینت مکمل های غذایی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 159 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26

پاورپوینت مکمل های غذایی در 26 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت مکمل های غذایی در 26 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمكمل غذایی – ورزشی حاوی چه موادی است؟

انواع و مقادیر مختلف مواد غذایی شامل كربوهیدراتها، پروتئین ها، چربی ها، املاح، مواد معدنی و ویتامین ها

 مكملهای ورزشی غیرهورمونی معمولاً حاوی همان موادی است كه در مكملهای غذایی تقسیم میشود. اما تركیبات و مقدار مصرف آن بر اساس میزان نیاز ورزشكاران است .

مكملهای ورزشی هورمونی علاوه بر مواد  غذایی دارای هورمونها و پیش ساز هورمونها نیز می باشند.


 موارد مصرف ؟

مكملهای غذایی ـ ورزشی برای حمایتهای تغذیه ای ساخته می شوند. این حمایت تغذیه ای ممكن است در افراد سالم صورت پذیرد و یا برای افراد بیمار در نظر گرفته شود.


علت مصرف مكملهای غذایی- ورزشی چیست؟

حمایت تغذیه ای

اختلالات و بیماریها

 اهداف خاص

شرایط اقتصادی و رفاهی

سنین رشد و بلوغ

طی دوران بیماری و دستیابی به بهبودی كامل

.........

بقیه موارد بررسی:

نیاز به حمایت تغذیه ای چگونه مشخص می گردد؟

فرق مكمل غذایی با غذا چیست؟

چرا مكمل غذایی جایگزین غذا و یا در كنارآن مصرف می شود؟

صلاحیت تجویز مكملهای غذایی – ورزشی با كیست؟

آیا غیرپزشك صلاحیت تجویز مكملهای غذایی را ندارد؟

آیا تمامی افراد نیازمند استفاده از مكمل هستند؟

راه شناسایی مكملهای غذایی چیست؟

آیا مكمل تقلبی هم وجود دارد؟

علت تقلبی بودن مكملها چیست؟

مشكلات مصرف مكملهای غذایی و ورزشی چیست ؟

خطرات استفاده از مكملهای غذایی ـ ورزشی چیست؟

شایعترین مواد بی نام موجود در مكملها چیست ؟

چند درصد مكملها چنین شرایطی دارند ؟

آیا مكملهای غذایی ـ ورزشی در پیروزی  ورزشكاران و قهرمانان نقش اصلی دارد ؟

آیا  مكملهای غذایی ـ ورزشی آزمایش دوپینگ را مثبت  می كنند ؟

آیا  بی اطلاعی ورزشكاران از محتویات دقیق مكملها مانع مجازات و محرومیت ایشان نمی شود ؟

بالاخره مصرف  مكملهای غذایی ـ ورزشی  را توصیه می كنید یا نه ؟

تحقیقات  كمیته بین المللی المپیك درباره مكملهای غذایی ـ ورزشی ؟

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی تیراندازی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:0 نظرات ()

پاورپوینت بررسی تیراندازی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 711 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

پاورپوینت بررسی تیراندازی در 21 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی تیراندازی در 21 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxتاریخچه تیراندازی با تفنگ بادی

تیراندازی با تفنگ بادی از جدید ترین رشته هایی است که در برنامه فدراسیون جهانی گنجانده شده است. در اوایل قرن بیستم میلادی تیراندازی با تفنگ بادی در بسیاری از کشور ها رواج یافت اما نه به عنوان یک رشته رقابتی در سطح بین المللی. تا اینکه در 1958 میلادی کارل آگوست لارسن (دبیر کل فدراسیون جهانی تیراندازی در سالهای 1960- 1947) رشته تفنگ بادی را به عنوان رشته ای که می توانست جای گزین مناسبی برای رشته های خفیف باشد معرفی کرد. تا آن زمان مسابقات تیراندازی در این رشته در برخی از کشور ها انجام می گرفت اما تحقق خواسته او تا 1970 میلادی که مسابقات قهرمانی جهان در این رشته برگزار شد به طول انجامید. لارسن که در سال 1971 میلادی درگذشت. وی سرانجام شاهد بر گزاری این رشته ورزشی در برنامه رقابت های بین المللی بود. در سومین دوره بازی های آسیایی 1958 میلادی این رشته برای اولین بار به صورت سه وضعیت برگزار شد. در 1966 میلادی اولین دوره مسابقات اروپایی این رشته در ویس بادن آلمان بر گزارشد. در این مسابقات 80 تیرانداز در قالب 18 تیم حضور داشتند. در رده بندی تیمی سوییس با کسب 1532 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و گ.کومیت از آلمان با کسب 385 امتیاز عنوان نخست این مسابقات را به خود اختصاص داد.

فدراسیون تیراندازی آلمان در 1966 میلادی کارت هدف جدیدی را برای این رشته طراحی وپیشنهاد کرد. در 1970 میلادی با معرفی این کارت رکورد های این رشته دستخوش تحول تازه ای شد. از کارت هدف جدید در اولین دوره مسابقات قهرمانی جهان در فونکس آریزونا استفاده شد. در این مسابقات 93 تیرانداز در قالب 20 تیم حضور داشتند. کشور آلمان با کسب 1512 امتیاز مقام اول تیمی را از آن خود کرد و در رده بندی انفرادی گ.کاسترمان از آلمان با کسب 387 امتیاز نفر اول شد.


در سالهای نخست تعداد 40 تیر در این رشته شلیک می شد اما از 1981 میلادی به بعد در رقابت مردان این تعداد به 60 تیر افزایش یافت و هم ردیف با رشته های دیگر (از نظر تعداد تیر) قرار گرفت. رشته تفنگ بادی نیز در 1984 میلادی به برنامه رقابت های المپیک افزوده شد.تیم ملی مردان کشورمان برای اولین بار پس از القلاب شکوهمند اسلامی ایران در1366 شمسی (1987میلادی) در مسابقات تیر اندازی قهرمانی آسیا شرکت کرد. تیم ملی بانوان کشورمان نیز در 1369 شمسی (1990 میلادی) در بازی های آسیایی پکن حظور یافت.

تفنگ بادی

وزن آن 5 کیلوگرم ودر آن ازساچمه 4.5 استفاده می شود، آرایش این تفنگ ها به گونه ای است که به راحتی وبارعایت اصول حالت گیری، می توان وزن آن را مهار کرد.لازم به ذکر است که داشتن امکانات دیگر مانند: (لباس مخصوص،كفش،گوشی ودستکش و...) در این رشته ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.وزن ماشه در تفنگ بادی آزاد است، شما می توانید آن را آن گونه که می پسندید وراحت ترید تنظیم نمایید، حتی می توانید آنقدر حساسیت آن را زیاد کنید که با اشاره انگشت تیر رها شود، البته این امر بستگی به خود فرد تیرانداز دارد.

تکنیک در تیراندازی با تفنگ بادی

تیراندازان رشته تفنگ بادی باید نسبت به جنبه های خاص تیراندازی که ویژه این رشته است آگاه باشند. وضعیت ایستاده از سطح اتکای کم ومرکز ثقل بالاتری برخوردار است بنا بر این کنترل آن کمی دشوار است.وزن سلاح تنها فقت بوسیله بدن باید مهار شود در نتیجه تیراندازان باید وقت بیشتری را برای تمرین تکنیک های ضروری آن صرف کنند. در سالهای اخیر امتیازهای این رشته به طور چشم گیری افزایش یافته است واین موفقیت به خاطر پیشرفت های فنی در ساخت سلاح، طراحی تجهیزات وتاکید بیشتر ومواثر بر افزایش تکنیک های ذهنی وآرمیدگی است.


پس از پایان مرحله قلق گیری یک دقیه بعد مسئول خط باید فرامین را به زبان انگلیسی به ترتیب زیر اعلام کند:

for the first/next competiton shot load

attention 3-2-1 start stopchange the target

کارت های هدف باید تنها پس از پایان زمان قانونی وفرمان مسئول خط آتش حرکت داده شود.

عوامل مواثر در تیراندازی

اجرای عوامل زیر به ترتیب گفته شده به میزان زیادی در تیراندازی شما تاثیر گزار است.البته قبل از هر جیز داشتن روحیه مناسب وآرامش، بدور از استرس وعوامل منفی روحی برای تیراندازی لازم وضروری است.

1 . چک کردن سلاح ولوازم.

2 . حالت گیری درست بدن ( قرار گرفتن پاها وایستادن درست در حالت تعادل ).

3 . تنفس

4 . نشانه روی

5 . کشیدن ماشه

6 . دید تکمیلی

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی ورزش هندبال (تهیه وکاربرد مواد آموزشی در تربیت بدنی)

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 16:58 نظرات ()

پاورپوینت بررسی ورزش هندبال (تهیه وکاربرد مواد آموزشی در تربیت بدنی)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1019 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 43

پاورپوینت بررسی ورزش هندبال (تهیه وکاربرد مواد آموزشی در تربیت بدنی) در 43 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی ورزش هندبال (تهیه وکاربرد مواد آموزشی در تربیت بدنی) در 43 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفهرست:

مقدمه

تاریخچه هندبال

مشخصات زمین

دروازه

توپ

جرائم

داوران

بازیکنان


مقدمه

     هندبال ورزش زیبا و پر تحرکی است که میلیونها انسان در سراسر جهان از زن و مـرد در سنیــن مختــلف به آن میپــردازند و از آن لذت میبــرند . آموزش وپـرورش را میتوان طلیعه دار هنــد بال در جهان به حساب آورد. در کشور ما نیز نهال جوان هندبال در این نهاد کاشــته و رشد کرد . اولین مســابقات قهـرمانی کشــور در بین مـدارس برگــزار شـد و اولـین مســابقه خارجی هنـدبال  را نیز دانش آموزان ایران و کویت در اواخر سال 1349 در تهران برگزار کردند . توجه به ورزش هندبال به عنوان یکی از برنامه های مصوب مقاطع تحصیلی دردبیرستانهای ورزش در آموزش و پرورش از اقدامات بسیار سودمند دیگری است که جای این ورزش قهرمان ساز را در بین جـوانان بیش از پیش بـاز و توفیـق قهرمانـان ملــی آینده هنـدبال در صحنه های  بین المللی را در دلها زنده میسازد زیرا قهرمانی به اوج ترقی خواهد رسید که مهارت رااز دوران خردسالی شناخته و تمرین کرده باشد. 


تاریخچه هندبال

     بازیهایی را که میتوان به نوعی ســرچشمه هنــدبال امروزی بـه حسـاب آورد از نظــرمقــررات بازی وساختارتفاوتهای چشمگیر با آن داشته اند. به عنوان نمونـه بازی اورانیا که یونانیان باستان بازی میکردند و هومر در کتاب اودیسه خود از آن نام برده است بـازی ها رپـاسـتون که رومیـان بازی میکردند و دکتر کلادیوس گالنوس رومی بین سالهای 130 تا 200 بعد از میلاد مسیح ان را توصیــف کرده اسـت ویا بـازی

     فانگ بال اشپیل که در اشعار والتر فون درفوگل واید (1230-1170) شاعر غزلـسرای آلمــانی آمده است همگی دارای ویژگیهـایی هستند که آنها را شکلهای قدیمی هندبال امروزی به حساب آورد . 

     رابـولــه ( 1533-1494) در فرانـسـه به یکی دیگـر از انواع بـازی هندبال اشاره کرده است « آنها با استفاده از دستها توپ بازی میکنند.» ویا مردم  اینوبی که در گرین لند زندگی میکنند در سال 1793 نوعی توپ بازی را که با دست انجام میشده است توصیف کرده اند .

     در کشور آلمان در سال 1848 هولکرنلسن مسئـوول وقت ورزش این کشور اجازه داد تا هندبال در دبیرستان اورتروپ به طوررسمی شروع وبلافاصله قوانین لازم نیز برای آن وضع گردید .

     بازی هازنا در چک واسـلواکی رافائـل اشپـیل در آلمان و شکل قدیمی   دست رشته در کشور ایران را نیز میتوان نمونه های دیگری که قدمت هندبال را نشان میدهند نام برد .


     فانگ بال اشپیل که در اشعار والتر فون درفوگل واید (1230-1170) شاعر غزلـسرای آلمــانی آمده است همگی دارای ویژگیهـایی هستند که آنها را شکلهای قدیمی هندبال امروزی به حساب آورد . 

     رابـولــه ( 1533-1494) در فرانـسـه به یکی دیگـر از انواع بـازی هندبال اشاره کرده است « آنها با استفاده از دستها توپ بازی میکنند.» ویا مردم  اینوبی که در گرین لند زندگی میکنند در سال 1793 نوعی توپ بازی را که با دست انجام میشده است توصیف کرده اند .

     در کشور آلمان در سال 1848 هولکرنلسن مسئـوول وقت ورزش این کشور اجازه داد تا هندبال در دبیرستان اورتروپ به طوررسمی شروع وبلافاصله قوانین لازم نیز برای آن وضع گردید .

     بازی هازنا در چک واسـلواکی رافائـل اشپـیل در آلمان و شکل قدیمی   دست رشته در کشور ایران را نیز میتوان نمونه های دیگری که قدمت هندبال را نشان میدهند نام برد .


هندبال میدانی

     هنـدبال جـدیـد بـرای اولـیـن بـار در حدود اواخــر قرن 19 میـلادی پا به عرصه وجود گذاشت به عنوان مثال چنـین بازی تیمی در سال 1897 در شهــر نایبـورگ دانـمارک رواج پیدا کـرد . کشـورهای دانـمارک , آلـمان وسوئد مراکز اصلی رشد و گسترش واقعی به حساب می آیند . به احتمال زیاد متخصصان تربیت بدنی آلمانی, بر پایـه بازیــهای محلی خود مـانـنـد رافـابال و کونـیـگسـبر گریال هندبال میدانی را در اواخر قرن19 میلادی به عنوان یک ورزش مسـتقل پـایـه- گــذاری نمـوده انـد و از ایـن جهــت پــدران هندبال محسـوب میشونـد در کشـــور ســوئد فــرد دیگری به نــام ج. والســتروم در سال 1910 نوعی ورزش راکــه هنــدبال نام داشت به مردم معرفی کرد.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت تاسیسات وتجهیزات استخر شنا

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 15:52 نظرات ()

پاورپوینت تاسیسات وتجهیزات استخر شنا

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 435 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 43

پاورپوینت تاسیسات وتجهیزات استخر شنا در 43 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت تاسیسات وتجهیزات استخر شنا در 43 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفضاهای جنبی مورد نیاز در ساختن استخر

 استخر

اتاقهای سونا و جكوزی  

 جایگاه تماشاچیان

 موتور خانه

فضای سرویسها، دوش ها و رختکن ها

فضای استراحت و تجدید قوا 

 فضای آفتابگیری در استخرهای روباز

فضای اداری و تجهیزات ارتباط جمعی

اتاقهای كمك اولیه و استقرار پزشكان


تاسیسات عمومی استخر شامل دیگ های آبگرم و منابع است. استخرهای تجاری عموماً شامل دوشها, اتاقهای سونا و جكوزی می باشد. عموماً در این موارد از سیستم و تجهیزات مستقلی نظیر دیگ بخار, مبدل و ... استفاده می شود   


موتورخانه استخر شامل دستگاههای زیر می باشد

دیگ ابگرم

دیگ بخار

سختی گیر

فیلتر شنی

موگیر

مبدلهای حرارتی

منابع انبساط

منابع كویلر

پمپ

دستگاه تزریق منابع شیمیا یی


دستگاه تصفیه اب: این دستگاه با مكش اب استخر به داخل تصفیه خانه و برگشت ان به داخل استخر باعث تصفیه اب استخر می شود.

در استخرها دستگاه تصفیه اب باید بطور مداوم در حال فعالیت باشد.

دستگاه كلر زنی اتوماتیك: این دستگاه اب استخر را بر طبق برنامه داده شده اب استخر را كلر زنی می كنند.

كلر آزاد باقیمانده استخر حداقل 2-5/1 میلی گرم در آب باشد مقادیر كمتر از این میزان ممكن است عواملی از قبیل كریپتوسپوریدیوم را از بین نبرد.


اصول كلی در ساخت استخر

تعداد شناگران در استخر

 تعداد شناگران بایستی متناسب با وسعت استخر باشد. معمولاً برای هر یک نفر 3 متر مکعب و یا 2 متر مربع در نظر گرفته می شود.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت تاثیرات یوگا SWF

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:13 نظرات ()

پاورپوینت تاثیرات یوگا SWF

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 75 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

پاورپوینت تاثیرات یوگا SWF در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت تاثیرات یوگا SWF در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxپیرامون واژه

واژه Yoga در اصل از واژهٔ «یوج»(Yuj) در زبان سانسکریت که به معنی یکپارچه سازی و یگانگی آمده‌است. واژهٔ «یوج» با واژگان «یک» و «یگانه» در فارسی خویشاوند است. برخی نیز باور دارند که Yoga از واژهٔ پارسی «یوغ» گرفته شده‌است.


شناسه و تعریف

یوگا از طرفی به معنای «کنترل کردن» آمده‌است و در آن صورت یوگا را می‌توان علم کنترل امواج فکر و علم مهار قوای و ذهن به منظور تسلطی همه جانبه بر توان بالقوة خود دانست. در این صورت به «روش» این دانش که همانا کنترل قوای تن و فکر است تأکید می‌شود. با توجه به چنین درکی، یوگا، در کتاب شاندیلیوپانیشاد ، این گونه تعریف شده‌است: «یوگا عبارت از کنترل امواج ذهنی است.» از طرف دیگر می‌توان یوگا را به معنای نظاره کردن و دیدن، در نظر گرفت که در نتیجه یوگا علم نظارة خود و خودشناسی است. بدین ترتیب غایت این دانش آشکار می‌شود. یعنی واقع شدن در طبیعت اصیل خویش و شکافتن تمامی حجابهای نفسانی. بر همین اساس در باگاواد گیتا اوج یوگا، رویت ذات درونی از طریق ذهن پاک و خالص شده توصیف شده‌است، و سرانجام یوگا را به معنی «وصل و یکی شدن» نیز ترجمه کرده‌اند که در آن صورت غرض از انجام تمرینات یوگا آشکار و هویدا می‌شود. به این معنا، یوگا عبارت است از عملکرد هماهنگ قوای فردی و اتحاد قوای ذهنی با قوای حیاتی تن و حواس  که منجر به تلخیص انرژی، توسعة آگاهی و در نهایت اتحاد با آگاهی متعال خواهد شد. بنابر این تصور، در رودرایا مالاتانترا گفته شده : «یک یوگی، فقط در اتحاد با آگاهی متعال، به تجربة یوگا نایل می‌گردد.» بدین ترتیب هر کدام از معانی واژة یوگا، قسمتی از این معرفت عمیق باطنی را آشکار می‌سازد و اختلاف ذاتی در میان آنها دیده نمی‌شود. یك واژه سانسكریت است .


پیشینه

 به لحاظ تاریخی می‌توان سیر تحولات یوگا را در پنج مرحله بررسی کرد:

عصر ودایی (Vedic Yoga)

دوران پیش از کلاسیک (Preclassical Yoga)

دوران کلاسیک (Classical Yoga)

دوران بعد از کلاسیک (Post Classical Yoga)

دوران مدرن (Modern Yoga)


در اینجا شما با چند وضعیت یوگا آشنا می‌شوید:

وضیعت کماندار

این تمرین که به آن تمرین تیرانداز هم گفته می‌شود، باعث به حرکت در آمدن تقریبا تمامی مفاصل دست و پا می‌گردد، که این عمل سبب انعطاف پذیری بیشتر این مفاصل می‌شود. تمرین کماندار به بهبود تعادل فیزیکی و هماهنگی حرکات بدنی کمک فراوان می‌کند.

برای انجام این وضعیت، برروی زمین بنشینید و پاهایتان را به صورت کشیده به جلو دراز کنید. سپس دستهایتان را آرام آرام دراز کرده و شصت پاها را بگیرید. در حین اینکار، تنفس آرام را نیز فراموش نکنید. هنگامیکه شست پای چپ خود را گرفته‌اید و آنرا محکم روی زمین نگه داشته‌اید، زانوی راست خود را خم کنید و انگشتان پای راست را به آرامی به سمت گوش راست خود نزدیک کنید. فرض کنید که یک کماندار هستید و پای چپتان یک کمان است، که آنرا ثابت نگه داشتید و با دست راست می‌خواهید شلیک کنید. در همین حالت بمانید (تا زمانی که خسته شدید) و سعی کنید تمرکز و تنفس آرام را حفظ کنید.

سپس آرام آرام به وضیعت اول باز گردید و چند لحظه‌ای استراحت کنید. بعد اینکار را دومرتبه، اما با پای دیگر تکرار کنید.


قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت بیمه های ورزشی

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:11 نظرات ()

پاورپوینت بیمه های ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 298 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

پاورپوینت بیمه های ورزشی در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت بیمه های ورزشی در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxبیمه توهین و افترا

این نوع بیمه به خصوص در چهارچوب ورزش اهمیت زیادی دارد از آن جایی که احتمال توهین و افترا در رویدادهای ورزشی و میادین ورزشی وجود دارد . سازمان های ورزشی می توانند اعضای هیئت مدیره و کارکنان خود را تحت پوشش این بیمه قراردهند .


ارکان و اجزاء قانونی جرم افترا عبارتند از:

1.           جرمی را بصورت صریح و واضح به دیگری نسبت دهد.

2.           آن جرم امر پوچ و واهی باشد یعنی ساخته تخیلات ذهن شاکی باشد.

3.           با انگیزه ضرر زدن و هتک حیثیت آن جرم را به غیر نسبت دهد.

4.           نسبت دهنده(شاکی) نتواند درستی موضوعی را که به دیگری نسبت داده در مرجع قضایی صلاحیت دار به اثبات برساند.


برای توجیه و تجزیه و تحلیل مطلب مثالی می زنیم:

مثلاً شخص "الف" مدعی است که آقای "ب" اتومبیلش را سرقت کرده است و پرونده امر پس از بررسی های معموله قضایی با صدور قرار منع پیگرد یا حکم برائت قطعی مختومه شده است. آیا در این قضیه شاکی به عنوان مفتری قابل تعقیب کیفری است. در این مثال چند حالت ممکن است اتفاق بیفتد:

اول- یا اینکه شاکی واقعاً اتومبیلی داشته که ثابت شده قطعاً به سرقت رفته و صاحب مال با دلایل یا توضیحاتی که پیش خود داشته به این نتیجه رسیده که شخص"ب" آنرا سرقت کرده است و این امر در دادگاه هم به اثبات می رسد که دراینجا شاکی مفتری به حساب نمی آید.

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت بهداشت ورزشی (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی)

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:10 نظرات ()

پاورپوینت بهداشت ورزشی (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 472 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 91

پاورپوینت بهداشت ورزشی (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی) در 91 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت بهداشت ورزشی (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی) در 91 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفصل اول

اهداف کلی و رفتاری:

آگاهی از تاریخچه تکوین بهداشت عمومی.

آگاهی از تعاریف بهداشت از دیدگاههای مختلف.

شناخت اهداف آموزش بهداشت.

آگاهی از شاخصهای بهداشتی.فصل دوم

اهداف کلی و رفتاری:

تعریف بهداشت عمومی.

شناخت بهداشت فردی و روانی.

دیدگاه تعالیم اسلامی در خصوص بهداشت.فصل سوم

اهداف کلی و رفتاری:

شناخت عوامل بیماریزای زنده ، فیزیکی و شیمیائی.

آگاهی از شرایط لازم برای بروز بیماریها.

شناخت روشهای پیشگیری از بیماریها.فصل چهارم

بهداشت دستگاههای حرکتی

اهداف کلی ورفتاری

 ١-آشنائی با اختلالات دستگاه حرکتی.

 ٢-شناخت وظائف استخوانبندی ومواد آلی ومعدنی آنها.

 ٣- شناخت چگونگی رشد استخوانها وبیمایهای استخوانی.

 ٤- شناخت عضلات وویژگیهای آنها.

 ٥- شناخت آرتریت ، کنتراکتور،اسپاسم،کرامپ وکلونوس.


فصل پنجم

  بهداشت قلب وعروق

      اهدفهای کلی و رفتاری

▪ شناخت دستگاه گردش خون .

▪ آگاهی از درصد مرگ ومیر ناشی از انواع اختلالات قلب وعروق.

▪ کاهش طبقه بندی بیمای های قلب و عروق .

▪ مراقبت های بهداشتی قلب وعروق .

▪ شناخت شیوه های کاهش عوامل خطرناک حمله قلبی .فصل ششم

 بهداشت وتغذیه

اهداف کلی ورفتاری

 ▪ آشنایی باعلم تغذیه وارتباط آن باورزش وچاقی

 ▪ شناخت مواد مغذی وتغذیه مطلوب

 ▪ شناخت وزن ایده آل وروش محاسبه آن

 ▪ تعیین نیازهای روانی ،اجتماعی وفیزیولوژیکی ازطریق تغذیه

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی ورزش بسكتبال

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:10 نظرات ()

پاورپوینت بررسی ورزش بسكتبال

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 963 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 33

پاورپوینت بررسی ورزش بسكتبال در 33 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی ورزش بسكتبال در 33 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx
وضعیت بدنی

در این رشته افراد باید دارای قد خیلی بلند ، حركات سریع عكس العمل وتوانایی پریدن (خیلی مهم )را داشته باشند.اغلب بسكتبالیستهای حرفه ای دارای پای چرخیده به داخل هستند وهمچنین دستهای بلند وبزرگ هستند  این سازگاری ها باعث افزایش سرعت ورزشكار در نتیجه نزدیكی بازوی محرك به    تكیه گاه میباشدارتفاع برگشت توپ توسط ضریب ارتجاع تعیین می شود که از نسبت سرعت برگشت به سرعت رفت توپ بدست می آید. این ضریب به ویژگی های الاستیکی هر دو جسم و توانایی آنها به بازیابی شکل اصلی پس از فشرده شدن بستگی دارد. بطور تئوریکی ضریب ارتجاع می تواند حداکثر 1 باشد. توپی که از ارتفاع 6 فوت رها شده و به اندازه 75% آن ارتفاع یا 5/4 فوت برگردد، توپ قابل بازی کردن می باشد. ا

توانایی دریبل کردن در مسیر قوسی شکل این توانایی، استفاده از نیروی مرکزگرا و غلبه بر نیروی مرکز گریز را دربر می گیرد. دریبل کننده باید پس از قرار گرفتن در مسیر قوسی شکل داخل دایره خم شود. بازیکن با پای خارجی به طرف خارج فشار می دهد. این عمل باعث حرکت مرکز ثقل بسمت داخل قوس می شود.


قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی تمرین

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:9 نظرات ()

پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی تمرین

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 182 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 36

پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی تمرین در 36 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی تمرین در 36 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxتعریف برنامه ریزی

برنامه ریزی عبارتست از پیش بینی عملیات

برای رسیدن به هدف  

دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده


فواید برنامه ریزی

1 – تعیین اهداف

2- صرفه جویی در هزینه ها

3- استفاده بهینه از زمان

4- بهره وری بیشتر از منا بع ( انسانی – مالی )


طراحی تمرین :

تعریف نظام و ساختا ری مشخص مبتنی بر اصول علمی برای تمرین بمنظور توسعه قابلیت های مختلف ( جسمانی – تکنیکی – تاکتیکی – روانی ) ورزشکاران


تعریف تمرین ورزشی :

تمرین ورزشی را فعالیتی با هدف می دانند که انجام آن

موجب افزایش و توسعه توانایی یا آمادگی بد نی می شود

با انجام تمرین های بدنی , ورزشکار قوی تر, سریعتر ,

روان تر و بادوام تر و تواناتر می شود .


اصول کلی برنامه تمرینی  :

1- اختصا صی بودن

2- اضافه بار

3- پیشرفت

4- انفرادی بودن


1- اول باید بر تکرار تاکید کرد

2- دوم بر افزایش مدت تمرین تاکید می کنیم

3- شدت تا رسید ن به حد مطلوب پایین باشد


قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

بررسی وضعیت اسکان وتغذیه بازیهای آسیایی قطر و المپیک 2004 آتن

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:9 نظرات ()

بررسی وضعیت اسکان وتغذیه بازیهای آسیایی قطر و المپیک 2004 آتن

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1308 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 75

بررسی وضعیت اسکان وتغذیه بازیهای آسیایی قطر و المپیک 2004 آتن در 75 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 13,500 تومان

خرید

بررسی وضعیت اسکان وتغذیه بازیهای آسیایی قطر و المپیک 2004 آتن در 75 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمحل اسکان روسای NOC و دبیران عمومی

این افراد در هتل چهار فصل و هتل شرارتون و هتلهای خانوادگی OCA سکونت خواهند داشت.

سران کشورها و پادشاهان

این افراد در هتل کارلتون اسکان داده خواهند شد.

مهمانان NOC و اسپانسرها

این افراد در هتلهای مختلف شهر دوحه اسکان داده خواهند شد


دهکده ورزشکارانAV

مدت سکونت همه ورزشکاران، اعضای رسمی تیمها در پانزدهمین دوره بازیهای آسیایی دوحه به مدت 39 روزدر دهکده ورزشکاران AVاز 10 نوامبرسال 2006 تا 18 دسامبرسال 2006 خواهد بود.

محیطی  قابل اطمینان و بدون کنش برای  ورزشکاران تا آنها تمرکزلازم را در تمرینات و مسابقاتشان داشته باشند.


هدف دهکده ورزشکاران

فراهم کردن امکانات خوب با استاندارد های عالی برای 10500 ورزشکار و اعضای رسمی تیمها که شامل سه بخش میباشد:

1)منطقه مسکونی

2)منطقه بین المللی

3) منطقه عمومی

دهکده دارای پنج منطقه خروجی و سه نقطه کنترل ورودی که برای ورزشکاران، اعضای رسمی تیمها و کارمندان معتبربدون محدودیت خواهد بود.


اماکن موجود در دهکده ورزشکاران AV

سلف سرویس، سینما، مرکز فرهنگی، مرکز خرده فروشی

،مرکز اعتباری، پلی کلینیک، مرکز خدماتی NOCو مرکز اطلاعات ورزشها، مرکز انتقال مهمانها، میدان حمل ونقل، میدان پرچم( مخصوص مراسم استقبال تیمها و رویدادهای فرهنگی تیمها)، اتاق های اینترنت، مکان بازیها، ژیمنازیوم، سونا، مرکز گزارش های تلویزیونی، کتابخانه، حوضچه استخر،زمین های تنیس، بخش دو و میدانی و قهوه خانه


بازگشایی دهکده

دهکده ورزشکاران رسما در 15 نوامبر 2006 بازگشایی خواهد شد. اگر چه از 10 نوامبر شروع به پذیرش خواهد کرد و اعضای NOCها ساکن خواهند شد.

رییس، نایب رییس و اعضای رسمی تیمها به دهکده بازیها در طول دوره قبل از بازگشایی دسترسی خواهند داشت.

قیمت فایل فقط 13,500 تومان

خرید

پاورپوینت ایمنی ، سلامت استانداردهای فضا و تجهیزات ورزشی

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:8 نظرات ()

پاورپوینت ایمنی ، سلامت استانداردهای فضا و تجهیزات ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 195 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

پاورپوینت ایمنی ، سلامت استانداردهای فضا و تجهیزات ورزشی در 22 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت ایمنی ، سلامت استانداردهای فضا و تجهیزات ورزشی در 22 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx•برخی كشور های اروپایی توانسته اند به این دو محور یعنی : فعالیت مناسب و جذابیت بطور انسانی بپردازد. •بطوری كه حدود 80-85 درصد مردم روزانه مشغول فعالیت بدنی هستند.


•در كشور ما نیز در 4 سال اخیر به دلیل افزایش آگاهی عمومی و تشویق بخش های ذی ربط مردم دریافته اند كه زندگی سالم و طولانی با كیفیت بهتر در سایه تحرك بدنی و تغذیه مناسب امكان پذیر است

•گسترش تربیت بدنی و ورزش نیازمند توسعه همه جانبه و توجه به عوامل موثر به آن از جمله : برنامه، فضا، تجهیزات، نیروی انسانی و فرهنگ می باشد.

  بنابراین توجه به فضای آموزشی وایمنی دانش آموزان در اولویت قرار دارد و لازم است از سه بعد حقوقی،استانداردهاو سلامتی مورد بررسی قرار گیرد.

•جنبه حقوقی •استانداردها •سلامتی 

تربیت بدنی فرآیندی است آموزشی- تربیتی كه هدف آن بهبود بخشیدن اجرا و رشد انسان از طریق فعالیت های جسمانی است كه اساس حركت است.

بنابراین نخستین ضرورت برای دست یابی به این هدف ، سلامتی فردی است كه می خواهد به ورزش بپردازد و آنگاه معلم یا مربی موظف است قبل از ارجاع هر حركتی به از فرد از سلامت او اطمینان حاصل كند.


تضمین ایمنی یكی از شروط است ولی نباید فراموش كرد كه آموزش وظیفه اصلی معلم و مربی است و باید به جذابیت فعالیت نیز توجه نمود. در طراحی فضاها و تجهیزات ورزشی باید با چینش مناسب از حداقل فضا، حداكثر استفاده رابرای انجام فعالیت های بدنی كرد

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت اماکن ورزشی

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:8 نظرات ()

پاورپوینت اماکن ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 499 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

پاورپوینت اماکن ورزشی در 23 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت اماکن ورزشی در 23 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxچگونگی حفظ ونگهداری اماکن ورزشی

 حفظ ونگهداری فرایندی است مستمرکه قبل ازاحداث

    اماکن ورزشی شروع می شود وتا مراحل بهره برداری

    واستفاده نیز ادامه می یابد.

  اولین قدم برای حفظ ونگهداری اماکن ورزشی، زمانبندی

     برنامه استفاده کنندگان است.


عواملی که نوع تسهیلات را دریک محیط تحت تأثیر قرار می دهد عبارتند از:

 محیط جغرافیایی – نوع زمین – آب وهوا – بوم شناسی ومنابع مالی – وسیاستهای اجرایی

v حفظ ونگهداری فضاهای ورزشی نیازمند (( زمانبندی برنامه، نظارت ونگهداری)) موثر اماکن است.


زمان بندی برنامه اماکن ورزشی

 زمانبندی برنامه موجب استفاده حداکثرازاماکن موجود  وتوانایی کارکنان می شود.

  فواید زمانبندی

 باعث استفاده تقسیم بندی شده ازاماکن درطول برنامه های مختلف می شود.

 فراهم کردن فرصت مشارکت گروههای متعدد دریک رشته ورزشی

 فراهم ساختن فرصتهایی برای شرکت در انواع فعالیتها

  درزمانبندی برنامه کاری اماکن، اولویت بندی استفاده ،امر مهمی  است .


زمانبندی فصلی:

 اغلب تحت تاثیرزمان سال وآب وهوا قرار می گیرد.

 زمانبندی براساس چهارفصل ویا به طورساده برای دوفصل تابستان وزمستان انجام می شود.

 دربعضی مناطق جغرافیایی،درفصل زمستان، بعضی ازفعالیتها باید به سالن منتقل شوند.

 درنتیجه استفاده ازاماکن  سرپوشیده برای ورزشهای والیبال، شنا ، بسکتبال و... به اوج می رسد.

 از طرف دیگردراین گونه مناطق زمستان فرصتی است برای انجام ورزشهایی از قبیل اسکی، هاکی روی یخ

 وبا گرم شدن هوا، ورزشهای روباز ازقبیل فوتبال، دوچرخه سواری و...

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بازیهای بومی و محلی

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:8 نظرات ()

پاورپوینت بازیهای بومی و محلی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 99 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 27

پاورپوینت بازیهای بومی و محلی در 27 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بازیهای بومی و محلی در 27 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمقدمه

هر كودك و نوجوان همان قدر كه به تعلیم و تربیت احتیاج دارد ، نیازمند تفریح و بازیست و كمك به ترتیب و پرورش تواناییهای جسمی و آموختن مهارتهای لازم به كودك و نوجوان ، باید به شكلی انجام شود كه هر كدام از آنها در سایه جاذبه بازیها، به سلامتی روح و روان دست یابند و هم برای قبول مسئولیتهای زندگی، آمادگی بیشتری بیابند. آموختن هنر همزیستی به كودكان همراه با بازی و تفریح، باعث می شود كودكان بیاموزند كه با افراد بزرگتر یا ضعیف تر و قویتر ازخود چه رفتاری داشته باشند. احترام به قوانین و درك و فهم آن سبب بالا رفتن آگاهی در آینده می شود و كودكان و نوجوانان با بازی می توان اوقات فراغت خود را با شادی پر كنند.

بازیها بر حسب تواناییها به سه بخش تقسیم می شوند:

1- بازیهای پر تحرك كه نیاز به جای وسیع دارد و بیشتر برای حیاط مدرسه، میدان بازی و چمنزارهاست.

2- بازیهای آرام و كم تحرك كه مناسب كودكستانهاست.

3- بازیهای خانوادگی كه مناسب آپارتمانها و اتومبیلهاست.


در بازیها باید به دو نكته توجه شود:

1- انتخاب اوستا و یارگیری، كه در همه بازیها به خاطر رعایت قوانین بازی به یك یا دو اوستا نیازمندیم كه اوستا از طرف بچه ها به حكم قرعه یا خواندن شعرهایی خاص انتخاب می شود.

2-  بازنده ها و برنده ها: درپایان بازی برنده ها انتخاب می شوند و جایزه می گیرند كه جایزه در حد توانایی بچه هاست كه می تواند یك لیوان آب یا بستنی باشد.

بازنده ها نیز جریمه می شوند و نوع جریمه هم باید طوری انتخاب شود كه هم سبب تنبیه و هم هوشیاری شود مثل پرسیدن چیستان یا تقلید صدای حیوانات و یا كلاغ پر.

  در این مجموعه به ذكر چند بازی متداول در شهرستان كلات می پردازیم.


نام بازی: زنجیر
بازی گروهی و پرتحرك
تعداد بازیكنان: نامحدود
سن باز بازیكنان: 9 سال به بالا
محل بازی : فضای باز
هدف بازی: تقویت سرعت عمل – تقویت مهارت و قدرت
وسایل بازی : ندارد

شرح بازی: در این بازی بازیكنان به دو گروه تقسیم می شوند و در هر گروه یك اوستا وجود دارد كه رهبری بازی را به عهده می گیرد. گروه اول با انداختن سكه یا سنگ علامت دار انتخاب می شود. گروه شروع كننده بازی دست همدیگر را می گیرند به گونه ای كه تشكیل یك زنجیر را می دهند و گروه دیگر سعی بر باز كردن و از هم پاشیدن این زنجیر را دارند گروه زنجیر از غفلت گروه دیگر استفاده كرده و فرار می كنند و در جایی دیگر تشكیل زنجیر دو یا سه نفره یا بیشتر می دهند در این بازی اگر هر یك از افراد توسط یك نفر از گروه دیگر دستگیر شود این زنجیر از هم پاشیده و گروه دیگر بازی را شروع می كند اما اگر یك نفر دیگر خود را به فرد دستگیر شده برساند و او را نجات بدهد و تشكیل زنجیر بدهد بازی ادامه پیدا می كند و زمان تشكیل زنجیر فاصله بین آنها باید حداقل دو متر باشد كه امكان فرار برای آنها وجود داشته باشد.

بازی های مورد بررسی:

نام بازی: آرپه بوغدی ( جو گندم)

نام بازی: قارانه گوردم ( سیاهی دیدم)

نام بازی: استانقلیچ

نام بازی: توپ و تخته

نام بازی: بیا بریم بنه

نام بازی: هفت سنگ

نام بازی: نجات

نام بازی: دست رشته

نام بازی: الك دولك

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت آماده شدن برای مسابقات (تغذیه قبل و در طول ورزش)

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:7 نظرات ()

پاورپوینت آماده شدن برای مسابقات (تغذیه قبل و در طول ورزش)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 630 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

پاورپوینت آماده شدن برای مسابقات (تغذیه قبل و در طول ورزش) در 25 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت آماده شدن برای مسابقات (تغذیه قبل و در طول ورزش) در 25 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxاهداف آموزشی:
- شناخت عوامل موثر در ایجاد خستگی درورزشكاران

- شرایط و ویژگیهای وعده غذائی قبل ازورزش

-زمان بندی مصرف غذا و مایعات قبل ورزش

- آشنائی با نحوه تغذیه در طول ورزش


اتخاذ روشهای مناسب تغذیه ای قبل،در طول وپس از تمرین و مسابقه می تواند عوامل موثر در ایجادخستگی را كاهش داده یا به تاخیر اندازدو بدین وسیله عملكرد ورزشكاران را افزایش دهد.

این عوامل عبارتند از:

    - كم آبیDehydration
 - تخلیه ذخیره گلیكوژن عضلات و كبد
 - كاهش قند خون(هیپوگلیسمی)
 - كاهش الكترولیت های بدن

 - اختلالات گوارشی (اسهال،نفخ ودل درد(


تغذیه در روزهای قبل از تمرین یا مسابقه:
-تاكید بر مصرف مقدار كافی كربوهیدرات به منظور تامین ذخیره مناسب گلیكوژن در عضلات و كبد
)رژیم غذائی پركربوهیدرات،70-60 در صد انرژی از كربوهیدرات معادل 10-8 گرم كربوهیدرات به ازای هر كیلوگرم وزن بدن)

 -تاكید بر مصرف مقدار كافی آب به منظور پیشگیری از كم آبی قبل از شروع ورزش

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بازی های المپیک جوانان

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:6 نظرات ()

پاورپوینت بازی های المپیک جوانان

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 957 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 39

پاورپوینت بازی های المپیک جوانان در 39 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت بازی های المپیک جوانان در 39 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxچشم انداز و اهداف

تعریف

برنامه مسابقات ورزشی

برنامه فرهنگی و آموزشی


 چشم انداز و اهداف

مفاد

نتایج بدست آمده در خصوص جوانان و ورزش در سراسر دنیا

دسترسی نامساوی به ورزش

رکود فعالیت جسمی/ افزایش چاقی

کاهش حضور ورزشی در مقاطع سنی 14 تا 16 سال

کاهش تماشاچیان ورزشی


سابقه

طرح های IOC با نام ” المپیزم و جوانان “ جاذبه المپیزم و بازی های المپیک را برای جوانان بررسی می کند

رویداد: بازی های المپیک جوانان

بازی های المپیک: معرفیBMX/SKI-cross

مسابقات تدارکاتی: ” بهترین ما ”

رسانه های دیجیتالی: نسل بعدی olympic.org

آموزش: برنامه های آموزشی ارزش های المپیک (OVEP)


اهداف

گردهمایی و بزرگداشت بهترین ورزشکاران دنیا

ارائه معرفی کامل المپیزم

ابتکار در آموزش و و بحث و گفتگو در خصوص ارزش های المپیک و چالش های اجتماعی

به اشتراک گذاشتن و تجلیل از فرهنگ های دنیا در جشن

دستیابی به انجمن جوانان سراسر جهان در راستای ترفیع و گسترش ارزش های المپیک

افزایش آگاهی ورزشی و شرکت جوانان

سکوی ابتکارات در جنبش المپیک

سازماندهی یک رویداد با بالاترین استاندارهای بین المللی ورزشی

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت برگزاری بازیهای المپیک (مطالعه موردی تحلیل المپیک پکن 2008)

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:6 نظرات ()

پاورپوینت مدیریت برگزاری بازیهای المپیک (مطالعه موردی تحلیل المپیک پکن 2008)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 3179 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 47

پاورپوینت مدیریت برگزاری بازیهای المپیک (مطالعه موردی تحلیل المپیک پکن 2008) در 47 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت برگزاری بازیهای المپیک (مطالعه موردی تحلیل المپیک پکن 2008) در 47 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx


المپیاد باستان

وجود ورزش در بخشی از فرهنگ یونان باستان پایه گذار این مهمترین رویداد ورزشی برای انسان ها گردید.

 در 776 سال قبل از میلاد مسیح برای نخستین بار بطور رسمی مسابقاتی تحت عنوان "المپیاد" در دشتی بنام المپیا برگزار گردید و تا سال 394 پس از میلاد هر 4 سال یکبار ادامه یافت

.

در سال 393 میلادی توسط تئودو سیوس اول ختم بازیها اعلام گردید زیرا این بازیها را ضد مسحیت و بت پرستی میدانست. با تصویب و ادامه الغا بازیها توسط تئودو سیوس دوم در سال 426 بعد از میلاد نبض این نهضت عظیم ورزشی در دوران باستان از کار افتاد و "المپیا" محل برگزاری مسابقات المپیاد در اثر آتش سوزی، سیل و زلزله، ویران و از بین رفت و مجسمۀ زئوس مظهر این بازیها به قسطنیه حمل و مدتی بعد به آتش کشیده شد.


المپیک نوین

پیردوکوبرتن با تعدادی از دوستان خود در ژوئن سال 1894 م کمیته بین المللی المپیک را در دانشگاه سوربن پاریس بنیان گذاری کردند و اولین بازیهای المپیک مدرن در 25 مارچ 1896 در آتن یونان مجدداً برگزار گردید و حدود 300 نفر ورزشکار از 13 کشور در 10رشته ورزشی مختلف با هم رقابت نمودند.


برگزاری المپیک نه تنها بزرگترین رخداد و رویداد ورزشی محسوب میشود بلکه مهمترین رویداد فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی جهان به شمار       می رود. این بازیها فرصتی بزرگ و گرانبها در اختیار دولتها و ملتهای جهان قرار داده است.با توجه به سیاستهای دولت چین ، این بازیها اهمیت      دو چندان پیدا کرده است. شاید بازیهای المپیک نوعی جنگ باشد ، اما همانگونه که یونان قدیم می خواستند جنگی است مطابق آداب ویژه ، بدون صلاح و بدون کشته. به عبارتی بازیهای المپیک نوعی آموزش صلح است.

به قول نوربر الیاس جامعه شناس ، درسطح بین الملل، رویدادهای ورزشی مانند بازیهای المپیک یا جام جهانی تنها فرصتهایی هستند که در زمان صلح امکان گردهمایی کشورها را به طور مرتب وملموس فراهم می آورد.


انتخاب شهر میزبان بازیهای المپیک 2008

• •پکن در 13 ژوئیه 2003در اجلاس کمیته بین‌المللی المپیک در مسکو به عنوان میزبان این دوره از مسابقات انتخاب شد. •پیش از شروع انتخابات شهرهای  هاوانا)کوبا)،قاهره(مصر)،کوالالامپور(مالزی) و سویا که برای میزبانی این مسابقات اعلام آمادگی کرده بودند نتوانسته بودند استانداردهای مورد نظر آی او سی برای میزبانی المپیک را به دست آورند، از فرایند رأی گیری کنار گذاشته شدند.


مفهوم نشان المپیک 2008

نشان و علامت پکن 2008 با عنوان مهر چینی پکن رقصان ، این نماد نشان دهنده حالت انسانی که مشتاقانه به جلو میرود تا پیروزی را در آغوش بکشد. نشان رسمی بازی‌ها، پکن رقصان نام دارد

این اثر هنری چهار پیام و مفهوم را در خود دارد.

1. نمایانگر فرهنگ چینی است

2. سرخ رنگ یعنی به رنگ سرزمین و پرچم کشور چین است

3. بیانگر خوشامدگویی کشور چین به همه دوستان از سراسر دنیا است

4. در بر گیرنده شعار سه گانه المپیک یعنی سریعتر ، قویتر ، بالاتر


The Olympic Ringsحلقه های المپیک

 هر حلقه نشان دهنده قاره ای از جهان است.

اروپا،  آسیا ،استرالیا ، امریکا و آفریقا هر کدام از حلقه ها با اتصال به همسایگان خود سمبلی از دوستی در بازیهای المپیک را نشان می دهد.


مراسم حمل مشعل Torch Relay

بزرگترین گروه حمل کننده مشعل ( 21800 نفر)

طولانی ترین زمان حمل مشعل ( 130 روز)

بیشترین تعداد شهرهایی که مشعل از آن عبور کرده است(133 شهر)

بالاترین ارتفاعی که مشعل بر آن قرار گرفته است( کوه اورست)

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت اصول و مبانی تربیت بدنی

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:5 نظرات ()

پاورپوینت اصول و مبانی تربیت بدنی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 468 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 107

پاورپوینت اصول و مبانی تربیت بدنی در 107 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

پاورپوینت اصول و مبانی تربیت بدنی در 107 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفصل اول:

اهداف كلی و رفتاری

آگاهی از نظرات فلاسفه در خصوص تربیت بدنی.

شناخت مشخصات تربیت بدنی دوره نوزایش.

شناخت تربیت بدنی وورزش در مكتب وحی.

آگاهی از مفاهیم بازی و ورزش.

شناخت مبانی تقسیم ورزشها.


فصل دوم:

اهداف كلی و رفتاری

طبقه بندی علوم از دیدگاه دانشمندان.

شناخت انواع علوم .

آگاهی از جایگاه تربیت بدنی در دوران باستان.

آگاهی از جایگاه تربیت بدنی دراسلام.

تریف تربیت بدنی وشناخت حوزه های وابسته آن.


فصل سوم:

اهداف كلی ورفتاری:

تعریف اصول وشناخت تفاوت اصول منبعث از منابع دینی وعلوم انسانی.

شناخت چگونگی تغییر پذیری اصول.

شناخت میزان تغییر پذیری اصول در علوم مختلف.

تعریف مبانی تربیت بدنی.


فصل چهارم:

اهداف كلی ورفتاری:

آگاهی از نظرات دانشمندان در خصوص انسان.

شناخت ارتباطات متقابل روح وجسم.

آشنائی با ویژگیهای انسان.

شناخت عوامل سازنده شخصیت انسان.

شناخت روند اندیشه های انسان در تاریخ.


فصل پنجم:

اهداف كلی ورفتاری:

تعریف انواع هدف.

شناخت اهداف تعلیم وتربیت وتربیت بدنی.

شناخت اهداف تكامل جسمانی ، حركتی،شناختی،عاطفی واخلاقی.

شناخت تفاوت اندازه گیری وارزیابی در تربیت بدنی.


فصل ششم:

اهداف كلی ورفتاری:

آگاهی از فلسفه  نظری تاریخ از دیدگاه دانشمندان.

آگاهی از تاریخ تربیت بدنی جوامع مختلف.

آگاهی از تربیت بدنی درزمانهای مختلف.

آگاهی ازوضعیت تربیت بدنی در زمانهای مختلف.

فصل هفتم:

اهداف كلی ورفتاری:

تعلیم وتربیت از دیدگاه دانشمندان.

شناخت اثرات تربیت بدنی در حوزه های عاطفی یا احساسی.

شناخت اثرات تربیت بدنی در پرورش روح حقیقت جوئی ،كوشش، مبارزه با فقروپرورش افراد مومن.


فصل هشتم:

اهداف كلی ورفتاری:

شناخت فواید ساختاری وكاركردی زیست شناختی فعالیتهای جسمانی.

شناخت فواید بهداشتی ودرمانی زیست شناختی فعالیتهای جسمانی.

شناخت فواید روان شناختی فعالیتهای جسمانی.

شناخت فواید اجتماعی فعالیتهای جسمانی.

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

پاورپوینت استارت دو میدانی و اصول دوهای سرعت

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:3 نظرات ()

پاورپوینت استارت دو میدانی و اصول دوهای سرعت

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 416 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 10

پاورپوینت استارت دو میدانی و اصول دوهای سرعت در 10 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت استارت دو میدانی و اصول دوهای سرعت در 10 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxاستارت :

انواع استارت : نشسته و ایستاده

استارت نشسته و حالات آن :

الف ـ استارت کوتا ( جمع ) یا بسته

این استارت بهتر است برای کودکان و نوجوانان و مبتدیان دو انجام گیرد . در همه استارت ها نشسته ، طاق دست ها رو به جلو باشد .

ب ـ استارت متوسط :

مناسبترین استارت ، استارت متوسط است . هم قدرت زیاد نمی خواهد و هم زیاد بسته نیست ، هم تا کنون کاربرد بیشتر در بین دوندگان داشته و تقریباً وزن بدن بطور متوسط روی دستها و پاها است . در استارت متوسط وضعیت سر و گردن بالا چشم ها تقریباً 3 تا 4 متر جلو خط شروع دوخته می شود .


ج ـ استارت بلند ( باز )

تعادل بدن مناسب نیست و تمایل به جلو کمی بیشتر از سایر استارتها می باشد در ضمن نیاز به قدرت و نیروی بیشتری است . بیشتر دونده ای مثل تامی اسمیت از این استارت استفاده می نماید . استارت هایی که در قوس می باشد مشکل تر است مانند دو 200 متر و 400 متر که حتماً تخته استارت باید در لبه داخلی باند قرار گیرد تا دونده بتواند در خط مستقیم سرعت بگیرد و تعادل خود را در گریز از مرکز قوس حفظ نماید و به حد اکثر سرعت خود تا 30 متری مسافت برسد . در 200 متر و 400 متر خروج از قوس و تغییر حالت بدن مهم است .

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت اسپانسورهای المپیک بیجینگ 2008

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:2 نظرات ()

پاورپوینت اسپانسورهای المپیک بیجینگ 2008

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1315 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 47

پاورپوینت اسپانسورهای المپیک بیجینگ 2008 در 47 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,400 تومان

خرید

پاورپوینت اسپانسورهای المپیک بیجینگ 2008 در 47 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxکمکهایTOP به کمیته ملی المپیک

تمام کمیته های ملی المپیک فعال سراسر جهان سرمایه ای (وجه ی) از طریق برنامه TOPدریافت می کند.

کمیته ملی آمریکا سرانه ای جداگانه از برنامهTOP دارد.

IOCتقریبا 40%از درآمد برنامهTOPرا برای همه کمیته های ملی المپیک شرکت کننده پیش بینی کرده است.


جی ای

تولید انحصاری:خدمات انتخابی (انرژی،پزشکی ،حمل و نقل،زیر ساخت بنایی،هواپیمایی ،ریلی،...)

تاریخ پیوستن به برنامه : TOP2005((TOPVI


تولیدات و خدمات رسمی GEبه المپیک

سیستم تولید وتوزیع انرژی

خدمات پزشکی :تجهیزات ماورا صوتی MRI,

سیستم و تجهیزات امنیتی

سیستم و لوازم برق و روشنایی

موتورهای هواپیما

سیستم حمل و نقل ریلی

خدمات و تسهیلات تصفیه آب

مدیریت حمل و نقل و تجهیزات

شبکه خبر رسانی NBC

قیمت فایل فقط 9,400 تومان

خرید

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات پنجم و ششم)

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 13:24 نظرات ()

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات پنجم و ششم)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1824 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 42

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات پنجم و ششم) در 42 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت نوروآناتومی  و نورو فیزیولوژی (جلسات پنجم و ششم) در 42 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxساختمان داخلی نخاع

شامل:

یک توده مرکزی به رنگ خاكستری به شكل H

که در طول نخاع به شکل ستونهای قدامی ، خلفی و طرفی مشاهده می شود.

یک ماده سفید که ماده خاکستری را احاطه نموده است.

یک مجرای مرکزی به نام مجرای اپاندیم


مقطع عرض نخاع

مقطع ماده خاكستری :

شامل :

شاخ قدامی

 شاخ خلفی

 شاخ طرفی ( در قطعات سینه ای و کمری فوقانی)

•این ستونها توسط رابط خاکستری که حاوی مجرای مرکزی است به هم متصل شده اند.

میزان ماده خاکستری در هر قطعه نخاعی بسته به تعداد عضلاتی دارد که از ان قطعه عصب می گیرند . بنابراین در اتساعهای گردنی و لومبوساکرال بیشترین است.


مجرای اپاندیم :

در تمام طول نخاع قرار دارد.در انتهای فوقانی اش به کانال مرکزی نیمه تحتانی بصل النخاع منتهی می شود و این قسمت هم در نیمه فوقانی بصل النخاع به بطن چهارم متصل می شود . در ناحیه مخروط انتهایی ، متسع شده و بطن انتهایی را می سازد .

طول بطن انتهایی هشت الی ده میلیمتراست  و بعد از چهل سالگی مسدود می شود

مجرای اپاندیم گاهی 5 الی 6 میلیمتر بداخل رشته انتهایی می رود . ( در كتب قدیمی بطن پنجم )


ساختمان ماده خاکستری نخاع

همانند سایر قسمتهای  C.N.S ماده خاکستری از مجموع سلولهای عصبی و زوائدشان، نوروگلی ها و عروق خونی تشکیل شده است.

رنگ خاكستری مدیون غلبه رنگ جسم سلولی نرونها نسبت به اعصاب میلین دار است .

سلولهای عصبی آن چند قطبی  هستند و شامل سلولهای تیب I و II گلژی هستند .

 سلولهای تیپ I در تشكیل ریشه قدامی شركت می كنند . سلولهای تیپ II گلژی

Inter & Intra Segmental   هستند


انواع رشته های عصبی تشکیل دهنده ماده سفید نخاع

1 – رشته های آوران با دندریت طویل و آكسون كوتاه

2 – رشته های صعودی طویل

3 – intra & intersegmental fibers

4 – رشته های نزولی طویل

5 – رشته های تشكیل دهنده ریشه قدامی نخاع


راههای صعودی و نزولی ماده سفید نخاع

همانگونه که قبلا ذکر شد ماده سفید با اکثریت غالب رشته ای عصبی ساخته شده است.

این رشته ها بعضی نزولی هستند و فرامین حرکتی را از مغز دریافت و به محیط می برند. بعضی صعودی هستند و فرامین حسی را از محیط به مرکز می آورند و دسته سوم رشته های صعودی و نزولی اینترسگمنتال میباشند.

بسته به اینکه از کدام بخش ماده سفید می گذرند مسیرهای مختلفی را در ماده سفید نخاع ایجاد می نمایند. مثلا راه نخاعی تالاموسی قدامی و یا راه قشری نخاعی خارجی.

 این مسیرها به تدریج مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات اول تا چهارم)

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 13:24 نظرات ()

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات اول تا چهارم)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 3012 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 50

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات اول تا چهارم) در 50 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت نوروآناتومی  و نورو فیزیولوژی (جلسات اول تا چهارم) در 50 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxكلیات

سیستم عصبی یکی از سیستم های تنظیمی هموستازی است که اطلاعات را از داخل یا خارج بدن دریافت می کند و آنها را پردازش کرده و ایمپالسهایی برای کنترل اعمال مختلف بدن ارسال می کند.

سیستم اعصاب:

از نظر عملكردی:

سیستم ارادی

سیستم اتونومیك

از نظر آناتومی:

‍‍CNS( centeral nervous system)

PNS( peripheral nervous system)


نورون

واحد تشکیل دهنده سیستم عصبی را نورون گویند که دارای قدرت تحریک پذیری و قدرت تولید امواج عصبی می باشد.

نورون پس از تولد تكثیر نمی شودمگر بخشهایی شامل كورتكس مخچه ، هیپوكامپوس و نواحیی از تالاموس كه ممكن است پس از تولد تكثیر یابند.

از نظر شكل خروج زوائد از جسم سلولی:

: Unipolar محل انشعاب آکسون و

     دندریت از جسم سلولی در یک نقطه

     است. در عقده های نخاعی  می توان آنها را مشاهده نمود.

: Bipolar دارای یک آکسون و یک دندریت هستند که از دو قطب سلول خارج می شوند. در شبکه چشم، مخاط بویایی و مخچه دیده می شوند.

:Multipolar که به شکل ستاره ای و هرمی هستند و عمدتا در نخاع و قشر مخ دیده می شوند.


از نظر فیزیولوژی نورونها به سه دسته تقسیم می شوند:

نورونهای آوران ( حسی) (afferent)

پیام را از محیط به سیستم عصبی مرکزی می برند.

نورونهای وابران ( حرکتی) (efferent)

سیگنال را از سیستم عصبی مرکزی به محیط می برند.

نورونهای رابط )نورون بینابینی(

(inter neurone)

90 درصد نورونها را تشکیل می دهند و ارتباط بین قسمت های مختلف سیستم عصبی را برقرار می کند.


از نظر طول آكسون و اندازه جسم سلولی:

نورون تیپ 1 گلژی :

جسم سلولی بزرگ و آكسون بلند : شاخ قدامی نخاع ، پیرامیدال قشر مغزو پورکنژ مخچه

نورون تیپ 2 گلژی :

جسم سلولی كوچك و آكسون كوتاه . فراوانتر از نوع 1 هستند. قشر مغز و قشر مخچه با عملکردی اکثرا مهاری.

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

ورزش ایروبیک

ادمین بازدید : 0 شنبه 18 دي 1395 : 14:40 نظرات ()
دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 55 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 39

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 39 صفحه تهیه شده استورزش ایروبیک ، ورزش و فعالیتی که بتواند تپش قلب فرد را از راه فعالیت ماهیچه های بدن افزایش دهد ورزش ایروبیک ، دستگاه تنفسی وقلب را قوی می کند

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

ورزش ایروبیک

ورزش ایروبیک ، ورزش و فعالیتی که بتواند تپش قلب فرد را از راه فعالیت ماهیچه های بدن افزایش دهد. ورزش ایروبیک ، دستگاه تنفسی وقلب را قوی می کند. ورزش ایروبیک ، بسته به هر شخص می تواند مدت طولانی تر و تمرینات سنگین تر انجام شود تا سریعتر به وضعیت مطلوب برسد

ورزش ایروبیک چیست؟ 

ورزش ایروبیک ، ورزش و فعالیتی که بتواند تپش قلب فرد را از راه فعالیت ماهیچه های بدن افزایش دهد. 

ورزش ایروبیک ، دستگاه تنفسی وقلب را قوی می کند. ورزش ایروبیک ، بسته به هر شخص می تواند مدت طولانی تر و تمرینات سنگین تر انجام شود تا سریعتر به وضعیت مطلوب برسد. 

چه عواملی ورزش ایروبیک را تحت تاثیر می گذارد ؟ 

تناوب و تکرار ، مدت و شدت ورزش ایروبیک.تکرار و تناوب اشاره به این دارد که چند بار ورزش ایروبیک انجام می شود مدت زمان ،اشاره به مدت زمانی دارد که در هر مرحله به این ورزش اختصاص داده می شود و شدت ورزش،اشاره به درصد ماکزیمم ضربان قلب ، در کاری که انجام می شود، دارد. 

● چند مدت یكبار باید ورزش را انجام داد؟ به چه شدتی ؟ برای چه مدتی ؟ 

بیشتر متخصصین معتقدند ۳ الی ۵ بار در هفته به مدت ۲۰الی ۶۰ دقیقه که درصد ضربان قلب را با توجه به سن فرد حدود ۶۰ – ۹۰ درصد بالاتر ببرد ، کافی می باشد . 

شدت تمرین چگونه میزان و شدت مطلوب قلب را تعیین كنیم ؟ 

قاعده كلی برای تعیین ماكزیمم و مینیمم تپش قلب افراد( ۲۲۰ منهای سن ضربدر ۹۰ و ۶۰ می شود.) برای مثال اگر فرد ۳۰ سال داشته باشد فورمول بدین صورت است: 

۱۹۰= ۳۰-۲۲۰ 

۱۹۰*۶۰ = ۱۱۴ (low) 

۱۹۰ *۹۰=۱۷۰(high) 

قاعده ودستور كاروونن حدود تپش قلب را به این صورت محاسبه می كند .برای محاسبه، نبض فرد را در هر دقیقه در سه صبح متوالی وقتی از خواب بیدار می شود، می گیرند . 

ایروبیک چیست؟

ایروبیك وسیله‌ای مؤثر برای جلوگیری از افسردگی، بی‌حوصلگی، بی‌تابی است، چون هورمون اندروفین در بدن تولید می‌شود و باعث ایجاد نشاط، تمركز ذهن و بالا رفتن خلاقیت فكری می‌شود.

ایروبیك یعنی فعالیتی كه عضلات بزرگ را به كار می‌گیرد حداقل ۱۲ دقیقه با حالت ریتمیك و موزون. در شرایطی كه سرعت وشدت تمرین قابل تحمل است و نیاز بدن به استفاده از اكسیژن برای مدتی افزایش می‌یابد، این فعالیت انجام می‌گردد. 

نوع فایل: word

سایز:55.1 KB 

تعداد صفحه:39 

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

سرپرست و هدایت گروه سنگنوردی

ادمین بازدید : 0 شنبه 18 دي 1395 : 14:40 نظرات ()
دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 139 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 29

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 24 صفحه تهیه شده استاز لحظه ای كه برنامه به ذهن یك فرد می رسد و با اجرای برنامه به عهده یك شخص گذاشته می شود، مسؤولیت سرپرستی او نیز آغاز می شود و شروع به برنامه ریزی و طراحی برنامه می كند

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

 سرپرست و هدایت گروه سنگنوردی

از لحظه ای كه برنامه به ذهن یك فرد می رسد و با اجرای برنامه به عهده یك شخص گذاشته می شود، مسؤولیت سرپرستی او نیز آغاز می شود و شروع به برنامه ریزی و طراحی برنامه می كند.

هدف از ارائه هدایت گروه دانستن وظایف یك سرپرست قبل از اجرای برنامه ، در حین اجرای برنامه و بعد از اجرای برنامه می باشد. این مسؤولیت در تیم و برنامه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا در واقع جان افراد هم در دست اوست به این دلیل كه تصمیم گیرنده نهایی سرپرست تیم است و اوست كه برنامه را هدایت می كند و همه افراد تیم ازتبعیت می كنند 

و همینطور نحوه اجرای برنامه چه از لحاظ كیفیت و كمیت تا حدود زیادی به سرپرست بستگی دارد. و نتیجه گرفتن از برنامه نفرات تیم و خود سرپرست بدلیل صرف هزینه و زمان مهم می باشد. 

● نقطه اول 

از لحظه ای كه برنامه به ذهن یك فرد می رسد و با اجرای برنامه به عهده یك شخص گذاشته می شود، مسؤولیت سرپرستی او نیز آغاز می شود و شروع به برنامه ریزی و طراحی برنامه می كند. 

● وظایف سرپرست به سه قسمت تقسیم می شود : 

▪ وظایف قبل از اجرای برنامه 

▪ وظایف در حین اجرای برنامه 

▪ وظایف بعد از اجرای برنامه 

● وظایف سرپرست قبل از اجرای برنامه 

قبل از طراحی برنامه باید هدف از اجرای آن مشخص گردد و طبق آن برنامه ریزی گردد. هدف از این گونه طراحی ، سازماندهی و انجام پیش بینی های لازم جهت اجرای موفقیت آمیز و لذت بخش یك برنامه كوهنوردی و اجتناب از خطرات بالقوه كوهستان می باشد. 

▪ می توان ۳ عامل اصلی را برای طراحی و برنامه ریزی در نظر گرفت : 

۱ – طبقه بندی افراد 

۲ – طبقه بندی برنامه 

۳ – هزینه برنامه 

۱ – طبقه بندی افراد : 

نوع فایل: word

سایز:139 KB  

تعداد صفحه:24 

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

همه چیز در مورد ایروبیک ( Aerobic )

ادمین بازدید : 0 شنبه 18 دي 1395 : 14:38 نظرات ()
دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 29 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 20 صفحه تهیه شده استایروبیک یا حرکات موزون هوازی یکی از روش های تمرینی برای کسب آمادگی جسمانی (هوازی) است و توانایی قلب و عروق و سیستم تنفسی را افزایش می دهد

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

همه چیز در مورد ایروبیک ( Aerobic )   

تمرین ایروبیک aerobic چیست؟

    ایروبیک یا حرکات موزون هوازی یکی از روش های تمرینی برای کسب آمادگی جسمانی (هوازی) است و توانایی قلب و عروق و سیستم تنفسی را افزایش می دهد.

    به طور کلی هر فعالیتی که نیاز بدن به استفاده از اکسیژن را برای مدت قابل توجهی افزایش دهد »ایروبیک« نام دارد.

    این شیوه ورزشی از دهه1960 متداول شد و در سال1980 در زمره پرطرفدارترین ورزش دنیا قرار گرفت و امروزه از جمله ورزش های پرطرفدار و مورد توجه است.

    شیوه تمرینی ایروبیک موجب توسعه و افزایش آمادگی جسمانی (هوازی) می شود و این مسئله موجب افزایش قدرت، سرعت و هماهنگی بین اعصاب و عضلات، انعطاف پذیری و چابکی می شود. در اجرای حرکات ایروبیک، تمرکز ذهنی از اهمیت بسزایی برخوردار است. این مسئله موجب رشد ذهنی و توسعه خلاقیت می شود. امروزه در بسیاری از نقاط جهان، این ورزش پر تحرک و پرجاذبه، به عنوان یک ابزار با ارزش برای حفظ سلامتی و تندرستی انسان ها محسوب می شود.

قدرت بدنی در تمرین های ایروبیکی

    پژوهشگران بر این باورند که انجام فعالیت های قدرتی، بهترین راه برای جلوگیری از پوکی استخوان است. هنگامی که فعالیت قدرتی انجام می دهید، فشار نسبتاً زیادی بر روی استخوان های بدنتان وارد می شود که این امر موجب بهبود عمل کلسیم سازی در استخوان ها می شود. به این ترتیب از پوکی استخوان جلوگیری به عمل می آید. به همین دلیل است که همواره به منظور حفظ سلامتی و تندرستی ورزشکار، فعالیت های قدرتی یعنی استفاده از دمبل و وزنه های سبک، چوب، کش و استفاده از وزن بدن، جزو لاینفک تمرین های روزمره ایروبیک است.

 ایروبیك چه اثرات مثبتی بر روحیه و بدن انسان دارد؟

    ایروبیك به معنی هوازی است یعنی ورزشی كه در آن دچار كمبود اكسیژن نمی شویم. این ورزش باعث بالارفتن استقامت قلبی و عروقی می شود و استقامت عمومی بدن را توسعه می دهد.به طور كل ایروبیك از دسته ورزش های طولانی است كه شدت آن كم است مانند راه رفتن، دوچرخه سواری، شنا كردن و كوهنوردی.در این ورزش هوازی كه مدت آن طولانی و شدت آن كم است هیچ گاه دچار كمبود اكسیژن نمی شویم.در حالی كه ورزش های غیر هوازی مدت شان كوتاهتر ولی دارای شدت زیادی هستند و معمولاً زمان آن زیر یك دقیقه است مثل وزنه برداری، دو سرعتی و یا شنای سرعتی.در این ورزش ها كه شدت آنان بالا است تقریباً ۸۵ درصد یا ۹۵ درصد انرژی مصرف می شود و باید مابین آن استراحت كرد.

ایروبیك چه ویژگی های مثبتی نسبت به ورزش های دیگر دارد؟

    در كشورمان وقتی درباره ایروبیك صحبت می كنیم اكثراً تصور می كنند كه ایروبیك یك ورزش انفرادی مثل دویدن و شنا كردن است ولی ایروبیك یك ورزش گروهی است كه در سالنی كار هوازی انجام می دهند به طوری كه باعث توسعه بیشترین فاكتورهای آمادگی جسمانی در انسان می شود مثل قدرت، استقامت، انعطاف پذیری، هماهنگی، چابكی، تعادل، توازن، عكس العمل و غیره.ایروبیك باعث می شود كه این فاكتورها دربدن انسان زیاد شود و شخصی كه درصد بالایی از این فاكتورها را برخوردار باشد می توانیم بگوییم از آمادگی جسمانی مطلوبی برخوردار است.وقتی این ورزش را به صورت گروهی انجام می دهیم به غیر از افزایش این فاكتورها از افسردگی نیز جلوگیری می شود و باعث ترشح هورمون آندرو فین كه هورمونی نشات آور در مغز است می شود.

  برای موفقیت در این ورزش چند روز و چند ساعت باید تمرین كرد؟

    اگر كسی بخواهد در این ورزش نتیجه بگیرد باید به مدت ۸ هفته و در هر هفته ۳ الی ۵ جلسه به مدت یك ساعت ایرو بیك كار كند تا اثرات جسمانی و روانی مطلوب آن را مشاهده كند. یكی از این اثرات مطلوب افزایش تحمل انسان است به طوری كه دیگر در كارهای روزانه خسته نمی شود و نفس كم نمی آورد.سایز اندامش تغییر می كند و با كاهش وزن مطلوب احساس شادابی و قدرت بدنی زیادی می كند.

 مشكلی كه بسیاری از جمله زنان ما با آن روبرو هستند نبودن یك روش مناسب برای كاهش وزن است.

نوع فایل: word

سایز:29.1 KB 

تعداد صفحه:20 

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

ورزش پزشکی

ادمین بازدید : 0 شنبه 18 دي 1395 : 14:38 نظرات ()
دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 652 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 101

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 101 صفحه تهیه شده استهر فرد در زندگی روزمره از حركات و فعالیت های زیادی استفاده می كند اما نمی توانید فاكتور تمرینات بدنی از برنامه های روزمره حذف كنید

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

 ورزش پزشکی


فهرست مطالب :

عنوان :                                                                                صفحه :

مقدمه    

کمر در چیست 1

علل کمر درد 4

وارد کردن صدمه بر دیسک های بین مهره ای 6

کوفتگی کمر 10

اختلالات و بیماریهای زنان 10

حرکات درمانی به منظور پیشگیری از بروز کمر درد در دوران بارداری 12

درمانهای  رایج به هنگام بروزکمر درد 18

حرکات درمانی ویژه کمر درد 21

تمرینات اولیه 23

تمرینات تعادلی 28

ورزشهای مفید برای بیماران مبتلا به کمر درد 30 

به کار گیری روشهای طب ورزشی 34

پیشگیری از کمر درد 37

عدات صحیح و غلط زندگی روزمره در ارتباط با کمر درد 43

ورزش های تناسب اندام هوازی برای درمان التهاب مفصل 45

شنا و ورزش های آبی 52

دوچرخه سواری 55

ورزش موزون 61

ورزش تحت هر نامی 64

پاسخ قلبی عروقی به ورزش های ایزوتونیک 72

شدت فعالیت بدنی 75

مرگ ناگهانی در ورزش 76

ورزشکاران جوان (30 سال و کمتر ) 77

صرع و ورزش 81

ورزشهای مجاز 83

ورزش ابتلابه پوکی استخوان را کاهش می دهد 83

تاثیر ورزش در بهبود عملکرد ریه 84

تحرک رمز سلامتی 84

پندارهای غلط در مورد فعالیت بدنی 86

منابع 99

مقدمه

هر فرد در زندگی روزمره از حركات و فعالیت های زیادی استفاده می كند اما نمی توانید فاكتور تمرینات بدنی از برنامه های روزمره حذف كنید. چرا كه علاوه بر عضلاتی كه در فعالیت های خاص و یكنواخت درگیر هستند، بایستی دیگر عضلات و از همه مهم تر  عضلات مخالف و مقابل حركات روزمره نیز تقویت شده و باعضلات فعال، هماهنگ شوند تا ارگانیسم و ساختار اصلی و كاربردی بدن را حفظ و متعادل گردانند.

بنابراین توصیه می شود كه همه ی افراد در خلال كارهای روزمره به تمرینات بدنی و برنامه های ورزشی پرداخته تا علاوه بر اثرات مفید جسمانی، خود را نیز از نظر روحی و روانی برای زندگی فعال آماده نمایند. 

امروزه به پیشگیری بیش از درمان توجه می شود و بهترین، ساده ترین و كم هزینه ترین راه انجام فعالیت ها و تمرینات ورزشی است تا جایی كه حتی از این روش برای درمان نیز استفاده می شود و اثرات آن بسیار مثبت و مفید بودن كه همواره تسعی شده تا با راهنمایی های پایه ای برای همه ی افراد زمینه ی آشنایی با گوشه ای از این تمرینات فراهم آید.

كمردرد چیست؟

فردی را نمی توان یافت اعم از مرد، زن، پیر، جوان، لاغر یا چاق كه فعالیتی سنگین نداشته باشد و در مرحله ای از زندگی به طور یكباره و یا مرحله ای دچار كمردرد نشده باشد. درد كمر با بالا رفتن سن، كار و یا انجام برخی ورزش ها كه مناسب بدن نمی باشند افزایش می یابد. 

زنان بیش از مردان به كمردرد مبتلا می گردند. لیكن در خانم های مسن و كمتر از 65 سال حدود % 63 دردهای كمری هنگامی بروز می كند كه كار دستی یا فعالیت دارند و در % 37 موارد، هنگامی كه فرد فعالیتی انجام نمی دهد مشاهده گردیده است. 

بلند كردن و یا حمل بار سنگین در حال كشیده، خم شدن تنه به جلو، لرزش و تكان های مداوم علل اصلی ایجاد درد كمر می باشد. همچنین درد كمر در تمام مشاغلی كه به نوعی با نیرو و با فشار سر و كار دارند مانند كارگران معدن، افرادی كه بار تخلیه می كنند، بناها، كشاورزان، باغ داران، كارگران سنگ فرش و خاك بردار، نجاران، بناهای موزاییك فرش و ... بیشتر مشاهده می گردد. به ویژه هنگامی كه شروع به كار كردن زودرس و قبل از بیست سالگی می نمایند. 

راننده های كامیون های سنگین و تراكتور اغلب در بین بیماران كمردرد مشاهده می شوند میكروتروماتیسم (ضربات كوچك) به علت سرعت و لرزش های اتومبیل كه ناحیه انتهای خاجی را می كوبد، از جمله مواردی است كه سبب بروز درد كمر در رانندگان می گردد.

سنگینی كار ناشی از مشاغل تنها علت كمردرد نمی باشد. آمارهای مختلف در بین ورزشكاران نشان می دهد كه نسبت دردهای كمری در بین این گروه به ویژه در ورزش های شدید مثل راگبی، پرش، كشتی و ... آن هایی كه در ناحیه كمر یك خمیدگی شدید و چرخش مهره ها را ایجاد می كند. مثل: هالترزن ها و پرتاب كننده های چكش اكثراً سبب ایجاد ضایعات دیسك می گردد. 

علل كمردرد

متخصصین علل مختلفی برای كمردرد بیان نموده اند. اما به طوركلی دلایل بروزكمردرد عبارتند از: 

صدمات ناشی از عملكرد ستون مهره ها

انحناهای s شكلی كه در ستون مهره های یك جوان هست در یك نوزاد وجود ندارد، زمانی كه مراحل بالیدگی، خزیدن و راه رفتن نوزاد پیشرفت می كند این انحناها نیز توسعه می یابند. خطوط گرانشی نیرو بر ساختار دو انتهای ستون مهره ها تأثیر گذاشته، تعادل مهره ای را تغییر می دهد تا سرانجام یك ساختار مناسب به وجود آید. لذا یك منحنی در نواحی كمر و گردن شكل گرفته و منحنی دیگر در نواحی خاجی و پشتی قرار می گیرد. ستون مهره ها در دو انتهای خود، وزن را از طریق اجسام و دیسك های مهره ای و از طریق سطوح مفصلی بین مهره ها تحمل می كند. كپسول های مفصلی كه در اطراف سطح مفاصل قرار دارند حاوی مقدار زیادی رشته های عصبی می باشند، لذا تصور شده است كه مركز درد كمر  ممكن است اطراف این نواحی باشد. 

وضعیت های نامناسب در انجام كارهای روزانه

وضعیتهای نامناسب و نحوه قرار گیری بدن به صورت غلط در انجام كارهای روزمره و تكرار این عادات یكی از مهم ترین علل كمردرد محسوب می گردد. روش های غلط نشستن، خوابیدن، ایستادن، راه رفتن، بلند كردن اجسام و غیره از جمله عللی است كه به طور شایع در میان افراد ایجاد كمردرد می كند كه در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

نوع فایل: word

سایز:652 KB 

تعداد صفحه:101 

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

ناهنجاریهای پشت صاف

ادمین بازدید : 0 شنبه 18 دي 1395 : 14:37 نظرات ()
دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 373 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 15 صفحه تهیه شده استگر شما با کامپیوتر کار میکنید یا کار اداری فراوانی دارید که موجب میشود ساعات زیادی را پشت میز کارتان بگذرانید، احتمال اینکه در پایان روز در ناحیه پشت و گردن احساس گرفتگی یا درد داشته باشید زیاد خواهد بود

قیمت فایل فقط 5,300 تومان

خرید

ناهنجاریهای پشت صاف 


پیشگیری از درد پشت و گردن   

گر شما با کامپیوتر کار میکنید یا کار اداری فراوانی دارید که موجب میشود ساعات زیادی را پشت میز کارتان بگذرانید، احتمال اینکه در پایان روز در ناحیه پشت و گردن احساس گرفتگی یا درد داشته باشید زیاد خواهد بود.

نگران نشوید، دلیل این حس، پیری و از کار افتادگی نیست، تحقیقات جدید نشان داده است که حتا کودکان دبستانی و راهنمایی هم، در صورتی که مدت طولانی پشت میز یا مقابل کامپیوتر و مشغول انجام تکالیف خود باشند دچار چنین مشکلی خواهند شد. 

در واقع نشستن در مقابل کامپیوتر تبدیل به شیوه ای از زندگی امروز شده است. فن آوری کامپیوتر در عین اینکه بازدهی و توانایی ادارات را تا حد فراوانی تشدید کرده است، کار با آن نیز عوارضی در گردن، پشت و شانه های کاربران ایجاد کرده است. 

دکتر بابی ارنشتاین Bobbi Ornstein، یکی از پزشکان پر سابقه مشکلات جسمی گفته است : "مردم به سادگی وقت بسیاری را به حالت نشسته میگذرانند. شیوه نشستن آنها، همراه با حرکات مکانیکی و تکرار شونده و اینکه مدت طولانی در یک حالت قرار گرفته اند، دردهای مختلفی در بدن آنها ایجاد میکند که در صورت تغییر رویه ندادن به شکل مزمن درخواهد آمد." 

در اینجا به بعضی راهکارها برای جلوگیری و برطرف نمودن چنین مشکلاتی میپردازیم. 

خمیدگی کافیست! پشتتان را صاف نگهدارید 

شیوه صحیح قرار گرفتن بدن یا به عبارتی صاف ایستادن، مسئله مهمی است که روز به روز بیشتر به دست فراموشی سپرده میشود. روزهایی که سرکار و در مدرسه میگذارنیم پر از عادات و تکالیفی است که به شکلی کاملا دور از فاکتورهای انسانی –ارگونومی- انجام میگیرند. چند مثال آشنای این موارد: کار با کامپیوتر، کیفهای رو دوشی یا کوله پشتی بسیار سنگین و قرار دادن گوشی تلفن بین گردن و شانه است. 

پشت ما، بهای تمام این رفتارهای نادرست را میپردازد. بنابر نتایج یک تحقیق در دانشگاه دوک (Duke University)، درد پشت در آمریکا سالانه هزینه ای معادل 90 میلیارد دلار دربر دارد. 

گذشته از پشت درد، وضعیت نادرست بدن میتواند مشکلات دیگری از جمله تحلیل مفاصل و آرتروز فرسایشی را نیز ایجاد کند. به گفته شرلی سارمن (Shirley Sahrmann) استاد ورزش درمانی در دانشکده طب دانشگاه واشینگتن: " قرار گرفتن نادرست، ماهیچه ها و مفاصل را به شدت تحت فشار قرار داده و زمینه را برای پشت درد و آرتروز فراهم میکند." 

به این ترتیب که مثلا قرار گرفتن در فضای کاری که نادرست چیده شده باشد، موجب میشود که شخص بالاتنه خود را به جلو خم کرده، فشاری مضاعف بر ستون مهره ها وارد کند و همین موجب تاب برداشتن تدریجی ستون مهره ها شود. سپس عضلات خود را با این حالت قرارگیری جدید وفق میدهند. به تدریج ماهیچه های سینه کوتاه شده، عضلات شکمی ضعیف میشوند و از طرف دیگر عضلات پشت بلند و بیش از حد کشیده میشوند. 

چگونه فرم قرارگیری بدن را بهبود بخشیم؟ 

• عضلات شکم خود را در قسمت ناف کمی منقبض کنید، این انقباض را به سمت پشت بکشید و به عبارتی "شکم خود را تو دهید" . این کار ماهیچه های شکمی را محکم کرده و قفسه سینه را تقویت میکند. 

• عضلات سینه را کشش دهید. رو به دیوار بایستید، یک دست خود را به سمت خارج بدن و چسبیده به دیوار-با زاویه 90 درجه نسبت به بدن- قرار دهید و در حالی که دستتان بر روی دیوار قرار دارد، بالاتنه را به سمت بیرون و در جهت مخالف دست، بچرخانید تا کشش را در سینه خود حس کنید. مدتی به این حالت بمانید، سپس جهت کشش را تغییر دهید. 

تمرینات زمینی 

تمرینات زمینی همیشه باید بر روی تشک یا یک سطح نرم انجام شود . 

* حرکت دراز و نشست 

به پشت بخوابید ( بدین صورت که پشت و پاها صاف به روی زمین قرار گیرند ) و دستها یا پشت گردن باشند و یا به روی سینه جمع شده باشند . بطور آهسته شانه ها را حدود ۱۵-۱۰ سانتیمتر از زمین بطرف بالا بکشانید . این حرکت را بیشتر از ۱۰ مرتبه انجام ندهید زیرا به گردن فشار می آید . 

* بغل کردن زانو 

به پشت بخوابید ، زانوها را بگیرید و آهسته بطرف سینه بیاورید ، آهسته شانه ها و پشت بدن را بطرف بالا بکشید تا زمانی که به راحتی نفس بکشید و ۱۲ تا ۱۶ شماره ادامه دهید . 

نوع فایل: word

سایز:373 KB 

تعداد صفحه:15 

قیمت فایل فقط 5,300 تومان

خرید

تاریخچه فوتسال

ادمین بازدید : 0 شنبه 18 دي 1395 : 14:36 نظرات ()
دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 681 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 30 صفحه تهیه شده استمنشا شكل گیری فوتسال به شهر مونت ویدئوی اروگوئه باز میگردد در سال 1930، ژوان كارلوس سریانی، فوتبال پنج نفره را برای مسابقات جوانان در YMCA پی ریزی كرد

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

تاریخچه فوتسال

منشا شكل گیری فوتسال به شهر مونت ویدئوی اروگوئه باز میگردد. در سال 1930، ژوان كارلوس سریانی، فوتبال پنج نفره را برای مسابقات جوانان در YMCA پی ریزی كرد. این رقابتها در زمینی به ابعاد زمین بسكتبال، در محلهای سرپوشیده و یا در محل باز و بدون دیوار و حصار انجام می گرفت.

 واژه FUTSAL، واژه بین المللی برای این رشته ورزشی است. این واژه برگرفته از لغات اسپانیایی FUTbol  ( به معنای فوتبال )، و SALA  ( به معنای داخلی یا داخل سالن ) می باشد. از زمانی كه سریانی این حركت را آغاز كرد، فوتسال به سرعت در آمریكای جنوبی (بخصوص برزیل) محبوبیت پیدا كرد. بسیاری از بازیكنان بزرگ و مشهور فوتبال برزیل، از طریق كسب مهارتهای رشته ورزشی فوتسال، سبك ها و متدهای خود را در رشته فوتبال گسترش داده و این موضوع زمینه مطرح شدن آنها را به عنوان بازیكنان بزرگ فوتبال فراهم نمود. بازیكنانی مانند پله، زیكو، به به تو و سایر ستاره های فوتبال برزیل مهارت های خود را از طریق بازی در زمین های فوتسال و شركت در این رشته ورزشی ترقی دادند. ازآن هنگام، برزیل راه خود را به سوی مطرح شدن به عنوان قطب اصلی فوتسال جهان  در پیش گرفت و اكنون مسابقات این رشته ورزشی تحت حمایت FIFA در سراسر جهان برگزار می گردد. 

اولین رقابت بین المللی فوتسال در سال 1965 برگزار شد، زمانی كه پاراگوئه اولین جام آمریكای جنوبی را بدست آورد. شش جام دیگر آمریكای جنوبی تا سال 1979 برگزار شد كه برزیل پیروز تمامی این میادین بود. برزیل جایگاه خود را به عنوان قدرت برتر در اولین جام آمریكایی تا سال 1980 حفظ كرد و این جام را بار دیگر در سال 1984 بدست آورد. 

1-تحرك بسیار بالا و شیرین كارهای فراوان :

فوتسال ورزشیه كه هرلحظه اون یعنی حركت وسرعت . همه بازیكنا مرتب میبایست طول و عرض زمین را بدوند و به توپ ضربه بزنن . این ورزش نهایت تكنیك‌های فردی و جذاب و حركات انفرادی رو كه دلچسب همه تماشاگرانه  رو به كرات مورد اجرا و نمایش می‌ذارن .

2-نتایج غیرقابل پیش بینی :

در فوتسال هر لحظه ممكنه نتیجه عوض بشه و این به هیجان دیدارها كمك فراوانی می كنه . حتی اگر دیدید تیم قهرمان لیگ برتر فردای جشن قهرمانی به یك تیم ته جدولی  لیگ دسته یك باخت خیلی تعجب نكنید.

درمورد قوانین فوتسال

قانون اول: زمین بازی؛ كه خلاصه مشخصات و نكات قابل توجه با رسم شكل توضیح داده شد.

● خلاصه قوانین فوتسال: 

▪ قانون اول: زمین بازی؛ كه خلاصه مشخصات و نكات قابل توجه با رسم شكل توضیح داده شد. 

تذكر: ورود و خروج بازیكنان در موقع تعویض بایستی از محدوده مشخص شده انجام گیرد. 

▪ قانون دوم: توپ؛ محیط آن حداقل ۶۲ و حداكثر ۶۴ سانتیمتر وزن توپ ۳۹۰ الی ۴۳۰ گرم (توپ نمره ۴) شناسایی استاندارد هنگامی كه توپ از ارتفاع ۲ متری به زمین رها می شود نباید بیشتر از ۶۵ و كمتر از ۵۵ سانتیمتر از زمین مسابقه جهش نماید. 

تكنیك

منظور از تكنیك، انجام حركات مخصوص بازی فوتبال است كه موجب بازی صحیح و با هدف می‌شود. سطح بازی یك تیم بستگی به توانایی‌های تكنیكی بازیكنان آن دارد. تكنیك با دو عنصر مؤثر در بازی فوتسال، یعنی تاكتیك و قدرت بدنی ارتباط مستقیم دارد. به عبارت دیگر فراگیری و تمرین توانایی‌های تكنیكی به این منظور انجام می‌شوند كه بازیكن قادر باشد بر موقعیت‌های جدید به وجود آمده مسلط شود. در هنگام تمرینات تكنیكی توجه به دو نكته مهم می‌باشد:

1ـ با تمرینات زیاد می‌توان انجام حركات انفرادی را در قالب كار تیمی تكمیل كرد.

2ـ می‌توان در شرایط مختلف و با آموزش تكنیك‌های مهم و سپردن وظائف گوناگون به بازیكن، یك الگوی حركتی مخصوص برای او به وجود آورد تا او بتواند در موقعیت‌های مختلف بازی، بالاترین توان خود را به كار گیرد.

نوع فایل: word

سایز:681 KB 

تعداد صفحه:30 

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

تاریخچه قایقرانی در ایران

ادمین بازدید : 0 شنبه 18 دي 1395 : 14:36 نظرات ()
دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 233 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 18 صفحه تهیه شده استسابقه قایقرانی در ایران به بیشت از ۷ دهه قبل برمی‌گردد هفتاد سال پیش با حضور انگلیسی‌ها در جنوب ایران اولین باشگاه قایقرانی در مسجدسلیمان تأسیس شد

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

 تاریخچه قایقرانی در ایران


سابقه قایقرانی در ایران به بیش از ۷ دهه قبل برمی‌گردد. هفتاد سال پیش با حضور انگلیسی‌ها در جنوب ایران اولین باشگاه قایقرانی در مسجدسلیمان تأسیس شد. در ۵۰ سال قبل نیز اولین باشگاه بادبانی تحت‌عنوان ”یات کلاب“ در آبادان راه‌اندازی شد. در شرکت نفت جنوب ایران نیز سابقه دیرینه‌تری دارد که برای کارکنان انگلیسی شرکت ملی نفت سابق جنبه تفریحی داشته است. در اوایل دهه ۴۰ هجری شمسی چند قایق از نوع K-۱ و K-۲ (کایاک یک‌نفره و کایاک دونفره) از انگلستان به ایران وارد شد و در دریاچه سدامیرکبیر (سد کرج) که بر روی رودخانه کرج و در فاصله ۷۵ کیلومتری شمال‌غرب تهران احداث شده است به آب انداخته شد و بدین ترتیب اولین پایگاه قایقرانی زیرنظر سازمان تربیت‌بدنی و تفریحات سالم ایران به‌وجود آمد. جنس قایق‌های اولیه ایران ار چوب با پوشش برزنتی و وزن آنها بالای ۲۰ کیلو برای یک‌نفره و ۲۴ کیلو برای ۲ نفره بود. قایق‌های کایاک یک نفره که امروزه در سال ۲۰۰۳ مورد استفاده قرار می‌گیرند تا وزن حدود ۹ کیلوگرم کاهش وزن یافته‌اند. 

قایقرانی در ایران

ورزش قایقرانی سابقه ای هفتاد ساله در ایران دارد. در آن زمان با حضور انگلیسی ها در جنوب ایران، اولین باشگاه قایقرانی در مسجد سلیمان تاسیس شد. در پنجاه سال قبل نیز اولین باشگاه قایق های بادبانی تحت عنوان «یات کلاب» در آبادان راه اندازی شد.

 دراوایل دهه ۴۰ هجری شمسی چند قایق از نوع ۱-k و ۲-k (کایاک یک نفره و دو نفره) از انگلستان به ایران وارد شد و در دریاچه سد امیرکبیر که بر روی رودخانه کرج و در فاصله ۷۵ کیلومتری شمال غرب تهران احداث شده است، به آب انداخته شده و به این ترتیب اولین پایگاه قایقرانی زیر نظر سازمان تربیت بدنی و تفریحات سالم ایران به وجود آمد. جنس قایقهای اولیه ایران از چوب با پوشش برزنتی و وزن آنها بالای ۲۰ کیلوگرم برای یک نفره و ۲۴ کیلوگرم برای دو نفره بود. 

درباره ورزش قایقرانی

کلیه قایق هایی که توسط پارو و نیروی عضلانی شخص پاروزن، به حرکت در می آید، و به جهت نوع حرکت و پارویی که در آن استفاده می شود، به دو بخش تقسیم می گردند که تحت پوشش دو ارگان جداگانه کار می کنند.

 انواع رشته های قایقرانی 

کلیه قایق هایی که توسط پارو و نیروی عضلانی شخص پاروزن، به حرکت در می آید، و به جهت نوع حرکت و پارویی که در آن استفاده می شود، به دو بخش تقسیم می گردند که تحت پوشش دو ارگان جداگانه کار می کنند. 

بخش اول کانوئینگ است که تحت نظر فدراسیون جهانی قایقرانی I.C.F می باشد و این فدراسیون شامل کمیته های زیر است: 

۱) کمیته آبهای آرام (مسابقات سرعت در پیست). 

۲) کمیته اسلالوم (مارپیچ) و آبهای خروشان. 

۳) کمیته ماراتن. 

۴) کمیته کانوپولو. 

۵) کمیته بادبانی. 

نوع فایل: word

سایز:233 KB 

تعداد صفحه:18 

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

تاریخچه غواصی

ادمین بازدید : 0 شنبه 18 دي 1395 : 14:35 نظرات ()
دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 1505 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 50

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 50 صفحه تهیه شده استریشه اصلی آشنائی با غواصی در نیاز بشر به رهبری نظامی، انجام خدمات زیرآبی، تجارت زیرآبی و گسترش دروازه‌های دانش از طریق جستجو و کشف اسرار نهفته است

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

تاریخچه غواصی


فهرست مطالب :

عنوان :                                                                                                                                                   صفحه:

مقدمه 1   

تاریخچه غواصی  1

قدمت غواصی در ایران  6

غواصی  7

اقسام غواصی  9

غواصی نظامی  13

تعمیرات شناورهای دریایی در زیر آب  13

تجهیزات غواصی  14

فیزیولوژی غواص

نوشته‌های تاریخی نشان می‌دهند که الکساندرکبیر در لنگرگاه شهر تایر (Tyre) لبنان کنونی که در سال ۳۲۲ قبل از میلاد در محاصره او بود نه تنها غواصانی را برای از بین بردن موانع دشمن در این لنگرگاه به زیرآب فرستاد بلکه خودش نیز برای نظارت به پیشرفت کار آنها به زیر آب رفت.

ریشه اصلی آشنائی با غواصی در نیاز بشر به رهبری نظامی، انجام خدمات زیرآبی، تجارت زیرآبی و گسترش دروازه‌های دانش از طریق جستجو و کشف اسرار نهفته است. هیچ‌کس به‌درستی نمی‌داند چه وقت بشر پی برد که می‌تواند با حبس نفس در سینه برای مدتی زیرآب باقی بماند ولی زمانی‌که غواصی به‌عنوان یک حرفه مورد استفاده قرار گرفت به بیش از ۵۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد. 

غواصی فن شناوری در زیر آب، با یا بدون وسایل تنفس مصنوعی، است. غواصی هم کاربردهای صنعتی و پژوهشی و نظامی دارد و هم به عنوان ورزش و تفریح انجام می‌شود.

تنفس زیرآب با استفاده از هوای فشرده تاریخچه‌ای کوتاه دارد. اما غوص در دریا و سفر به عمق دریا از دیر باز توسط بسیاری از ملل جهان انجام می‌‌پذیرفته است.

اقسام غواصی 

عمومی ترین و معمولی ترین اقسام غواصی بر دو نوع است.اسکین دایوینگ و اسکوبا دایوینگ

اسکین دایوینگ : ساده ترین و ابتدایی ترین شیوه غواصی می باشد که مهمترین لوازمات مورد نیاز آن عبارتند از: ماسک – اشنورکل و فین.در این شیوه غواصی بر روی سطح آب انجام می گیرد.غواص در حالی که با اشنورکل هوا می گیرد با ماسک زیرآب را هم نگاه می کند و اگر نیازی باشد به زیرآب غوص می زند.اسکین دایوینگ معمولا در قسمتهای کم عمق آب انجام می شود.

غواصی  نظامی 

غواصی نظامی شامل دو بخش کلی خدمات غواصی وغواصی رزمی می شود 

خدمات زیر ابی معمولا در مناطق تحت کنترل نیروهای خودی انجام می شود و بسته به موقعیت از دستگاهای مستقل مسیر باز و یا دستگاهای تغذیه از سطح استفاده می شود و شامل موارد زیر می شود . 

بیرون اوردن و شناور سازی اشیاء و کشتیها و زیردریایی های غرق شده 

ساخت تاسیسات زیر ابی 

تعمیرات شناورهای دریایی در زیر اب 

غواصی رزمی بسته به ماموریت از دستگاهای مستقل مسیر باز ودر مناطق حساس از دستگاهای مسیر بسته که حبابی را در اب منتشر نمیکند استفاده میکنند و شامل موارد زیر می شود . 

فیزیولوژی غواصی

هنگامی که انسانها به زیر آب فرو می‌روند فشار در اطراف آنها به مقدار فوق‌العاده زیادی افزایش می‌یابد.

هنگامی که انسانها به زیر آب فرو می‌روند فشار در اطراف آنها به مقدار فوق‌العاده زیادی افزایش می‌یابد. برای جلوگیری از رویهم خوابیدن ریه‌ها ، هوا نیز بایستی تحت فشار زیاد رسانده شود و این امر خون در ریه‌ها را در معرض فشارهای فوق‌العاده زیاد گازهای حبابچه‌ای قرار می‌دهد که هیپرباریسم نامیده می‌شود. این فشارهای بالا در صورتی که از حدود معینی تجاوز کنند می‌توانند موجب تغییرات فوق‌العاده شدیدی در فیزیولوژی بدن شوند. 

نوع فایل: word

سایز:1.46 MB 

تعداد صفحه:50 

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

دو و میدانی

ادمین بازدید : 0 شنبه 18 دي 1395 : 14:33 نظرات ()
دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 4927 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 172

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 172 صفحه تهیه شده استدر سال ۱۳۱۳ با همت شادروان استاد احمد ایزدپناه و با انجام مسابقاتى در بعضى از رشته‌هاى دو و میدانى سرآغاز بوجودآمدن تشکیلاتى در این ورزش مادر و جذاب فراهم گشت پس مى‌توان نامبرده را بنیانگزار دو و میدانى ایران دانست

قیمت فایل فقط 12,900 تومان

خرید

دو و میدانی 


فهرست مطالب :

عنوان :                                                                                                                                                   صفحه:

دو میدانی 1    

تاریخچه دو میدانی(ایران) 3

تاریخچه دو میدانی (جهان) 4

قوانین و مقررات 6

پرش طول 6

باند پرش 8

تخته پرش 9

ساختمان تخته پرش 10

منطقه فرود 10

پرش سه گام 11

موارد منع 12

شرایط بازکنان 14

داوران و برگزار کنندگان 15

هیئت داوران 15

مقررات عمومی 17

امکانات و تجهیزات 25

وسایل تخصصی رشته 25

تخته استارت قوس صحنه 26

باند دور خیز و منطقه خیز پرش از ارتفاع 29

ساختمان دایرهپرتاب وزنه 35

ساختمان دایره پرتاب دیسک 38

باند دور خیز پرتاب نیزه 41

قفس پرتاب تخصصی 44

وسایل بازیکن 46

آموزش 50

مهارتهای پایه 50

تکنیک دوهای سرعت 58

مراحل آموزش دوهای سرعت 60

تکنیک شروع دوهای سرعت 65

تکنیک شروع نشسته 66

آماده شدن برای مرحله رانش 68

دوهای امدادی 74

تکنیک های غیر دیداری تعویض چوب در دوهای امدادی 75

تکنیک تعویض چوب امدادی 81

مراحل آموزش تعویض چوب در دوهای امدادی 83

دوهای با مانع 88

مراحل آموزش دوهای با مانع 91

ویژگی های تکنیکی 94

دویدن به طرف مانع (نه پرش) 97

پرش ها 100

نشریه اصلی پرش 101

بازیهای پرشی 105

تمرین های پایه پرش ها 108

قوانین پرش طول 117

مراحل آموزش پرش طول 121

حرکات کششی ویژه رشته های مختلف دو میدانی 126

حرکات کششی توصیه شده 128

حرکات گره ای 129

حرکات کششی مانع 130

حرکت نشستن روی زانو ها 130

حرکات کششی توصیه شده (2) 131

حرکات کششی پایه 133

حرکات کششی ویژه عضلات کف و مچ پاها 135

حرکت کششی ویژه عضلات ناحیه کمری 140

ویژگی های حرکات کششی 143

انواع حرکات کششی 145

حرکات کششی ویژه دو میدانی 146

حرکات کششی ویژه دوهای سرعت و دوهای با مانع و پرش طول و پرش سه گام 147

تاریخچه دو و میدانی (Athlatic)

ایران

جهان

قوانین و مقررات

قوانین بازی

موارد منع

شرایط بازیکنان

داوران و برگزارکنندگان

مواد

امکانات و تجهیزات

وسایل تخصصی رشته

وسایل بازیکن

آموزش

مهارت‌های پایه

حرکات کششی ویژهٔ رشته‌های مختلف دوومیدانی

اثرات حرکات کششی

ویژگی‌های حرکات کششی

حرکات کششی توصیه ‌شده

انواع حرکات کششی

حرکات کششی پایه

حرکات کششی ویژهٔ دو و میدانی

تاریخچه دو و میدانی (Athlatic)

ایران 

در سال ۱۳۱۳ با همت شادروان استاد احمد ایزدپناه و با انجام مسابقاتى در بعضى از رشته‌هاى دو و میدانى سرآغاز بوجودآمدن تشکیلاتى در این ورزش مادر و جذاب فراهم گشت پس مى‌توان نامبرده را بنیانگزار دو و میدانى ایران دانست.

درسال ۱۳۱۵ مطابق ۱۹۳۶ میلادى فدراسیون دو و میدانى ایران تأسیس شد.

درسال ۱۹۳۶ میلادى یک گروه ورزشى از ایران به المپیک برلین اعزام شد و در همین سال تهران به عضویت فدراسیون دو و میدانى آماتورى بین‌المللى درآمد.

ریاست اولین دوره فدراسیون دو و میدانى کشورمان را آقاى محمد ذوالفقارى در سال ۱۳۲۵ بعهده داشت که تاسال ۱۳۳۱ این سمت به عهده نامبرده بود و دبیر ایشان شادروان احمد ایزدپناه بود.

در حال‌حاضر رئیس فدراسیون دو و میدانى جمهورى ‌اسلامى ‌ایران را جناب آقاى على کفاشیان عهده‌دار هستند. خاطرنشان مى‌سازد که اسامى تمام رؤسا و دبیران فدراسیون از آغاز تاکنون ضمیمه این تاریخچه است.

ضمناً اولین دوره مسابقات در سال ۱۳۱۸ و در ۱۰ ماده انجام گردید مواد فوق شامل:

۱۰۰ متر- ۲۰۰ متر- ۴۰۰ متر- ۸۰۰ متر- ۱۵۰۰ متر- ۵۰۰۰ متر- ۱۰۰ضربدر ۴ امدادی- پرش ارتفاع- پرش طول- پرش سه‌ گام- پرتاب وزنه و پرتاب نیزه بوده است.

جهان 

منشاء پیدایش دو و میدانى به انسان‌هاى اولیه برمى‌گردد. انسان‌هاى اولیه، در جریات تلاش براى بقاء، شکار و دفاع از دو بدن، پریدن و پرتاب کردن استفاده مى‌‌برند. با گذشت زمان و تغییر شرایط زندگی، انجام این حرکات طبیعى بیشتر براى عملیات جنگى صورت مى‌گرفت. در زمان صلح که اوقات فراغت جنگجویان بیشتر بود و در این زمینه‌ها به تمرین و رقابت مى‌پرداختند.

نقوش روى اشیاء و ظروف بجا مانده از دوران باستان، تصاویر انسان‌هایى را نشان مى‌دهد در حال دویدن، پریدن و پرتاب کردن مى‌باشند. براساس مدارک موجود اثبات گردیده است که پیش از اولین دوره مسابقات المپیک دویدن، پریدن و پرتاب کردن به عنوان یک ورزش داراى جاذبه براى مردم یونان بوده است. مسابقه بیشتر دو و میدانى به یونان باستان مى‌رسد. در سال ۷۷۶ ق - م و رشته‌هاى ۵ گانه ورزشى مرکب از: دو سرعت، پرش طول، پرتاب دیسک، پرتاب نیزه و کشتى تشکیل مى‌شد. 

نوع فایل: word

سایز:4.81 MB 

تعداد صفحه:172 

قیمت فایل فقط 12,900 تومان

خرید

1 2 3 4 صفحه بعد

تعداد صفحات : 4

موضوعات

 • علوم انسانی
 • علوم پایه
 • علوم پزشکی
 • نرم افزار
 • طرح های توجیهی
 • کتاب ، مقاله و جزوه
 • قالب و گرافیک سایت
 • نمونه سوال
 • فناوری اطلاعات
 • برنامه نویسی
 • عمومی و آزاد

 • فنی و مهندسی
 • فایل های ویژه
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو