close
تبلیغات در اینترنت
مدیریت
loading...

فروشگاه دانلود فایل 98

مدیریت

پاورپوینت رویکرد چارچوب منطقی برنامه ریزی برای پروژه مبتنی بر هدف نهایی

ادمین بازدید : 0 یکشنبه 26 دي 1395 : 23:24 نظرات ()

پاورپوینت رویکرد چارچوب منطقی برنامه ریزی برای پروژه مبتنی بر هدف نهایی

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 895 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 47

دانلود پاورپوینت رویکرد چارچوب منطقی برنامه ریزی برای پروژه مبتنی بر هدف نهایی

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت رویکرد چارچوب منطقی برنامه ریزی برای پروژه مبتنی بر هدف نهایی

این پاورپوینت در 47 اسلاید به صورت کامل مقوله

رویکرد چارچوب منطقی برنامه ریزی برای پروژه مبتنی بر هدف نهایی

توضیح داده است.

برخی از عناوین اسلاید ها:

تحلیل مبتنی بر چارچوب منطقی

کاربرد

مزایا

رویکرد مزبور کمک می‌کند تا:

ماتریس چارچوب منطقی

جدول ماتریسی

تشریح واژگان کلیدی رویکرد چارچوب منطقی

حوزه کنترلی مدیریت پروژه

نحوه بکارگیری چارچوب منطقی

محدودیتها و نواقص چارچوب منطقی

نقاط قوت و ضعف این روش

راز موفقیت یک پروژه چیست؟

LFA ویژگی های

9گام برای انجام تجزیه تحلیل های LFA

تجزیه و تحلیل زمینه انجام پروژه

LFA وSWOT   میتوانند نقش مکمل داشته باشند

چرا از درخت مسئله استفاده می کنیم؟

نمونه درخت مسئله

تجزیه و تحلیل اهداف در سه سطح

سه سطح اهداف و بازه زمانی مورد انتظار برای تحقق آنها

اهداف کلی(توسعه ای)

محصول پروژه /اولین نتایج پروژه

تجزیه و تحلیل ریسک

تجزیه و تحلیل پیش فرضها

چرا بر گامهای مختلف درLFAتاکید میشود؟


قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

مشاوره مدیریت

ادمین بازدید : 0 پنجشنبه 23 دي 1395 : 13:46 نظرات ()

مشاوره مدیریت

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 26 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15

مؤسسه ای که علاقه مند به دگرگونی است لاجرم دست نیاز به سوی مراکزی دراز خواهد کرد که او را دراین راه یاری دهند

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

خرید

چکیده:

مؤسسه ای که علاقه مند به دگرگونی است، لاجرم دست نیاز به سوی مراکزی دراز خواهدکردکه او را دراین راه یاری دهند و به این ترتیب مشاوره مدیریت ضرورت وحقانیت می یابد. همچنین مدیران ارشدبرای حفظ بالندگی سازمان ضروری است که جلساتی رابرای دادن مشاوره به مدیران جزء برنامه ریزی کنند. اجرای مشاوره ها به منظور آگاه کردن مدیران از وظایف خویش،بیان روشهای برخورد با استانداردهای مورد نیاز وبیان عملکردهای واقعی است. داشتن دانش ومعلومات درموردفنون و مهارتها وتکنیک های مشاوره ای،همچنین قابلیتها وتوانائی به کارگیری آنهابرای مدیران، به منظورانجام دادن وظایفشان ضرورت دارد. روشهای استفاده شده در مشاوره شامل روشهای دستوری ، روش غیر دستوری و درحد وسط روش ترکیبی هستند. در یک تقسیم بندی کلی مشاوره ها را می‌توان به دو دسته مشاوره شخصی و مشاوره‌های شغلی تقسیم بندی کرد. دراین مقاله به بررسی وتشریح انواع خدمات مشاوره ای که دریک سازمان وموسسه انجام می شوند خواهیم پرداخت.

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

خرید

دانلود تحقیق در مورد کارآفرینی

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 23:24 نظرات ()

دانلود تحقیق در مورد کارآفرینی

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 47 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

ریشه‌ی واژه کارآفرینی از کلمه‌ی فرانسوی Entreprendre، اصطلاحا به معنای واسطه یا دلال، مشتق شده است

قیمت فایل فقط 4,500 تومان

خرید

1- مقدمه
سیر تاریخی مفهوم کارآفرینی
ریشه‌ی واژه کارآفرینی از کلمه‌ی فرانسوی Entreprendre، اصطلاحا به معنای واسطه یا دلال، مشتق شده است. این واژه در طول زمان همراه با تحول شیوه‌های تولید و ارزش‌های اجتماعی دچار دگرگونی و افزایش مفاهیم در بر گیرنده شده است. از آن‌جا که بررسی این تحولات و موارد کاربرد این واژه تا حد زیادی در راستای توسعه‌ی نظریه‌ی کارآفرینی حرکت کرده است، مروری داریم به پنج دوره دگرگونی، در مفهوم کارآفرینی.

دوره‌ی اول: قرون 15 و 16 میلادی «صاحبان پروژه‌های بزرگ»

اولین تعاریف کارآفرینی در این دوره ارائه می‌شود. این دوره همزمان با دوره‌ی قدرتمندی ملاکین و حکومت‌های فئودالی در اروپا است. کارآفرین کسی است که مسئولیت اجرای پروژه‌های بزرگ را بر عهده می‌گیرد و البته در این راه مخاطره‌ای را نمی‌پذیرد، زیرا عموما منابع توسط حکومت محلی تامین می‌شود و او صرفا مدیریت می‌کند. نمونه‌ی بارز کارآفرین در این دوره معماران مسئول ساخت کلیسا، قلعه‌ها و تاسیسات نظامی هستند.

دوره‌ی دوم: قرن 17 میلادی «مخاطره‌پذیری»

در این دوره همزمان با شروع انقلاب صنعتی بعد جدیدی به کارآفرینی اضافه شد: مخاطره. کانتیلون یکی از اولین محققین این موضوع، کارآفرینی را این گونه تعریف می‌کند: «کارآفرین کسی است که منابع را با قیمت نامشخص می‌خرد، روی آن فرایندی انجام می‌دهد و آن را به قیمتی نامشخص و تضمین نشده می‌فروشد، از این رو مخاطره‌پذیر است.» کارآفرین در این دوره شامل کسانی نظیر بازرگانان، صنعتگران و دیگر مالکان خصوصی می‌گردید.

دوره‌ی سوم: قرون 18 و 19 میلادی و اوایل قرن بیستم «تمایز کارآفرینان از دیگر بازیگران صحنه‌ی اقتصاد«

در این دوره ابتدا کارآفرین از تامین‌کننده‌ی سرمایه متمایز می گردد. یعنی کسی که "مخاطره" می‌کند، با کسی که سرمایه را تامین می‌کند، متفاوت است. ادیسون به عنوان یکی از کارآفرینان این دوره پایه‌گذار فناوری‌های جدید شناخته می‌شود، ولی او سرمایه‌ی مورد نیاز فعالیت‌های خود را از طریق اخذ وام از سرمایه‌گذاران خصوصی تامین می‌کرد. همچنین در این دوره میان کارآفرین و مدیر کسب و کار نیز تفاوت گذارده می‌شود. کسی که سود حاصل از سرمایه را دریافت می‌کند با شخصی که سود حاصل از توانمندی‌های مدیریتی را دریافت می‌کند، تفاوت دارد

قیمت فایل فقط 4,500 تومان

خرید

تحقیق در مورد ایزو

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 23:20 نظرات ()

تحقیق در مورد ایزو

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 43 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 66

طی سه دهه گذشته جهان شاهد شکل گیری تدریجی یک سیستم اقتصادی یکپارچه جهانی بوده است دنیای تولید نیز در ادامه این وضع شاهد افزایش سطح رقابت و ظهور رقبای مستعد دراقصی نقاط جهان بود

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

مقدمه:

طی سه دهه گذشته جهان شاهد شکل گیری تدریجی یک سیستم اقتصادی یکپارچه جهانی بوده است. دنیای تولید نیز در ادامه این وضع شاهد افزایش سطح رقابت و ظهور رقبای مستعد دراقصی نقاط جهان بود.

جهانی شدن بازار تولید شرکتهای تولید کننده رابه ارزیابی مجدد نگرشهایشان را رقابتهای بین المللی وا داشته و دولتها را نیز به تغییر سیاستهای ملی خود وادار نموده است. مطمئناً شرکتهایی که به بازار به صورت ملی و نه جهانی ، و به محصولات نیز در حد کافی و خوب، و نه در سطح جهانی توجه می نمایند از صحنه رقابتهای تولیدی این منظر جهانی خارج خواهند شد.

مصرف کنندگان در بازار امروزی نقشی قاطع نسبت به گذشته ایفا می کنند، چرخه های کوتاه تر تولید و تدارک پاسخ سریع تر به تغییرات سلیقه مصرف کنندگان بسیار ضروری است.

سیستم های نوین تولیدی باید قادر به تولید محصولاتی با کیفیتی بالاتر، هزینه کمتر ، زمان انتظار ، طراحی سریعتر محصولات موجود و نهایتاً انعطاف پذیرتر باشند. رعایت استانداردهایی که در طول سالیان متمادی تدوین گردیده است، یکی از ابزارهای مهم در راستای ارتقاء کیفیت محصولات بوده ، به طوریکه کشورهای پیشرفته صنعتی در راستای جهانی سازی ، مرزهایی را برای کشورهای درحال توسعه و توسعه نیافته بوجود آورده اند که این کشورها برای ورود به عرصة جهانی و عبور از این مرزها بایستی استانداردهای بین المللی و قواعد بازارهای جهانی را رعایت نمایند.

از آنجا که هیچ کس محصولات بد کیفیت ، خطرناک و غیر قابل اعتماد . ناهماهنگ و تجهیزاتی که قبلاً خریداری نموده را نمی خواهد ، مشتریان انتظاراتی راجع به طراحی ، اجرا ، امنیت و قابلیت اعتماد به محصولات و خدماتی که خریداری می کنند را دارا هستند.استانداردهای بین المللی به افزایش سطح کیفی ، ایمنی ، کارآمدی ، اعتماد وقابلیت تغییر پذیری کمک می کنند و زمینه افزایش منافع اقتصادی را فراهم می آورد.
وقتی محصولات و خدمات هر روز نیازهای مصرف کنندگان را بر طرف می نمایند، اعتماد مشتری به آنها افزایش می یابد و در نتیجه یک موقعیت مشترک المنافعی ، هم برای مصرف کننده و هم برای تولید کننده وسرویس دهنده به مجود می آید این موقعیت زمانی به وجود می آید که نمایندگان مصرف کننده نقشی مهم در بهبود استانداردهایی که نهایاً در خدمات و کالا ها تاثیر ویژه می گذارند ، داشته باشند.
این بحث فایده وسودی که به مصرف کننده از استاندارد سازی و همچنین فایده وسودی که از توسعه استانداردهای بین الملی به مشتری می رسد را شرح میدهد و بیان می کند که ایزو چطور نیازهای مصرف کننده رابه اومی شناساند و چگونه از این نیازها در کارش استفاده می کند و چطور جوابگوی مصرف کنند گان می باشد.
به همین منظور مثالهایی آورده شده که در برخی زمینه های کاری و همچنین دستاوردهای اخیر ایزو در جهت حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد.
سرانجام این مطلب شرح می دهد که چطور مصرف کننده می تواند در کارهای ایزو مشارکت نماید.
استانداردها جه هستند؟

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

مقاله قالی های كتیبه دار موزه فرش ایران

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 23:18 نظرات ()

مقاله قالی های كتیبه دار موزه فرش ایران

دسته: مدیریت
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 147 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 179

آثار هنری دستی مردم در سراسر جهان كه قالی چكیده عصاره آنها است ، نشان می‌دهد كه همواره طبیعت الهام بخش هنرمندان در خلق اثار هنریشان بوده است

قیمت فایل فقط 11,500 تومان

خرید

چكیده 
آثار هنری دستی مردم در سراسر جهان كه قالی چكیده عصاره آنها است ، نشان می‌دهد كه همواره طبیعت الهام بخش هنرمندان در خلق اثار هنریشان بوده است كلك نقش آفرین هنرمندان طراح با بهره‌گیری از خیال ممدوح و خیال محمود به عوالم قدسی و آسمانی ، خالق آثاری بی‌بدیل و بی‌همانند كه در عرصه هنرها سری از سایر بلندتر دارد وبرتارك هنر شرق می‌درخشد و همچنین با بهره‌گیری از طبیعت در طول تاریخ دیرپای قالی ایران تنوعی بی‌حد و مرز به طرح و نقش این دستباف هدیه كرده است .
هنر خوشنویسی در قالی ، بازتاب ادبیات پارسی را منعكس می‌سازد .

فهرست مطالب
مقدمه
فصل اول : مروری بر قالی ایران
فصل دوم : تاریخچه موزه فرش ایران
فصل سوم: تعریف ونقش خط درقالی ایران
فصل چهارم : طراحی و اجرای فرم انواع كتیبه در قالیهای مناطق مختلف
فصل پنجم : قالیهای كتیبه‌دار موزه فرش ایران
فصل ششم : كتیبه ، نقشمایه‌ای در قالی
فصل هفتم : قالی بافی در دوره‌ی صفوی
- نمونه‌هایی از قالیهای كتیبه‌دار دوره صفویه
فصل هشتم : نمونه‌هایی از قالیهای كتیبه‌دار در سایر موزه‌ها
خلاصه
نتیجه
فهرست منابع
فهرست تصاویر

قیمت فایل فقط 11,500 تومان

خرید

مکاتب و رویکرد در مدیریت و سازمان (پست مدرنیسم، مدرنیسم، پیش مدرنیسم)

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 23:15 نظرات ()

مکاتب و رویکرد در مدیریت و سازمان (پست مدرنیسم، مدرنیسم، پیش مدرنیسم)

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 29 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15

این نوشتار با مروری اجمالی بر اندیشه های ظهور نوگرایی و رویکرد تکامل یافته و انتقادی پس از آن تحت عنوان پست مدرنیزم می پردازد

قیمت فایل فقط 3,500 تومان

خرید

چکیده
این نوشتار با مروری اجمالی بر اندیشه های ظهور نوگرایی و رویکرد تکامل یافته و انتقادی پس از آن تحت عنوان پست مدرنیزم یا فرانوگرایی در زمینه های مرتبط با مفهوم سازمان، ابتدا به معرفی و مقایسه برخی ویژگی های سازمان نوین (مدرن) با سازمان های فرانوین (پست مدرن) می پردازد و سپس به برخی ابعاد فرایند رهبری در سازمان های پست مدرن بخصوص زمینه های مطالعاتی آن اشاره می کند.
1- اهداف مدیریت علمی را نام ببرید؟
2- مدیریت فرانوگرا مولف های مدیریت را به چه گونه مطرح کردند و به دلخواه یکی را توضیح دهید؟
3- مفهوم فرانوگرایی (پست مدرنیسم) را توصیف کنید؟
4- تفاوت های سازمان های مدرن و پست مدرن در متغیرهای سازمانی را توضیح دهید؟
5- تفاوت نظریه بارنارد با نظریه کلاسیک چیست؟

قیمت فایل فقط 3,500 تومان

خرید

بررسی تأثیر رضایت شغلی و استفاده بهینه از زمان در كارمندان استانداری زنجان

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 23:7 نظرات ()

بررسی تأثیر رضایت شغلی و استفاده بهینه از زمان در كارمندان استانداری زنجان

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 77 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 54

پژوهش حاضر به دنبال بررسی تأثیر رضایت شغلی و استفاده بهینه از زمان در كارمندان استانداری زنجان می باشد فرضیه هایی كه به معرض آزمایش گذاشته شدند

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پژوهش حاضر به دنبال بررسی تأثیر رضایت شغلی و استفاده بهینه از زمان در كارمندان استانداری زنجان می باشد فرضیه هایی كه به معرض آزمایش گذاشته شدند عبارتند از رابطه بین رضایت شغلی و استفاده بهینه از وقت آیا معنی دار است؟ فرضیه دوم این پژوهش : رضایت شغلی كارمندان مرد بیشتر از كارمندان زن است؟وفرضیه سوم اینكه استفاده بهینه از وقت در مردان بیشتر از زنان است؟

گروه نمونه این پژوهش شامل 50 نفر از كارمندان استانداری زنجان كه 25 نفر آن زنان و 25 نفر آنان را مردان تشكیل دادند كه به صورت تصادفی ساده انتخاب شدند و روی آنها دو آزمون رضایت شغلی و استفاده بهینه از وقت انجام شد كه پس از آن ، از دو روش آماری ضریب همبستگی پیرسون و t استفاده شد كه نتیجه به دست آمده به شرح زیر می باشد:

- بین رضایت شغلی و استفاده بهینه از وقت رابطه معنی داری وجود دارد.

- رضایت شغلی كارمندان مرد بیشتر از كارمندان زن : تفاوت معنی داری وجود ندارد.

- استفاده بهینه از وقت در مردان بیشتر از زنان : تفاوت معنی داری وجود ندارد.

فهرست مطالب

عنوان

فصل اول : كلیّات

مقدمه

طرح مسئله

اهداف پژوهش

فرضیات تحقیق

تعریف نظری

ضرورت و اهمیّت تحقیق

كلید واژه

فصل دوّم : نگاهی به تاریخچه متغیرهای پژوهش

مقدمه

تاریخچۀ رضایت شغلی

مفهوم رضایت شغلی

نظریه های رضایت شغلی

عوامل مؤثر بر اشتغال مناسب

نارضایتی شغلی و پیامدهای آن

عوامل كلی نافذ در رضایت شغلی

عوامل مؤثر در رضایت شغلی

تاریخچۀ استفاده بهینه از زمان

اصول عمومی استفاده بهینه از زمان

نكات سودمند برای بهبود كیفیت وقت

پژوهش های داخل كشور

پژوهش های خارج از كشور

فصل سوم : روش تحقیق

مقدمه

نمونه و روش انتخاب نمونه

روش اجرا

روش آماری

فصل چهارم : یافته ها و تجزیه و تحلیل داده ها

مقدمه

نتایج آماری

فصل پنجم : بحث و نتیجه گیری

نتیجه گیری

بحث

محدودیت های پژوهش

پیشنهادات پژوهش

منابع

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت جهانی سازی و مدیریت تنوعات در عصر حاضر

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 22:50 نظرات ()

پاورپوینت جهانی سازی و مدیریت تنوعات در عصر حاضر

دسته: مدیریت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 471 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

—جهانی سازی امری اجتناب ناپذیر و مطلوب است که با سست ساختن مرزها، جغرافیای اجتماعی را چنان متحول می سازد

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

مقدمه
—جهانی سازی امری اجتناب ناپذیر و مطلوب است که با سست ساختن مرزها، جغرافیای اجتماعی را چنان متحول می سازد که مسائل داخلی و خارجی به یکدیگر گره می خورد جهانی شدن به عنوان مهم ترین دگرگونی عصر حاضر ریشه در پیشرفت علم، فناوری و مبادله فزاینده ی اطلاعات دارد. جهانی شدن به صورت یک موج توفنده روابط و مناسبات کشورها و دولت ها را دگرگون ساخته و با سرعت، پیوندهای پیچیده ای بین فرهنگ ها و جوامع بشری ایجاد کرده است.

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت تغییر

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 22:42 نظرات ()

پاورپوینت مدیریت تغییر

دسته: مدیریت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 199 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26

اهمیت تغییر و تحول مثبت برکسی پوشیده نیست چراکه نیاز آینده است سازمانهای موفق در جهان امروز سازمانهایی هستند که تغییر و تحول رادر چارچوب تشکیلاتی خود بگنجانند

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

مقدمه
اهمیت تغییر و تحول مثبت برکسی پوشیده نیست چراکه نیاز آینده است . سازمانهای موفق در جهان امروز سازمانهایی هستند که تغییر و تحول رادر چارچوب تشکیلاتی خود بگنجانند. برکسی پوشیده نیست که بنیان هر سازمان برپایه برآورده سازی نیازها است و از آنجائیکه نیاز انسانها دائم درحال تغییر و یامیل به سمت نیاز جدید است بنابراین لزوم تحول در سازمانها همواره دیده میشود و احساس نیاز به مدیریت بر روی این تحولات بیش از پیش خود رانشان میدهد.نکته مهم در اینجا این است که در سازمان پویا چگونه این تحولات حاصل میشود؟

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

نمونه سوالات استخدامی دستگاه های اجرایی خوشه امور اداری به همراه پاسخنامه

ادمین بازدید : 3 چهارشنبه 22 دي 1395 : 15:26 نظرات ()

نمونه سوالات استخدامی دستگاه های اجرایی خوشه امور اداری به همراه پاسخنامه

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 6911 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 151

بهترین مجموعه سوالات استخدامی جهت آشنایی با سوالات استخدام دستگاه های اجرایی کشور

قیمت فایل فقط 8,000 تومان

خرید

بهترین مجموعه سوالات استخدامی جهت آشنایی با سوالات استخدام دستگاه های اجرایی کشور.
نمونه سوالات استخدامی دستگاه های اجرایی خوشه امور اداری باه همراه پاسخنامه شامل:
1- سوالات تئوری های مدیریت و تجزیه و تحلیل سیستم 355 سوال به همراه پاسخنامه
2- سوالات مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی 330 سوال به همراه پاسخنامه
3- سوالات متئوری های مدیریت دولتی 120 سوال به همراه پاسخنامه
4- سوالات حقوق اداری و قانون مدیریت خدمات کشوری 104 سوال به همراه پاسخنامه

قیمت فایل فقط 8,000 تومان

خرید

اندازه گیری و کنترل کیفیت

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 14:54 نظرات ()

اندازه گیری و کنترل کیفیت

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 3573 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 112

اندازه گیری یعنی تعیین یك كمیت مجهول با استفاده از یك كمیت معلوم و یا مجموعه‌ای از عملیات ، با هدف تعیین نمودن تعداد یك كمیت

قیمت فایل فقط 8,500 تومان

خرید

-تاریخچه اندازه گیری در جهان
سابقه اندازه گیری به عهد باستان باز می گردد و می توان آن را به عنوان یكی از قدیمی ترین علوم به حساب آورد .
در اوایل قرن 18 جیمز وات (JAMES WATT) مخترع اسكاتلندی پیشنهاد نمود تا دانشمندان جهان دور هم جمع شده یك سیستم جهانی واحد برای اندازه گیریها به وجود آورند . به دنبال این پیشنهاد گروهی از دانشمندان فرانسوی برای به وجود آوردن سیستم متریك (METRIC SYS) وارد عمل شدند . 
سیستم پایه ای را كه دارای دو استاندارد یكی «متر» برای واحد طول و دیگری «كیلوگرم» برای وزن بوده ، به وجود آوردند . در این زمان ثانیه (SECOND) را به عنوان استاندارد زمان (TIME) و ترموسانتیگراد را به عنوان استاندارد درجه حرارت مورد استفاده قرار می دادند . 
در سال 1875 میلادی دانشمندان و متخصصات جهان در پاریس برای امضاء قراردادی به نام پیمان جهانی متریك (INTERNATIONAL METRIC COMVENTION) دور هم گرد آمدند . این قرارداد زمینه را برای ایجاد یك دفتر بین المللی اوزان و مقیاسها در سورز (SEVRES) فرانسه‌ آماده كرد. این مؤسسه هنوز به عنوان یك منبع و مرجع جهانی استاندارد پابرجاست . 
امروزه سازندگان دستگاههای مدرن آمریكایی ، دقت عمل استانداردهای اصلی خود را كه برای كالیبراسیون دستگاه های اندازه گیری خود به كار می برند ، به استناد دفتر 
استانداردهای ملی (N.B.S)تعیین می نمایند . 
لازم به یادآوری است دستگاه های اندازه گیری و آزمون به دلایل گوناگون از جمله فرسایش ، لقی و میزان استفاده ، انحرافاتی را نسبت به وضعیت تنظیم شده قبلی نشان می دهند . 
هدف كالیبراسیون اندازه گیری مقدار انحراف مذكور در مقایسه با استانداردهای سطوح بالاتر و همچنین دستگاه در محدوده «تلرانس» اصلی خود می باشد . 

فهرست مطالب
فصل اول
اندازه گیری
1-تاریخچه اندازه گیری در جهان
تعریف اندازه گیری :
صحت :
رواداری :
دقت :
تكرارپذیری :
دامنه و میزان تغییرات :
خطای ثابت :
خطای مطلق :
تصحیح :
منابع خطای اندازه گیری :
خطاهای ناشی از دستگاه اندازه گیری :
خطاهای ناشی از مشاهده در اندازه گیری :
تجزیه و تحلیل اطلاعات اندازه گیری :
وسایل اندازه گیری :
كاربرد برچسبهای كالیبراسیون
نیازمندیهای آزمایشگاه دستگاه های اندازه گیری دقیق
روشنایی :
دما :
فشار
گرد و غبار
رطوبت :
لرزش :
صدا :
كنترل امواج مغناطیسی :
سایر امكانات : 
فصل دوم
آزمایش سیستمهای اندازه گیری
مباحث
1) كالیبراسیون Calibration
(شامل 5 گزارش )
2) اندازه گیری برای مرحلة اول مهندسی معكوس و به دست آوردن تلرانس برای قطعات
(شامل 4 گزارش)
3) به دست آوردن لقی ( محوری و شعاعی )
(شامل 2 آزمایش)
4) كنترل در شفت
شامل 2 آزمایش
5) اندازه گیری زاویه های یك چرخدندة مخروطی 
فصل سوم
هفت ابزار كنترل كیفیت
استفاده از هفت ابزار كنترل كیفیت در طرح‌ریزی كنترل فرآیند
گامهای سیستماتیك جهت طرحریزی كنترل فرآیند
1-شناخت محصول
· لیست قطعات
· لیست مواد
· برگه های مسیر تولید
· نمودار OPC ، نمودار مونتاژ
· استاندارد محصول
· آشنایی با محل كاربرد محصول و جمع آوری نظرات مشتریان
· جمع آوری آمار ضایعات و دوباره كاری فرآیند - آمار محصولات نهایی معیوب - آمار محصوللات برگشتی
2-تعیین سطح كیفیت قابل قبول برای محصول
3-تعیین سطح كیفیت قابل قبول برای عملیات های فرآیند
4-تعیین سطح كیفیت قابل قبول برای مواد و قطعات ورودی
5-رسم نمودار علت و معلول
6-تهیه برگه های كنترل
7-تكمیل برگه های كنترل برای یك دوره خاص
8-رسم هیستوگرامها و نمودارهای پاره تو
9-رسم نمودار تمركز نقص ها
10-تعیین مشخصات كنترلی در هر ایستگاه
11-تعیین ایستگاه های كنترل و مشخصه هایی كه نیاز به كنترل دارند .
12-تعیین نوع ابزار كنترلی برای كنترل مشخصه های هر ایستگاه (نمودار كنترل/طرح نمونه گیری / هر دو)
13-طراحی نمودارهای كنترل و طرح های نمونه گیری
14-تهیه طرح كنترل (كیفیت) محصول 
فصل چهارم
آزمایشگاه خواص مکانیکی – تست استحكام كششی
هدف از انجام آزمایش:
وسایل و تجهیزات مورد نیاز:
تئوری آزمایش:
برخی از عوامل موثر بر دمای انتقال عبارتند از:
مراحل انجام آزمایش:
بررسی نتایج:
فصل پنجم
ماشینهای اندازه گیری C.M.M
دستگاه اندازه گیری سه بعدی
دستگاههای اندازه گیری مختصاتی
تعریف:
علل استفاده از دستگاه CMM
الف- سرعت و دقت بر اندازه گیری
ب- قابلیت اندازه گیری تلرانسهای فرم و وضعیت
ج- قابلیت برنامه ریزی
د- قابلیت اندازه گیری پیوسته (Scaning)
هـ- قابلیت تولید برنامه های اندازه گیری
و- تعریف ریاضی محورهای بصورت ساده
ز- اندازه گیری اپتیكی
ساختار ماشین CMM
سخت افزار: قسمتهای مختلف یك دستگاه CMM عبارتند از:
1- راهنمای محور x
2- قوای محركه سیستم
3- روكش بالشتكهای هر سه محور دستگاه
4- خط كش
5- پل فلزی و ستون راهنمای محور y دستگاه
6- پل فلزی و ستون راهنمای محور y دستگاه
7- ستون محور Z دستگاه
8- قطعه تعادل ستون محور Z
9- كابین برق دستگاه
10- كامپیوتر
11- پراپ و پروپ گیر
12- سنسورهای توقف اضطراری
معرفی یك نرم افزار CMM
1- اكسل AXEL
2- نرم افزار UMESS :
3- نرم افزار SAM :
4- نرم افزار ACE :
5- نرم افزار KUM :
6- نرم افزار G-RAM , G-AGE , GON :
یك ویژگی مهم
اندازه گیری تلرانسهای فرم و وضعیت
انواع CMM
ب: CMM roller bring
تنظیم:
محورها:
نظافت:
نكات فنی:
فندانسیون:
نصب و راه اندازی دستگاه CMM

قیمت فایل فقط 8,500 تومان

خرید

انتخاب ،‌ انتصاب و تغییر مدیران و تجارب كشورهای مختلف

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 12:58 نظرات ()

انتخاب ،‌ انتصاب و تغییر مدیران و تجارب كشورهای مختلف

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 99 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 76

مفهوم شایسته سالاری به اجمال، شناسایی، گزینش، جلب و جذب مداوم نیروها و سپس فراهم كردن زمینه‌های اعمال مدیریت حسب توانمندی‌هایشان است

قیمت فایل فقط 7,500 تومان

خرید

مقدمه:
مفهوم شایسته سالاری به اجمال، شناسایی، گزینش، جلب و جذب مداوم نیروها و سپس فراهم كردن زمینه‌های اعمال مدیریت حسب توانمندی‌هایشان است. در جوامعی كه در آن روابط بر ضوابط و توارث بر اكتساب فایق است، شایسته سالاری در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. تمشیت امور به دست افراد، صرفاً بر شایستگی استوار نیست، بلكه عوامل عدیده‌ای كه ذاتی و اكتسابی افراد نیست، دراین میان دخیل می‌شود.
در سطوح مدیریتی، چون وظایف مدیران، همانند مشاغل مجریان چندان ساختار یافته نیست، شناسایی افراد شایسته امری بسیار مشكل و پیچیده است. در بسیاری از زمینه‌ها، وضعیت كاری مدیران متأثر از عوامل مهار ناپذیر است. معمولاًمدیران از فرصت‌ها و برخورداری‌های شغلی، ‌قدرت و ثروت بهره‌مندند. در نتیجه امكان تفوق روابط بر ضوابط بیشتر است. لذا اولین و مهم‌ترین گام در شایسته سالاری، شایسته خواهی است. این موضوع ، سالهاست كه در كشورهای غربی در حال پیگیری است. البته باید توجه داشت كه ‌شایسته سالاری در تمامی سطوح، در حال پیگیری است و محدود به سطح مدیران نمی‌شود. آنچه مهم است اینكه شایسته سالاری باید از بالاترین سطح آغاز گردد. صلاح و فساد هر جامعه‌ای دردست رهبران آنهاست،‌آن چنان كه امیرالمؤمنین علی علیه السلام می‌فرمایند: الناس علی دین ملوكهم. 
شایسته سالاری موضوعی است كه تصور آن موجب تصدیق آن می‌باشد. حكومت انبیاء، اولیا وصلحاء همه وهمه درهمین راستا بوده است. لذا این اصل در ادبیات دینی تأیید و تأكید شده است. پیامبر عظیم الشأن صلی الله علیه وآله در روایتی فرموده‌اند: « من استعمل عاملا من المسلمین و هو یعلم ان فیهم من هو اولی بذلك منه و اعلم بكتاب الله و سنة نبیه فقد خان الله و رسوله وجمیع المسلمین » اگر فردی، مسلمانی را برای كارهای حكومت منصوب نماید و بداند كه در جامعه فردی لایق‌تر و عالم تر از او به دین وجود دارد، همانا به خداوند و رسول او و بر همه مسلمین خیانت كرده است.
در جامعه امروز ما، اساساً انقلاب اسلامی و حركت عظیم دینی مردم برای محو حكومت طاغوت و استقرار حكومت صالحان بوده است. این خود مؤید شایسته‌خواهی در سطح جامعه و اقشار مختلف مردم می‌باشد. همچنین دربیانات امام رحمه الله علیه و مقام معظم رهبری ارشاداتی در این زمینه به كرات صورت گرفته است كه در آنجا به معیارهای كارگزاران شایسته و ... نیز اشاره شده است. نهایتاً اینكه یكی از مهمترین شعارهای ریاست محترم جمهور در طول چند سال اخیر، پرداختن به اصل شایسته سالاری است. به همین منظور یكی از طرح های برنامه تحول در نظام اداری به اصلاح نظام های مدیریتی و تهیه و تدوین طرح نظام انتخاب و انتصاب مدیران با هدف ایجاد نظام شایسته سالاری و ثبات در مدیریتها، پرداخته است.
فهرست مطالب
پیش‌گفتار…………3
1) مقدمه:......... 4
2) وضعیت راهبردی نظام شایسته سالار........... 5
اهداف:.......... 7
ویژگی‌های نظام شایسته سالاری مطلوب............. 8
روند مطلوب انتخاب و انتصاب مدیریت.............. 12
ملزومات نظام انتخاب و انتصاب مدیران........... 13
فرایند شایسته سالاری....................... 15
3) مدیران شایسته در نظام جمهوری اسلامی ایران.... 20
1- جایگاه مدیریت................. 20
2- ویژگی‌های شغلی و نقشهای مدیران....... 21
3- خصوصیات و ویژگی‌های فردی مدیران........ 25
4-توانایی‌های مدیران....... 30
5- مهارتهای مدیران........ 32
6- شایستگی‌های مدیریتی........ 32
7- جمع‌بندی.............. 35
8- كشف متغیرهای انتخاب و پرورش مدیران درایران...... 36
4- مطالعات تطبیقی...... 41
شیوه استخدام و ارتقاء در فرانسه............ 41
شایسته سالاری در ژاپن.......... 44
شیوه استخدام و ارتقاء در انگلیس........ 46
نظام استخدام و ارتقا در آمریكا...... 55
نظام شایسته‌سالاری در كره جنوبی...... 58
5)جداول:........ 61
6)منابع:............ 75

قیمت فایل فقط 7,500 تومان

خرید

اصول سرپرستی

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 12:57 نظرات ()

اصول سرپرستی

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 181 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 130

گر چه مدیریت به مفهوم كلی آن سابقه‌ای به قدمت زندگی انسان و حتی بیشتر از آن را دارد، اما آنچه كه به نام دانش مدیریت برای مدیریت سازمانها و مؤسسات، به خصوص مؤسسات انتفاعی تكامل پیدا كرده است

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

مقدمه

گر چه مدیریت به مفهوم كلی آن سابقه‌ای به قدمت زندگی انسان و حتی بیشتر از آن را دارد، اما آنچه كه به نام دانش مدیریت برای مدیریت سازمانها و مؤسسات، به خصوص مؤسسات انتفاعی تكامل پیدا كرده است، مربوط به اواخر قرن نوزدهم و عمدتاً قرن بیستم است. تا قبل از قرن بیستم سازمانها در مقیاسی كوچك و با استفاده از روشهای ساده اداره می‌شدند و هنوز پیچیدگی امروز خود را پیدا نكرده بودند، در حالی كه امروز مدیریت‌ها با مسایل گوناگونی همچون جمعیت فزاینده ، ركود، آگاهی اجتماعی، كمبود منابع ـ به خصوص منابع انرژی، تورم، تأمین رفاه، رقابت و نظایر آن روبرو هستند. رعایت همة این مسایل ، همراه با بزرگ شدن نسبی سازمانها و پیشرفت تكنولوژی و استفاده از علوم ریاضی، اقتصاد و كامپیوتر پیچیدگی مدیریت را بیشتر كرده است.

پیشرفت مدیریت تا انقلاب صنعتی ، هماهنگ و محسوس نبود. در سال 1776، آدام اسمیت با اطلاعاتی كه از كارخانة سنجاق‌سازی به دست آورده بود محسنات تقسیم كار را اعلام كرد كه خود گامی در جهت سازماندهی و میریت بود. البته قبل از آدام اسمیت نیز در زمینة مدیریت، در برخی كشورها روشهایی آزمایش شده بود مثل روشی كه در «كارخانة كشتی‌سازی» و نیز در ایتالیا در قرن پانزدهم به كار گرفته شد یعنی روش «خط زنجیر» كه در آن قطعات برای ساختن كشتی، با نظم پشت سر هم قرار می‌گرفتند.

در سال 1832چارلز بابیج (1871ـ1792) ریاضی‌دان انگلیسی و سازندة ماشین حساب مقاله‌ای به نام «دربارة اقتصاد ماشینها و كارخانه‌ها»در زمینة تولید نوشت. بابیج در این مقاله برای اولین بار موضوع اختلاف در مهارت و نقش آن در تعیین مقدار دستمزد و نیز مفاهیمی از مهندسی صنعتی را به بحث گذاشت. به اعتقاد چارلز بیرد نوشته‌های بابیج مبنای كارها و مطالعات تیلور برای تدوین مدیریت علمی قرار گرفت.

علاوه بر بابیج، هنری تاون نیز یكی از نویسندگان مدیریت علمی است كه قبل از تیلور و همزمان با او، با بهره‌گیری از تجربة طولانی خود در مدیریت شركت صنعتی «ییل و تاون» در سال1921 مقاله‌ای به نام «مهندس به عنوان یك اقتصاددان» را به نگارش در آورد. در ابن مقاله او نیاز مدیران را به قدرت تشخیص و تجزیه و تحلیل اطلاعات و طبقه‌بندی اطلاعات به منظور رفع مشكلات و همچنین نیاز آنها را به دیدن دوره‌های آموزش مدیریت در دانشگاهها، مورد تأكید قرار می‌دهد. به این ترتیب نویسندگان مختلف در گوشه و كنار مطالبی می‌نوشتند، اما آنچه كه به صورت مدون در زمینة مدیریت تهیه و ارائه شد توسط تیلور انجام گرفت كه به عنوان بنیانگذار مكتب كلاسیك در مدیریت شناخته شده است.

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

دانلود مقاله اصول حاکم بر قراردادهای پیمانکاری دولتی

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 12:57 نظرات ()

دانلود مقاله اصول حاکم بر قراردادهای پیمانکاری دولتی

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 18 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

قراردادهایی که دولت با اشخاص حقیقی یا حقوقی خصوصی منعقد میسازد دارای عناوین مختلفی اند در نظام حقوقی فرانسه قراردادهایی که یک طرف آن دولت باشد به قراردادهای اداری معروفند

قیمت فایل فقط 3,500 تومان

خرید

مقدمه 
دولت گذشته از اعمال حاکمیت و برقراری نظم و امنیت عمومی، بزرگترین مجری طرحهای، بزرگترین کارفرما، بزرگترین خریدار کالا خدمات و همچنین در موارد زیادی بزرگترین عرضه کننده آنهاست. 
قراردادهایی که دولت با اشخاص حقیقی یا حقوقی خصوصی منعقد میسازد دارای عناوین مختلفی اند. در نظام حقوقی فرانسه قراردادهایی که یک طرف آن دولت باشد به قراردادهای اداری معروفند. 
در نظام حقوقی ایالات متحده آمریکا این نوع قراردادها، قراردادهای حکومتی خوانده می شوند. در پاره ای از نظام های حقوقی جهان از جمله استرالیا، هند و کشورهای اسکاندیناوی، عنوان قراردادهای عمومی بر توافقات مزبور گذاشته می شود. در مجموع منظور ز این نوع قراردادها، قراردادهایی است که از حوزه حقوق خصوصی خارج شده و مشمول قواعد و مقررات حقوق عمومی میشوند. 
در نظام حقوقی ایران عنوان خاصی برای قراردادهای دولتی در نظر گرفته نشده است حقوقدانان ایرانی با تأسی از حقوق فرانسه، عموماً این نوع قراردادها را قراردادهای اداری خوانده اند، با این حال حسب مورد از عنوانهای « قراردادهای دولتی» و« پیمانهای عمومی» نیز استفاده شده است. در این نوشته به تبعیت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی (برنامه و بودجه سابق) از نام «پیمان های عمومی» و در چند مورد نیز « قراردادهای پیمانکار عمومی » استفاده شده است. 
فهرست مطالب
بخش اول : ماهیت قراردادهای عمومی (دولتی)
اصل صلاحیت طرفین قراردادهای پیمانکاری عمومی
الف : صلاحیت کارفرما
ب : صلاحیت پیمانکار
اصل کتبی بودن قرارداد
اصل آگاهی پیمان کار از مفاد اسناد
1- تغییر کامل اوضاع و احوال
2- فورس ماژور
اصل اجرای بالمباشره قرارداد توسط پیمانکار
اصل تعهدات دو جانبه
نتیجه

قیمت فایل فقط 3,500 تومان

خرید

اصول انبارداری

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 12:57 نظرات ()

اصول انبارداری

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 73 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 27

امروزه با پیشرفت علوم وتكنولوژی امكان تولید انبوه كالا فراهم شده است واینكار برنامه‌ریزی دقیق جهت استفاده به موقع وحداكثر از امكانات رامی طلبد

قیمت فایل فقط 7,500 تومان

خرید

مقدمه:‌
امروزه با پیشرفت علوم وتكنولوژی امكان تولید انبوه كالا فراهم شده است واینكار برنامه‌ریزی دقیق جهت استفاده به موقع وحداكثر از امكانات رامی طلبد . تقسیم كار ورشد جمعیت نیازاستفاده از فرآورده های دیگران را بوجود آورده است واین خود زمینه پیدایش سازمانهای معظم گردیده كه در این نظامهای پیچیده فنی ـ اجتمای ،‌انبار به عنوان واسطه موجبات گردش كالا از تولید به مصرف را امكان پذیر می سازد. انبار می تواند درعرضه به موقع محصول ،‌جریان عادی تولید ،‌ثبات قیمت محصول‌، تعمیر ونگهداری ماشین ها و…نقش مهمی را ایفا كند به طوریكه نقش آن درتجارت غیر قابل انكار است . ارزش ریالی موجودیهای انبار در صناعی مختلف متفاوت است وعوامل مختلفی درمیزان نگهداری موجودی انبار واحدهای صنعتی ، تجاری مؤثرند مثل روش تولید ،‌دوره تولید ،‌میزان بكارگیری ماشین آلات ،‌نوع محصول ساخته شده ، بازار مصرف ،‌نوع مواد اولیه مورد احتیاج ،‌نوسانات ارزی وقیمت در بازارهای جهانی ، وضعیت واحد صنعتی دركل صنعت كشور وجهان و…. وبالاخره سیتم های تداركاتی وسفارشات واحدهای تولیدی ،‌اما انباره به دلایل مختلفی برای مؤسسات ومراكز تجاری ـ صنعتی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد كه اهم آنها عبارتند از :‌
1) ارزش بالای سرمایه درگردش شركت كه به صورت كالا در انبار نگهداری می شود . 
2) ارتباط مداوم وتنگاتنگ بخش انبار با بخشهایی نظیر تولید یا تعمیر ونگهداری ووقفه در تولید به علت نرسیدن نیازمندیها .
3) ارتباط نزدیك انبار با بخش برنامه ریزی مواد باید به نحوی باشدكه ضربه های حاصله در اثر كمبود محصول یا مواد راخنثی نماید وحكم ضربه گیر را در سازمان داشته باشد. 
هدف ما دراین مجموعه ارائه مطالبی نسبتاً جامع در خصوص سیستمها ومدلهای انبارداری وبرنامه ریزی كنترل موجودی انبارهاست. امید است كه این پروژه گامی باشد هرچندكوچك در راه تكمیل مدیریت سیستم های انبارداری وآرزوی ما رضایت شماست كه هیچ هدفی والاتر از آن نیست. 

فهرست مطالب :

مقدمه
فصل اول :‌
تعریف انبار
انواع انبارها
انواع موجودیهای انبار
وظایف انباردار
كدگذاری كالاها :‌
تعریف وفواید كدگذاری
انواع روشهای كدگذاری
سیستم كدینگ انبار
معایب سیستم كدینگ فعلی انبار
ماهیت كالا
فهرست محلهای مصرف كالا
فهرست گروههای كالا
سیستم كدینگ جدید انبار
فهرست موضوعی
فصل دوم:
تعریف سیستم انبارداری و…
تعریف سیستم اطلاعاتی انبار ونتایج اجرای آن
انواع فرمهای انبار:
كارت انبار
برگ درخواست جنس از انبار
حواله انبار
برگ درخواست خرید
رسید موقت انبار
رسید انبار
كارت حساب انبار
برگ كنترل اسناد
برگ درخواست تأمین كالا
فصل سوم :
روشهای مختلف انبار كردن كالا
نكات مهم چیدن اجناس درانبار
انبارگردانی وكنترل انبارها
ارزیابی موجودیهای انبار وقیمت گذاری اقلام انبار
گردش فیزیك(phjsial glow)
گردش بهای تمام شده ( )
سیستم ارزیابی ادواری موجودیها ( )
سیستم ارزیابی دائمی موجودیها
روش شناسایی ویژه
روش fifo
روش lifo
روش میانگین
مقایسه سه روش ارزیابی دائمی موجودیها
مزیتها ومعایب شناسایی ویژه
مزیتها ومعایب روش fifo
مزیتها ومعایب روش lifo
مزیتها ومعایب میانگین موزون ومتحرك
حفاظت وایمنی انبارها
عوامل مؤثر درتكمیل وارسال برگ درخواست سفارش مواد
حدتجدید سفارش مواد
حداقل موجودی مواد
باصرفه ترین مقدار سفارش
دفعات گردش موجودی مواد
دوره گردش موجودی مواد
حداكثر موجودی مواد
كسری واضافات انبار
نحوه ثبت مواد خریداری شده
نحوه ثبت مواد صادره ازانبار
نحوه ثبت موادبرگشتی به انبار

قیمت فایل فقط 7,500 تومان

خرید

ارزیابی رابطه تمرکز مالکیت بر نسبت نقدینگی و پایداری سود در شرکت های پذیرفته شده در بازار

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 12:57 نظرات ()

ارزیابی رابطه تمرکز مالکیت بر نسبت نقدینگی و پایداری سود در شرکت های پذیرفته شده در بازار

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 404 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 162

هدف از پژوهش حاضر ارزیابی رابطه تمرکز مالکیت بر نسبت نقدینگی و پایداری سود در شرکتهای پذیرفته شده در بازار سرمایه ایران می باشد

قیمت فایل فقط 29,000 تومان

خرید

چکیده: 
هدف از پژوهش حاضر ارزیابی رابطه تمرکز مالکیت بر نسبت نقدینگی و پایداری سود در شرکتهای پذیرفته شده در بازار سرمایه ایران می باشد. طبق این پژوهش بازه 5 ساله شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در سالهای 1392-1388 مورد بررسی قرار گرفت. در بین سالهای مورد بررسی در 90 شرکت با بهره گیری از روش تجزیه و تحلیل رگرسیون خطی چند متغیره، به كمك نرم افزار7 Eview ، نقد شوندگی سهام تحت 3 معیار گردش معاملات، ارزش معاملات و تعداد دفعات معاملات مورد سنجش قرار گرفت. همچنین سه شاخص رشد شرکت،نسبت بدهی واندازه شرکت به عنوان متغیر تعدیلگر در نظر گرفته شد، نتایج آزمون حاکی از آنست که بین تمرکز مالکیت و گردش معاملات ، بین تمرکز مالکیت و ارزش معاملات همچنین بین تمرکز مالکیت وپایداری سود رابطه معناداری وجود دارد، اما وجود رابطه معنادار بین تمرکز مالکیت و تعداد دفعات معاملات تایید نشد.
فهرست مطالب
فصل اول كلیات پژوهش....1
چکیده..........2
1-1مقدمه................3
2-1بیان مساله.........3
3-1سوالات پژوهش.....5
4-1 تاریخچه مطالعاتی پژوهش ..............5
5-1 اهمیت و ضرورت پژوهش...............9
6-1 اهداف پژوهش..............9 
7-1چارچوب نظری ومدل مفهومی پژوهش..............10
8 -1 فرضیه های پژوهش............12
9-1 تعریف واژه ها واصطلاحات.........12
فصل دوم تاریخچه و ادبیات موضوع.............14
1-2 مقدمه............15
2-2 – نقدشوندگی..........16
3-2-سنجش نقدشوندگی........21
4-2-متغیرهای نقد شوندگی.........32
5-2-ابعاد نقد شوندگی...........35
1-5-2 فرضیه کارآیی اطلاعاتی...........36
6-2-عوامل تاثیر گذار بر افزایش نقد شوندگی سهام....38
1-6-2-عوامل تاثیر گذار بر افزایش نقد شوندگی در سطح کلان.........40
1-1-6-2-آزاد سازی بازار های مالی.......40
2-1-6-2- تجدید ساختار بورسها........42
2-6-2-عوامل تاثیر گذار بر افزایش نقد شوندگی در سطح خرد...........43
1-2-6-2-اثر افشاء بر نقدشوندگی سهام و بررسی تئوری عدم تقارن اطلاعات........43
2-2-6-2-سهام شناور آزاد.........47
3-2-6-2-اثر تجزیه سهام بر نقد شوندگی..........50
4-2-6-2-اثر اینترنت و مبادلات الکترونیکی بر نقدشوندگی...52
5-2-6-2-اهرم مالی..........55
6-2-6-2-دسترسی به بازار.........56
7-2-عدم تقارن اطلاعاتی و نقد شوندگی بازار.........57
8-2مجزا سازی مالكیت از مدیریت...........60
9-2عوامل تأثیر گذار بر تعیین نوع مالكیت شركت......63
10-2انواع مالكیت در شركت های سهامی عام.....64
11-2سهامدار عمده در نگاه نظام حاكمیت شركتی......66
12-2رویكردهای متفاوت در تحقیق ها......68
13-2 - پیشینه پژوهش......71
1-13-2 پیشینه داخلی.....................71
2-13-2 پیشینه خارجی........81
2-13-2 پیشینه خارجی........99
فصل سوم روش‌ اجرای تحقیق.....100
1-3 مقدمه............101
2-3- روش تحقیق..............101
3-3- جامعه‌ی مطالعاتی.........102
4-3- روش جمع‌آوری اطلاعات.......103
5-3 فرضیه‌های پژوهش.........104
6-3- مدل پژوهش و شیوه‌ی اندازه‌گیری متغیرها.........105
1-6-3- مدل مفهومی پژوهش.........105
3-6-3- تعاریف عملیاتی متغیر‌های پژوهش و نحوه‌ی محاسبه آن‌ها.......107
1-3-6-3 - متغیر وابسته.........107
2-3-6-3- متغیر مستقل......108
3-3-6-3- متغیر تعدیلگر........108
7-3- روش تجزیه و تحلیل اطلاعات.......109
3-7-1 تحلیل توصیفی داده ها........110
3-7-1-1آزمون همبستگی..........111
3-7-2 روش رگرسیون مبتنی بر داده های تابلویی....111
3-7-3 مزایای استفاده از داده‌های تابلویی.....112
3-7-4 روش برآورد.........114
3-7-4-1 آزمونF لیمر........115
3-7-4-2 آزمون تعیین اثرات ثابت یا تصادفی..........116
3-7-4-3 آزمون دوربین – واتسون ()......117
فصل چهارم تجزیه و تحلیل داده‌ها................119
4-1 مقدمه‏...........120
4-2آمار توصیفی.....................120
4-3 مفروضات رگرسیون...........122
4-3-1آزمون مانایی متغیرهای پژوهش.........122
4-3-2بررسی فرض نرمال بودن متغیرها.......124
4-4آزمون F لیمر و آزمون هاسمن ...............125
4-5خلاصه تجزیه و تحلیل ها به تفکیک هر فرضیه.....129
4-5-1 فرضیه اول...........129
4-5-1 فرضیه اول.......130
4-5-2فرضیه فرعی سوم..........132
4-5-3فرضیه اصلی دوم............133
فصل پنجم نتیجه گیری وپیشنهادات...........136
1-5 مقدمه...........137
2-5 ارزیابی و تشریح نتایج آزمون فرضیه ها طبق شرایط متغیرها............137
1-2-5 نتایج فرضیه اول................138
2-2-5 نتایج فرضیه دوم..........138
3 -5 پیشنهادها...........139
1-3-5 پیشنهادهایی مبتنی بر یافته¬ های فرضیات پژوهش...........139
2-3-5 پیشنهادهای موضوعی به محققان آتی.......140
4ـ5 محدودیت ¬های تحقیق...........142
فهرست منابع.........144

قیمت فایل فقط 29,000 تومان

خرید

مقاله سازمان های یادگیرنده

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:17 نظرات ()

مقاله سازمان های یادگیرنده

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 462 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

امروزه مفهوم جدیدی که با پیچیده شدن سازمانها توجه زیادی را به خود جلب کرده است مفهوم سازمان یادگیرنده است

قیمت فایل فقط 4,000 تومان

خرید

مقدمه
امروزه مفهوم جدیدی که با پیچیده شدن سازمانها توجه زیادی را به خود جلب کرده است مفهوم سازمان یادگیرنده است. سازمانهایی که در آن افراد در مقابل تغییرات بر خلاف سازمانهای سنتی مقاومت نشان نمی دهند بلکه همواره سعی دارند در حال تغییر و تحول باشند و محیط را با خود سازگار و همراه کنند سازمانهایی که یکی از موارد مهم آن یادگیری است. آن ‌گونه یادگیری که در آن رفتار و نگرش های افراد تغییر می یابد و افراد شکل جدید اندیشیدن را می آموزند و یاد می گیرند که چگونه با هم یاد بگیرند چگونه ایده ها و نظرات و تصورات ذهنی را به هم نزدیک کنند بنابراین سازمان یادگیرنده سازمانی است که می آموزد تغییر کند و متحول شود.

پدیده سازمان های یادگیرنده از 20 سال قبل مطرح شد و هدف آن نیز توانمند سازی مدیران و کارکنان سازمان ها برای مقابله با محیط پر تلاطم تجاری و برتری رقابتی و پویایی سازمان است.

هر سازمان از گروهی از افراد تشکیل شده است . هرگروه باعث رشد و پویایی یک فرهنگ می شود . پایداری فرهنگ به مدت زمان موجودیت گروه،ثبات عضویت افراد در گروه و شدت هیجانهای عاطفی مشترک آنها بستگی دارد . نتیجه اینکه پرورش یک فرهنگ جدید، برای مثال یک فرهنگ مبتنی بر یادگیری، نیاز به زمان دارد.یک سازمان یادگیرنده دارای فرهنگی است که از نوآوریها و یادگیری افراد و سازمان حمایت می کند . محیط،فرهنگ یادگیری را ارتقا داده، تضمین می دهد که یادگیری افراد منجر به توسعه وغنای کل سازمان می شود .فرایند یادگیری بایستی در نهایت به عنوان بخشی از فرهنگ قلمداد شود و نباید به عنوان راه حل یک مسئله ویژه مورد توجه قرار گیرد.

سازمان یادگیرنده به خودی خود دارای ارزش نیست، بلکه بایستی همواره در خدمت هدفهای وسیع تر سازمان باشد. نگرشهای مشترک در سازمان از نگرشهای فردی ناشی می شود .سازمان یادگیرنده مبتنی بر فرهنگی است که نیازهای افراد سازمان را مورد توجه قرار می دهد. در سازمان یادگیرنده افراد چرایی نیازها را می دانند و در دیگر سازمانها به چگونگی پرداختن به این نیازها توجه می شود. سازمان دهی یک سازمان یادگیرنده به شکلی است که ضمن کاوش اطلاعات موجود در محیط، خود اطلاعات جدیدی را ایجاد کرده، افراد را به انتقال دانش بین اعضای تیم تشویق می کند
"پیتر دراکر"سازمانهای یادگیرنده را به اركستری تشبیه میكند كه هركس ساز خود را میزند، اما نكته مهم این است كه تمامی نوازندگان کاملا تابع و مرتبط با رهبر اركستر ند و نتیجه كار، یك آهنگ موزون است.
فهرست مطالب
مقدمه 
پیتر سنگه و نظریه های یادگیرنده
تعاریف برخی از صاحب نظران دیگر
رویکردها و ویژگیهای سازمانهای یادگیرنده
عوامل موثر در ایجاد و رشد سازمان یادگیرنده عبارتند از: 
ایجاد سازمانهای یادگیرنده 
تفاوت سازمانهای یادگیرنده و سازمانهای سنتی
یادگیری سازمانی و سازمان یادگیرنده
موانع دستیابی به سازمانهای یادگیرنده 
راهکارهایی جهت تقویت سازمان‌های یادگیرنده
موانع شكل‌گیری یادگیری سازمانی 
نتیجه گیری : 
منابع

قیمت فایل فقط 4,000 تومان

خرید

سوالات استخدامی تئوری های مدیریت با پاسخنامه

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:14 نظرات ()

سوالات استخدامی تئوری های مدیریت با پاسخنامه

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 528 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 47

سوالات استخدامی تئوری های مدیریت با پاسخنامه شامل 250 سوال به همراه جواب

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

سوالات استخدامی تئوری های مدیریت با پاسخنامه شامل 250 سوال به همراه جواب(سوالات استخدامی تئوری های مدیریت با پاسخنامه شامل 250 سوال به همراه جواب)
سوالات استخدامی تئوری های مدیریت با پاسخنامه شامل 250 سوال به همراه جواب(سوالات استخدامی تئوری های مدیریت با پاسخنامه شامل 250 سوال به همراه جواب)

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

مقاله ترجمه شده رشته مدیریت با عنوان مدیریت ریسک

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:11 نظرات ()

مقاله ترجمه شده رشته مدیریت با عنوان مدیریت ریسک

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 543 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 13

مقاله ترجمه شده رشته مدیریت با عنوان مدیریت ریسک مقاله انگلیسی 7 صفحه و ترجمه ان 13 صفحه می باشد

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

مقاله ترجمه شده رشته مدیریت با عنوان مدیریت ریسک: مقاله انگلیسی 7 صفحه و ترجمه ان 13 صفحه می باشد.

The effectiveness of risk management program on
pediatric nurses’ medication error
Nahid Dehghan-Nayeri1, Fariba Bayat2, Tahmineh Salehi3, Soghrat Faghihzadeh4
Abstract
Background: Medication therapy is one of the most complex and high-risk clinical processes that nurses deal with. Medication
error is the most common type of error that brings about damage and death to patients, especially pediatric ones. However, these
errors are preventable. Identifying and preventing undesirable events leading to medication errors are the main risk management
activities. The aim of this study was to investigate the effectiveness of a risk management program on the pediatric nurses’
medication error rate.
Materials and Methods: This study is a quasi-experimental one with a comparison group. In this study, 200 nurses were
recruited from two main pediatric hospitals in Tehran. In the experimental hospital, we applied the risk management program
for a period of 6 months. Nurses of the control hospital did the hospital routine schedule. A pre- and post-test was performed
to measure the frequency of the medication error events. SPSS software, t-test, and regression analysis were used for data
analysis.
Results: After the intervention, the medication error rate of nurses at the experimental hospital was significantly lower (P < 0.001)
and the error-reporting rate was higher (P < 0.007) compared to before the intervention and also in comparison to the nurses of
the control hospital.
Conclusions: Based on the results of this study and taking into account the high-risk nature of the medical environment, applying
the quality-control programs such as risk management can effectively prevent the occurrence of the hospital undesirable events.
Nursing mangers can reduce the medication error rate by applying risk management programs. However, this program cannot
succeed without nurses’ cooperation.
Key words: Iran, medication error, nurse, risk management, self-report

موضوع مقاله:

«برنامه مدیریت ریسک (خطر) درباره‌ی تجویز اشتباهی داروی مربوط به امراض کودکان پرورشگاهی»

خلاصه متن:

زمینه: تجویز دارو یک فرایند وابسته به بیمار و پیچیده است. بیش از همه خطری بزرگ و با پرستار هم سر و کار دارد. خطای تجویزی دارو بیشتر یک نوع رایج خطاست در پذیرش بیمار که موجب آسیب رساندن و مرگ و میر می‌شود. به ویژه مربوط به امراض کودکان، هر چند که اشتباهی قابل جلوگیری است. مدیریت ریسک (خطر) تجویز اشتباهی دارو فعالیت عمده و اتفاقی نامطلوب، قابل پیش‌بینی و پیشگیری است. نتیجه‌ی این تحقیقات تأثیرات برنامه در مدیریت «ریسک» درباره‌ی تجویز اشتباهی داروی مربوط به امراض کـودکـان و مطالعه روی موش صحرایی است.

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

بررسی ارتباط ویژگیهای شخصی با تعهد سازمانی کارکنان دانشگاه تربیت معلم سبزوار

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:4 نظرات ()

بررسی ارتباط ویژگیهای شخصی با تعهد سازمانی کارکنان دانشگاه تربیت معلم سبزوار

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 217 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 105

این تحقیق با هدف بررسی ارتباط تعهد سازمانی با ویژگیهای شخصی کارکنان دانشگاه تربیت معلم سبزواردر سال8788 به انجام رسید

قیمت فایل فقط 14,900 تومان

خرید

این تحقیق با هدف بررسی ارتباط تعهد سازمانی با ویژگیهای شخصی کارکنان دانشگاه تربیت معلم سبزواردر سال87-88 به انجام رسید.نوع تحقیق با توجه به هدف، كاربردی و از نظر ماهیت وروش توصیفی می باشدكه با استفاده از مطالعات میدانی به بررسی وضعیت موجود پرداخته است.جامعه آماری مورد نظر كلیه كارمندان دانشگاه تربیت معلم سبزوار شامل 140نفر بوده، كه از این تعداد براساس فرمول محاسبه حجم نمونه كرجسی و مورگان (1970) تعداد 103 نفر به عنوان جامعه نمونه انتخاب شده اند. ابزار اندازه گیری، پرسشنامه 15 سوالی (OCQ) مودای،پورتر و استیرز به همراه سوالات ویژگیهای فردی و شخصی بوده است كه با ضریب آلفای كرونباخ 0.764 پایایی آن اثبات و روایی آن نیز طبق نظر اساتید فن مورد تایید واقع شده است. در تجزیه و تحلیل یافته های تحقیق از شیوه های توصیف آماری از قبیل: جداول توزیع فراوانی،شاخصهای مركزی و شاخصهای پراكندگی و در بخش استنباطهای آماری از روش آزمون t برای نمونه های مستقل و روش ANOVA ورگرسیون خطی ساده یك متغیره برای بررسی فرضیات تحقیق استفاده شده است. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل یافته ها نشان می دهد كه رابطه معناداری بین تعهد سازمانی با سن ، جنسیت، سطح تحصیلات ، وضعیت تأهل و میزان حقوق و دستمزد وجود نداشته و تنها بین سابقه خدمت تعهد سازمانی و رابطه معنی دار دیده می شود

فهرست مطالب

فصل اول:كلیات تحقیق 1

1-1 مقدمه 2

1-2 بیان مساله تحقیق 3

1-3 اهمیت وضرورت موضوع تحقیق 4

1-4 اهداف تحقیق 6

1-5 چارچوب نظری تحقیق 7

1-6 فرضیه های تحقیق 11

1-7 قلمرو تحقیق 12

1-8 تعاریف و مفاهیم واژه ها 13

1-9 متغیرهای تحقیق: 14

فصل دوم:ادبیات تحقیق 15

2-1 مقدمه 16

2-2 تعاریف و مفاهیم تعهد سازمانی 18

2-3 مراحل توسعه تعهد سازمانی 21

2-4 اجزاء تعهد سازمانی 23

2-5 اهمیت تعهد سازمانی 27

2-6عوامل مؤثر بر تعهد سازمانی 28

2-7 ابعاد تعهد سازمانی 30

2-8 دیدگاه‌های تعهد سازمانی 32

2-9 مدل‌ها و الگوهای تعهد سازمانی 34

2-10 برخی تحقیقات انجام شده در خصوص تعهد سازمانی 40

فصل سوم:روش شناسی تحقیق 42

3-1 مقدمه 43

3-2 نوع تحقیق 44

3-3 جامعه آماری 45

3-4 حجم نمونه 46

3-5 روش نمونه گیری 47

3-6 شرح پرسشنامه 48

3-7 روایی پرسشنامه 49

3-8 اعتبار( پایایی )پرسشنامه 50

فصل چهارم: روشهای آماری و تجزیه و تحلیل مشاهدات (داده‌ها) 53

4-1 مقدمه 54

4-2 آمار توصیفی 55

4-3 فرضیه 1 59

4-4 فرضیه2 60

4-5 فرضیه3 61

 4-6 فرضیه 4 63

4-7 فرضیه 5 64

4-8 فرضیه6 67

فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات 68

5-1 نتیجه گیری 69

5-2 پیشنهادات 70

منابع و مآخذ 72

ضمائم 71

قیمت فایل فقط 14,900 تومان

خرید

پژوهش تعاونی ها در اقتصاد های در حال توسعه و تحول

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 9:52 نظرات ()

پژوهش تعاونی ها در اقتصاد های در حال توسعه و تحول

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 38 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 68

پیش از معرفی مطالعات موردی ، مرور کلی بر تغییرات اجتماعی – اقتصادی که در حال حاضر توسعه تعاونی ها را در اقتصادهای در حال توسعه و تحول ، متأثر ساخته است ، ارائه می شود و محیطهای تعاونی در آفریقا ، آسیا و اروپای مرکزی و شرقی ، به صورت مجزا تشریح می شوند

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

تعاونی ها در اقتصاد های در حال توسعه و تحول

در آخرین دهه قرن گذشته ، و در برخی موارد ، از آغاز دهه 1980 بسیاری از کشورهای آسیایی ، اروپای شرقی و آفریقایی ، تغییرات عمده ای را درون ساختار اقتصادی خود از قالب یک نظام اقتصادی با برنامه ریزی متمرکز به سوی یک اقتصاد بازارگرا ، تجربه نمودند . در حالی که این تغییرات ، به عنوان نشانه ای از دموکراسی عموماً مورد استقبال قرار گرفت ، اما پیامدهای اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی را نیز برای بسیاری از شرکتها و بنگاه های کوچک به همراه داشت . تعاونی ها ، که برای دهه های متوالی تحت نظارت دولتها اداره می شدند ، عمیقاً از آزاد سازی بازارها ، متأثر شدند . در واقع بسیاری از آنها ، قادر به انطباق با الزامات جدید بازار رقابتی نبودند . هر چند ، به نظر می رسید چالشهای ایجاد شده برای بسیاری از تعاونی ها لاینحل باشد ، اما دیگر شرکتها در انطباق خود با شرایط جدید اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی موفق بودند .

فهرست مطالب

رویارویی با قوانین جدید بازار رقابتی

کشورهای اروپای مرکزی و شرقی

کشورهای آسیایی

کشورهای آفریقایی

لهستان : تعاونی اعتبار استفچک

مقدمه

اتحادیه سراسری تعاونی های اعتبار استفچک

مدیران و رهبران

استراتژیهای جدید مدیریتی و کارآفرینی

اصول تعاونی

نتایج مالی

اشتغالزایی و دستاوردهای اجتماعی

روسیه : تعاونی های مصرف کلینسکی و استاپینسکی

مقدمه

پیشینه تاریخی

عوامل کلیدی راه اندازی مجدد تعاونی مصرف کلینسکی

مدیران و رهبران

استراتژیهای جدید مدیریتی و کارآفرینی

اصول تعاونی

حمایت مقامات دولتی

نتایج مالی

اشتغالزایی

دستاوردهای اجتماعی

عوامل کلیدی راه اندازی مجدد تعاونی استاپینسکی

نتایج

نتایج مالی

اشتغالزایی

چین : تعاونی عرضه و بازاریابی

مقدمه

پیشینه تاریخی

عوامل کلیدی راه اندازی مجدد ژیانگ چنگ

مدیران و رهبران

2 ، 3 ، 5 استراتژیهای جدید مدیریتی و کارآفرینی

توجه به اصول تعاونی

حمایت از جانب مقامات رسمی شهرستان و فدراسیون تعاونی

نتایج

نتایج مالی

اشتغالزایی

دستاوردهای اجتماعی

ویتنام : تعاونی کشاورزی هوپ تیان

مقدمه

پیشینه تاریخی

استراتژیهای جدید مدیریتی و کارآفرینی

اصول تعاونی

نتایج

نتایج مالی

اشتغالزایی

دستاوردهای اجتماعی

پیامهای کلیدی

جنبه های انسانی و اجتماعی

رهبری جدید تعاونی

توسعه منابع انسانی

نگرش اجتماع به تعاونی

جنبه های مالی و اقتصادی

مدیریت مالی

حسابرسی

اصول و اداره تعاونی

اداره

مشارکت اعضا

محیط قانونی ، سیاستگذاری و نهادها

حمایت خارجی

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت منابع انسانی

ادمین بازدید : 0 یکشنبه 19 دي 1395 : 13:30 نظرات ()

پاورپوینت مدیریت منابع انسانی

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1985 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 27

دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت منابع انسانی


این پاورپوینت در 27 اسلاید به صورت کامل مقوله مدیریت منابع انسانی را توضیح داده است.

برخی از عناوین اسلاید ها:

تاریخچه

مقدمه

رویکردهای مدیریت منابع انسانی

اهداف مدیریت منابع انسانی

وظایف مدیریت منابع انسانی
فراگرد مدیریت منابع انسانی

برنامه ریزی منابع انسانی

تدوین راهبرد برای تأمین منابع انسانی

ارزیابی سیستم برنامه ریزی منابع انسانی

چگونه یک سازمان کارمندیابی را ارزیابی
می کند؟

کارایی سازمان

بهبود مدیریت وعوامل مؤثر در توسعه مهارت های انسانیقیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

دانلود پاورپوینت مدیریت کیفیت

ادمین بازدید : 0 شنبه 18 دي 1395 : 14:14 نظرات ()
دسته: مدیریت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1229 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 54

دانلود پاورپوینت مدیریت کیفیت

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

دانلود پاورپوینت مدیریت کیفیت

این پاورپوینت در 54 اسلاید به صورت کامل مقوله  مدیریت کیفیت را توضیح داده است.

برخی از عناوین اسلاید ها:

مفاهیم کیفیت

تعریف کیفیت مراقبت بهداشتی

تضمین کیفیت

فرآیند ده گامه

JEAHO

برای تضمین کیفیت

فرآیند پایش کیفیت

بهبود مستمر کیفیت

اصول کلیدی

 CQI

تفاوت تضمین کیفیت و بهبود مستمر کیفیت

مدیریت کیفیت جامع

جنبه های کلیدی مدیریت کیفیت جامع

پیش گامان مدیریت کیفیت

چهارده نکته شیوه مدیریت دمینگ

بهبود کیفیت  در اداره کیفیت برنامه های بهداشتی

تمرکز بر محور مشتری

جایزه مالکوم بالدریج 7 بخش اصلی دارد

بهبود مستمر کیفیت

مدل شش زیگما موضوعات زیر را با حرکت بهبود پیوند می دهد

کار تیمی : ( تشریک مساعی گروه )

عوامل تعیین کننده تیم های کارامد

یک نوع دستور جلسه برای اولین جلسه تیم بهسازی

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 24 آذر 1395 : 16:8 نظرات ()
پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی دسته: مدیریت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 230 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 14

پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی دارای 14اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی 

پاورپوینت  تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی دارای 14اسلاید  با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید.

فهرست :

 مقدمه .

 سیستم اطلاعات بازاریابی .

 تعیین اطلاعات مورد نیاز .

 تهیه اطلاعات .

 تحقیقات بازاریابی. 

 فرایند تحقیقات بازاریاب. 

 جمع آوری اطلاعات از منابع .

 تجزیه و تحلیل اطلاعات .

سیستم اطلاعات بازاریابی

شامل افراد،‌ تجهیزات و روش های جمع آوری ، طبقه بندی ، تجزیه و تحلیل ، ارزیابی و توزیع به موقع اطلاعات صحیح به تصمیم گیرندگاه بازاریابی است .

تعیین اطلاعات مورد نیاز 

یک سیستم اطلاعات بازاریابی خوب ، سیستمی است که بین اطلاعات مورد نیاز مدیران از یک سو و اطلاعاتی که فراهم کردن آن عملاً ممکن است ، از سوی دیگر تعامل برقرار کند .

تهیه اطلاعات : 

منابع‌ داخلی :  اکثر مدیران بازاریابی باری تصمیم گیریهای خود از اطلاعات منابع داخلی و گزارشها استفاده می کنند.

اطلاعات و اخبار بازاریابی : به اطلاعات روزانه دربازه تحولات و تغییرات محیط بازاریابی ، اطلاعات و اخبار بازاریابی می گویند .

تحقیقات بازاریابی : عامل ارتباط دهنده مصرف کننده .

مشتری و جامعه از طریق اطلاعات به بازاریاب .

فرآیند تحقیقات بازاریابی :

تعریف مشکل و تعیین اهداف تحقیق :

 اغلب دشوارترین مرحله فرآیند تحقیقات بازاریابی محسوب می شود ، شرح مشکل و اهداف تحقیق ، راهنمای فرآیندهای کامل تحقیقات است .

تهیه طرح تحقیق : 

مستلزم تعیین اطلاعات مورد نیاز ، تهیه یک طرح جمع آوری کارآمد اطلاعات و ارائه طرح به مدیریت بازاریابی است .

   1- تعیین نیاز های اطلاعاتی ویژه 

   2- جمع آوری اطلاعات ثانویه 

   3- جمع آوری اطلاعات ازمنابع 

ppt: نوع فایل

سایز:230 KB 

تعداد اسلاید:14

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

 • پاورپوینت (اسلاید) با موضوع تحقیقات بازاریابی و سیستم های ...

  www.modir.ir/Articles/4683.aspx

  ... با موضوع تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی ... تحقیقات بازاریابی و ... پاورپوینت ...

 • پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی

  fiload.ir/product/6928/...

  ... پاورپوینت: سیستم اطلاعات بازاریابی، تعیین اطلاعات مورد نیاز، تهیه اطلاعات، تحقیقات ...

 • فری بوک - دانلود رایگان پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و ...

  freebook.mihanblog.com/post/13

  دانلود رایگان پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی ... بازاریابی و سیستم های ...

 • دانلود پاورپوينت تحقيقات بازاريابي

  ice-cream.cofeblog.ir/post/951

  ... /پاورپوینت-تحقیقات-بازاریابی-و ... بازاریابی-و-سیستم-های- ... های اطلاعاتی پاورپوینت ...

 • پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی ...

  tsitnews.ir/?p=187814

  پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی . ... تحقیقات بازاریابی و سیستم های ...

 • دانلود پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی ...

  tsitnews.ir/?p=169950

  دانلود پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های ... پاورپوینت تحقیقات ... سو و اطلاعاتی ...

 • پاورپوينت تحقيقات بازاريابي و سيستم هاي اطلاعاتي

  bekhandiim95.rozblog.com/post/370

  ... بازاریابی-و-سیستم-های- ... دانلود پاورپوینت و تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی (

 • پاورپوينت تحقيقات بازاريابي و سيستمهاي اطلاعات بازاريابي

  operamap.rozblog.com/post/398

  ... پاورپوینت+و++تحقیقات+بازاریابی+ و+سیستم+های+اطلاعاتی++++با ... بازاریابی-و-سیستم-های ...

 • پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی - فناوری ...

  it-computer.dl14.ir/articles/10459

  ... پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های ... پاورپوینت تحقیقات ... و سیستم های اطلاعاتی.

 • پاورپوینت آموزشی تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی ...

  exrxfile.parsiblog.com/Posts/1220/پاورپوينت+آموزشي...

  ... و سیستم های اطلاعاتی. ... تحقیقات بازاریابی. ... ، پاورپوینت بررسی مبدل های ad ...

 • دانلود پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی

  www.bestofday.ir/reader/text/201606262141493207

  تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی دانلود پاورپوینت تحقیقات ... های اطلاعاتی تحقیقات ...

 • پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی

  mmymmqi.hapin.ir

  پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های ... پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی.

 • پاورپوینت آموزشی تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی

  forush201.ro24.ir/page-392858.html

  ... بازاریابی و سیستم های ... فایل ,سیستم ,تحقیقات بازاریابی ... و سیستم های اطلاعاتی;

 • پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی – یاهو شاپ

  yahoo-shop.ir/پاورپوینت-تحقیقات-بازاریابی...

  دانلود رایگان پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی ... تحقیقات بازاریابی و ...

 • دانلود پاورپوینت های مدیریت | سایت دکتری مدیریت

  www.phdmanagement.ir/download-powerpoint-management

  دانلود کتاب سیستم های اطلاعاتی ... دانلود پاورپوینت کتاب سیستم های ... ایران و قبرس ...

 • دانلود پاورپوینت و تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی ...

  tsitnews.ir/?p=211734

  دانلود پاورپوینت و تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی ... بازاریابی و سیستم های ...

 • دانلود پاورپوینت سیستم بازاریابی و انواع مدلهای بازاریابی ...

  artisi.ir/article/12/4672.html

  ... دانلود پاورپوینت سیستم بازاریابی و ... پاورپوینت تحقیقات ... و سیستم های اطلاعاتی ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت اطلاعات بازاریابی - Art-ISI

  artisi.ir/research/12/4696.html

  ... (فصل چهارم کتاب اصول بازاریابی کاتلر و ... سیستم اطلاعات بازاریابی. ... پاورپوینت تحقیقات ...

 • دانلود رايگان پاورپوينت تحقيقات بازاريابي و سيستم هاي اطلاعاتي

  www.nazblog.cofeblog.ir/post/978

  پاورپوینت-تحقیقات-بازاریابی-و-سیستم-های ... تحقیقات+پاورپوینت+سیستم ... و-سیستم-های-اطلاعاتی

 • مرجع آموزشي رشته مديريت - پاورپوینت کاربرد GIS در سیستم ...

  modiran98.blogfa.com/post/2659/پاورپوینت-کاربرد-GIS...

  ... سیستم تحقیقات بازاریابی، سیستم اطلاعاتی بازاریابی و سیستم ... سیستم های اطلاعاتی ...

 • پاورپوینت سیستم های اطلاعات مدیریت (MIS)

  maghalenab.rozblog.com/post/9447/...

  پاورپوینت سیستم های ... تحقیقات بازاریابی در ... تصمیم و سیستم های اطلاعاتی ...

 • پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی — مقاله ...

  download.hort.ir/2015/03/پاورپوینت-تحقیقات...

  پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های ... های اطلاعاتی; پاورپوینت ... تحقیقات بازاریابی و ...

 • تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی

  nedadl.8n8.ir/post/332

  تحقیقات بازاریابی و سیستم های ... دانلود پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی

 • پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستمهای اطلاعات بازاریابی ...

  ogranji.ir/product-268946-tahghighate-bzaryabi-va-sistemhaye...

  دانلود پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و ... سیستم های اطلاعاتی ... پاورپوینت تحقیقات ...

 • MBA در کسب و کار - لیست پاورپوینت سیستم اطلاعات مدیریت پیشرفته

  fanavarii.blogfa.com/post-204.aspx

  ... مشاوره بازاریابی کسب و ... پاورپوینت سیستم ... سیستم های اطلاعاتی ...

 • دانلود تحقیق آماده در مورد تحقیقات بازاریابی

  birdownload.epage.ir/fa/module.news_Page._TypeId.1_NewsId.3351...

  ... و سیستم های اطلاعاتی ... تحقیقات و بازاریابی برای ... پاورپوینت و ,,, رشته های ...

 • پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستمهای اطلاعاتی ( فصل ...

  filenab.com/key...

  ... تحقیقات بازاریابی و سیستمهای اطلاعاتی ( فصل چهارم کتاب مدیریت بازاریابی,پاورپوینت ... های ...

 • پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستمهای اطلاعات بازاریابی ...

  pnueb1394.rozblog.com/post/4119/...

  پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و ... ادامه مطلب پاورپوینت تحقیقات ... نتایج بازی های یورو ...

 • دانلود پاورپوینت کاربرد سیستم های اطلاعاتی حسابداری – خرید ...

  www.novinmgali.ir/?p=2780

  ... و سیستم های اطلاعاتی)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -پاورپوینت آموزشی تحقیقات بازاریابی و ...

 • فری بوک - freebook.mihanblog.com

  freebook.mihanblog.com

  پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و سیستم های اطلاعاتی. ... پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و ...

 • دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی)

  ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 24 آذر 1395 : 15:30 نظرات ()
  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی) دسته: مدیریت
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: pptx
  حجم فایل: 604 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 35

  دانلود پاورپوینت ارائه کلاسی فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی دکتر مهدی الوانی با عنوان هدایت و انگیزش هدایت و رهبری سازمانی در حجم 35 اسلاید همراه با تصاویر و توضیحات کامل ویژه ارائه کلاسی درسهای مدیریت عمومی مبانی سازمان و مدیریت اصول مدیریت و تئوریهای مدیریت پیشرفته رشته های مجموعه مدیریت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

  قیمت فایل فقط 9,500 تومان

  خرید

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی)

  دسته: مدیریت (مدیریت عمومی- مبانی سازمان و مدیریت- اصول مدیریت- تئوری های مدیریت پیشرفته)

  فرمت: پاورپوینت(Powerpoint)

  تعداد اسلاید: 35 اسلاید

  کتاب مدیریت عمومی دکتر مهدی الوانی از جمله منابع مهم درس مبانی سازمان و مدیریت، اصول مدیریت و مدیریت عمومی و تئوری های مدیریت پیشرفته در سطح کارشناسی  و ارشد میباشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل پنجم این کتاب با عنوان « هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی » می باشد که در 35 اسلاید  همراه با تصاویر و توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان کار کلاسی ( ارائه در کلاس به شکل سمینار یا کنفرانس) درسهای مدیریت عمومی- مبانی سازمان و مدیریت- اصول مدیریت و تئوریهای مدیریت پیشرفته رشته های مجموعه مدیریت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار گیرد ، بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است:

  رهبری

  رابطه قدرت و نفوذ رهبری

  نظریه های هدایت و رهبری

  نظریه های خصوصیات فردی رهبری

  نظریه های رفتار رهبری

  سبک رهبری

  نظریه های موقعیتی و اقتضایی

  نظریه مسیر- هدف

  اجزای متشکله نظریه مسیر – هدف در رهبری

  نظریه دوره زندگی

  نظریه جانشین رهبری

  انگیزش کارکنان

  نظریه سلسله مراتب نیازها

  نظریه دوجنبه ای انسان

  نظریه دوعاملی انگیزش

  نظریه انگیزش موفقیت

  نظریه نیازهای زیستی، تعلق و رشد

  نظریه انتظار و احتمال

  نظریه برابری

  نظریه اسناد

  اسناد رفتارها به علل درونی و بیرونی

  انگیزش در عمل

  مهندسی شغل

  توسعه شغل

  چرخش شغلی

  غنی سازی شغل

  مشاغل گروهی

  خصوصیات مطلوب شغلی

  الگوی اقتضایی انگیزش

  پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.

  قیمت فایل فقط 9,500 تومان

  خرید

 • دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی ...

  mihanprozhe.ir/product-17632-hedayat-va-angizesh-hedayat-va...

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی)

 • دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی ...

  fileforosh44.fileforosh.ir/product-4545-hedayat-va-angizesh...

  عنوان: دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی ...

 • دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی ...

  alinemati91.blogsky.com/1395/09/17/post-3374

  دانلود پاورپوینت هدایت و ... (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... و رهبری سازمانی (فصل پنجم ...

 • دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی ...

  fileoo.ir/1395/09/18/post-56393/...

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: ... کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... و رهبری سازمانی (فصل پنجم ...

 • پاورپوینت هدایت و انگیزش، هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم ...

  radyab.info/پاورپوینت-هدایت-و-انگیزش...

  ... هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... دانلود پاورپوینت هدایت و ...

 • پاورپوینت فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی با موضوع هدایت ...

  nikanlink.com/product/31576/...

  دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب ... هدایت و رهبری سازمانی ... کتاب مدیریت عمومی الوانی ...

 • دانلود پاورپوینت هدایت انگیزش هدایت رهبری سازمانی فصل پنجم ...

  feixiansi.com/list/...

  ... کتاب مدیریت عمومی الوانی. ... دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل ...

 • دانلود دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری ...

  karaji.ir/card.aspx?productid=17632

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی)

 • دانلود پاورپوینت، پاورپوینت انواع موضوعات و رشته ها

  www.powerpoint.filefarsi.com

  دانلود پاورپوینت ارائه کلاسی فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی دکتر مهدی الوانی با عنوان "هدایت و ...

 • دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش هدایت و رهبری سازمانی (فصل ...

  fileforosh.ir/key...

  ... دانلود پاورپوینت هدایت و ... کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... و رهبری سازمانی (فصل پنجم ...

 • پاورپوینت فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی تألیف دکتر الوانی

  farafile.ir/product/24431/...

  ... فصل پنجم کتاب مدیریت ... هدایت و رهبری سازمانی در ... مدیریت عمومی الوانی پاورپوینت ...

 • دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی ...

  perojeh.filefarsi.com/tag/ذانگیزش کارکنان

  ... فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی ... هدایت و رهبری سازمانی " در ... دانلود پاورپوینت فصل ...

 • پاورپوینت مديريت : ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com/?cat=11

  پاورپوینتفصل ۱۱ کتاب ... پاورپوینتمدیـریت رفـتار سـازمانی ... و عمومی. پاورپوینت “ Health ...

 • دانلود پاورپوینت ارتباطات سازمانی (فصل ششم کتاب مدیریت ...

  sidonline.ir/product-17636-ertebatate-sazmanifasle-6-alvani.aspx

  ... کتاب مدیریت عمومی ... دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم ...

 • دانلود پاورپوینت سیر تحولات نظریه های سازمان و مدیریت(فصل ...

  yasa44.rozblog.com/post/2025

  ... کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل ...

 • مهرفایل | دانلود تحقیق

  www.mehrfa.filefarsi.com

  ... فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی ... هدایت و رهبری سازمانی " در ... دانلود پاورپوینت فصل ...

 • دانلود آهنگ مازندرانی جدید مجید حسینی و رامین مهری به نام ...

  fun.iranoo.ir/2016/06/22/دانلود-آهنگ-مازندرانی...

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم ... کتاب مدیریت عمومی الوانی)

 • پاورپوینت صندوق زمین و ساختمان, | دانلود با لینک مستقیم

  fun.iranoo.ir/2016/11/10/پاورپوینت-صندوق-زمین-و...

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی)

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رفتار شهروندی سازمانی ...

  4nab.blogsky.com/1395/08/11/post-5108

  ... پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم ... کتاب مدیریت عمومی الوانی)

 • مدیریت تحول - پاورپوینت موضوع هاي متنوع مدیریتی

  jalilkhani.blogfa.com/post-142.aspx

  ... همه چیز درباره مدیریت، تحول و ... جهت دانلود روی اعداد جلوی موضوعات ... هدایت و انگیزش ...

 • دانلود فایل دانلود تحقیق شیوه های مرمت نقاشی رنگ روغن و ...

  file-yab.ir/دانلود-تحقیق-شیوه-های-مرمت...

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی)

 • دانلود کتاب سئو محتوا بازاریابی محتوا محور - فورکیا

  4kia4.blogsky.com/1395/07/29/post-4175

  دانلود کتاب ... دانلود دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم ...

 • دانلوددرباره مدیریت انگیزش در سازمان - سورنا فایل

  surnafile.blogsky.com/1395/01/13/post-5016/...

  درباره مدیریت انگیزش در سازمان. وضعیت دنیای کسب و کار امروز و رقابت روزافزون در عرصه های ...

 • فایل پرسیا

  filepersia.filefarsi.com

  ... فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی ... هدایت و رهبری سازمانی " در ... دانلود پاورپوینت فصل ...

 • مرجع فروش فایل های نایاب,fileforosh.ir

  fileforosh.ir

  ... پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی) ...

 • نمونه سوالات.مقالات.پاورپونیت.گزارش کارعلوم پایه.مقالات جدید

  alinemati90.sidonline.ir/key-مجتمع.aspx

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم ... کتاب مدیریت عمومی الوانی)

 • پرفروش ترینها - 4nab.blogsky.com

  4nab.blogsky.com/rss

  عنوان: دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی ...

 • file20.fileforosh.ir - فایل

  file20.fileforosh.ir

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی) ...

 • خلاصه کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی - هایدی

  haidy.blogsky.com/.../17/post-4547/خلاصه-کتاب-مدیریت...

  اختصاصی از هایدی خلاصه کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

 • netbarg.payfile.org - نت برگ

  netbarg.payfile.org

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی) ...

 • دانلود پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران

  ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 24 آذر 1395 : 14:59 نظرات ()
  پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران دسته: مدیریت
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: ppt
  حجم فایل: 351 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 57

  پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران دارای 57 اسلاید (ویژه رشته های مدیریت) با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید

  قیمت فایل فقط 9,900 تومان

  خرید

  پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران

  پاورپوینت  نظارت بر عملكرد مدیران دارای 57 اسلاید (ویژه رشته های مدیریت) با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید.

  تقریباً هر سازمانی دارای یك سیستم مدیریت عملكرد است كه از آن انتظار می رود اهدافی مهم را در زمینه مدیریت سرمایه انسانی برآورده سازد.اهداف مزبور غالباً عبارتند از برانگیختن افراد در جهت عملكرد مطلوب، كمك به افراد در جهت گسترش مهارتهایشان، ایجاد فرهنگ عملكرد، تعیین اینكه چه كسی مستحق ارتقاء می باشد، تصمیم گیری درباره افرادی كه عملكرد ضعیفی دارند و كمك به اجرای استراتژی های كسب و كار.

       شكی نیست كه سیستم مدیریت عملكردی كـه بتواند به این اهداف جامه عمل بپوشاند، می تواند كمك مهمی به اثربخشی سازمان نماید. اما اینكه چه چیزی یك سیستم مدیریت عملكرد را به سیستمی كارآمد مبدل می سازد، چندان روشن نیست.

      عوامل مختلفی وجود دارد كه می تواند اثربخشـی یك سیستم مدیریت عملكرد را تحت الشعاع قرار دهد كه در مطالعات تجربی متعدد، بسیاری از این عوامل مورد بررسی قرار گرفته است. مثلاً تحقیقات قابل ملاحظه ای نشان می دهدكه اگر بازخور مداوم ارائه شود، ارزیابی هایی مبتنی بر رفتار صورت بگیرد و ممیزین آموزش دیده به كار گرفته شوند، اثربخشی مدیریت عملكرد، ارتقا می یابد.

       در عین حال شواهد موجود نشان می دهد كه اگر سیستمهای مدیریت عملكرد به درستی اجرا نشـوند، پیامدهای منفی قابل ملاحظه ای به دنبال خواهند داشت.

       بنابراین طراحی واجرای یك سیستم موثر و كارآمد مدیریت عملكرد، از ضروریات سازمانهاست. زیرا پویایی دیگر زیرسیستم های كلان سیستم سازمانی، به طور مستقیم و غیرمستقیم وابسته و تحت تاثیر كیفیت این زیرسیستم قرار دارد. بااین اوصاف، باید ضمن كنكاش در ادبیات موضوعی مربوطه، به جستجوی سیستمی جامع و به روز برای مدیریت عملكرد باشیم.

        به منظور ارائه دیدگاههای جدید در مدیریت عملكرد و بررسی نقش مدیریت عملكرد در تحقق اهداف سازمانها و نیز مطالعه چگونگی به كارگیری و بومی سازی مدلهای گوناگون مدیریت عملكرد در كشور، همایشی دو روزه از سوی جهاددانشگاهی واحد تهران گروه مدیریت و با همكاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور در تالار الغدیر دانشكده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

  مبانی مدیریت عملكرد

      مدیریت عملكرد از دیرباز به عنوان عاملی مهم در اجرای استراتژی های شركتها مطرح بوده است و غالباً در بیان استراتژی ها به شكل اهداف مالی مورد استفاده قرار می گیرد. از سویی در عملیات مختلف كسب و كار به كار گرفته می شود. این رویكرد به طراحی و به كارگیری سیستم های مدیریت عملكرد در كسب و كار، در اواخر سالهای دهه 1980 به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. طی آن دهه مدیریت عملكرد تاكید بیش از حدی بر بعد مالی داشته است: 

       این تاكید، بیشتر بر گزارش دهی سود و زیان بوده است تا فرموله كردن واجرای استراتژی ها. در عكس العمل در برابر این «استدلال بجا» تعدادی از مدلهای كم و بیش جدید مدیریت عملكرد ارائه شد. برخی از این مدلها تا حد زیادی توجه محققین و محریان را به خود معطوف داشت. به عنوان مثال می توان به كارت امتیازی متوازن (KAPLAN AND NORTON) وEVA اشاره كرد.

  الگوی تكاملی كاركنان

  یكی دیگر از سخنرانان این همایش آقای دكتر ایرج سلطانی مدیر تحقیقات نیروی انسانی فولاد مباركه بود، كه نقش الگوی تعالی قابلیت كاركنان در توسعه منابع انسانی را بیان داشتند وی سخنان خود را این گونه آغاز كردند:

   بهبود سازمان مستلزم بهبود مستمر كاركنان و بهبود شرایطی است كه عملكرد كاركنان را غنی می سازد. دانش خمیرمایه اصلی سازمان دانش مدار است و این كاركنان توسعه یافته هستند كه توان تبدیل دانش به محصولات، كالا و خدمات را دارند. برای پرورش منابع انسانی، آموزش زیاد كافی نیست بلكه لازم است تا برنامه توسعه منابع انسانی به صورت برنـــــامه ریزی شده و نظام مند عمل نماید. یكی از الگوها و استانداردهایی كه به سازمانها كمك می كند تا برنامه توسعه كاركنان را استاندارد و نظام دار نمایند و كاركنان نیز در یك فـــرآیند تخصصی پرورش یابند، الگوی P-C.M.M می باشد. 

  ppt: نوع فایل

  سایز:351 KB 

  تعداد اسلاید:57

  قیمت فایل فقط 9,900 تومان

  خرید

 • listپاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران 57 اسلاید به همراه ...

  burundi18.shiektarinha.ir/list/list...

  دانلود پاورپوینت ماشین ها ی ... listپاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران 57 اسلاید به ...

 • دانلود پروژه و پایان نامه، مقالات

  baaa.mihanblog.com

  ,دانلود پروژه و پایان نامه ... پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران; ... پاورپوینت نظارت بر ...

 • دانلود پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران

  papersky.ir/download/23750/پاورپوینت-نظارت-بر...

  ... نظارت بر عملكرد ... دانلود پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران نقش مدیران در نظارت بر ...

 • پاورپوينت نظارت بر عملكرد مديران 57 اسلايد به همراه فايل

  zigzag333.rozblog.com/post/807

  پاورپوينت نظارت بر عملكرد مديران 57 اسلايد به همراه فايل 31 . پاورپوینت نظارت بر عملكرد ...

 • پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران 57 اسلاید به همراه فایل ...

  music18next4.shiektarinha.ir/list/...

  دانلود زیرنویس; داغ ... قادر به نظارت سیستم های ارائه ... ساده توانایی نظارت بر تمامی سیستم های ...

 • دانلود پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران - دانلود پروژه ...

  sido.stu1.ir/دانلود-پاورپوینت-نظارت-بر...

  پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران ... دانلود پاورپوینت ...

 • نظارت بر عملكرد مديران

  namakdoooon.rozblog.com/post/592

  تحقیق در مورد نظارت بر عملكرد مديران - دانلود ... پاورپوینت نظارت بر ... نظارت-بر-عملكرد-مدیران ...

 • پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران

  fiload.ir/.../پاورپوینت-نظارت-بر-عملكرد.../1049

  پاورپوینت نظارت در عملکرد مدیران در قالب 57 اسلاید به همراه فایل ورد در 23 صفحه، چکیده ...

 • پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران 57 اسلاید به همراه فایل Word

  mehrzamin.ir/product-15001-modiryat.aspx

  پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران. فرمت:پاورپوینت. تعداد اسلاید :57 اسلاید. تقریباً هر ...

 • listپاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران 57 اسلاید به همراه ...

  music18next217.shiektarinha.ir/list/list...

  بررسی ارزیابی عملكرد ... دانلود پایان نامه بر ... پایان نامه بررسی تیپ‌های شخصیتی مدیران و ...

 • پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران 57 اسلاید-3143 – دانلود ...

  download.s04.ir/articles/3143

  پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران ... پاورپوینت نظارت بر عملكرد ... نظارت بر عملکرد مدیران;

 • خرید و دانلود پاورپوینت آموزشی نظارت بر عملكرد مدیران ...

  golbargonasim.blogroom.ir/post/1515

  خرید و دانلود پاورپوینت آموزشی نظارت ... پاورپوینت آموزشی نظارت بر عملكرد مدیران ...

 • پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران 57 اسلاید-3143 – آخر دانلود!

  o.s06.ir/desktop/3143

  پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران ... پاورپوینت نظارت بر عملكرد ... نظارت بر عملکرد مدیران;

 • پاورپوینت مديريت : ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com/?cat=11

  جهت دانلود بر روی لینک ... نظارت و کنترل ... پاورپوینت “ عوامل موثر بر موفقیت ” پاورپوینت ...

 • پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران 57 اسلاید-3143 - مقالات ...

  educational.article10.ir/2016/operation-3143.html

  ... 5700 تومان پاورپوینت نظارت بر ... نظارت بر عملكرد ... مدیران; صفحه خرید! نظارت بر ...

 • راههای ارزیابی عملكرد مدیریت استراتژیك

  sidonline.ir/...عملكرد-مدیریت-استراتژیك.aspx

  تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند ...

 • نظارت بر عملكرد مدیران

  nabproje.rozblog.com/...نظارت-بر-عملكرد-مدیران...

  نظارت بر عملكرد مدیران دسته: مدیریت بازدید: ... نظارت بر عملكرد مدیران ,دانلود پروژه و ...

 • دانلود تحقیق در مورد نظارت بر عملكرد مديران | دانلود تحقیق ...

  fileman.cloudsite.ir/دانلود-تحقیق-در-مورد...

  دانلود مقاله نظارت بر عملکرد ... نظارت بر عملکرد مدیران فرمت پاورپوینت به همراه فایل ورد.

 • پروژه 20 | پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران

  projeh20.ir/پاورپوینت-نظارت-بر-عملكرد...

  پاورپوینت نظارت بر عملكرد ... پاورپوینت نظارت بر عملکرد ... پاورپوینت نظارت بر عملکرد مدیران.

 • پاورپوینت جلسه مدیران - papersky.ir

  papersky.ir/download/tag/پاورپوینت-جلسه-مدیران

  پاورپوینت جلسه مدیران - پاورپوینت نظارت بر ... نظارت در عملکرد مدیران ... نظارت بر عملكرد ...

 • نظارت بر عملكرد مدیران

  fileforosh.ir/key-نظارت-بر-عملكرد-مدیران.aspx

  ... نایاب,نظارت بر عملكرد مدیران,تحقیق نظارت بر عملكرد مدیران,پاورپوینت نظارت بر ... دانلود ...

 • فایل ناب (فروشگاه فایل رایگان),filenab.com

  filenab.com

  ... ,پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران,پاورپوینت میزان برق ... دانلود پاورپوینت کنترل و ...

 • فروش دانلودی پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران 57 اسلاید به ...

  royaiebaran.aslblog.ir/post/568

  فروش دانلودی پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران 57 ... به صفحه دانلود فایل(پاورپوینت نظارت ...

 • پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران 57 اسلاید به همراه فایل ...

  iranfileshop.com/market-item/پاورپوینت-نظارت-بر...

  پاورپوینت نظارت بر عملكرد مديران ۵۷ اسلاید به همراه فایل Word

 • پاورپوینت نظارت بر عملکرد مدیران 57 اسلاید - پاتوق

  estahban.parsiblog.com/Posts/1562/پاورپوينت+نظارت...

  پاورپوینت نظارت بر عملکرد مدیران 57 اسلاید - پاتوق - - ...

 • دانلود پاورپوینت - 2

  juststar.rozblog.com/cat/3/page/2

  پاورپوینت نظارت بر ... پاورپوینت نظارت در عملکرد مدیران در ... آن بر عملكرد كاركنان. دانلود ...

 • پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران 57 اسلاید به همراه فایل Word

  www.bestofday.ir/reader/text/201605111241077757

  پاورپوینت نظارت بر ... پاورپوینت نظارت بر عملکرد مدیران ... پاورپوینت نظارت بر عملكرد مدیران ...

 • برترین فایل ها - bartarin.filenab.com

  bartarin.filenab.com

  دانلود پروژه , مقاله , پاورپوینت , ... دانلود برترین فایل ها ... آیین دادرسی افتراقی ناظر بر ...

 • دانلود پاورپوینت، پاورپوینت انواع موضوعات و رشته ها

  www.powerpoint.filefarsi.com

  ... دانلود پاورپوینت ... اثر تحریم اقتصادی بر ... دانلود پاورپوینت کنترل و نظارت ...

 • دانلود پاورپوینت ارزیابی عملکرد

  nabfile.rozblog.com/post/1283/-دانلود-پاورپوینت...

  دانلود پاورپوینت ارزیابی عملکرد دسته: مدیریت بازدید: 6 بار فرمت فایل: pptx حجم فایل: ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی

  ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 24 آذر 1395 : 14:54 نظرات ()
  پاورپوینت مدیریت منابع انسانی دسته: مدیریت
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: ppt
  حجم فایل: 158 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 43

  پاورپوینت مدیریت منابع انسانی دارای 43 اسلاید (ویژه رشته های مدیریت) با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید

  قیمت فایل فقط 8,900 تومان

  خرید

  پاورپوینت مدیریت منابع انسانی

  پاورپوینت  مدیریت منابع انسانی دارای 43 اسلاید (ویژه رشته های مدیریت) با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید.

  مقدمه

  پیدایش این علم در حقیقت به توسعۀ علم مدیریت باز میگردد.مدیریت به معنای حرفه ای از لحاظ زمانی نهایتا ًبه یک قرن ونیم قبل بازمیگردد امّا معنای عام مدیریت به ابتدای تشکیل جوامع مربوط میشود.

  جوامع تاکنون ۵ دوره راگذرانده اند: 

  ١- خوراکجو(عصر کشاورزی): مواد مورد نیاز مستقیم تهّیه ومصرف میشد.

    ۲- عصرکشاورزی : تولید از مصرف بیشتر بود برای مازاد تولید باید سازو کارهائی ارائه میشد بنابراین الگوی مدیریتی ﭙیچیده ای لازم بود.  

    ۳- جامعۀ صنعتی : تولید هم اضافه وهم متنوّع شد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

  ۴- جامعۀ خدماتی.

  ۵- عصراطلاعات وارتباطات: بازارهای مجازی بوجود آمدند.

  مدیریت حرفه ای اززمان انقلاب صنعتی شکل گرفته است             

  مراحل توسعۀ مدیریت : 

  1- مکتب کلاسیک ها (١۹۲٠-١۸۸٠) : تٲکید بر ساختار ومنابع زیرزمینی وفنّی  ۲- مکتب نئوکلاسیک ها(١۹۴٠-١۹۲٠) : تٲکید بر عامل انسانی در کنار عامل فنّی.

  ۳- مکتب سیستمی (١۹۶٠-١۹۴٠) : نگاه کل گرایانه.

  ۴- مکتب اقتضائی (١۹۶٠تا کنون) : هیچ روشی فی نفسه قابل رد یا تردید نیست.موقعیت گرائی It depents

    مکتب نئو کلاسیک ها مکتب روابط یا منابع انسانی است وبامطالعات التون مایو(هارثون) آغازگردیدکه به اهمیّت عامل انسانی ﭙﯽ برده شد.ازنظرمایو    Ahappy  worker is a productive worker. دراین مکتب تاکید برانسان و عامل فنّی است  Social & Teechnical.علم مدیریت منابع انسانی ازاین مکتب آغازمی گردد.درمکتب کلاسیک منابع فیزیکی وزیرزمینی مورد توجّه قرار داشتند امّا در مکتب نئوکلاسیک تاکید بر منابع روزمینی بود.درعصرکنونی کشورهائی موفّق اندکه منابع انسانی توسعه یافته وغنی داشته باشند.امروزه شاخص (Human Development Index)H.D.I از جمله امیدبه زندگی حق انتخاب(دموکراسی) و...

  مبنای توسعه قرار داده شده. جوامع کنونی بیشتربه سمت کسب وکار مجازی حرکت میکنند وبرای رفتن به کسب وکارمجازی نیاز به منابع انسانی توسعه یافته داریم امّا متٲسفانه درکشورما اهمّیت منابع انسانی چندان که باید موردتوجّه قرارنمی گیرد واهمیّت مدیران به ترتیب زیراست:

  ١- مدیر تولید    ۲- مدیر مالی       ۳- مدیر بازاریابی     ۴- مدیر منابع انسانی

  سطوح موردبحث مدیریت منابع انسانی به طور کلّی درجهان عبارتنداز: 

  ١- واحدسازمانی  ۲- سازمانی        ۳- ملّی                    ۴- بین اللملی            ۵- چند ملیّتی          ۶- جهانی

  استراتژیک ترین عامل برای توسعۀ کشورها منابع انسانی قلمداد میشود. درهمین زمینه دو بحث مطرح شده است : 

  ١- مدیریت منابع انسانی استراتژیک : نگاه بلندمدّت برای مدیریت کردن منابع انسانی در یک سازمان است .

  ۲- مدیریت استراتژیک منابع انسانی : نگاه بلندمدّت برای مدیریت کردن منابع انسانی در یک کشور است .

  تعاریف واهداف مدیریت منابع انسانی

  ◄ مدیریت منابع انسانی : عبارت است ازجذب واستخدام آموزش وبهسازی به کارگیری وانتصاب ونگهداشت منابع انسانی درجهت تحقق اهداف سازمان .

  این چهارفرآیند فرآیندهای اساسی مدیریت منابع انسانی می باشند .

  درمدیریت منابع انسانی استراتژیک فرآیندهای اساسی باید با توّجه و نگاه به استراتژیهای سازمان صورت گیرد ومستقل ازاین استراتژیها عمل نشود .امّا درمدیریت استراتژیک منابع انسانی فرآیندهای اساسی با توّجه به استراتژیهای ملی تنظیم میگردد ودرواقع مقیاس بحث به سطح ملّی افزایش می یابد وساماندهی مدیریت منابع انسانی درسطح کلان قرارمی گیرد .

  استراتژی : مجموعۀ اقدامات مهّم واساسی برای رسیدن به اهداف است  .

  مدیریت منابع انسانی استراتژیک ومدیریت استراتژیک منابع انسانی باهم مرتبط هستند و نمیتواننداز یکدیگر مستقل باشند در حقیقت اطلّاعات مدیریت استراتژیک منابع انسانی ورودی مدیریت منابع انسانی استراتژیک وخروجی دوّمی ورودی اوّلی است .موضوع بحث دراین درس درحد مدیریت منابع انسانی استراتژیک میباشد . تمام فعالیّتهای مدیریت منابع انسانی باید با توّجه به استراتژیهای سازمان انجام شود ودرغیراین صورت به شکست منجّر خواهد شد .

  وظایف مدیریت منابع انسانی

    این وظایف در قالب چرخه ای بنام چرخۀ مدیریت منابع انسانی معّرفی می گردند.( هرمدلی که در قالب 

  چرخه داده شود به این معناست که عناصر مدل نسبت به هم رجحان ندارند واگر هریک از اجزا نباشد چرخه ازهم گسسته میشود ومدیریت منابع انسانی نیز صورت نمی گیرد امّا در سلسله مراتب عناصر نسبت به هم رجحان والویّت دارند .)

  وظایف مدیر منابع انسانی  :  تجزیه وتحلیل شغل طراحی شغل وطبقه بندی مشاغل برنامه ریزی منابع انسانی  جذب واستخدام سیستم اطلاعات منابع انسانی تنظم روابط کار(روابط صنعتی) اجتماعی سازی ارزیابی عملکرد حقوق ودستمزد انضباط پژوهش در مشاغل نیروی انسانی ایمنی وبهداشت پاداش .

  تمام فعالیّتهای مدیریت منابع انسانی برای رسیدن به اهداف زیر است :

  بهره وری بیشتر                                        Productivity    

      برای تعریف بهره وری ابتدا باید با دو دو مفهوم کارآئی واثربخشی آشنا شویم .

  کارائی : نسبت ستاده به داده را گویند که برابر با مصرف بهینۀ منابع میباشد .

  اثر بخشی : به معنای تحقّق اهداف سازمان است .

  با ادغام این دو مفهوم چهار حالت بدست می آید که حالت چهار همان بهره وری می باشد . کارآمد و اثربخش (بهره وری) حالتی است که هم منابع درست مصرف شده وهم اهداف سازمان تحقّق یافته است .

  ppt: نوع فایل

  سایز: 158 KB

  تعداد اسلاید:43

  قیمت فایل فقط 8,900 تومان

  خرید

 • پاورپوینتمدیریت منابع انسانی ” : ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com/?p=2131

  فایل پاورپوینتمدیریت منابع انسانی ... دارد و کلیه فایلهای پاورپوینت قابل دانلود می ...

 • پاورپوینت مديريت : ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com/?cat=11

  فایل پاورپوینتمدیریت منابع انسانی با ... جهت دانلود بر ... رویکرد منابع انسانیپاورپوینت ...

 • مدیریت منابع انسانی - پاورپنت ها

  edari.blogfa.com/cat-4.aspx

  ... موضوعات مربوط به مدیریت منابع انسانی شامل قوانين و ... دانلود فایل پاورپوینت مدیریت ...

 • دانلود پاورپوینت کتاب مدیریت منابع انسانی | سایت دکتری مدیریت

  www.phdmanagement.ir/download-powerpoint-management/download...

  دانلود پاورپوینت مدیریت منابع ... فصل دوم کتاب مدیریت منابع انسانی: تجزیه ، طراحی و طبقه ...

 • دانلود پاورپوینت اموزشی مدیریت منابع انسانی

  spowpowerplant.blogfa.com/tag/دانلود-پاورپوینت...

  دانلود پاورپوینت اموزشی مدیریت منابع انسانی. ... دانلود پاورپوینت اموزشی مدیریت منابع ...

 • پاورپوینت های مدیریت منابع انسانی

  www.e-modiran.com/downloads/management/cat_id:396/menu_id:505/t:...

  پاورپوینت های مدیریت منابع ... پاورپوینت های مدیریت منابع انسانی. ... دانلود پاورپوینت : ...

 • مدیریت منابع انسانی - پاورپوینت های مدیریتی

  www.edari.blogfa.com/post-697.aspx

  مدیریت منابع انسانی - پاورپوینت ... شما اگر مطالبی در رابطه مدیریت منابع انسانی دارید ...

 • دانلود پاورپوینت منابع انسانی

  www.iranpajohesh.com/پاورپوینت/10984...

  دانلود پاورپوینت منابع ... دانلود پاورپوینت منابع انسانی ... روش تحقیق مدیریت منابع انسانی

 • مرجع علوم مدیریت ایران :: دانلود مقاله، پاورپوینت و ...

  www.e-modiran.com

  ... کارآفرینی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت رفتار ... در مدیریت; دانلود پاورپوینت : ...

 • مدیریت منابع انسانی سعادت

  www.parsmodir.com/db/booksaadat.php

  دانلود رایگان خلاصه کتاب مدیریت منابع انسانی ... بخش دانلود کتاب . مدیریت منابع انسانی ...

 • مرجع پاورپوینت و قالب پاورپوینت - PPT - PowerPoint ...

  www.ppt.ir

  مرجع جمع آوری و به اشتراک گذاری پاورپوینت،دانلود قالب و تم، پاورپوینت ... تماس با مدیریت ...

 • جزوه کتاب مدیریت منابع انسانی ابطحی

  www.modirkade.ir/post/229

  ... ,جزوه کتاب مدیریت منابع انسانی ... 194 اسلاید پاورپوینت . ... دانلود جزوه مدیریت منابع ...

 • دانلود پاورپوینت های مدیریت | سایت دکتری مدیریت

  www.phdmanagement.ir/download-powerpoint-management

  دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی مدیریت منابع انسانی ... دانلود پاورپوینت مدیریت ...

 • دانلود پاورپوینت : مدیریت منابع انسانی و امور کارکنان ...

  linkcheh.com/2010508/20

  مدیریت منابع انسانی ... ... دانلود پاورپوینت فرایند برنامه ریزی نیروی انسانی( فصل ...

 • پاورپوینتمدیریت منابع انسانی ” : ppt – بانک پاورپوینت ...

  magifa.com/detail/1420257/article/1

  ... دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی رضا ... پاورپوینتمدیریت منابع انسانی ” : ...

 • جزوه پاور پوينت درس مديريت منابع انساني

  ordak.cofeblog.ir/post/830

  جزوه پاور پوينت درس مديريت منابع انساني 1 . دانلود پاورپوینت کتاب مدیریت منابع انسانی | سایت ...

 • پاورپوینت مدیریت منابع انسانی

  www.bestofday.ir/shop/text/201611230606231259
  • 3/5
  • 3 RATINGS
  • BY بهترین های روز

  پاورپوینت مدیریت منابع انسانی پاورپوینت مدیریت منابع انسانی اهداف مدیریت منابع انسانی: ul ...

 • دانلود رایگان ترجمه مقاله نقش انگیزش در مدیریت منابع انسانی

  iranarze.ir/entrepreneurial+employees+HR+management+download+free...

  دانلود رایگان مقاله ... عنوان نقش انگیزش در مدیریت منابع انسانی برای ... پاورپوینت;

 • مدیریت منابع انسانی - پایگاه مقالات علمی مدیریت

  system.parsiblog.com/Archive/مديريت+منابع+انساني

  عنوان مقاله: مدیریت منابع انسانی در سازمان های ... دانلود متن اصلی ...

 • دانلود فایل پاورپوینت مديريت منابع انسانی- رشته مديريت

  doc.rozfa.com/post/10/مديريت-منابع-انسانی

  ... دانلود کتاب مدیریت منابع انسانی,دانلود کتاب ... ,دانلود فایل پاورپوینت مديريت ...

 • پاورپوینت - مباحث مدیریت

  amiri48.blogfa.com/category/2

  فایل دانلود پاورپوینت ... دوستان در کلاس درس مدیریت منابع انسانی سرکارخانم دکتر ...

 • Ç Ú5Ð y aA - ssu.ac.ir

  www.ssu.ac.ir/fileadmin/templates/fa/daneshkadaha/daneshkade... · PDF file

  تدﺎﻌﺳ رﺎﻳﺪﻨﻔﺳا ﺮﺘآد :ﻩﺪﻨﺴﻳﻮﻧ ﻲﻧﺎﺴﻧا ﻊﺑﺎﻨﻣ ﺖﻳﺮﻳﺪﻣ بﺎﺘآ ﻪﺻﻼﺧ

 • مدیریت منابع انسانی - دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت ...

  modiriat1.persianblog.ir/tag/مدیریت_منابع_انسانی

  امروز چندتا فایل مدیریت منابع انسانی که همکلاسی ... از لینکهای زیر دانلود کنید. پاورپوینت ...

 • دانلود پاورپوینت آموزش و توسعه ی منابع انسانی ( فصل چهارم ...

  birdownload.epage.ir/fa/incl.news_connector.NewsPrintVersion.Html...

  دانلود پاورپوینت آموزش و توسعه ی منابع انسانی ( فصل چهارم کتاب مدیریت منابع انسانی ابطحی)

 • پاورپوینتمدیریت منابع انسانی ” : ppt – بانک پاورپوینت ...

  magifa.com/detail/2328813/article/10

  دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی رضا رسولی. ... پاورپوینتمدیریت منابع انسانی ” : ...

 • مدیریت منابع انسانی - s2.picofile.com

  s2.picofile.com/file/7583700000/مدیریت_منابع...

  مدیریت منابع انسانی.ppt: حجم فایل 4,053 KB: تعداد دانلود 296 ... تاریخ آخرین دانلود

 • دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی و مدیریت دانش

  maghlebest.rozblog.com/post/73/-دانلود-پاورپوینت...

  دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی و مدیریت ... دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی و ...

 • پایگاه اطلاع رسانی گروه مـدیـریـت

  info-modiriat.mihanblog.com/post/835

  ... در مدیریت منابع انسانی پاورپوینت ... “ وظایف مدیریت منابع انسانی. ... دانلود فلش ...

 • دانلود پاورپوینت ارزیابی عملکرد فصل نهم کتاب مدیریت منابع ...

  feixiansi.com/list/...

  دانلود پاورپوینت ... دانلود پاورپوینت ارزیابی عملکرد فصل نهم کتاب مدیریت منابع انسانی ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی بین الملل

  birdownload.epage.ir/fa/incl.news_connector.NewsPrintVersion.Html...

  دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی بین ... مدیریت منابع انسانی دانلود ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی

  ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 24 آذر 1395 : 14:54 نظرات ()
  پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی دسته: مدیریت
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: ppt
  حجم فایل: 587 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 306

  پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی دارای 306اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید

  قیمت فایل فقط 21,900 تومان

  خرید

  پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی

  پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی دارای 306اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید.

  جایگاه و هدف درس

  این درس یکی از دروس پایه کلیه رشته های مدیریت بوده و هدف آن آشناسازی دانشجویان با انواع رفتارهای سازمانی و نحوه مدیریت آنها می باشد

  چارچوب کتاب

  منبع مورد استفاده از نه فصل تشکیل شده که با ارائه کلیاتی در مورد رفتار سازمانی شروع شده و با مبحث بهبود سازمانی در فصل آخر خاتمه می یابد

  فصل اوّل

  موضوع رفتار سازمانی

  هدف اصلی این فصل آشنا ساختن دانشجویان با چگونگی آغاز و تکوین مدیریت رفتار سازمانی می باشد

  اساس رفتار سازمانی

  پاسخ به سؤالات متعددی در مورد چرایی و علت رفتارهای متفاوت کارکنان ، مدیران و کل سازمان و نیز دلایل کسب نتایج متفاوت ، اساس این علم می باشد

  نقش رفتار در سازمان

  شناخت و بکارگیری رفتار صحیح ، محیط سازمان را جالبتر و جذابتر و میزان بهره وری (Productivity) آن را افزایش می دهد

  ابعاد سه گانه مدیریت

  1- بعد فنی : قدرت بکارگیری فنون ، روش ها و دانش

  2- بعد انسانی : قدرت تشخیص و توانایی کار با مردم و بوسیله آنها

  3- بعد ادراکی : شناخت پیچیدگی های کل سازمان

  نگرش رفتار سازمانی به کارکنان

  گرایش رفتار سازمانی نوین معتقد است که کارکنان بسیار پیچیده اند و برای درک آنها باید از پژوهش تجربی کمک گرفت

  ویژگی های رفتار سازمانی

  1- بررسی علت و معلولی مشکلات 

  2- گرایش به تغییر داشتن رشته 

  3- ماهیت انسانی داشتن رشته 

  4- کاربردی بودن آن

  5- در معرض دید قرار دادن دانش مبتنی بر واقعیات

  ppt: نوع فایل

  سایز:587 KB 

  تعداد اسلاید:306

  قیمت فایل فقط 21,900 تومان

  خرید

 • پاورپوینت مديريت : ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com/?cat=11

  فایل پاورپوینتمدیریت منابع ... پاورپوینتمدیـریت رفـتار سـازمانی ... جهت دانلود بر روی ...

 • پاورپوینتمدیـریت رفـتار سـازمانی پیشرفته ” : ppt – بانک ...

  www.pptfa.com/?p=2617

  فایل پاورپوینتمدیـریت رفـتار سـازمانی پیشرفته ... لینک دانلود ... پاورپوینتمدیریت ...

 • دانلود رایگان پاورپوینت و خلاصه مدیریت رفتار سازمانی

  eco_society.rozblog.com/post/58/دانلود-رایگان...

  دانلود رایگان پاورپوینت و خلاصه ... دانلود رایگان پاورپوینت و خلاصه مدیریت رفتار سازمانی

 • دانلود پاورپوینت : درس مدیریت رفتار سازمانی

  www.e-modiran.com/downloads/management/609/t:...

  دانلود پاورپوینت : درس مدیریت رفتار سازمانی. نام منبع درس : مدیریت رفتار سازمانی

 • مدیریت رفتار سازمانی رابینز

  www.parsmodir.com/db/bookraftar2.php

  کتاب مدیریت رفتار سازمانی رابینز یکی از منابع درس ... دانلود خلاصه کتاب مدیریت رفتار ...

 • دانلود پاورپوینت : مدیریت رفتار سازمانی 376 اسلاید

  www.e-modiran.com/downloads/management/4832/t:...

  دانلود پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی ... مدیریت رفتار سازمانی ... دانلود پاورپوینت : ...

 • دانلود پاورپوینت : مدیریت رفتار سازمانی

  https://nashrestan.net/powerpoint/1012

  پاورپوینت مدیریت رفتار ... مدیریت رفتار سازمانی ... دانلود پاورپوینت.

 • مرجع دانشجویان ايران » پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی

  www.unicloob.com/1390/11/پاورپوينت-مديريت-رفتار...

  پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی. ... پاورپوینت مدیریت رفتار ... آی تی خريد خرید دانلود ...

 • دانلود خلاصه کتاب مدیریت رفتار سازمانی رابینز - وبسایت ...

  nasirian.com/دانلود-خلاصه-کتاب-مدیریت...

  سلام خدمت دوستان عزیزم امروز براتون فایل pdf خلاصه کتاب مدیریت رفتار سازمانی رابینز رو اماده ...

 • پاورپوینت آماده|دانلود پاورپوینت PPT - رفتار سازمانی

  powerpointfile.blogfa.com/tag/رفتار-سازمانی

  ... دانلود پاورپوینت ppt ... پاورپوینت رفتار سازمانی _ 40 ... پاورپوینت مدیـریت رفـتار سـازمانی ...

 • دانلود خلاصه کتاب مدیریت رفتار سازمانی دکتر رضاییان

  www.management.blogfa.com/page/rafter-rezaian.aspx

  مدیریت امروزی(دانلود مقاله مدیریت) ... دانلود خلاصه کتاب مدیریت رفتار سازمانی دکتر ...

 • دانلود پاورپوینت : مدیریت رفتار سازمانی

  https://nashrestan.net/powerpoint/1290

  ... با موضوع مدیریت رفتار سازمانی ... پاورپوینت مدیریت رفتار ... الان دانلود کنید ...

 • مدیریت رفتار سازمانی رضائیان

  www.parsmodir.com/db/bookraftar.php

  کتاب مدیریت رفتار سازمانی رضائیان منبع اصلی درس رفتار ... دانلود کتاب مدیریت رفتار ...

 • دانلود پاورپوینت ارتباطات در مدیریت رفتار سازمانی - مدیر سایت

  www.ppt.ir/Download.aspx/5daea349-7a70-4494-9f10-8a4d00267318

  ... ارتباطات در مدیریت رفتار سازمانی ، برچسب ها : مدیریت ، پاورپوینت ، قالب ... دانلود : 269. گروه ...

 • دانلود پاورپوینت آشنایی با مدیریت رفتار سازمانی - مدیر سایت

  www.ppt.ir/Download.aspx/843dbaa1-0ee7-4126-a17f-25a6cce110d8

  دانلود پاورپوینتelseدانلود آشنایی با مدیریت رفتار سازمانی ، برچسب ها : رضایت شغلی فرد نگرش ...

 • دانلود پاورپوینت رفتار شهروندی سازمانی OCB-1737 - مقالات ...

  educational.article10.ir/2016/organizational-1737.html

  ... دانلود پاورپوینت رفتار ... مدیریت رفتار سازمانی- مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته این ...

 • پاورپوینت خلاصه فصول 5 تا 8 کتاب رفتار سازمانی دکتر رضاییان

  nikanlink.com/product/31675/...

  دانلود پاورپوینت با موضوع خلاصه فصول 5 تا 8 کتاب رفتار سازمانی ... مدیریت رفتار سازمانی ...

 • مدیریت دولتی (PH.D) - دانلود پاورپوینت مبانی رفتار سازمانی ...

  sabuhilaki.blogfa.com/post/14

  ... دانلود پاورپوینت مبانی رفتار سازمانی ... ارشد و دکترای مدیریت ساخته شده است و ...

 • پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی - دانلود فایلهای مفید

  mofidnet.blogsky.com/1395/06/15/post-6254

  دانلود پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته ... پاورپوینت رفتار سازمانی رهبری مورهد ...

 • دانلود پاورپوینت تاثیر رفتار شهروندی سازمانی بر کیفیت ...

  articlenetwork.ir/2016/05/1732_ppt-رفتار-شهروندی...

  عنوان: دانلود پاورپوینت تاثیر رفتار شهروندی سازمانی بر کیفیت خدمات. دسته: مدیریت

 • دانلود پاورپوینت در مورد رهبری (فصل دوازدهم کتاب مبانی ...

  www.mihanelm.ir/دانلود-پاورپوینت-در-مورد...

  دانلود پاورپوینت ارئه کلاسی فصل دوازدهم کتاب مبانی مدیریت رفتار سازمانی دکتر رضائیان با ...

 • مدیران آینده - پاورپوینت کامل رفتار سازمانی رابینز - به ...

  bakhtazmayebonab.blogfa.com/post/28

  ... پاورپوینت کامل رفتار سازمانی رابینز ... پاورپوینت مدیریت ... دانلود پاورپوینت کامل ...

 • رفتار سازمانی رابینز(فایل های پاور پوینت)

  mba93.vcp.ir/484839-کتاب-رفتار-سازمانی-رابینز...

  رفتار سازمانی ... سازمانی رابینز آورده شده است.برای دانلود روی لینک زیر ... اطلاعاتی مدیریت.

 • دانلود پاورپوینت رفتار شهروندی سازمانی OCB-1737

  article8.ir/2016/organizational-1737.html

  ... دانلود پاورپوینت رفتار شهروندی سازمانی ... مدیریت رفتار سازمانی- مدیریت رفتار سازمانی ...

 • پایگاه مدیریت جهانگردی - پاورپوینت خلاصه ی درس "رفتار ...

  management-tourism.mihanblog.com/post/12

  پاورپوینت خلاصه ی درس ... رفتار سازمانی (4) ... مدیریت امروزی+دانلود مقاله ...

 • پاورپوینت مقایشه رفتار سازمانی با پرتفوی | سرزمین خبر

  lapshak5.blognewsland.ir/list/...

  دانلود پاورپوینت مدیریت ... دسته مدیریت رفتار ... پاورپوینت مقایشه رفتار سازمانی ...

 • دانلود پاورپوینت مبانی رفتار فرد ( فصل سوم کتاب تک جلدی ...

  articlenetwork.ir/2016/05/1746_ppt-رفتار-فرد-فصل-سوم...

  ... دانلود پاورپوینت رفتار سازمانی در ... (فصل سوم کتاب مبانی مدیریت رفتار سازمانی دکتر ...

 • دانلود کتاب رفتار سازمانی مورهد – گریفن | جزوه

  www.jozve.org/دانلود-کتاب-رفتار-سازمانی

  خانه / رشته های علوم انسانی / رشته مدیریت / دانلود ... رفتار سازمانی ... دانلود آرشیو پاورپوینت ...

 • پاورپوینت رفتار سازمانی فصل اول کتاب مبانی مدیریت رفتار ...

  war27xdl.shiektarinha.ir/list/...

  دانلود پاورپوینت رفتار ... پاورپوینت رفتار سازمانی فصل اول کتاب مبانی مدیریت رفتار سازمانی ...

 • پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی پیام نور - دانلود رایگان ...

  iranimag.ir/detail/1766496/article/1

  ... مدیریت رفتار سازمانی ... پاورپوینت مدیریت رفتار ... دانلود رایگان پاورپوینت و ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش

  ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 24 آذر 1395 : 14:54 نظرات ()
  پاورپوینت مدیریت دانش دسته: مدیریت
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: ppt
  حجم فایل: 86 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 55

  پاورپوینت مدیریت دانش دارای 55 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید

  قیمت فایل فقط 9,900 تومان

  خرید

  پاورپوینت مدیریت دانش

  پاورپوینت مدیریت دانش دارای 55 اسلاید  با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید.

  اگر میدانستیم که چه چیزهایی را نمی دانیم ، موفقیتی صد چندان داشتیم . 

  دانش می داندکه چه چیزهایی را نمی داند . 

  کسی خردمند و بابصیرت است که مطالب مفیدی را بداند نه مطالب زیادی را .

  فناوری با تغییری که در منطق رقابت بوجود می آورد یگر نمی تواند بعنوان منبعی پایدار برای رسیدن به میت رقابتی مطرح باشد .

  دانش برخلاف اطلاعات به باورها و اعتقادات و عهدات مربوط است . 

  عوامل نامعلومی که باعث رشد و افزایش ارزش کالا و خدمات می شوند متنی بردانش اند .

  دانش برخلاف داده ها و اطلاعات شامل قضاوت نیز می شود . 

  دانش دارای قابلیت حرکت در مسیر عکس خود است و به داده تبدیل می شود .( دانش زدایی بدلیل حجیم شدن دانش )

  دلیل ارزشمند بودن دانش ، عملی تر بودنش در مقایسه با داده و عملیات است .

  دانش از اطلاعات و اطلاعات از داده ریشه می گیرد . 

  تبدیل اطلاعات به دانش بعهده خود بشر است .

  دانش برخلاف محصولات جدید و کارایی ، می تواند موجب مزیت پایدار باشد .

  فقط منابع دانش ، تفکرات دارای استعداد نامحدودی برای رشد هستند .

  بر خلاف سرمایه های مادی ، ارزش سرمایه ای دانش با استفاده ای که از آن می شود افزایش می یابد .

  دسترسی به دانش ارزشمند بوده و ارزش آن با افزایش دسترسی بالا می رود .

  عدم انتشار دانش موجب دوباره کاریها و استفاده از راه حلهای تکراری برای مشکلات تکراری است.

  فناوری اطلاعات تنها وسیله ای برای تبادل دانش است و سازنده دانش نیست .

  عوامل نابسامانی بازار دانش :

  عدم وجود اطلاعات قابل اعتماد و بااهمیت 

  - ناکافی بودن اطلاعات ، بی اطلاعی سازمان از موقیت خود      

  - عدم تقارن دانش در سازمان ، عدم وجود دانش کافی در قسمتهای سازمان همزمان با حجم انبوه همان اطلاعات مورد نیاز در قسمتهای دیگر  

  - محلی بودن دانش ، دریافت دانش از نزدیک ترین محل ممکنه 

  - عدم شفافیت در شیوه های پرداخت به عرضه کنندگان دانش در سازمان 

  - بی اعتمادی افراد به یکدیگر ونیز  تردید در ارزش دانش  

  - وجود انحصارها در سازمان 

  - تحریفات در دانش 

  ppt: نوع فایل

  سایز: 86.4 KB

  تعداد اسلاید:55

  قیمت فایل فقط 9,900 تومان

  خرید

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش - ali ppt

  www.ppt.ir/Download.aspx/cbdf0353-eb03-41e5-afd6-1005e1e3d0ca

  دانلود پاورپوینتelseدانلود مدیریت دانش ، برچسب ها : مدیریت , دانش ، پاورپوینت ، قالب ...

 • پاورپوینت مديريت : ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com/?cat=11

  پاورپوینت “ آغاز و انجام مدیریت دانشپاورپوینت ... فایل پاورپوینتمدیریت ... جهت دانلود ...

 • ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com

  فایل پاورپوینت “ یادگیری و دانش اندوزی ” جهت دانلود بر روی لینک های زیر ... پاورپوینت مدیریت;

 • مدیریت دانش - TOTAL QUALITY MANAGEMENT

  tqm-iran.blogfa.com/post-195.aspx

  total quality management - دانلود رایگان پاورپوینت در خصوص مدیریت دانش - مدیریت جامع کیفیت

 • دانلود پاورپوینت : مدیریت دانش

  www.e-modiran.com/downloads/management/824/t:...

  دانلود پاورپوینت : مدیریت دانش | مرجع علوم مدیریت ایران : سایت دانلود مقاله، پرسشنامه پایان ...

 • دانلود پاورپوینت : مدیریت دانش: مفاهیم، تعاریف، روش ها

  www.e-modiran.com/downloads/management/3721/t:...

  عنوان کامل پاورپوینت: مدیریت دانش: مفاهیم، تعاریف، روش ها تعداد اسلایدها: 52 نوع فایل: pptx

 • پاورپوینت مدل‌های مدیریت دانش - پی اچ دی پارس

  www.phdpars.com/1395/09/%d9%be%d8%a7%d9%88%d8%b1%d...

  دانلود پاورپوینت مدل‌های مدیریت دانش : انواع مدلهای مدیریت دانش شامل مدل های شناختی و شبکه ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش

  www.iranpajohesh.com/پاورپوینت/11016...

  پاورپوینت درباره مدیریت دانش در سایت ما فراهم شده است و می توانید آن را دانلود نمایید.

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش - مسعود منصوری

  www.ppt.ir/Download.aspx/7cde4d03-4d7d-489b-aa2a-02a10e56e13f

  دانلود پاورپوینتelseدانلود مدیریت دانش ، برچسب ها : مدیریت دانش ، پاورپوینت ، قالب پاورپوینت ...

 • پاورپوینت مدیریت دانش - ایران پروژه

  irproge.ir/پاورپوینت-مدیریت-دانش

  خانه » پروژه » دانلود پاورپوینت » پاورپوینت مدیریت ... دانلود پاورپوینت مدیریت دانش.

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش - دانلود مقالات فناوری اطلاعات

  easyitlearn.com/دانلود-پاورپوینت-مدیریت-دانش

  دانلود پاورپوینت مدیریت دانش - در این مطلب دانلود پاورپوینت مدیریت دانش از دکتر تقوی فرد ...

 • دانلود پاورپوینت : مدیریت دانش

  https://nashrestan.net/powerpoint/1294

  پاورپوینت شامل 52 اسلاید با موضوع مدیریت دانش - ppt

 • دانلود پاورپوینت : مديريت دانش

  https://nashrestan.net/powerpoint/1560

  پاورپوینت شامل 43 اسلاید با موضوع مديريت دانش - ppt

 • دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی و مدیریت دانش

  porojheyedaneshjoii.rozblog.com/post/405

  دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی و مدیریت دانش دسته: مدیریت بازدید: 1 بار فرمت فایل: pptx ...

 • دانلود کتاب مدیریت دانش - پايگاه دانلود رایگان کتاب

  www.takbook.com/2785-management-ebook/دانلود-کتاب...

  مدیریت دانش Knowledge Management مفاهيم، تجربه ها و ... دانلود کتاب مدیریت دانش ... آموزش پاورپوینت:

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش - دانلود پروژه|پایان نامه|مقاله

  sido.stu1.ir/دانلود-پاورپوینت-مدیریت-دانش

  پاورپوینت مدیریت دانش پاورپوینت مدیریت دانش دسته بندی علوم انسانی فرمت فایل doc حجم فایل 40 ...

 • پروژه تحقیق مقاله فارسی - دانلود رايگان پاورپوينت مدیریت دانش

  www.oloomsara.com/.../مدیریت_کلیه.../View/2021/id/21409.aspx

  دانلود رايگان پاورپوينت مدیریت دانش ,دانلود رايگان ... دانلود رایگان پاورپوینت آشنايي ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش - دانلود و دریافت فایل

  file.text2015.ir/articles/13610

  قیمت: 55000 ریال دانلود پاورپوینت مدیریت دانش فهرست مطالب معرفی دلایل طرح مدیریت دانش مفهوم ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش - کالج مقاله!

  college-article.dl22.ir/articles/13610

  قیمت: 55000 ریال دانلود پاورپوینت مدیریت دانش فهرست مطالب معرفی دلایل طرح مدیریت دانش مفهوم ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش | شبکه مقاله

  parsiarticle.ir/articles/13610

  قیمت: 55000 ریال دانلود پاورپوینت مدیریت دانش فهرست مطالب معرفی دلایل طرح مدیریت دانش مفهوم ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش - Art-ISI

  artisi.ir/project/12/2084.html

  دانلود پاورپوینت مدیریت دانش. فهرست مطالب معرفی دلایل طرح مدیریت دانش مفهوم داده، اطلاعات ...

 • دانلود بانک مقاله تحقیق پروژه پاورپوینت

  www.farssky.ir

  دانلود بانک مقاله تحقیق پروژه پاورپوینت بانک مقالات انگلیسی ... دانلود پاورپوینت مدیریت دانش.

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش - جستجو برای مقاله!

  f.highmark.ir/section/paper-3239

  دانلود پاورپوینت مدیریت دانش -4213 | تمام متن! قیمت: 55000 ریال دانلود پاورپوینت مدیریت

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانشدانلود پایان نامه رایگان؟

  n.fulltextarticles.ir/articles/13610

  قیمت: 55000 ریال . دانلود پاورپوینت مدیریت دانش . فهرست مطالب . معرفی . دلایل طرح مدیریت دانش

 • پاورپوینت مدیریت دانش

  bia2-modir.rozblog.com/post/253

  پاورپوینت مدیریت دانش دانلود در ادامه مطلب دانلود,پاورپوینت مدیریت دانش

  WARNING

  Site might be dangerous

  We suggest you choose another result. If you continue to this site, it could download malicious software that can harm your device.
 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش-2 | نایس مقاله‌ها!

  nicearticles.ir/article/دانلود-پاورپوینت...

  فایل «دانلود پاورپوینت مدیریت دانش» را می توانید با قیمت 5500 تومان دانلود کنید دانلود ...

 • پاورپوینت عوامل کلیدی موفقیت مدیریت دانش در سازمان ها ...

  nicearticles.ir/article/پاورپوینت-عوامل-کلیدی...

  دانلود پاورپوینت با موضوع عوامل کلیدی موفقیت مدیریت دانش در سازمان ها، در قالب ppt و در 35 ...

 • بازاریابی اجتماعی - پاورپوینت مدیریت

  2225.blogfa.com/tag/پاورپوینت-مدیریت

  دانلود پاورپوینت مدیریت استراتژیک منابع انسانی . ... مقالات بورس – مديريت دانش, مقالات ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت دانش - ورد مقاله

  download.do-not-wait.ir/full-text/4214-download-powerpoint-manage...

  قیمت: 55000 ریال. دانلود پاورپوینت مدیریت دانش. فهرست مطالب. معرفی. دلایل طرح مدیریت دانش

 • دانلود پاورپوینت نقش مدیریت دانش و فناوری اطلاعات(IT) در ...

  www.bestofday.ir/shop/text/201611230646068000
  • 4/5
  • 4 RATINGS
  • BY بهترین های روز

  دانلود پاورپوینت نقش مدیریت دانش و فناوری اطلاعات(it) در نظام آموزش عالی کشور فهرست مطالب

 • دانلود پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک

  ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 24 آذر 1395 : 14:54 نظرات ()
  پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک دسته: مدیریت
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: ppt
  حجم فایل: 15 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 26

  پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک دارای 26 اسلاید (ویژه رشته های مهندسی مدیریت) با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید

  قیمت فایل فقط 7,900 تومان

  خرید

  پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک


  پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک دارای 26 اسلاید (ویژه رشته های مهندسی مدیریت) با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد قسمتی از متن را ببینید و در صورت تمایل خرید کنید.

  تعریف استراتژی:

  واژه استراتژی به چهار مقوله استناد می کند:

  نهادینه ساختن خشونت

  فعال سازی ذهن

  بهبود بخشیدن به تصویرگری ذهن

  روش شناسی منفک بودن از زمان

  توجه به عامل زمان و تفکیک آن به دو سطح:

  زمان تاکتیک، که گردش آن بدون توقف و پیوسته است و انجام امور خرد و بی نهایت مولد در حیات یک موسسه، شرکت و سازمان را شامل می شود.

  زمان استراتژیک، که گردش آن ناپیوسته است و برای تصمیمات بزرگ و عمده تنظیم می شود، زیربنای آن مکاتب و اصولی است که تفکر انتقادی مداوم را امکان پذیر می سازد؛ لذا به ایجاد یک دوگانگی می انجامد و در یک زمان گذشته و حال با هم حضور می یابند.

  مدیریت استراتژیک از دیدگاه اجتماعی:

  مدیریت استراتژیک نوعی مدیریت آینده نگر، انطباق پذیر و خلاق و پویاست.

  مدیریت استراتژیک یک فراگرد است نه یک پدیده. فراگردی که از بینش و نگرشی آینده نگر و آینده ساز آغاز می شود.

  ویژگی های یک مدیر استراتژیک:

  دارای قدرت تخیل وذهن مبتکر و نوآور 

  اهل خطر کردن

  توانمند در تشخیص واقعیتها از امورغیر واقعی و خیالی

  شکیبا و پیگیر 

  دارای ارزیابی درست از امکانات و محدودیتهای محیط بیرونی و درونی

  ترسیم آینده قابل تحقق

  متوجه زمینه فرهنگی جامعه

  استراتژی توسعه

  استراتژی توسعه در گذشته اساسا بر رشد اقتصادی پایه ریزی شده بود، در حالی که توسعه فراگردی است جامع و فراگیر که تمامی وجوه زندگی انسانها را دربر می گیرد.

  توسعه حقیقی، توسعه ای است متوازن که در آن حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به صورت اجزاء بهم پیوسته یک کل، همزمان تحول پیدا می کنند.

  ppt: نوع فایل
  سایز:15.0 KB 
  تعداد اسلاید:26

  ppt: نوع فایل

  سایز:15.0 KB 

  تعداد اسلاید:26

  قیمت فایل فقط 7,900 تومان

  خرید

 • پاورپوینت مديريت : ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com/?cat=11

  برنامه ریزی استراتژیک ... به نفس و عزت نفس” جهت دانلود بر روی ... و مدیریت. پاورپوینت ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت استراتژیک در سازمان های ورزشی ...

  ucloob.ir/دانلود-پاورپوینت-مدیریت...

  دانلود پاورپوینت مدیریت استراتژیک در ... ( تجزیه و ... مدلهای برنامه ریزی استراتژیک در ...

 • دانلود پاورپوینت : مدیریت استراتژیک

  https://nashrestan.net/powerpoint/1225

  پاورپوینت مدیریت ... تعریف برنامه ریزی ویژگیها و خصوصیات ... بر مدیریت استراتژیک (دانلود ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی

  porojheyedaneshjoii.rozblog.com/post/849

  دانلود پاورپوینت مدیریت برنامه ریزی استراتژیک منابع ... سازمانی و برنامه ریزی ...

 • برنامه ريزی استراتژيك چيست؟ : ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com/?p=486

  جهت دانلود فایل پاورپوینتبرنامه ریزی استراتژیک چیست؟” ... پاورپوینتمدیریت محصول ...

 • دانلود پاورپوینت : برنامه ریزی استراتژیک و فرایند بازاریابی

  https://nashrestan.net/powerpoint/1251

  پاورپوینت برنامه ریزی استراتژیک و ... پاورپوینت برنامه ریزی ... مدیریت استراتژیک (دانلود ...

 • دانلود پاورپوینت برنامه ریزی، برنامه ریزی جامع و استراتژیک ...

  downloadporojheyeamade.rozblog.com/post/374

  دانلود پاورپوینت برنامه ریزی، برنامه ریزی جامع و استراتژیک ... ( مبانی سازمان و مدیریت ...

 • دانلود پاورپوینت : برنامه ریزی استراتژیک و فرایند بازاریابی

  www.e-modiran.com/downloads/management/817/t:...

  دانلود پاورپوینت : برنامه ریزی استراتژیک و فرایند بازاریابی ... مدیریت استراتژیک عرضه : ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک - سید مجید ...

  www.ppt.ir/Download.aspx/da59257e-7e99-4b60-9f32-a727f34324f5

  ... مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک ، برچسب ها : مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک ، پاورپوینت ...

 • دانلود پاورپوینت : مدیریت استراتژیک

  www.e-modiran.com/downloads/management/3575/t:...

  دانلود پاورپوینت مدیریت ... فرایندعمومی برنامه ریزی استراتژیک ... دانلود جزوه مدیریت و ...

 • پاورپوینت (اسلاید) با موضوع برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی

  www.modir.ir/Articles/3850.aspx

  ... با موضوع برنامه ریزی استراتژیک ... برنامه ریزی ،اجرا و ... دانلود پاورپوینت ...

 • پاورپوینت مدیریت استراتژیک (برنامه ریزی استراتژیک)

  bia2-modir.rozblog.com/post/239

  پاورپوینت مدیریت استراتژیک (برنامه ریزی استراتژیک) ... (برنامه ریزی استراتژیک) دانلود در ...

  WARNING

  Site might be dangerous

  We suggest you choose another result. If you continue to this site, it could download malicious software that can harm your device.
 • پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک

  ijumanager.rzb.ir/post/20

  ... و برنامه ریزی استراتژیک ... در مدیریت 2 پاورپوینت اصول و ... دانلود پاورپوینت ...

 • پاورپوینت مدیریت استراتژیک

  mbagroup.rozblog.com/post/17

  پاورپوینت,دانلود ... مدیریت استراتژیک. مدیریت کسب و ... سازمان به مدیریت و برنامه ریزی ...

 • پاورپوینت برنامه ریزی (جامع) استراتژیک

  mbagroup.rozblog.com/post/3

  ... زاده,دانلود,سازمان,و مدیریت ... پاورپوینت: برنامه ریزی ... برنامه ریزی استراتژیک ...

 • دانلود پایان نامه در مورد مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک

  birdownload.epage.ir/fa/incl.news_connector.NewsPrintVersion.Html...

  ... مدیریت و برنامه ریزی ... و برنامه ریزی استراتژیک. ... دانلود پاورپوینت برنامه ریزی ...

 • مقالات ISI برنامه ریزی استراتژیک : 94 مقاله انگلیسی ...

  isiarticles.com/topic/614

  برنامه ریزی استراتژیک فرایندی ... مدل کسب و کار; مدیریت استراتژیک; ... مقاله خود را دانلود ...

 • پاورپوینت (اسلاید) با موضوع استراتژی و برنامه ریزی استراتژیک

  www.modir.ir/Articles/5263.aspx

  تدوین و تنظیم برنامه ریزی استراتژیک فرایندی است ... مدیریت استراتژیک: ... دانلود پاورپوینت ...

 • مدیریت امروزی+دانلود مقاله مدیریت - برنامه ریزی استراتژیک

  management.blogfa.com/tag/برنامه-ریزی-استراتژیک

  ... برنامه ریزی استراتژیک ... ماتريس ارزيابي عوامل داخلي و ... دانلود پاورپوینت مدیریت ...

 • دانلود پاورپوینت برنامه ریزی استراتژیک - معمارکد - مرجع ...

  https://www.memarcad.com/downloads/download-powerpoint-strategic...

  دانلود پاورپوینت برنامه ریزی استراتژیک پاورپوینت برنامه ریزی استراتژیک ... و مدیریت ...

 • ta-mat - دانلود پاورپوینت اصول برنامه ریزی

  ta-mat.blogfa.com/post/128

  ... دانلود پاورپوینت اصول ... 3- برنامه ریزی استراتژیک. ... 4- سازمان مدیریت و برنامه ریزی ...

 • پاورپوینت مدیریت برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی | شیک ...

  docdl.shiektarinha.ir/list/...

  ... این فایل و دانلود آن ... برنامه ریزی استراتژیک ... پاورپوینت مدیریت برنامه ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی ...

  www.bloogle.ir/list/دانلود+پاورپوینت+مدیریت...

  دانلود پاورپوینت مدیریت برنامه ریزی ... برنامه ریزی استراتژیک ... منابع آب و خاک, دانلود ...

 • مدیریت برنامه ريزي استراتژيك آینده پژوهی - پاورپوینت

  www.strategic.blogfa.com/tag/پاورپوینت

  ... مقاله مدیریت برنامه ریزی ... دانلود, پاورپوینت. ... برنامه ریزی استراتژیک و ...

 • دانلود پاورپوینت در مورد “مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک ...

  www.bankprozhe.ir/?p=1102

  دانلود تحقیق در مورد “ تطابق علم و دین ” دانلود تحقیق ... دانلود پروژه برنامه ... پاورپوینت ...

 • مدیریت بایگانی - ترم آخر پرسشنامه، پایان نامه، پروژه ...

  termeakhar.com/category/shop/powerpoint/management-powerpoint

  پاورپوینت مدیریت و ... ویژگی های مدیریت و برنامه ریزی ... و برنامه ریزی استراتژیک.

 • مهندسي صنايع - برنامه ریزی استراتژیک

  www.89a.blogfa.com/cat-9.aspx

  ... برنامه ریزی استراتژیک ... دانلود : پاورپوینت ... به ترم قبل درس مدیریت استراتژیک. دانلود : ...

 • پاورپوینت اصول برنامه ریزی استراتژیک و عملیاتی Power Point

  farsfile.ir/product/23636/...

  این فایل درموردا صول اصول برنامه ریزی استراتژیک و عملیاتی ... دانلود پاورپوینت مدیریت ...

 • پاورپوینت برنامه ریزی استراتژیک 3

  bia2-modir.rozblog.com/post/286

  پاورپوینت برنامه ریزی استراتژیک 3 دانلود در ادامه مطلب ... کتبهای مدیریت استراتژیک: 9:

  WARNING

  Site might be dangerous

  We suggest you choose another result. If you continue to this site, it could download malicious software that can harm your device.
 • دانلود مقالات فارسی | دانلود مقاله برنامه ریزی استراتژیک

  irdoc.net/2739/دانلود-مقاله-برنامه-ریزی...

  مقاله برنامه ریزی استراتژیک : برنامهریزی ... دانلود آخرین و ... مدیریت برنامه ریزی ...

 • دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی)

  ادمین بازدید : 3 سه شنبه 23 آذر 1395 : 20:15 نظرات ()
  دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی) دسته: مدیریت
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: pptx
  حجم فایل: 597 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 27

  دانلود پاورپوینت ارائه کلاسی فصل سوم کتاب مدیریت عمومی دکتر مهدی الوانی با عنوان سازماندهی، سازماندهی پویا در حجم 27 اسلاید همراه با تصاویر و توضیحات کامل ویژه ارائه کلاسی درسهای مدیریت عمومی مبانی سازمان و مدیریت اصول مدیریت و تئوریهای مدیریت پیشرفته رشته های مجموعه مدیریت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

  قیمت فایل فقط 7,000 تومان

  خرید

  دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی)

  دسته: مدیریت (مدیریت عمومی- مبانی سازمان و مدیریت- اصول مدیریت- تئوری های مدیریت پیشرفته)

  فرمت: پاورپوینت(Powerpoint)

  تعداد اسلاید: 27 اسلاید

  کتاب مدیریت عمومی دکتر مهدی الوانی از جمله منابع مهم درس مبانی سازمان و مدیریت، اصول مدیریت و مدیریت عمومی و تئوری های مدیریت پیشرفته در سطح کارشناسی  و ارشد میباشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل سوم این کتاب با عنوان « سازماندهی، سازماندهی پویا» می باشد که در 27 اسلاید  همراه با تصاویر و توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان کار کلاسی ( ارائه در کلاس به شکل سمینار یا کنفرانس) درسهای مدیریت عمومی- مبانی سازمان و مدیریت- اصول مدیریت و تئوریهای مدیریت پیشرفته رشته های مجموعه مدیریت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار گیرد ، بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است:

  مقدمه

  مبانی سازماندهی

  سازمان بر مبنای وظیفه (هدف)

  مزایا و محدودیت های سازمان بر مبنای وظیفه

  سازمان بر مبنای نوع تولید

  نمونه نمودار طراحی یک سازمان بر مبنای نوع تولید

  مزایای سازمان بر مبنای نوع تولید

  محدودیتهای سازمان بر مبنای نوع تولید

  سازمان بر مبنای منطقه عملیات

  نمونه نمودار یک سازمان بر مبنای منطقه عملیات

  مزایا و محدودیت های سازمان بر مبنای منطقه عملیات

  سازمان بر مبنای ارباب رجوع یا مشتری

  نمونه نمودار یک سازمان بر مبنای ارباب رجوع

  مزایا و محدودیت های سازمان بر مبنای ارباب رجوع

  محدودیتهای ساختارهای سنتی سازمانی

  الگوهای جدید ساختار سازمانی

  سازمان بر مبنای پروژه

  سازمان ماتریسی یا خزانه ای

  سازمان با گروه های متداخل یا سازمان گروهی

  سازمان با واحدهای مستقل

  سازمان با ساختار آزاد

  الگوی پنج بخشی

  پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.

  قیمت فایل فقط 7,000 تومان

  خرید

 • دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب ...

  yaserfile-blog.feixiansi.com/page-431521.html

  دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت ... کتاب مدیریت عمومی الوانی)

 • پاورپوینت فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی با موضوع ...

  nikanlink.com/product/31552/...

  دانلود پاورپوینت فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی با ... سازماندهی، سازماندهی پویا می ...

 • پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت ...

  ofmas.ir/product-423301-sazmandehi-sazmandehi-pouyafasle-3-alvani.aspx

  ... فصل سوم کتاب مدیریت ... سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی) دانلود ...

 • دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب ...

  alinemati90.sidonline.ir/product-17625-sazmandehi-sazmandehi...

  ... (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی) دانلود پاورپوینت فصل سوم ... سازماندهی پویا (فصل سوم ...

 • پاورپوینت فصل سوم کتاب مدیریت عمومی دکتر الوانی

  farafile.ir/product/24426/پاورپوینت-فصل-سوم-کتاب...

  ... سوم کتاب مدیریت عمومی ... پاورپوینت فصل سوم دانلود ... کتاب الوانی سازماندهی پویا ...

 • دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب ...

  avvalinmarket-blog.feixiansi.com/page-409268.html

  دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی),دانلود ...

 • ردیاب فایل – Radyab.info » پاورپوینت فصل سوم کتاب مدیریت ...

  radyab.info/پاورپوینت-فصل-سوم-کتاب-مدیریت...

  دانلود پاورپوینت فصل سوم ... عمومی الوانی) پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب ...

 • دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب ...

  fileforosh.ir/product-4543-sazmandehi-sazmandehi-pouyafasle-3...

  دانلود پاورپوینت ارائه کلاسی فصل سوم کتاب مدیریت عمومی دکتر مهدی الوانی ... پویا (فصل سوم ...

 • دانلود پاورپوینت، پاورپوینت انواع موضوعات و رشته ها

  www.powerpoint.filefarsi.com

  دانلود پاورپوینت ارائه کلاسی فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی دکتر مهدی الوانی با عنوان "هدایت و ...

 • دانلود پاورپوینت ارتباطات سازمانی (فصل ششم کتاب مدیریت ...

  sidonline.ir/key...

  ... کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... عمومی,دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم ...

 • دانلود پاورپوینت کنترل و نظارت در سازمان (فصل چهارم کتاب ...

  alinemati91.blogsky.com/1395/09/17/post-3373

  ... کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... عمومی; دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم ...

 • دانلود پاورپوینت و تحقیق

  powerpoint.filenab.com

  دانلود پاورپوینت ... دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت ...

 • فروشگاه اینترنتی فروش محصولات مجازی,filebooker.com

  filebooker.com

  ... کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... سازماندهی پویا (فصل سوم ... الوانی) دانلود پاورپوینت ...

 • دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب ...

  payfile.org/key...

  ... پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی),دانلود پاورپوینت ...

 • دانلود پاورپوینت فصل سوم کتاب مدیریت عمومی دکتر مهدی ...

  fileforosh.ir/key...

  ... دانلود پاورپوینت فصل سوم ... سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی) ...

 • مدیریت - shypay.ir

  shypay.ir/cat-16-management.aspx

  دانلود پاورپوینت ... سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی) دانلود پاورپوینت ...

 • فروشگاه ساز رایگان فایل : همکاری در فروش فایل : پی فایل ...

  payfile.org

  ... پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی),دانلود پاورپوینت گزارشگری مالی نوین در بخش عمومی ...

 • file124.ir - ایران فایل

  file124.ir

  دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت ... دانلود پاورپوینت ...

 • دانلود سریع واسان دانلود پاورپوینت کنترل و نظارت در سازمان ...

  faila-blog.khabar96.ir/page-640539.html

  ... (فصل چهارم کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... پویا (فصل سوم کتاب مدیریت ... دانلود پاورپوینت ...

 • دانلود پاورپوینت ساختار بازار اولیه در بازارهای مالی

  aras44.rozblog.com/tag/بازار+اولیه

  دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی) دانلود ...

 • معرفی کتاب : سازماندهی و اصلاح تشکیلات و روشها

  www.e-modiran.com/.../135/t:معرفی_کتاب_سازماندهی...

  معرفی کتاب : سازماندهی و ... دانلود خلاصه کتاب مدیریت عمومی نوشته دکتر الوانی; دانلود فایل ...

 • دانلود سریع واسان دانلود پاورپوینت گزارشگری مالی نوین در ...

  failt.blog.ir/1395/09/14/دانلود-سریع-واسان...

  دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی)

 • دانلود فایل ، پروژه

  1files.ir

  دانلود پاورپوینت ... سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی) دانلود پاورپوینت ...

 • دانلود پروژه دانشجویی

  payannameh.fileyar.ir

  بهداشت عمومی; ... دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی ...

 • دانلود بهترین پروژه ها و مقالات

  topdownloadcenter.sidonline.ir

  دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت ... دانلود پاورپوینت ...

 • مبانی نظری سکوت سازمانی (فصل دوم پایان نامه)

  drsalamat.payfile.org/product-10372-1.aspx

  دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت ... عمومی (6,000 تومان) دانلود ...

 • دانلود پایان نامه و مقاله

  article.fileyar.ir

  بهداشت عمومی; ... دانلود پاورپوینت سازماندهی، سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب مدیریت عمومی ...

 • netbarg.payfile.org - نت برگ

  netbarg.payfile.org

  دانلود پاورپوینت ... (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... سازماندهی پویا (فصل سوم کتاب ...

 • فـــــــــــرافایل| مرجع خرید و فروش فایل

  farafile.ir

  پاورپوینت فصل دوم کتاب ... سوم کتاب مدیریت عمومی تالیف دکتر مهدی الوانی با عنوان سازماندهی ...

 • pooyafile.fileforosh.ir - پویا فایل

  pooyafile.fileforosh.ir

  پویا فایل. صفحه ... (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی) ... دانلود پاورپوینت کنترل و نظارت در ...

 • پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها)

  ادمین بازدید : 0 سه شنبه 23 آذر 1395 : 19:43 نظرات ()
  پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها) دسته: مدیریت
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: ppt
  حجم فایل: 2846 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 48

  این محصول در قالب فایل powerpoint و در 48 اسلاید تهیه و تنظیم شده است

  قیمت فایل فقط 4,800 تومان

  خرید

  پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته  (فرایند ها و مدل ها)

  انواع مدلهای فرآیند مدیریت و برنامه‌ریزی استراتژیك

  انواع مدلهای مورد برسی

  • 1- فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیك مدل ج ارجنتی
  • 2-فرآیند برنامه ریزی استراتژیك مدل هاكس
  • 3-  فرآیند برنامه ریزی استراتژیك مدل تلفیقی پیرس و رابینسون

  • 4- فرآیند برنامه ریزی استراتژیك (مدل رابینسون)

  • 5- فرآیند مدیریت استراتژیک مدل اول دفت

  • 6- فرآیند مدیریت استراتژیک مدل  دوم دفت

  • 7- الگوی جامع مدیریت استراتژیک مدل دیوید

  • 8- فرآیند برنامه ریزی استراتژیك (مدل هنری مینتزبرگ)

  • 9- فرآیندعمومی برنامه ریزی استراتژیك

  • 10- فرآیند برنامه‏ریزی استراتژیك

  • 11- فرایند برنامه ریزی ومدیریت استراتژیك - علی احمدی

  • 12- الگوی جامع مدیریت استراتژیك - دکتر احمدوند

  • 13- مدل  جامع برنامه ریزی استراتژیك  - دكتر یزدان پناه

  • 14- مدل از اینترنت

  • 15- فرآیند برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیك مدل  APO

  • 16- فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیك مدل  MIM

  • 17- روند برنامه ریزی و مدیریت استراتژیك مدل گلوئیك

  • 18- فرآیند برنامه ریزی استراتژیك مدل برایسون

  • 19- فرآیند برنامه ریزی استراتژیك (مدل دیسون وبراین)

  • 20- فرآیند برنامه ریزی استراتژیك (موسسه آموزشی امام)

  • 21-  فرآیند برنامه ریزی و مدیریت استراتژیك - مدل جان تامسون

  • 22- الگوی برنامه ریزی استراتژیک لوید ال. بیرس (LLoyd L.Byars)

  • 23- الگوی برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک نیروی دریایی امریکا

  • 24- الگوی مدیریت  استراتژیک دانشگاه ایندیانا

  • 25-  طرح مفهومی مدیریت استراتژیك (مدل ایگور آنسوف)

  • 26- مدل ساموئل سیرتو و پائول پیتر

  • 27- فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیك ـ مدل فرضیه‌ای برای سازمان‌های جدید

  • 28- فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیك، مدل هیل و جونز(1998)

  • 29- فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیك, مدل چاكراوراثی و لورنج(1991)

  • 30- چرخه فرایند مدیریت استراتژیك ، مدل آرنولد جادسون 1996

  • 31: فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیك ,  مدل هرینگتون برایس(2000)

  • 32- فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیك - مدل بومن و دیوید اش(1987)

  • 33- فرآیند تصمیم گیری استراتژیک -  دیوید هانگر

  • 34- فرایند مدیریت استراتژیك مدل اول آندروز

  • 35- مدل  دوم طراحی و استراتژی صنعتی آندروز

  • نمودار شماره 36- مدل طراحی و استراتژی رایت

  • 37- مدل طراحی و استراتژی هیل

  • 38- فرایند مدیریت استراتژیك مدل هریسون و جان

  فرآیند مدیریت استراتژیک THE STRATEGIC MANAGEMENT PROCESS

  مدل فرایند شناخت و تجزیه و تحلیل (SWOT ) و استراتژی های مناسب

  یک الگوی کاربردی

  منابع‌ و مآخذ

  قیمت فایل فقط 4,800 تومان

  خرید

 • پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها)

  filenab.com/product-68607-modiriat-strategic-pishrafte-faraiandha...

  پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها) ... فرآیند مدیریت استراتژیک the ...

 • پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها ...

  it-computer.dl14.ir/articles/2369

  ادامه خواندن "پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ... مدیریت استراتژیک ...

 • دانلود پاورپوینت : مدیریت استراتژیک

  https://nashrestan.net/powerpoint/1225

  پاورپوینت مدیریت ... فرآیند مدیریت استراتژیک تفاوت ها و شباهت های فرآیندهای ... فواید مدل ...

 • پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها ...

  schema.article8.ir/2016/ppt-2369.html

  پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ... مدیریت استراتژیک ... ها پاورپوینت

 • دانلود پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته مدل ها و ...

  www.ppt.ir/Download.aspx/716181b8-cab6-4e4b-b295-1b425d748aa7

  ... استراتژیک پیشرفته مدل ها و فرایندها ، برچسب ها : مدیریت برنامه ... پیشرفته مدل ها و ...

 • پاورپوینت مديريت : ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com/?cat=11

  ... های پیشرفته مدیریت ... مدیریت تیم ها. پاورپوینت ... ها و چشم‌اندازها در فرایند ...

 • پاورپوینت “ مديريت استراتژيک ” : ppt – بانک پاورپوینت ایران

  www.pptfa.com/?p=2393

  پاورپوینتمدیریت استراتژیک پیشرفته ... پاورپوینتمدیریت و ... گروه ها. آموزش پاورپوینت;

 • پاورپوینت معرفي مراحل اجراي استراتژي ها از طريق كارتهاي ...

  schema.article8.ir/2016/ppt-2967.html

  پاورپوینت معرفي مراحل اجراي ... پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها) ...

 • مدیریت استراتژیک پیشرفته

  dr-malekmohammadi.blogfa.com

  مدیریت استراتژیک ... مدیریت استراتژیک - فرآیند خط و مشی گذاری ... و مشی ها -اهداف و ...

 • پاورپوینت مديريت استراتژيک 317 اسلاید-4784 - مقالات تمام ...

  s.otherdl.ir/2016/ppt-4784.html

  پاورپوینت مدیریت استراتژیک; ... پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها) ...

 • پایگاه اطلاع رسانی گروه مـدیـریـت

  info-modiriat.mihanblog.com/post/835

  پاورپوینتمدیریت و ... “ مدیریت استراتژیک پیشرفته ... “آشنائی با مدل ها وکاربردهای ...

 • پاورپوینت كارآفريني در قالب يك مكتب 180 اسلاید-4616 ...

  schema.article8.ir/2016/ppt-4616.html

  فهرست و ابزارک‌ها. ... ارسال شده در 2015-11-27 2016-04-27 نویسنده Siamak دسته‌ها پاورپوینت ... استراتژیک ...

 • دانلود پاورپوینت : تئوری های مدیریت پیشرفته (تئوری سازمان ...

  www.e-modiran.com/downloads/management/4872/t:...

  پاورپوینت تئوری های مدیریت پیشرفته ... و مدل ها و ... در مدیریت فرایند کسب و ...

 • دانلود مقالات و پاورپوینت مدیریتی (managerial.ir)

  managerial.ir

  برنامه ریزی استراتژیک پیشرفته; ... فرایند ها و مدل های ... گروه ها و تیم ها; استرس: مدیریت فشار ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک - ترجمه ...

  translated-papers.startpaper.ir/2014/دانلود...

  ... دانلود پاورپوینت مدیریت و ... مدیریت استراتژیک فرایند و ... پیشرفته (فرایند ها و مدل ...

 • Slide 1

  gilan.farhang.gov.ir/ershad_content/media/image/... · PPT file · Web view

  مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها) دانشکده حسابداری و مدیریت دانشگاه علامه ...

 • مدیریت - مدیریت استراتژیک پیشرفته -دکتر کیا سه شنبه 16-18

  javadrostami.blogfa.com/category/17

  ... مدیریت استراتژیک پیشرفته ... ها: مدل فریمن, ... ریزی ،مراحل و مزایای مدیریت استراتژیک توسط ...

 • مدیریت منابع انسانی - پاورپنت ها

  edari.blogfa.com/cat-4.aspx

  دانلود فایل پاورپوینت مدیریت تغییر و ... دانلود مدیریت استراتژیک چند ... مدل های استراتژیک ...

 • پاورپوینت-رابطه بین مدیریت منابع انسانی و مدیریت استراتژیك ...

  maghalenab.rozblog.com/post/6208/...

  و مدیریت استراتژیک ... منابع انسانی پیشرفته . .... پاورپوینت رابطه ... فرایند ها و مدل ها در ...

 • مرجع علوم مدیریت ایران :: دانلود مقاله، پاورپوینت و ...

  www.e-modiran.com

  مرجع دانلود انواع pdf ،word و ppt مقالات، پاورپوینت ها ... مدیریت استراتژیک و ... مدیریت پیشرفته ...

 • پاورپوینت مديريت استراتژيک-2063 - مقالات علوم تربیتی!

  educational.article10.ir/2016/ppt-2063.html

  پاورپوینت مدیریت استراتژیک; ... پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها) ...

 • دانلود پاورپوینت مدیریت برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی

  porojheyedaneshjoii.rozblog.com/post/849

  دانلود پاورپوینت مدیریت برنامه ریزی استراتژیک ... دانلود پاورپوینت مدیریت ... ها و تحت تاثیر ...

 • PWM7- دانلود پاورپوینت مدیریت : الگوی آموزش مدیران مبتنی ...

  parsproje.com/...

  این پروژه مربوط به درس سمینار و استراتژی پیشرفته ... مدیریت: مدل ... پاورپوینت مدیریت ...

 • پاورپوینت-مبانی، اصول تجزیه تحلیل محیط رقابتی مدیریت ...

  newmusic1x10.shiektarinha.ir/list/...

  داغ ترین ها ... و تنها سروری که ادمینی به صورت رایگان و ... fxCalc 4.8.2.1 ماشین حساب پیشرفته و رایگان .

 • مدیریت منابع انسانی - پاورپوینت های مدیریتی

  www.edari.blogfa.com/post-697.aspx

  پاورپوینت های مدیریت استراتژیک. ... پاورپوینت كار‌كرد‌ها و مؤلفه ... پاورپوینت ahp (فرایند ...

 • پاورپوینت مدیریت استرس - فناوری اطلاعات و کامپیوتر!

  it-computer.dl14.ir/articles/2370

  پاورپوینت مدیریت ... پاورپوینت مدیریت استراتژیک پیشرفته (فرایند ها و مدل ها)

 • پاورپوینت مدیریت برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی | شیک ...

  docdl.shiektarinha.ir/list/...

  پاورپوینت مدیریت استراتژیک ... مجموعه کامل نمونه قالب ها و ... پاورپوینت مدیریت ...

 • جزوه پاور پوينت درس مديريت منابع انساني

  ordak.cofeblog.ir/post/830

  ... پاورپوینت+فرایند+ ... مدیریت استراتژیک پیشرفته ... پاورپوینت مدیریت ریسک و تصمیم ...

 • برنامه ريزي استراتژيك پيشرفته | وب سایت مدیریتی ایران

  managerial.ir/?p=499

  برنامه ریزی استراتژیک پیشرفته; ... فرایند ها و مدل های ... گروه ها و تیم ها; استرس: مدیریت فشار ...

 • پاورپوینت طراحی فرایند بازیافت Design For Recycling | شیک ...

  iran18x373.shiektarinha.ir/list/...

  ... و پیشرفته برای ... از ایجاد مدل و مونتاژ ان ها ... پاورپوینت طراحی فرایند ...

 • دانلود مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی

  ادمین بازدید : 0 سه شنبه 23 آذر 1395 : 19:32 نظرات ()
  مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی دسته: مدیریت
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 48 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 30

  مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  قیمت فایل فقط 17,000 تومان

  خرید

  مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی

  توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

  توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

  پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

  رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

  منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

  نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

  حمایت اجتماعی

  تعاریف حمایت اجتماعی

  حمایت اجتماعی عبارت است از ادراك  فرد از اینكه مورد توجه و علاقه دیگران بوده، از دیدگاه آنان فرد ارزشمند است، چنانكه دچار مشكل و ناراحتی شود، سایر افراد مؤثر در زندگی‌اش(مثل دوستان و برادر و همكاران ) به او یاری خواهند رساند. بر طبق این تعریف حمایت اجتماعی مفهومی است كه به دامنه ارتباطات متقابل بین فردی توجه دارد، و هر چه میزان مبادلات بین فردی بیشتر باشد، میزان حمایت اجتماعی كه فرد دریافت می‌دارد، افزونتر خواهد بود. عكس این رابطه نیز صادق است بنابر تعریف، حمایت اجتماعی دوجنبه یا دوبعد اساسی دارد: الف: جنبه دهنی: بعد ذهنی حمایت اجتماعی به تصوری اطلاق می‌گردد كه فرد از افراد موثر دارد كه قادرند به طور بالقوه در مواقع درماندگی و ناچاری وی را مساعدت نمائید.  این جنبه در میزان عملكرد فرد تأثیر فراوانی دارد و یافته‌های تحقیقاتی حاكی ازآن است كه هرچه ذهنیت فرد در برخورداری از حمایت دیگران ـ حمایت بالقوه ـ بیشتر باشد میزان پاسخهای موفقیت‌آمیزی كه به فشارهای روانی وموقعیتهای بغرنج نشان می‌دهد، بیشتر است. بر عكس، اگر فرد احساسی كند كه از حمایت اجتماعی كافی اطرافیان برخورد دار نیست، احتمالاً آمادگی كمتری برای مقابله با خطر از خود نشان می‌دهد و ممكن است كه به جای رویارویی با مشكلاتش به رفتارهای اجتنابی یا فرار متوسل شود (بیگی‌فرد، 1378). ب:جنبه عینی: بعد عینی یا بالفعل حمایت اجتماعی به میزان واقعی مساعدتهای و همیاریهای ارائه شده به فرد بستگی دارد هرنوع تغییر یا بروز مصیبتی در زندگی فرد، از جمله منابع فشاری است كه ممكن است موجب پریشانی و نگرانی فرد شود. حضور افراد موثر و مساعدت آنان تاحد قابل ملاحظه‌ای از شدت فشار روانی می‌كاهد و فرد را قادر به انطباق دوباره خواهد ساخت به عنوان مثال، ازدواج از جمله وقایعی است كه سبب ایجاد فشارهای روانی و محیطی بر فرد می‌گردد حضور افراد خانواده  و دوستان در مجلس جشن عروسی به زوج حوان از سوی اطرافیان ارائه می‌شود، تا میزان زیادی از فشار روانی ناشی از تغییر زندگی و مسئولیت‌ها می‌كاهد و آنها را قادر می‌سازد كه با موقعیت و شرایط تازه انطباق لازم را به عمل می‌آورند (بیگی‌فرد، 1378).

  اعتقاد بر این است كه حمایت اجتماعی به سه طریق دربرخورد با رویدادهای فشار زا كمك می‌كند اولاً اعضای خانواده، دوستان، و سایر افراد می‌توانند مستقیمآ حمایت ملموسی به شكل منابع مادی در اختیار شخص قرار دهند. ثانیاً اعضای شبكه اجتماعی فرد می‌توانند با ارائه پیشنهادات وی را از حمایت اطلاعاتی خود برخوردار سازند و این اقدامات متنوع می‌تواند به حل مشكلاتی كه موجب فشار شده است كمك كند. این پیشنهادات به فرد كمك خواهد كرد تا به مشكل از دیدگاه جدیدی نگاه كند، بدین ترتیب آن را حل كرده یا آسیب‌های ناشی از آن را به حداقل می‌رساند. ثالثاً افراد شبكه اجتماعی می‌توانند با اطمینان بخشی دوباره به فرد در خصوص اینكه مورد علاقه با ارزش و محترم است از وی حمایت عاطفی به عمل آورند و نهایتآ موجب افزایش عزت نفس و خود پنداره در او شوند(هاوس، 1988، به نقل از بیگی‌فرد، 1378).

  یكی از مفاهیم روانشناختی كه اخیراً توسط دانشمندان علوم تربیتی مطرح گردیده است، حمایت اجتماعی می‌باشد. این موضوع نیز یكی از نیازهای اساسی افراد بشر در طول تاریخ بوده است. انسان‌های اولیه در اكثر دوران تاریخ خود احتمالاً در دسته‌ها و گروه‌های كوچك زندگی می‌كردند و به دنبال یافتن غذا بودند و در مواقعی در معرض خطر حمله موجودات درنده قرار می‌گرفتند. به عقیده بالبی(1982، نقل از شریفی درآمدی،1381). در طول تاریخ بشری در صورت كمك اطرافیان، انسان‌ها به بهترین وجه قادر به رویارویی با بحران‌ها و روبرو شدن با خطرات بوده‌اند. بدین‌گونه در طبیعت ما نیاز به دلبستگی‌های نزدیك استقرار یافته است تا بتوانیم از حمایت خانواده و اطرافیان برخوردار گردیم.  آنگونه كه از تعاریف مختلف حمایت اجتماعی استنباط می‌شود، آن عبارت است از میزان ادراك فرد از این كه مورد توجه و علاقه دیگران بوده، از دیدگاه آنان فردی ارزشمند است و چنانچه دچار مشكل شود به او یاری می‌رسانند. بنا به تعریف، حمایت اجتماعی شامل دو بعد اساسی است، یكی جنبه ذهنی كه نشان دهنده تصورات و ادراكات فرد از حمایت‌های اطرافیان است، و دیگری جنبه واقعی(عینی) است كه عبارتست از میزان مساعدت‌ها و كمك‌های واقعی ارائه شده به فرد(بیابانگرد، 1383). منابع حمایت اجتماعی فراهم شده برای فرد نیز متنوع هستند. در این طیف گسترده، حمایت گروه‌هایی از قبیل خانواده، گروه همسالان، دوستان، خویشاوندان، مغازه‌دار محله، معلمان، همكاران، و سایرین قرار دارند. برخی از این گروه‌ها به طور رسمی و برخی دیگر به صورت غیررسمی تأمین‌كننده حمایت اجتماعی برای فرد هستند. مطالعات پژوهشی نشان داده است افرادی که از سیستم حمایت اجتماعی خوبی برخوردارند، نسبت به زندگی خود خوشبین‌ترند. (حریری، 1381).

  قیمت فایل فقط 17,000 تومان

  خرید

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی (فصل دوم)

  goodlysite.rzb.atesbr.ir/post587481.html

  دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... دانلود ,حمایت ,اجتماعی ,پژوهش ,پیشینه ,مبانی ,حمایت ...

 • دانلود مبانی نظری حمایت اجتماعی (راهنمای نوشتن فصل دوم ...

  www.iranpajohesh.com/...

  دانلود مبانی نظری حمایت ... ، دانلود مبانی نظری حمایت اجتماعی ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی ادارک شده ...

  filenab.blog.ir/1395/03/02/دانلود مبانی نظری و...

  ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... دانلود مبانی نظری و پیشینه ... مبانی نظری حمایت اجتماعی ...

 • دانلود چارچوب نظری و پیشینه تحقیق حمایت اجتماعی - پرفروش ...

  4nab.blogsky.com/1395/08/17/post-5393

  چارچوب نظری و پیشینه ... (پیشینه و مبانی نظری ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. حمایت اجتماعی.

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع پایگاه اقتصادی ...

  www.iranpajohesh.com/پایاÙâ...

  دانلود مبانی نظری و پیشینه ... اجتماعی و حمایت ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی

  novinproject.pishroblog.ir/Post/90

  دانلود سوالات امتحانی دانشگاه پیام ... دانلود پایان نامه و ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی (فصل دوم)

  bahmanmarket.ir/product-269434-And-theoretical-research-(second...

  مبانی نظری و پیشینه ... حمایت اجتماعی مبانی ... بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی ادارک شده ( فصل ...

  market.ofmas.ir/product-83028.aspx

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... ادارک شده مبانی نظری حمایت اجتماعی ادارک ... و دانلود ...

 • دانلود( مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره کیفیت زندگی ( فصل ...

  ceromabna.pishroblog.ir/Post/116

  دانلود مبانی نظری فصل ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... ملل، بهزیستی اجتماعی و کیفیت ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی| ویکی پدیا فارسی ...

  magifa.com/detail/2328828/article/30

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی. ... ياس دانلود | دانلود بازی و نرم ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق حمایت اجتماعی (فصل دوم تحقیق)

  sidonline.ir/buy.aspx?id=17369

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق حمایت اجتماعی ... دانلود فایل ... دانلود منتقل می شوید و می ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی ادارک شده ( فصل ...

  bahmanmarket.ir/product-83028-Theoretical-basics-and-research...

  ... دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی ادارک شده مبانی نظری حمایت اجتماعی ادارک ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی (فصل دوم)

  takfile.ofmas.ir/product-269434-And-theoretical-research-(second...

  مبانی نظری و پیشینه ... حمایت اجتماعی مبانی نظری حمایت اجتماعی پیشینه ... پرداخت و دانلود

 • دانلود چارچوب نظري و پيشينه تحقيق حمايت اجتماعي

  www.turkumusic.ir/post/4212/...

  مفهوم ،مبانی نظری،تعریف و نظریه های ... نظری,تعریف…,دانلود چارچوب نظري و پيشينه تحقيق حمايت ...

 • مباني نظري و پيشينه پژوهش حمايت اجتماعي (فصل دوم)

  rood-biryu.rozblog.com/post/771

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی ... دانلود _مبانی نظری و ... /مبانی+نظری+و+پیشینه ...

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری فرسودگی شغلی و حمایت شغلی

  sellu.ir/product-75316...

  دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری ... نظری فرسودگی شغلی و حمایت ... (پیشینه و مبانی نظری ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی ادارک شده ( فصل ...

  radyab.info/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش...

  معرفی برترین فایلهای قابل دانلود. ... حمایت اجتماعی ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ...

 • چارچوب نظری و پیشینه تحقیق حمایت اجتماعی

  civil.sellu.ir/product-75499...

  پرداخت و دانلود. ... (پیشینه و مبانی نظری ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. حمایت اجتماعی.

 • چارچوب نظری و پیشینه تحقیق حمایت اجتماعی

  sellu.ir/product-75499...

  چارچوب نظری و پیشینه تحقیق حمایت اجتماعی. چارچوب نظری و پیشینه تحقیق حمایت اجتماعی.

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی - پرفروش ...

  4nab.blogsky.com/1395/08/15/post-5251

  دانلود مبانی نظری و ... (پیشینه و مبانی نظری ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. سرمایه اجتماعی.

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی ادارک شده ( فصل ...

  ofmas.ir/product-83028-Theoretical-basics-and-research-background...

  مبانی نظری و پیشینه ... دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی ادارک شده مبانی نظری ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی ادارک شده ( فصل ...

  29m.pishroblog.ir/Post/132

  دانلود پایان نامه و ... مبانی و پیشینه تحقیق - مبانی و پیشینه تحقیق - مبانی و پیشینه تحقیق ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش آموزش و پرورش در ایران

  novinproject.pishroblog.ir/Post/112

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • مبانی و پیشینه نظری - century21.cero.ir

  century21.cero.ir/cat-4020-مباني-و-پيشينه-نظري.aspx

  علوم اجتماعی; ... مبانی و پیشینه نظری. عضويت و ورود ...

 • مفهوم ،مبانی نظری،تعریف و نظریه های حمایت اجتماعی(فصل دوم ...

  rozfile.blogsky.com/1395/02/20/post-5959/مفهوم-،مبانی...

  مفهوم ،مبانی نظری،تعریف و نظریه ... ارشد پیشینه ی پژوهش) دانلود با لینک ... حمایت اجتماعی:

 • دانلود سریع مبانی نظری و پیشینه تحقیق فناوری اطلاعات(فصل ...

  filkde-blog.feixiansi.com/page-415745.html

  دانلود سریع مبانی نظری و ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق حمایت ... نظری تحقیق سلامت اجتماعی ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مهارت های ارتباطی (فصل دو ...

  powerpointslide.rozblog.com/post/488

  مبانی نظری و پیشینه ... doc,دانلود مبانی نظری و ... می شود و طبعاً تأییدات اجتماعی ...

 • دانلود( مبانی نظری و پیشینه پژوهش با موضوع راهبردهای ...

  ceromabna.pishroblog.ir/Post/113?u=admin

  دانلود مبانی نظری فصل ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... به دنبال حمایت‌های اجتماعی می ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حمایت اجتماعی (فصل دوم)

  13m.pishroblog.ir/Post/159

  شرکت کشتیرانی و حمل و نقل ... دانلود پایان نامه و ...

 • مبانی و پیشینه نظری سازگاری روانشناختی

  file2016.pishroblog.ir/Post/12

  مبانی و پیشینه نظری سازگاری روانشناختی. توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا ...

 • مبانی و پیشینه نظری ارزش‌ها

  ادمین بازدید : 0 دوشنبه 22 آذر 1395 : 20:10 نظرات ()
  مبانی و پیشینه نظری ارزش‌ها دسته: مدیریت
  بازدید: 4 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 52 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 23

  مبانی و پیشینه نظری ارزش‌ها فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  قیمت فایل فقط 17,000 تومان

  خرید

  مبانی و پیشینه نظری ارزش‌ها

  توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

  توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

  پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

  رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

  منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

  نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

  ارزش‌ها:

  هنجارهای یک جامعه در نهایت تجلی ارزش‌های آن جامعه است. یعنی عقاید مشترک اجتماعی درباره‌ی آنچه که خوب، درست و مطلوب است. مانند احترام به بزرگتر(بهروان،1374ص 60 و 64).

  2-15 تعریف مفهوم ارزش:

   ‹‹ ساروخانی: ارزش ها تظاهرات شناختی نیازهای انسانی هستند ، ارزش ها دلالت بر ترجیحاتی دارند كه افراد برای حصول نتایج خاص در زندگیشان و انواع رفتارهای خاص مشتركا دارا می باشند ›› (ساروخانی ،1375)

   ‹‹ لاندبرگ : چیزی ارزش دارد یا ارزش است كه مردم برای ابقاء یا افزایش آن كوشش كنند››( لاند برگ 1947: 26)

  « ویلیامز: ارزش آن چیزی است که افراد به صورت الزام، عبادت، لذت و... به آن اعتقاد دارند و آنرا می خواهند» (ویلیامز،1956، ص375)

  2-16 نظریه ارزشی (تغییر ارزش های سنتی) «دیوید رایزمن»:

  یکی از نظریه پرادازان امریکایی به نام «دیوید رایزمن» در کتاب خود به نام «انبوه تنها» سیر تحول جوامع ودگرگونی های آنها را ناشی از تحول ارتباطات و وسایل ارتباطی می‌داند. وی سیر زندگی بشر را به سه دوره تقسیم بندی کرده‌است. وی در این دوره‌ها، به نقش رسانه‌ها در تغییر سنت‌ها و ایجاد شکاف نسلی اشاره کرده است: دوره اول، دوره سنت راهبر ( انسان از سنت هدایت شده)(جامعه باستانی یا سنتی) است. در این دوره سنت‌ها فرهنگ را انتقال می‌دهند و هر نسل پیوند خود با نسل‌های پیشین از طریق اشتراک سنت‌ها باز می‌یابد و همین باعث می شود که وحدت و هویت اقوام انسانی (نسل های انسانی) تأمین شود. سنت‌ها به عنوان راه‌ها و شیوه‌های عمل و میراث نیاکان، بعدی تقدس آمیز دارند و همین امر هر گونه شک و تردیدی در مورد آنها را از بین می برد. در این دوره راه‌های آینده، همان راه‌هایی است که نیاکان جامعه ما طی قرن ها پیموده‌اند(رابرتسون،1372: 131). به عبارتی در دوران سنت راهبر یک نوع ساخت اجتماعی مبتنی بر سنت، رفتار بشر را یکنواخت و قابل پیش بینی می‌کند و به او آرامش و ثبات می‌دهد. ارتباطات در این دوره چهره به چهره است(مهدیزاده،1380ص 24)."رایزمن" بر این باور است که تربیت فردی در مرحله‌ی نخست، از طریق حماسه ها، افسانه ها و اسطوره‌ها شکل می‌گیرد که به صورت شفاهی به فرد منتقل می‌شود و نقش این نوع تربیت همزمان، هم سنت‌ها را متذکر می شود و هم نشان می دهند چطور قهرمانان بزرگ و استثنایی می‌توانند، جاودانه شوند(دادگران،1384ص 86). دوره دوم، دوره درون راهبر (جامعه از درون هدایت شده) (جامعه فرد گرایی) است. این دوره با کاهش تدریجی اهمیت سنت‌ها آغاز و باعث کاهش تشابهات در رفتارها و اعمال می‌شود. در این دوره همه افراد جامعه از الگوی یکسانی در حیات اجتماعی تبعیت نمی‌کنند. همچنین فردگرایی گسترش می‌یابد و انسان بار مسئولیت و عمل خود را به دوش می‌گیرد. "رایزمن" این دوران را دوران التهاب، هراس و سرزنش‌های بی‌پایان می‌داند. (رابرتسون،1372: 131) در این مرحله، انتقال میراث فرهنگی، از طریق نوشتار به ویژه چاپ و مکتوبات که انگاره های فردی را رواج می‌دهند، انجام می‌گیرد. در حالی که اسطوره‌ها و حماسه‌ها با حلقه زدن بر گرد اجاق قبیله بازگو می‌شد و سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شد. نسل از درون هدایت شده کتاب خود را در انزوا و در خلوت و یا در گوشه ای از اتاق خود می خواند(دادگران،1384،ص 86).

  دوره سوم، دوره‌ی دگر ‌راهبر (از برون هدایت شونده)(جامعه مصرف و فراوانی):است که دوران ظهور وسایل ارتباط جمعی است و پدیده‌هایی چون هدایت از راه دور، بت‌واره پرستی، شیء سروری و بحران هویت از ویژگی‌های آن است. این دوره عده‌ای با استفاده از قدرت جادویی وسایل ارتباط جمعی، توده‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند و الگوهای خاص فکری و اجتماعی خود را القا می‌کنند. انسان در این دوره در پی امحای روابط سنتی و پابرجای خانوادگی، خویشاوندی، همسایگی و وسایل ارتباط جمعی دوستی‌های قدیم است و در برابر رسانه‌ها و گردانندگان قدرتمند آن و همچنین وسوسه‌های ناشی از آن بسیار آسیب پذیر است. به زعم «رایزمن »این دوره در تاریخ انسان با عنوان دور‌ه‌ای ثبت خواهد شد که در آن رسانه‌ها و گردانندگان آنها الگوهای حیات اجتماعی را می‌سازند(رابرتسون،1383: 131). به عبارتی این دوران ناشی از تمدن ارتباط جمعی و پیدایش ابزارسالاری است. در این دوره بت‌های ذهنی جدیدی به وجود می‌آید که در انسان موجب از خود بیگانگی می شود. در این مرحله فرهنگ بلعیده می شود(مهدیزاده،1380،ص 24). رسانه‌ها افراد را می سازند، آن‌هم نه در میان جمع خانواده و یا در گوشه‌ی عزلت، بلکه در میان گروه دوستان و همسالان. تأثیر آموزشی رسانه‌ها در تمام طول حیات انسان تداوم می‌یابد و رسانه‌هایی مانند تلویزیون، رادیو (و تکنولوژی‌های نوین ارتباطات و اطلاعات) دائماً افراد کلیشه‌ای و متحدالشکل توده را هدایت می‌کنند و به رفتار آنها نظم می‌بخشند(دادگران،1384،ص 86و87).


  قیمت فایل فقط 17,000 تومان

  خرید

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزش‌ها

  www.bestofday.ir/shop/text/201612020451467110
  • 3/5
  • 5 RATINGS
  • BY بهترین های روز

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزش‌ها ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزش‌ها مبانی نظری و ...

 • مبانی و پیشینه نظری ارزش‌ها

  filenab.com/product-68532-jhtk.aspx

  مبانی و پیشینه نظری ارزش‌ها فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و ... مبانی و پیشینه نظری ارزش‌ها.

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری ارزش ها و ماهواره

  sellu.ir/product-75320...

  پیشینه تحقیق و مبانی نظری ارزش ها و ماهواره. پیشینه تحقیق و مبانی نظری ارزش ها و ...

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری ارزش ها و ماهواره

  www.iranpajohesh.com/...

  دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری ارزش ها و ... دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق تمرکز ...

 • مبانی نظری ارزش ها - بانک پروژه و مقاله

  bartarfile.blogsky.com/1395/08/29/post-785

  مبانی نظری ارزش ها مبانی نظری ارزش ها ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع ارزش‌ها

  sellu.ir/product-64372...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. ارزش‌ها [1]:

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ارزش ها - فصل دوم پایان نامه ارزش ها

  projhe.pishroblog.ir/Post/138

  ... دانلود مقاله و پروژه و انواع فایل دانشجویی - دانلود پروژه و پایان نامه مبانی نظری ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع ارزش‌ها

  civil.sellu.ir/product-64372...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع ارزش‌ها مبانی نظری و ... مبانی نظری و پیشینه. ارزش‌ها [1]:

 • دانلود مبانی نظری فصل دوم پایان نامه ارزش ها

  irandaneshjoo.pishroblog.ir/Post/4052

  خرید بک لینک گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو

 • دانلود رایگان پیشینه تحقیق و مبانی نظری ارزش ها و ماهواره

  mastanehonline.rzb.atesbr.ir/post620179.html

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. ارزش‌ها [1]:

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع ارزش‌ها

  tapalmarket.com/product-64372...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع ارزش‌ها مبانی نظری و پیشینه با موضوع ارزش‌ها.

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری ارزش ها و ماهواره - فایلوو

  fileoo.ir/1395/08/18/post-46565/...

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه ارزش‌ها[1]:

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظام ارزش ها ( فصل دوم پایان نامه )

  toopdlco.madblog.ir/post/53

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظام ارزش ها ... (مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظام ارزش ها ...

 • دانلود مباني نظري فصل دوم پايان نامه ارزش ها

  whitehorse777.rozblog.com/post/508/-دانلود-مباني...

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش ارزش ها ... ‎دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظام ارزش ها ...

 • مبانی نظری فرزندپروری منبع رایگان

  rzb.ysupport.ir/tags/...

  مبانی نظری ارزش ها. ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره ی شرکت های ...

 • دانلود مبانی نظری فصل دوم پایان نامه ارزش ها

  ceromabna.pishroblog.ir/Post/233

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • مبانی نظری ارزش ها - feixiansi.com

  feixiansi.com/list/مبانی+نظری+ارزش+ها.html

  مبانی نظری ارزش ها. اخبار و ... مباني نظري و پیشینه ارزش ها cero.nahrblog.com/Post/6 ذخیره ...

 • مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده

  filenab.com/product-68528-nmfhgh.aspx

  مبانی و پیشینه نظری ... خانواده گسترده بود ، به همین دلیل ارزش ها و هنجارها ی والدین مورد ...

 • دانلود مبانی پیشینه نظری - iranlabi.ir

  iranlabi.ir/پایان-نامه/133884-دانلود-مبانی...

  درباره ویبولتین پارسی. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش فرهنگ سازمانی

  mikhakdl.pishroblog.ir/Post/217

  مبانی نظری و پیشینه ... فرهنگ سازمانی ،اعتقادات نسبتاً ثابت ارزش ها و نگرش هایی است که ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظام ارزش ها ( فصل دوم پایان ...

  neginjangal.haniablog.com/post/71

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظام ارزش ها ( فصل دوم پایان نامه ) ...

 • دانلود مبانی نظری پیشینه پژوهش درباره بازارهای مالی

  feixiansi.com/list/...

  مبانی نظری ارزش ها . ... مباني نظري و پيشينه ارزش ها ... دانلود مبانی نظری پیشینه پژوهش درباره ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش با موضوع ارزش برند

  sidonline.ir/product-16796-modirit.aspx

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش با موضوع ارزش برند. توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد (پیشینه و ...

 • 7. 6 . filecero.pishroblog.ir

  filecero.pishroblog.ir

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • مبانی نظری و پیشینه کیفیت زندگی و مدل های آن

  payannamee-rzb.feedblog.xyz/post529004.html

  قسمتهایی از متن مبانی نظری و پیشینه . نخستین پژوهش‌ها در زمینه کیفیت زندگی به کمپل، کانورس ...

 • دانلود پیشینه نظری شادکامی (فصل دوم)

  novintahgig.pishroblog.ir/Post/220

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • دانلود تحقیق , پروژه و مقاله

  tahghigh20.rozblog.com

  مبانی و پیشینه نظری کانون های ... نمونه مشخص این ارزش­ها که امروزه در مورد زنان در اکثر ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی - پرفروش ...

  4nab.blogsky.com/1395/08/15/post-5251

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعد سازمانی

  novintahgig.pishroblog.ir/Post/223

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سبک زندگی ...

  4nab.blogsky.com/1395/08/15/post-5256

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو ...

 • مبانی و پیشینه نظری تحلیل محتوی

  ادمین بازدید : 0 دوشنبه 22 آذر 1395 : 20:9 نظرات ()
  مبانی و پیشینه نظری تحلیل محتوی دسته: مدیریت
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 40 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 25

  مبانی و پیشینه نظری تحلیل محتوی فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  قیمت فایل فقط 17,000 تومان

  خرید

  مبانی و پیشینه نظری تحلیل محتوی

  توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

  توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

  پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

  رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

  منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

  نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

  تحلیل محتوی

  تاریخچه تحلیل محتوا

  استفاده تاریخی تحلیل محتوا در بعد عملی آن را می توان به بهره گیری از تحلیل محتوا در شناخت کلمات، لغات و اصطلاحات کتاب های مقدس مثل تورات، انجیل و قرآن نسبت داد. با توجه به عمق معانی درکتاب های مقدس، مفسّران به تحلیل محتوای لغات و مفاهیم آن می پرداختند. اولین مورد مستند تحلیل کمّی متون به قرن هجدهم بر می گردد.

  روش تحلیل محتوا که در بررسی محتوای کتاب های درسی و حتی کاربردهای دیگر به کار رفته، در پژوهشهای مختلفی استفاده شده است. در یکی از پژوهش هایی که در جنگ جهانی دوم با روش تحلیل محتوا صورت گرفت، تحلیل گران انگلیسی با موفقیت پیش بینی کردند که آلمانی ها دارای موشک وی 2 هستند( کوی(1384)، نقل از جفری هرندی و همکاران، 1387).

  در تحقیق دیگر پریسورک و پرو (1975) کتاب های درسی تاریخ چند کشور غربی شامل آلمان، فرانسه، انگلستان، پرتغال، سوئیس و شوروی را تحلیل کردند و قوم گرایی این کتاب ها را در معرفی آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا آشکار نمودند (جعفری هرندی و همکاران، 1387).

  2-3. تعاریف تحلیل محتوا

  به عقیده وبر و کریپندورف (2004) تحلیل محتوا روشی نظام مند و قابل تکرار است که به منظور فشرده کردن تعداد بیشتری از کلمات و واژه های یک متن به گروه ها و طبقات کوچک تر و بر اساس قواعد مشخص کد گذاری انجام می شود. این رویکرد یک روش منظم را جهت اندازه گیری و توجه به تکرار یا فراوانی، به منظور شدت و اهمیّت کلمات، واژه ها و عبارات یا جملات موجود در متن فراهم می آورد (نقل از جعفری هرندی و همکاران، 1387).

  کرلینجر (1380) تحلیل محتوا را روش مطالعه و تجزیه و تحلیل ارتباطات، به شیوه نظام دار، عینی و کمّی برای اندازه گیری متغیرها تعریف می کند. کرلینجر (1380) در تعریفی دیگر، تحلیل محتوا را یک روش پژوهشی منظم برای توصیف عینی و کمّی محتوای کتاب ها و متون برنامه درسی و مقایسه ی پیام ها و ساختار محتوا با اهداف برنامه درسی بیان می کند.

  مورگان[6](1993) به نقل از ومبت[7] خاطر نشان می کند، که تحلیل محتوا، فرایندی بیش از یک بازی ساده شمارش کلمات بوده و فرایندی است که به معانی، نیّات، پیامدها و محتوای عبارات و واژه ها توجه دارد. به همین علت مثلاً برای توصیف و شرح واقعیت مربوط به واژه ها یا جملات، بایستی بستر و فضای واقعی که داده ها در آن شکل گرفته است نیز مورد توجه قرار گیرد. در غیر این صورت کاری نامناسب و ناقص انجام شده است (به نقل از ضیغمی و همکاران، 1387).

  شعبانی (1380) تحلیل محتوا را یک روش علمی برای تشریح و ارزشیابی عینی و منظم پیام های آموزشی تعریف می کند. تحلیل محتوا فنی است تحقیقی به منظور، توصیف عینی، نظام دار و کمی محتوای بارز ارتباطات (برلسون و لازارسفلد، 1948). وبر (1990) تحلیل محتوا را روشی می داند که با استفاده از سلسله رویدادها، استنتاج های معتبری از متن به دست می آورد. نیومن (1997) تحلیل محتوا را تکنیکی برای گردآوری و تحلیل محتوای متن توصیف کرده است. از نظر نیومن منظور از محتوا؛ کلمات، معانی، تصاویر، نمادها، افکار، موضوعات و یا هر پیامی است که می تواند موضوع ارتباط باشد.

  در تعریف دیگری، ( مین تز1972)، "منظور از تحلیل محتوا آن است که بتوان، یک متن گفته یا نوشته شده را بر اساس خصوصیات زبانی، به طور واقع بینانه ( عینی) و سیستماتیک شناخت و از آنها نیز استنتاج هایی درباره مسایل غیر زبانی یعنی خصوصیات فردی و اجتماعی گوینده و نویسنده نمود."

  برنارد و برلسون معتقدند که " تحلیل محتوا یک شیوه تحقیقی برای توصیف عینی، منظم و کمّی محتوای آشکار ارتباطات است".  همچنین بارکوس معتقد است که " تحلیل محتوا عبارت از تحلیل کمّی، جامع، دقیق و منظم پیام های ارتباطی است (هولستی (1373) به نقل از سلیمانپور، 1384). در تعریفی دیگر، تحلیل محتوا یک روش پژوهشی منظم برای توصیف عینی و کمّی محتوای کتاب های درسی و مقایسه ی پیام ها و ساختار محتوا با اهداف برنامه درسی بیان شده است ( یارمحمدیان، 1377). ربر (1985) معتقد است تحلیل محتوا یک واژه کلی و در بر گیرنده ی روش های گوناگون برای تحلیل یک سخنرانی، پیام، مقاله، عقاید، احساسات و نظرهاست و اغلب چنین تحلیل هایی شامل تعدادی طرح است، که اکثر از کلمات ویژه مجلات و توضیحات مفید و مؤثر استفاده می کنند.


  قیمت فایل فقط 17,000 تومان

  خرید

 • مبانی و پیشینه نظری تحلیل محتوی

  filenab.com/product-68530-fvsadvbg.aspx

  مبانی و پیشینه نظری تحلیل ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. تحلیل محتوی. تاریخچه تحلیل ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری تحلیل محتوی

  sellu.ir/product-75321...

  پیشینه تحقیق و مبانی نظری تحلیل محتوی. پیشینه تحقیق و مبانی نظری تحلیل محتوی.

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تحلیل محتوی

  www.iranpajohesh.com/...

  ... تحلیل محتوی: به عقیده وبر و ... و مبانی نظری تحلیل محتوی ... مبانی نظری و پیشینه ...

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تحلیل محتوی

  www.iranpajohesh.com/پایان-نامه/Ù...

  دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تحلیل محتوی: به عقیده وبر و ... و مبانی نظری تحلیل محتوی.

 • دانلود رایگان پیشینه تحقیق و مبانی نظری تحلیل محتوی

  mastanehonline.rzb.atesbr.ir/post620178.html

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. تحلیل محتوی. تاریخچه تحلیل ...

 • پیشینه نظری تحلیل محتوی - filenab.com

  filenab.com/key-پیشینه-نظری-تحلیل-محتوی.aspx

  ... ,پیشینه نظری تحلیل محتوی,مبانی و پیشینه نظری ... فعالیت های سایت تابع قوانین و مقررات ...

 • مبانی نظری پیشینه تحقیق با موضوع تحلیل محتوی

  feixiansi.com/list/...

  مبانی نظری پیشینه تحقیق با موضوع تحلیل محتوی. ... دانلود پیشینه تحقیق و مبانی ... و مبانی نظری ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری تحلیل محتوی - فایلوو

  fileoo.ir/1395/08/18/post-46566/...

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه تحلیل محتوی تاریخچه تحلیل ...

 • مبانی نظری پیشینه تحقیق تحلیل محتوا

  feixiansi.com/list/...

  مبانی نظری پیشینه ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق تحلیل ... تحقیق و مبانی نظری ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تحلیل محتوا

  sellu.ir/product-64371...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تحلیل ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. تحلیل محتوی.

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تحلیل محتوا

  tapalmarket.com/product-64371...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تحلیل محتوا مبانی نظری و پیشینه با موضوع تحلیل محتوا ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تحلیل محتوا

  www.coffee98.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-با...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. تحلیل محتوی. تاریخچه تحلیل ...

 • مباني نظري و پيشينه پژوهش حافظه و يادگيري (فصل دوم)

  www.bestofday.ir/reader/text/201612070837089722
  • 4/5
  • 14 RATINGS
  • BY بهترین های روز

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش حافظه و یادگیری (فصل دوم) تاریخ باز نشر : ... جزوه تحلیل محتوی - ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق پایگاه اقتصادی اجتماعی ...

  4nab.blogsky.com/1395/08/15/post-5257

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق پایگاه اقتصادی اجتماعی مبانی نظری و پیشینه تحقیق پایگاه ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی - پرفروش ...

  4nab.blogsky.com/1395/08/15/post-5251

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی ...

 • تحلیل محتوا، تعریف و کاربرد

  www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920428000666

  ولی تحلیـل و وارسی ... تحلیل محتوا، مبانی روش ... تحقیق نظری، ص97. یارول مانهایم و ...

 • دانلود رایگان دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری فرسودگی ...

  mastanehonline.rzb.atesbr.ir/post620183.html

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. فرسودگی شغلی و حمایت ...

 • پایان نامه بررسی نفقه در قانون مدنی

  thesis-project.rozblog.com/post/894

  مبانی و پیشینه نظری استرس تحصیلی دانش ... مبانی و پیشینه نظری تحلیل محتوی. سازماندهی مدیریت ...

 • دانلود مبانی نظری فصل دوم پایان نامه روانشناسی درباره جهت ...

  ceromabna.pishroblog.ir/Post/248

  مبانی نظری پایان نامه روانشناسی با موضوع تحلیل ... مبانی نظری و پیشینه. ... هدف- محتوی ...

 • انواع پروژه و پایان نامه های دانشجویی مبانی نظری پیشرفت تحصیلی

  archiv.sellfile.ir/prod-681239...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تحلیل محتوی; مبانی نظری و پیشینه ... (پیشینه و مبانی نظری ...

 • 649- پروژه و تحقیق آماده: سيستم هاي مديريت محتوي و معرفي و ...

  yahoo-shop.ir/649-پروژه-و-تحقیق-آماده-سيستم...

  ... سیستم های مدیریت محتوی و معرفی و تجزیه و تحلیل یک ... سیستم های مدیریت محتوی و معرفی و ...

 • مدیریت - maghale2020.filenab.com

  maghale2020.filenab.com/cat-19-modiryat.aspx

  دانلود پاورپوینت هدایت و انگیزش: هدایت و رهبری سازمانی (فصل پنجم کتاب مدیریت عمومی الوانی)

 • دانلود کتاب اصول حسابرسی

  selludownloader.pishroblog.ir/Post/705

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • دانلود پایان نامه و سمینار کارشناسی ارشد - همه رشته ها ...

  arshadha.ir/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af...

  تحلیل محتوی اسامی ‌سه دهه اخیر متولدین شهرستان ... فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه ...

 • مدیریت - filnab.filenab.com

  filnab.filenab.com/cat-19-modiryat.aspx

  مبانی و پیشینه نظری ارزش‌ها ...

 • دانلود جزوه اقتصاد خرد و کلان

  selludownloader.pishroblog.ir/Post/704

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق قصه ، جایگاه و کابردهای بالینی ...

  fileoo.ir/1395/09/15/post-55433/...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق ... در محتوی و چه در ... آموزش و پرورش شهر ایذه 18; تحلیل ...

 • دانلود پایان نامه تحلیل محتوی اسامی ‌سه دهه اخیر متولدین ...

  www.payanname.net/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%b…

  دانلود پایان نامه تحلیل محتوی اسامی ‌سه دهه اخیر متولدین شهرستان خلخال. ارسال شده در سایت ...

 • پیشینه نظری تحلیل سیاست خارجی - روش پژوهش درمطالعات منطقه ای

  raveshpazhoohesh.persianblog.ir/post/22

  پیشینه نظری تحلیل ... چون تحلیل محتوی و شناخت شناسی را ... تصمیمات خاص و تحلیل پیچیدگی ...

 • دانلود پایان نامه تحلیل محتوی اسامی ‌سه دهه اخیر متولدین ...

  payan20.ir/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%be%d8%a7…

  ... تحلیل محتوی اسامی ‌سه دهه اخیر متولدین ... در فایل دانلودی همه چیز مرتب و ... مبانی ...

 • مبانی و پیشینه نظری تربیت معنوی

  ادمین بازدید : 0 دوشنبه 22 آذر 1395 : 20:8 نظرات ()
  مبانی و پیشینه نظری تربیت معنوی دسته: مدیریت
  بازدید: 5 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 127 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 35

  مبانی و پیشینه نظری تربیت معنوی فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  قیمت فایل فقط 21,000 تومان

  خرید

  مبانی و پیشینه نظری تربیت معنوی

  توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

  توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

  پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

  رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

  منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

  نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

  تربیت معنوی

  معنای لغوی تربیت:

   در فرهنگ فارسی معین واژه تربیت را این گونه تعریف شده است:

  (تَ یَ) [ ع . تربیة ] (مص م .) 1 - پروردن . 2 - ادب و اخلاق را به کسی آموختن . ؛ ~بدنی سازمانی که برنامه ریزی و اجرای امور ورزشی را بر عهده دارد. ؛ ~معلم مرکزی که دانشجویان را برای تدریس در مدارس یا دانشگاه ها آموزش می دهد، (معین ،1363)

  و همچنین در فرهنگ فارسی دهخدا تربیت چنین تعریف شده است:[ تربیت . [ ت َ ] (ع مص ) پروردن . (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء) (از اقرب الموارد) (از المنجد): چون بقدرت بیچون ترتیب تربیَت و تربیت و تزتیت عالم امکان بدرجه  رابع رسند. (دره  نادره چ شهیدی ص 12). || دست نرم بر انزلی بچه زدن تا بخواب رود. (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء) (اقرب الموارد).]

  2-2-2ریشه یابی معنای لغوی تربیت

     واژه «تربیت» از ریشه «ربو» و از باب تفعیل است؛  چرا که کلمه ناقص، هنگامی که به باب تفعیل برده می شود ، مصدر آنها بر وزن تفعله می شود . مانند : تربیه ، تزکیه ، تحلیه و …(طباطبایی،1379،ص171)بنا براین، در این ریشه به نوعی می توان معنای  زیادت و رشد را یافت و در موارد مختلف استعمال خود نیز این معنا را دارد .

  عرب زبانان به تپه « رَبوَه» می گویند ، چرا که نسبت به سطح زمین برآمده تر است ، نفس زدن را «ربو» می گویند چرا که به هنگام نفس کشیدن سینه برآمده می شود و نیز « ربا » را بدین نام نهاده اند از آن روی که بر مال، افزوده می شود . (فارس ، ص483)جدای از ریشه یابی واژه تربیت، لازم است مطلبی کوتاه در مورد واژگان «تربیت»‌ نیز گفته شود . تربیت از باب تفعیل بوده است و تفعیل در علم صرف دارای معانی : تعدیه ، تکثیر ، سلب ،‌تدریج ، ضد معنای باب افعال و نیز معنای ثلاثی مجرد گفته شده است . (طباطبایی،1379،ص171)

  به نظر می آید در مورد تربیت ومعنای این باب که وقتی به این واژه، هنگامی که در باب تفعیل به کار برده می شود همان معنای تعدیه و یا به احتمال بیشتر، در معنای تکثیر باشد .دلیل بر معنای تعدیه آن است که اولاً معنای غالبی این باب است و نیز «ربو» خود معنای لازمی را درخود جای داده است و از آن رو که تربیت یک امری است که مقابلی به عنوان متربی دارد و در مورد غیر صورت می گیرد، این معنا از تمامی معناهای مقابل متناسب تر است. (باقری ،1390 ، ص52)

  2-2-3- معنای اصطلاحی تربیت

  دیدگاه‌های متعدد و متفاوتی راجع به معنای اصطلاحی تربیت از سوی اندیشمندان علوم تربیتی، وجود دارد كه به برخی آنها اشاره می‌گردد

  .1. تربیت محصول مراقبتی است كه از نشو و نمای آدمی‌زاد در جریان رشد وی یعنی سیر به سوی كمال، به عمل می‌آید. تربیت عمل عمدی فردی رشید است كه می‌خواهد رشد را در فردی كه فاقد ولی قابل آن است تسهیل كند. تربیت سرپرستی جریان رشد یعنی اتخاذ تدابیر مقتضی جهت ساختن شرایط مساعد برای رشد است(بهشتی ، 1387)

  2. پرورش (تربیت) به جریان یا فرایندی منظم و مستمر گفته می‌شود كه هدف آن هدایت و رشد جسمانی و روانی، یا به طور كلی هدایت رشد همه جانبه شخصیت پرورش یا بندگان در جهت كسب و درك معارف بشری و هنجارهای مورد پذیرش جامعه و نیز كمك به شكوفا شدن استعدادهای آنان است. (گروه نویسندگان،1384، ص 166)

  3. تربیت عبارت است از رفع موانع و ایجاد مقتضیات برای آنكه استعدادهای انسان در جهت كمال مطلق شكوفا شود.(دلشاد تهرانی،1380)

  4. تربیت عبارت است از پرورش دادن، استعدادهای درونی‌ كه بالقوه در یك شئ موجود است و بر اثر تربیت آن توانی‌ها را به فعلیت در آوردن و پروردن می‌باشد.

  5. تربیت عبارت است از فعالیتی هدف‌مند و دو سویه میان مربی و متربی به منظور كمك به متربی در راستای تحقق بخشیدن به قابلیت‌های وی و پرورش شخصیت او در جنبه‌های گوناگون فردی، اجتماعی، جسمی؛ عاطفی؛ اخلاقی؛ عقلانی و... (گروه نویسندگان،1384، ص 167)

  بنابراین از تعاریف موجود، چنین می‌توان نتیجه گرفت که هدف از تربیت باروری و شکوفاسازی توانمندی‌های بالقوة و پرورش دادن استعداد ‌های نهفته‌ی افراد است که بر اثر  تمرین و ممارست مستمر از سوی متربی و جهت دادن و کنترل هدف از سوی مربی، این مهم به فعلیت تبدیل می‌گردد.

  2-2-4- دیدگاههای اندیشمندان در باب تربیت

       در باب تربیت نظریات و دیدگا های گوناگونی قرار گرفته که  هریک آن را بطور جداگانه بحث کرده اند،علت قرار دادن این دسته بندی به صورت مجزا این بوده که در نزد قدما، می توان مواردی را یافت که در تعریف و نیز کارآیی اخلاق و تربیت خلط شده است و این تعاریف بدین دلیل بیان شده است که نگاه قدما به امر تربیت مورد غفلت قرار نگیرد.افلاطون(۳۴۶-۴۲۷ ق.م) در تعریف تربیت گفته است : تعلیم و تربیت عبارت است از کشف استعدادهای طبیعی و شکوفا ساختن آنها.  ارسطو(۳۲۲-۳۸۴ ق.م) نیز تربیت را مجموعه ای از اعمالی دانسته است که به وسیله خانواده یا دولت برای ایجاد فضایل اخلاقی و مدنی در افراد صورت می پذیرد دانسته است.  در میان اندیشمندان اسلامی که در قدیم می زیسته اند،  برای تربیت نیز تعاریفی بیان شده است . فارابی (۲۶۰-۳۳۹ ه.ق) در تعریف تربیت بیان داشته است که : تعلیم و تربیت عبارت است از هدایت فرد به وسیله فیلسوف و حکیم برای عضویت در مدینه فاضله به منظور دستیابی به سعادت و کمال اول در این دنیا و کمال نهایی در آخرت است.  ابن سینا (۳۷۳ یا ۳۶۳ – ۴۲۸ ه.ق) در تعریف تربیت گفته است : تعلیم و تربیت عبارت است از برنامه ریزی و فعالیت محاسبه شده در جهت رشد کودک ، سلامت خانواده و تدبیر شئون اجتماعی برای وصول انسان به کمال دنیوی و سعادت جاویدان الهی.  از میان آرای تربیتی غزالی (۴۵۰-۵۰۵ ه.ق ) نیز می توان در تعریف تربیت این را به دست آورد که او قائل بوده است ، تربیت از نوعی تدبیر نفس و باطن از طریق اعتدال بخشی تدریجی به قوا و تمایلات به وسیله معرفت ، ریاضت و استمرار برای نیل به انس و قرب الهی به دست آورد. (کاردان و همکاران،1374)

     برخی از تعاریفی که از سوی دانشمندان مسلمان در عصر حاضر بیان داشته اند عبارت است از:الف) استاد مطهری; در تعریف تربیت اینگونه بیان می دارد : تربیت عبارت است از پرورش دادن، یعنى استعدادهاى درونى‏اى را که بالقوّه در یک شى‏ء موجود است به فعلیّت درآوردن و پروردن. و لهذا تربیت فقط در مورد جاندارها یعنى گیاه و حیوان و انسان صادق است و اگر این کلمه را در مورد غیرجاندار به کار ببریم مجازاً به کار برده‏ایم، نه اینکه به مفهوم واقعى، آن شى‏ء را پرورش داده‏ایم.( مطهری،1384، ص 551)

  قیمت فایل فقط 21,000 تومان

  خرید

 • مبانی و پیشینه نظری تربیت معنوی

  filenab.com/product-68527-udtkl.aspx

  مبانی و پیشینه نظری تربیت معنوی ... و پیشینه نظری تربیت ... مبانی نظری و پیشینه. تربیت معنوی .

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری تربیت معنوی

  sellu.ir/product-75326...

  پیشینه تحقیق و مبانی نظری تربیت معنوی. پیشینه تحقیق و مبانی نظری تربیت معنوی.

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تربیت معنوی

  www.iranpajohesh.com/پایان-نامه/Ù...

  دانلود پیشینه تحقیق و مبانی ... و مبانی نظری تربیت معنوی ... بعد معنوی می باشند و ...

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تربیت معنوی

  www.iranpajohesh.com/...

  دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تربیت معنوی: ... معنوی و مذهبی ... مبانی نظری و پیشینه ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تربیت معنوی

  sellu.ir/product-64369...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تربیت ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. تربیت معنوی.

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تربیت معنوی – یاهو شاپ

  yahoo-shop.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-با...

  دانلود رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تربیت معنوی ... مبانی نظری و پیشینه ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری تربیت معنوی - فایلوو

  fileoo.ir/1395/08/18/post-46571/...

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه تربیت معنوی معنای لغوی تربیت:

 • پیشینه نظری تربیت معنوی - filenab.com

  filenab.com/key-پیشینه-نظری-تربیت-معنوی.aspx

  ... ,پیشینه نظری تربیت معنوی,مبانی و پیشینه نظری تربیت ... تربیت بدنی; علوم ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری تربیت معنوی

  tapalmarket.com/product-75326...

  پیشینه تحقیق مبانی نظری تربیت معنوی. صفحه ... پیشینه تحقیق و مبانی نظری تربیت ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تربیت معنوی

  tapalmarket.com/product-64369...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تربیت معنوی مبانی نظری و ... مبانی نظری و پیشینه ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تربیت معنوی

  www.coffee98.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-با...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. تربیت معنوی. معنای لغوی تربیت:

 • دانلود رایگان مبانی نظری پیشینه تحقیق با موضوع تربیت معنوی ...

  ea3.ir/list/...

  دانلود رایگان مبانی نظری پیشینه تحقیق با موضوع تربیت معنوی. ... تحقیق و مبانی نظری شخصیت ...

 • دانلود رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تربیت معنوی

  ea3.ir/list/...

  دانلود رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تربیت معنوی. ... پروردگارا به من کمک کن تا ...

 • مبانی و پیشینه نظری هوش معنوی

  blacero.pishroblog.ir/Post/12

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نقش رسانه در تربیت کودکان ...

  4nab.blogsky.com/1395/08/15/post-5254

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. نقش رسانه در تربیت کودکان. ضرورت ها و اصول تعلیم و تربیت:

 • مبانی و پیشینه نظری - mordad.cero.ir

  mordad.cero.ir/cat-4020-مباني-و-پيشينه-نظري.aspx

  مبانی و پیشینه نظری. صفحه ... تربیت بدنی و علوم ... عضويت و ورود ...

 • مبانی نظری هوش معنوی « پیشینه و فصل دوم پایان نامه

  ceroo.cero.ir/product-353096...

  مبانی و پیشینه نظری هوش معنوی. ... تربیت بدنی و علوم ... مبانی و پیشینه نظری.

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای هوش معنوی بایگانی - ترم آخر ...

  termeakhar.com/tag/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش...

  تربیت بدنی; غیره ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... بررسی رابطه هوش معنوی بر کارآفرینی ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش تربیت اخلاقی

  ooos.rzb.atesbr.ir/post646848.html

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش تربیت اخلاقی . ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش تربیت ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفهوم تربیت(فصل دوم تحقیق)

  sidonline.ir/product-17384-rvanshenasi.aspx

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق ... قسمتی از مبانی نظری متغیر: واژه تربیت بر پرورش دادن ...

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تاثیر ماهواره بر خانواده ...

  fileoo.ir/1395/08/18/post-46568/...

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو ...

 • مبانی تعلیم و تربیت در نگاه علامه طباطبایی و شهید مطهری

  me0891.blogfa.com/post/1

  مبانی تعلیم و تربیت ... (مقولات و مسائل نظری و ... این ضرورت هم به لحاظ ماهیت فرهنگی و معنوی ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش هوش هیجانی - پرفروش ترینها

  4nab.blogsky.com/1395/08/15/post-5252

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش هوش هیجانی مبانی نظری و پیشینه پژوهش هوش هیجانی ...

 • پایان نامه بررسی نفقه در قانون مدنی

  thesis-project.rozblog.com/post/894

  مبانی و پیشینه نظری تربیت معنوی . ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد ( فصل دوم پایان نامه ) [ 37 ]

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق کانون های اصلاح و تربیت

  prozhe.sellu.ir/product-75167...

  مبانی نظری پیشینه تحقیق کانون های اصلاح تربیت. ... کار و امور ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای کارآفرینی بایگانی - ترم آخر ...

  termeakhar.com/tag/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش...

  ... مبانی نظری و پیشینه ... بررسی رابطه هوش معنوی بر کارآفرینی ... ازدواج اضطراب برند تربیت ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت معنوی(فصل دوم تحقیق ...

  alinemati91.blogsky.com/1395/09/04/post-3325

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت معنوی ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت معنوی(فصل دوم تحقیق)

 • مباني نظري و پيشينه تحقيق عملکرد شغلي ( فصل دوم پايان نامه

  operamap.rozblog.com/post/277

  مبانی نظری و پیشینه ... عملکرد شغلی دبیران تربیت ... بین هوش معنوی ،رضایت شغلی و تعهد ...

 • مبانی و پیشینه نظری موسیقی درمانی

  file2016.pishroblog.ir/Post/15

  مبانی نظری و پیشینه ... برای تربیت شخصی سالم و مبتکر ... زندگی مردم و یا جلوه های معنوی ...

 • مبانی و پیشینه نظری یادگیری الکترونیکی (فصل ذوم پایان نامه)

  blacero.pishroblog.ir/Post/9

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده

  ادمین بازدید : 0 دوشنبه 22 آذر 1395 : 20:8 نظرات ()
  مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده دسته: مدیریت
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 109 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 45

  مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  قیمت فایل فقط 27,000 تومان

  خرید

  مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده

  توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

  توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

  پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

  رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

  منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

  نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

  نهاد خانواده

   «خانواده اولین واحدی است كه فرزند در آن به تدریج كسب هدایت كرده ، وارد زندگی اجتماعی می شود و این فرایند در عرصه فرهنگ ، ارزش ها و فرهنگ خانواده جاری می گردد . در جوامع قدیم به علت آنكه تغییرات و تحولات اجتماعی سرعت و شتاب چشمگیری نداشت ، محیط خانوادگی از لحاظ كسب اطلاعات برای فرزندان محیطی بسته محسوب می شد. خانواده گسترده بود ، به همین دلیل ارزش ها و هنجارها ی والدین مورد تایید فرهنگ جامعه نیز بود ، به راحتی و بدون هیچ مشكلی به فرزندان منتقل می شد . اكنون با توجه به تحولات سریع اطلاعات و تكنولوژی كه تحولات سریع فرهنگی را نیز به همراه دارد ، مسأله ارزش ها ، هنجارها و الگوهای تفكر و عمل هم از حیث منشاء و منبع و هم از لحاظ انتقال و تداوم دچار تحولاتی شد كه در حوزه كلی تعارض ارزش ها قابل بحث است»(توسلی ، 1382ص 51).

  2-22 تعریف خانواده:

  هر چند تمامی جامعه شناسان بر اهمیت خانواده در حیات اجتماعی تاكید دارند اما این مفهوم هنوز از پر ابهام ترین مفاهیم است. «برگس ولاك» در تعریف خانواده در اثرشان در سال 1953 می نویسد : «خانواده گروهی است متشكل از افرادی كه از طریق پیوند زناشویی ، همخونی ، و یا پذیرش (بعنوان فرزند)با یكدیگر به عنوان شوهر ، زن ، مادر ، پدر ، برادر  و خواهر در ارتباط متقابل اند و فرهنگ مشتركی پدید آورده و در واحد خاصی زندگی می كنند»( ساروخانی ، 1375ص135).

  گیدنز خانواده را گروهی از افراد می داند كه با ارتباطات خویشاوندی مستقیما پیوند یافته و اعضای بزرگسال آن مسولیت مراقبت از كودكان را بر عهده دارند . پیوند های خویشاوندی ارتباطات بین افراد است ، كه یا از طریق ازدواج برقرار گردیده است ، یا از تبار است كه خویشاوندان خونی (پدر ، مادر ، فرزندان دیگر ، پدربزرگ ها و ....) را به هم مرتبط می سازد( صبوری ، 1373: 424).

  جمشید بهنام خانواده را اینگونه تعریف می كند: خانواده در كوچكترین معنای خود واحدی است متشكل از پیوند مورد تایید جامعه و كما بیش ماندگار دو فرد از دو جنس متفاوت كه زندگی مشتركی تشكیل می دهند ، زاد و ولد می كنند و فرزندانی بار می آورند . چنین خانواده ای به صورت پدیده ای عالم گیر  در آمده و در همه جوامع امروزی وجود دارد( بهنام ،1384ص 18).

  خانواده در زمره عمومی ترین سازمان  های اجتماعی است و بر اساس ازدواج بین دو جنس مخالف شكل می گیرد . و در آن مناسبات خونی واقعی یا اسناد یافته به چشم می خورد. خانواده دارای یك نوع اشتراك مكانی است، هر چند همواره چنین نیست و كاركردهای گوناگون شخصی، اقتصادی، تربیتی و .... دارد. خانواده واحدی است اجتماعی با ابعاد گوناگون زیستی، اجتماعی، فرهنگی و ... خانواده نمادی اجتماعی است و همچون آیینه ای عناصر اصلی جامعه را در خود دارد و انعكاسی از نابسامانی های اجتماعی است. خانواده معیار شناخت آسیب های اجتماعی است و هرگاه كشمكش های درون خانواده اوج بگیرد و به طلاق و جدایی منجر شود باعث بروز مشكلاتی همچون اعتیاد ، بزهكاری و...  می شود ( ساروخانی، 1375ص 6). لذا خانواده كهن ترین و ماندگارترین و پر تأثیرترین نهاد جامعه می باشد و با كاركردهای مختلفی که بر عهده دارد، مانند فرزندآوری، امور عاطفی، جامعه پذیری، نگهداری از كودكان و افراد مسن ، همواره مهم و با ارزش بوده است به همین جهت دوام و انسجام آن همواره مورد توجه بوده است.

  2-23 پارسونز ونظریه خانواده :

  از نظر پارسونز در جوامع صنعتی پیشرفته ، خانواده تقریباً تمام کارکردهای اجتماعی خود را از دست داده و تبدیل به خانواده منزوی شده است.در عین حال سایر کارکردهای خانواده مانند کارکرد های اقتصادی ، تعلیم و تربیتی ، خدماتی ، محافظتی و .... نیز به نهادها و سازمان های دیگر اجتماعی مانند شرکت ها ، کارخانجات ، مدارس ، بیمارستان ها و ... واگذار گشته است. اما از آنجا که ضرورت وجود خانواده کارکردی را درخواست می کند . پارسونز به اهمیت کارکرد اجتماعی کردن کودکان و حفظ تعادل و استحکام شخصیت بزرگسالان تاکید می کند. به نظر پارسونز عشق عامل پیوند دهنده زن و شوهر است، پس درخانواده محیطی صمیمی و سرشار از عشق و علاقه چه در رابطه زن و شوهر و چه در رابطه پدر ، مادر و فرزندان وجود دارد(اعزازی ، 1387،ص 69 ).

  وجود این نوع علاقه در میان افراد خانواده برای اجتماعی کردن صحیح و مناسب کودکان ضروری بوده و از طرف دیگر از آنجا که خانواده در مقابل جامعه بزرگ، تنها گروهی است که افراد به خاطر موجودیت خود مورد توجه قرار می گیرند در شکوفایی و تکامل استعداد ها و علائق بزرگسالان نیز سهم مهمی دارد(اعزازی ، 1387، ص69 ).

  به اعتقاد پارسونز بهترین پایگاه برای ایجاد تغییرات فرهنگی در جوامع از جمله پذیرش فرهنگ مهاجم جهان، ارزشها یا باورهای مذهبی و دینی افراد است.  به اعتقاد پارسونز تأثیر ماهواره بر نظام فرهنگی جامعه و تغییر فرهنگ اصلی مردم توسط شبکه های مختلف ماهواره ای خود به افزایش تنش در جامعه و تغییر باورها و رفتارهای دینی منجر شده و زمینه تهاجم فرهنگی و کم رنگ شدن فرهنگ داخلی را در بر خواهد داشت. سرانجام اینکه بر اساس نظریه تزریق زیر پوستی، متون رسانه ای بسیار قوی هستند و پیامهای آنها کم و بیش مقاومت ناپذیر است. رسانه ها از جمله شبکه های تلویزیونی ماهواره، مانند یک آمپول زیر جلدی پیامهای مختلف خود را از جمله پیامهای  دینی و غیر دینی را به مخاطبان تزریق می کنند و گیرنده پیام در شرایط انفعال کامل است. این در حالی است که بر اساس نظریه دستور کار  رسانه ها از جمله ماهواره معمولاً بر موضوعات خاصی تمرکز می کنند و سایر موضوعات را نادیده می گیرند و از این طریق دستور کار را تعیین می کنند و به ملاحظاتی که مردم در تصمیمات اجتماعی و سیاسی و دینی خود مد نظر دارند شکل می دهند و باورها و رفتارهای دینی آنان را تحت تأثیر قرار می دهند(مشیر زاده ، 1381).


  قیمت فایل فقط 27,000 تومان

  خرید

 • مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده

  filenab.com/product-68528-nmfhgh.aspx

  مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و ... مبانی و پیشینه نظری نهاد ...

 • دانلود رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع نهاد خانواده

  radyab3-rzb.feedblog.xyz/post586967.html

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع نهاد خانواده. توضیحات: ...

 • مبانی نظری پیشینه تحقیق با موضوع نهاد خانواده

  feixiansi.com/list/...

  مبانی نظری پیشینه تحقیق با موضوع نهاد خانواده. ... دانلود پیشینه تحقیق و مبانی ... و مبانی نظری ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش نهاد خانواده

  novinproject.pishroblog.ir/Post/46

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • دانلود مبانی نظری پایان نامه درباره نهاد خانواده

  www.iranpajohesh.com/...

  دانلود مبانی نظری پایان نامه درباره نهاد خانواده: ... مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع نهاد خانواده

  civil.sellu.ir/product-64370...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع نهاد خانواده مبانی نظری و ... مبانی نظری و پیشینه. نهاد ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش نهاد خانواده

  grib.mooche.ir/page-563218.html

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش نهاد خانواده . مبانی نظری و پیشینه ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق همبستگی خانواده

  www.bestofday.ir/shop/text/201612030851528369
  • 5/5
  • 3 RATINGS
  • BY بهترین های روز

  مبانی نظری و پیشینه ... خانواده مبانی نظری و ... تقويت و تحكيم اين نهاد ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع نهاد خانواده

  www.coffee98.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-با...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. نهاد خانواده [1]

 • دانلود رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع نهاد خانواده

  ea3.ir/list/...

  دانلود رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع نهاد خانواده. ... پروردگارا به من کمک کن تا ...

 • دانلود مبانی نظری پایان نامه درباره نهاد خانواده

  www.iranpajohesh.com/پایاÙâ...

  دانلود مبانی نظری پایان نامه درباره نهاد خانواده: ... و پیشینه تحقیق ... مبانی نظری ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش ذهن آگاهی

  novinproject.pishroblog.ir/Post/47

  دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش نهاد خانواده. ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تاثیر ماهواره بر خانواده ...

  sellu.ir/product-75323...

  دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تاثیر ماهواره بر خانواده و جامعه

 • پایان نامه و پروژه های دانشگاهی

  thesis-project.rozblog.com

  مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده فصل دوم مقاله ... مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده, ...

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری تاثیر ماهواره بر خانواده ...

  fileoo.ir/1395/08/18/post-46568/...

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه نهاد ... در عرصه فرهنگ ، ارزش ها و فرهنگ خانواده جاری ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش خانواده

  sellu.ir/product-75378...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش خانواده. مبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش خانواده.

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق(فصل دوم پایان نامه)

  share.drtaftiyan.com/SC.php?type=component_sections&id=3&sid=456

  سازمان ها و نهاد های ... دانش و سواد مالی خانواده. ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق ...

 • مبانی پیشینه نظری سلامت عمومی تعارض متقابل کار- خانواده

  feixiansi.com/list/...

  مبانی پیشینه نظری سلامت عمومی ... مبانی و پیشینه نظری سلامت عمومی و تعارض متقابل کار- خانواده .

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش معنی شناسی در روانشناسی

  mikhakdl.pishroblog.ir/Post/199

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • دانلود رایگان ادبیات نظری و پیشینه تحقیق درباره خانواده

  mastanehonline-rzb.feixiansi.com/page-365489.html

  دانلود رایگان ادبیات نظری و پیشینه ... و دکترا (پیشینه و مبانی ... خانواده به منزله نهاد ...

 • نحوه تهیه پیشینه و ادبیات نظری تحقیق | علمي و پژوهشي

  www.iranresearches.ir/دانلود-رايگان-خبرخوان-2...

  نحوه تهیه پیشینه و ادبیات نظری ... هاي هم خانواده قرار دهد و آن ... نامه- مبانی نظری ...

 • مبانی و پیشینه نظری :: پوریا فایل

  pooyafile.blog.ir/category/مبانی-و-پیشینه-نظری/?page=4

  ... الگوهای ارتباطات خانواده مبانی نظری و ... و اصول حاکم بر این نهاد ... مبانی نظری و پیشینه.

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش کیفیت زندگی کاری

  mikhakdl.pishroblog.ir/Post/196

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • پایان نامه بررسی نفقه در قانون مدنی

  thesis-project.rozblog.com/post/894

  مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده. انواع سازه های نوین در ... مبانی و پیشینه نظری نهاد خانواده .

 • پیشینه تحقیق و مبانی همبستگی خانواده

  prozhe.sellu.ir/product-75225...

  پیشینه تحقیق مبانی همبستگی ... پیشینه تحقیق و مبانی همبستگی خانواده دسته: روانشناسی و علوم ...

 • دانلود( مبانی نظری و پیشینه پژوهش سلامت روان ( فصل دوم ...

  ceromabna.pishroblog.ir/Post/117

  ... ارتباطی خانواده ... مبانی نظری و پیشینه. ... سه ساخت«نهاد»، «من» و «فرامن» تعیین ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش مذهب و معنویت (فصل دوم ...

  hmrafile.blog.ir/1395/06/04/مبانی-نظری-و-پیشینه...

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... ازآنجایی­که نهاد خانواده، مولد نیروی انسانی و معبر سایر ...

 • مبانی نظری و پیشینه ... - 4nab.blogsky.com

  4nab.blogsky.com/1395/08/15/post-5248

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو ...

 • مقاله آموزشی

  yerooz20.8n8.ir

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش درد (فصل دو) 0 ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش نهاد خانواده . 0 ...

 • روش تحقیق - ارسال مجدد چارچوب نظری و پیشینه تجربی و تعریف ...

  researchmethod90.blogfa.com/post-1620.aspx

  ... ارسال مجدد چارچوب نظری و پیشینه ... نهاد اجتماعی خانواده در ... مبانی جامعه ...

 • مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی

  ادمین بازدید : 0 دوشنبه 22 آذر 1395 : 20:4 نظرات ()
  مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی دسته: مدیریت
  بازدید: 12 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 42 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 18

  مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص توجه بیش فعالی فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  قیمت فایل فقط 12,000 تومان

  خرید

  مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی

  توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

  توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

  پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

  رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

  منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

  نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

  اختلال نقص توجه - بیش فعالی

  • ·        تاریخچه :

  در سالیان اخیر، اختلال نقص توجه / بیش فعالی(ADHD)  از نظر بالینی، پژوهشی و اجتماعی مورد توجه زیادی قرار گرفته است. اگرچه این اختلال از جمله مواردی است که بیش از صد سال از توصیف آن            می­گذرد و در طول زمان با عناوین مختلفی از آن یاد شده است. درسال 1863 پزشکی آلمانی به نام هنریش هافمن در قطعه شعر طنزآمیزی، نوجوانی به نام فیلیپِ بی قرار را توصیف کرد و بدین ترتیب این اختلال برای اولین بار به نام همین پزشک نامگذاری شد. بعد از آن در اوایل قرن بیستم جورج استیل­، کودکان بیش فعال و تکانشگر را به عنوان کودکانی فاقد مهار ارادی و کنترل اخلاقی توصیف کرد، توصیفات وی با علائم و                  نشانه­های کودکان مبتلا به ADHD نوع مرکب همراه با اختلال سلوک مطابقت دارد. بدین ترتیب، این نخستین بار بود که اختلال در کنترل تکانه و بی توجهی به عنوان یک اختلال مستقل از صدمه مغزی یا                  عقب ماندگی ذهنی معرفی می­شود. چند سال بعد در سال 1918 و اندکی پس از جنگ جهانی اول، مشکلات رفتاری مشابهی در بازماندگان آنسفالیت دیده شد که تحت عنوان «سندرم بیش فعالی» تعریف شدند.

  سایر اسامی این اختلال عبارتند از «آسیب مغزی خفیف»، «اختلال عملکرد مغزی خفیف» و «واکنش بیش فعالی دوران کودکی». به کارگیری اصطلاح «اختلال نقص توجه / بیش فعالی» اولین بار در نسخه سوم راهنمایی تشخیص بیماریهای روانی  DSM-Ш-TRمطرح شده است.

  • ·        تعریف اختلال و زیر دسته های آن :

  چهارمین نسخه راهنمایی تشخیص بیماری­های روانی (DSM lV-TR)، ADHD را به عنوان یک وضعیت پیچیده عصبی-رشدی که براساس وجود الگوی پایدار نقص توجهی و یا بیش فعالی و رفتارهای تکانشی به عنوان ویژگی های بسیار تکرار پذیر و شدیدتر از میزان قابل مشاهده در همتاهای رشدی آنها تعریف می­کند. آنچه موجب تمایز ADHD می­شود این است که سطح و میزان فعالیت، آشفتگی، بیقراری و رفتارهای تکانشی کودک با سطح رشدی-تکاملی فرد تناسب و همخوانی ندارد و همچنین موجب بروز اختلال و آسیب در عملکردهای هنجار می­شود، که البته این امر در محیط های مختلف نظیر خانه و مدرسه رخ می­دهد. اختلال نقص توجه / بیش فعالی در DSM lV-TR در قالب زیر دسته هایی طبقه بندی شده است.

  *                   نقص توجه / بیش فعالی با غلبه الگوی بی توجهی (­ADHD – PI­) : کودکان مبتلا در بسیاری از حوزه های توجه، از جمله تمرکز و تداوم توجه و سازماندهی دچار ناتوانی هستند.

  *                      نقص توجه / بیش فعالی با غلبه الگوی تکانشگری / بیش فعالی (­ADHDPH/I­) : کودکان مبتلا به آستانه تشخیصی لازم برای علائم بی توجهی نرسیده اند. مشکلات غالباً در حوزه های کنترل مهار و تکانه و رفتار بیش فعالانه می­باشد.


  قیمت فایل فقط 12,000 تومان

  خرید

 • مبانی پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی

  feixiansi.com/list/...

  مبانی و پیشینه نظری مدیریت ... مبانی پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی;

 • مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی

  filenab.com/product-68518-fvghjkl.aspx

  مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص توجه بیش فعالی فصل دوم ... مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری اختلال نقص توجه بیش فعالی

  sellu.ir/product-75345...

  پیشینه تحقیق و مبانی نظری اختلال نقص توجه بیش فعالی. پیشینه تحقیق و مبانی نظری اختلال نقص ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری اختلال نقص توجه بیش فعالی

  booknett-rzb.feixiansi.com/page-327511.html

  ... و مبانی نظری اختلال نقص توجه بیش فعالی,پیشینه تحقیق و مبانی نظری اختلال نقص توجه بیش ...

 • مبانی پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی - پیشینه ...

  linkcheh.com/2010070/19

  مبانی پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی. ... مبانی پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش ...

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری اختلال نقص توجه بیش فعالی

  www.iranpajohesh.com/...

  ... و مبانی نظری اختلال نقص توجه بیش فعالی: در سالیان اخیر، اختلال نقص توجه / بیش فعالی ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری اختلال نقص توجه بیش فعالی - فایلوو

  fileoo.ir/1395/08/18/post-46590/...

  ... تحقیق و مبانی نظری اختلال نقص ... نظری و پیشینه اختلال نقص ... نقص توجه / بیش فعالی ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال کم توجهی بیش فعالی

  sellmefile-ava.avablog.xyz/page-506256.html

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه . ... بیش فعالی – کمبود توجه ... با اختلال بیش فعالی ...

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری درباره اختلال کم توجهی ...

  www.iranpajohesh.com/...

  ... در درمان اختلال بیش فعالی با نقص توجه ... و مبانی نظری اختلال نقص ... مبانی نظری و پیشینه ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق درمان بیش فعالی با نوروفیدبک

  khandehsara.ir/news/353642/...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق درمان بیش فعالی ... اختصاصی از یاری فایل مبانی نظری و پیشینه ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال ADHD یا بیش فعالی و نقص ...

  radyab.info/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش...

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال adhd یا بیش فعالی و نقص توجه ... اختلال adhd یا بیش فعالی و ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری درمان بیش فعالی با نوروفیدبک

  sellu.ir/product-75239...

  پیشینه تحقیق و مبانی نظری درمان بیش ... مبانی نظری و پیشینه . ... بیش فعالی - نقص توجه ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع اختلال بیش فعالی و نقص توجه

  www.coffee98.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-با...

  مبانی نظری و پیشینه ... با موضوع اختلال بیش فعالی و نقص ... اختلال بیش فعالی و نقص توجه.

 • تحقیق اختلال کم‌ توجهی- بیشفعالی ADHD

  feixiansi.com/list/...

  اختلال نقص توجه و بیش فعالی در کودکان . اختلال نقص توجه و بیش ...

 • مبانی نظری و پیشینه پایان نامه امید و امیدواری : نگین جنگل

  neginjangal.haniablog.com/post/191

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال adhd یا بیش فعالی و نقص توجه ... مبانی نظری و پیشینه پایان ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش فراخنای توجه

  novinproject.pishroblog.ir/Post/119

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری درمان بیش فعالی با نوروفیدبک

  prozhe.sellu.ir/product-75239...

  پیشینه تحقیق مبانی نظری درمان بیش فعالی ... کار و امور ...

 • دانلود فایل ( مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال ADHD یا بیش ...

  golbargonasim.blogroom.ir/post/1253

  ... ( مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال adhd یا بیش فعالی و نقص توجه ... اختلال adhd یا بیش فعالی و ...

 • نقاشی ساختمان محمدپور 09354063785

  mohammadpour-rzb.feixiansi.com

  مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی; مبانی ... مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص ...

 • bouteh-rzb.feixiansi.com - جنبش بوته

  bouteh-rzb.feixiansi.com

  مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی; مبانی ... مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق تصویر تن و تصویر بدن ( فصل دوم ...

  neginjangal.haniablog.com/post/127

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال adhd یا بیش فعالی و نقص توجه ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق ...

 • رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

  www.rozblog.com/list_update.php?page=5

  مبانی و پیشینه نظری اختلال نقص ... مبانی نظری و پیشینه ... محفوظ بوده و کپی برداری ...

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری درمان بیش فعالی با ...

  4nab.blogsky.com/1395/08/12/post-5134

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. درمان بیش فعالی با ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق منابع تکوین خود

  4nab.blogsky.com/1395/08/15/post-5261

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری لکنت زبان - فایلوو

  fileoo.ir/1395/08/18/post-46559/...

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه ... با توجه به تاریخچه و قدمت این اختلال شایع، درمانگران و ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلال لجبازی – نافرمانی (فصل ...

  sidonline.ir/product-17576-rvanshenasi.aspx

  مبانی نظری و پیشینه ... odd همراه با cd و اختلال نقص توجه ... بیرونی مثل بیش فعالی ...

 • مبانی و پیشینه نظری هوش سازمانی10

  haftasemoon-rzb.feixiansi.com/page-426292.html

  مبانی و پیشینه نظری هوش ... مبانی پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی;

 • بیش فعالی ( تعریف ، شیوع ، علل و انواع آن )

  language-speech.mihanblog.com/post/381

  ... به اختلال بیش فعالی مبتلا ... روانی به اختلال نقص توجه تغییر ... مبانی گفتار درمانی و ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق درمان شناختی رفتاری ( فصل دوم ...

  havaiesharji.skybloger.ir/post/26

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال adhd یا بیش فعالی و نقص توجه ...

 • R15- مقاله ترجمه شده 2015 : درمان کودکان مبتلا به اختلال ...

  parsproje.com/mtr/128-r/6022-r15-مقاله-تر�...

  مبانی نظری و پیشینه; ... اختلال نقص توجه / بیش فعالی adhd و ... به اختلال نقص توجه / بیش فعالی ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی

  ادمین بازدید : 3 دوشنبه 22 آذر 1395 : 20:4 نظرات ()
  مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی دسته: مدیریت
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 61 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 51

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  قیمت فایل فقط 27,000 تومان

  خرید

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی

  توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

  توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

  پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

  رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

  منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

  نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

  پیشرفت تحصیلی

  تربیت نیروی انسانی کارآمد از جمله وظایف اصلی دانشگاه ها محسوب می گردد. دانشجویان هر دانشگاه سرمایه های گرانقدر هر کشور به شمار می روند که توجه به تربیت آن ها از نظر علمی، پژوهشی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است و برنامه ریزی صحیح در آموزش و پرورش آنان از وظایف اصلی دانشگاه ها به حساب می آید. دانشگاه ها همه ساله دانشجویان جدید الورود را پذیرش و دانشجویانی را نیز فارغ التحصیل می نمایند که در این چرخه مستمر، توجه به کیفیت آموزشی از جایگاه ویژه ای برخوردار است ( رودباری، احمدی و عبادی فرد آذر، 1389).

  از جمله مهم ترین نگرانی های استادان، مسئولان آموزش دانشگاه و خانواده های دانشجویان، پیشرفت تحصیلی و جلوگیری از افت تحصیلی دانشجویان است. نقطه مقابل پیشرفت تحصیلی، اُفت تحصیلی است که بر اساس مطالعات متعدد تاثیر بسزایی در سرنوشت فرد داشته و هم چنین هزینه گزافی به خانواده و جامعه تحمیل می کند. در ایران این امر از مهم ترین مشکلات کنونی نظام آموزشی است که هر ساله ده ها میلیارد ریال از بودجه کشور را هدر می دهد و نیروهای بالقوه و سرمایه های جامعه که همان نیروی انسانی است، بی ثمر می ماند.

  در سال های اخیر، متخصصان تعلیم و تربیت و روانشناسان تربیتی پژوهش های قابل توجهی را در زمینه عملکرد تحصیلی و متغیرهای مرتبط با آن ها انجام داده اند. یادگیری فراگیران معمولاً به وسیله عملکرد تحصیلی آن ها مورد سنجش قرار می گیرد. عوامل متعددی عملکرد تحصیلی دانش آموزان را تحت تاثیر قرار می دهند. برخی از این عوامل موجب بهبود عملکرد تحصیلی و برخی دیگر باعث تضعیف عملکرد فراگیران می شوند ( سیف، 1392).

  پیشرفت تحصیلی به توانایی آموخته شده یا اکتسابی فرد در موضوعات آموزشگاهی اطلاق می شود که به وسیله آزمون های فراگیری استاندارد شده یا آزمون های معلم ساخته اندازه گیری می شود ( نویدی،2004). به طور کلی این اصطلاح به معنای مقدار یادگیری آموزشگاهی فرد است، به طوری که بتوان آن ها را در مقوله کلی عوامل مربوط به تفاوت های فردی و عوامل مربوط به مدرسه و نظام آموزش و پرورش مورد مطالعه قرار داد ( سلیمان نژاد، سحران، 2002 ).  

  یکی از ابعاد پیشرفت در آموزش عالی، پیشرفت تحصیلی است که مفهوم آن معلومات یا مهارت های اکتسابی عمومی یا خصوصی در موضوع درسی است که معمولاً به وسیله آزمایش ها یا نشانه ها یا هر دو که اساتید برای دانشجویان وضع می کنند، اندازه گیری می شود ( شعاری نژاد، 1364).

  وضعیت تحصیلی دانشجو به پیشرفت یا اُفت تحصیلی وی اطلاق می شود و برای سنجش آن از ابزارهای مختلفی مانند معدل کل، ترم های مشروطی و تعداد واحدهای مردودی یا قبولی استفاده می شود. نظام آموزشی نیز مانند هر نهاد دیگری می تواند به علت کاستی ها و یا عوامل دیگری دچار سوء کارکرد شود به طوری که نتواند بخشی از اهداف خود را به درستی به انجام رساند و سرمایه در اختیار قرار داده شده را تلف نموده و نتیجه مطلوب و مورد انتظار را به بار نیاورد ( رودباری و اصل مرز، 1389 ).

  دانشگاه ها به عنوان مراکز تولید کننده علم و فرهنگ و تربیت متخصصان مورد نیاز کشور، به طور قاطع، خاستگاه بسیاری از نوآوری ها و خلاقیت ها برای حل مسائل روز جامعه هستند (کیوانی، 1380). نگاهی به روند تحولات جاری نظام آموزش عالی، حاکی از آن است که آموزش عالی باید ضمن توجه به بحران افزایش کمی و تنگناهای مالی، به حفظ و بهبود ارتقای کیفیت نیز بپردازد. شواحد گوناگون نیز حاکی از آن است که این نظام در صورتی از عهده ی وظایف و اهداف خود بر می آید که از نظر کیفیت آموزشی در وضعیت مطلوبی باشد ( کبریایی و رودباری،1384 ).

  آموزش دانشجویان با هدف پیشرفت آن ها در زمینه تحصیلی صورت می گیرد. بررسی عوامل مؤثر بر پیشرفت تحصیلی امری چند بعدی است که تقریباً به رشد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، شناختی و عاطفی دانشجویان بستگی دارد ( فرج الهی، نجفی، نصرتی هشی و نجفیان، 1392 ).

  مسئله موفقیت یا عدم موفقیت در امر تحصیل از مهم ترین دغدغه های هر نظام آموزشی است. موفقیت و پیشرفت تحصیلی در هر جامعه نشان دهنده موفقیت نظام آموزشی در زمینه هدف یابی و توجه به رفع نیازهای فردی است. بنابراین نظام آموزشی را زمانی می توان کارآمد و موفق دانست که پیشرفت تحصیلی دانشجویان آن در دوره های مختلف دارای بیشترین و بالاترین رقم باشد ( تمنایی فر و گندمی، 1390 ).

  عملکرد تحصیلی ( اُفت یا پیشرفت تحصیلی)، تحت تاثیر ابعاد متعدد زیستی، روانی و اجتماعی قرار دارد. این عوامل در چهار گروه شرایط فراگیر، خانواده، آموزشگاه و عوامل مربوط به اجتماع و محیط خارج از آموزشگاه دسته بندی می شوند. لذا در مجموع عملکرد تحصیلی فراگیران متاثر از شرایط فراگیر و محیط بیرونی او می باشد (اشعری، شفیع آبادی و سودانی، 1389). اُفت تحصیلی یکی از مسائل گریبان گیر سیستم آموزشی در همه مقاطع تحصیلی است و موجب هدر رفتن نیروی انسانی و هزینه های صرف شده می شود ( هولمبِرگ، 1985 ). از سوی دیگر دانش آموختگانی که با اُفت تحصیلی دانشگاه را به اتمام می رسانند توانمندی علمی مورد نیاز را به نحو مطلوب کسب نمی کنند (لازین و نیومن، 1991 ).

  آمار بسیار بالای اُفت تحصیلی به صورت ترک تحصیل، اخراج و توقف در تحصیل از نظر هزینه های آموزشی، هر ساله خسارت های زیادی را به آموزش عالی در کشورهای جهان وارد می کند. پیش بینی می گردد که در آینده نیز با افزایش اُفت تحصیلی همه ساله بخشی از منابع انسانی و اقتصادی جامعه در دانشگاه ها با اخراج، ترک تحصیل، انصراف، مردودی و مشروطی دانشجویان ضایع گردد و آثار و پیامدهای ناگوار فردی و اجتماعی فراوانی به وجود آورد. اُفت تحصیلی هم چنین باعث اتلاف بودجه های جاری و تجهیزاتی دانشگاه ها، دیرتر راه یافتن افراد به بازار کار و سرخوردگی فرد و خانواده ها می شود ( رودباری و همکاران، 1389 ).

  آموزش عالی، در توسعه ی اجتماعی و منابع انسانی و تربیت افراد کاردان نقش عمده ای داشته و از این رو دانشگاه های کشور در فرایند توسعه ی نیروی انسانی، اهمیتی اساسی دارند. یکی از مشکلات شایع نظام آموزشی در بسیاری از کشورهای جهان، پدیده ی افت تحصیلی است که زیان های علمی، فرهنگی و اقتصادی زیادی متوجه دولت ها و خانواده ها می کند. تلاش برای شناسایی عوامل مهم در پیشرفت تحصیلی و ارائه ی راهبردها و انجام اقداماتی در جهت کاهش خسارات ناشی از افت تحصیلی، مستلزم تحقیقات بسیار در این زمینه است ( سکاکی، 1390).

  2-1-4-1. اهمیت پیشرفت تحصیلی

  پیشرفت تحصیلی از جنبه های علمی و کاربردی اهمیت به سزایی دارد. عملکرد تحصیلی، یکی از عوامل پذیرش در کلاس درس می باشد. همچنین برای به دست آوردن مدرک و شغل از جایگاه خاصی برخوردار است. لذا محققان روانشناسی و آموزشی سعی دارند تا تعیین کننده های پیچیده ی پیشرفت تحصیلی را درک کنند ( فراهانی، 1387، به نقل از تویسرکانی، 1392) در مجموع پیشرفت و افت تحصیلی، یکی از ملاکهای کارآیی نظام آموزشی و به عنوان یک متغیر وابسته همواره مورد توجه محققان بوده است.

  2-1-4-2. اهمیت پیش بینی پیشرفت تحصیلی از لحاظ کاربردی

  پیشرفت تحصیلی یکی از عوامل مهم مقبولیت و پذیرش در کلاس درس است. همچنین پیشرفت تحصیلی در به دست آوردن یک شغل و درجات مختلف آن مهم است ( پورشافعی، 1370 ).

  2-1-4-3. اهمیت پیش بینی پیشرفت تحصیلی از نظر کارآیی نظام آموزشی

  اهمیت پیشرفت تحصیلی از این جهت نیز مهم است که هر نظام آموزشی و تربیتی به جهت حصول بهترین نتایج و رفع موانع و کمبودها در سراسر فرایندهای آموزش و پرورش و استفاده بهینه از درون دادها، همواره مورد ارزیابی متخصصان مربوط قرار می گیرد. در نهایت محصول نظام های تربیتی نیز دانش آموختگانی هستند که واجد برخی از ویژگی ها شده اند. پیشرفت تحصیلی می تواند یکی از مهم ترین و عینی ترین معیارها برای بررسی و ارزشیابی کارایی و اثربخشی نظام آموزش و پرورش باشد (همان منبع).

  2-2. مبانی تجربی

  2-2-1. تحقیقات انجام شده در داخل کشور

  آریا پوران و همکاران (1392)، در پژوهشی به بررسی رابطه سبک مدیریت کلاس معلمان با انگیزش و پیشرفت ریاضی دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی پرداختند و به این نتیجه رسیدند که بین سبک مدیریت کلاس تعامل گرا و سبک مداخله گر معلمان با پیشرفت ریاضی دانش آموزان رابطه معنی دار وجود دارد. بر اساس نتایج به دست آمده سبک های مدیریت کلاس تعامل گرا و مداخله گر معلمان به عنوان قوی ترین متغیرها برای پیش بینی پیشرفت ریاضی دانش آموزان شناخته شد.


  قیمت فایل فقط 27,000 تومان

  خرید

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی

  filenab.com/product-68517-vbdb.aspx

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... (پیشینه و مبانی نظری ... مبانی نظری و پیشینه. پیشرفت تحصیلی .

 • مبانی نظری پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی

  feixiansi.com/list/...

  مبانی و پیشینه نظری مدیریت ... مبانی نظری پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی; مبانی پیشینه نظری ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای انگیزه پیشرفت تحصیلی ...

  termeakhar.com/tag/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش...

  ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای انگیزه پیشرفت ... مبانی نظری و پیشینه ... و پیشرفت تحصیلی ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی (فصل دوم)

  downloadu-ava.avablog.xyz/page-499429.html

  ... مبانی نظری و پیشینه ... پیشرفت ,تحصیلی ,پژوهش ,پیشینه ,نظری ,مبانی ,پیشرفت تحصیلی ,مبانی نظری ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی( فصل دو)

  forush.cero.ir/product-342559...

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... نظری و پیشینه. پیشرفت تحصیلی.

 • مبانی نظری،پیشینه پژوهش ،تعریف، انواع و نظریه های پیشرفت ...

  surnafile.blogsky.com/1395/01/17/post-7730/مبانی-نظری...

  خانواده و پیشرفت تحصیلی. ... مبانی نظری،پیشینه پژوهش ،تعریف، انواع و نظریه های پیشرفت تحصیلی ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی (فصل دوم)

  javuni.ir/news/97742

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... مبانی نظری و پیشینه ... تعاریف; پیشینه ی پیشرفت تحصیلی; ...

 • پایان نامه رابطه اهمال کاری با پیشرفت تحصیلی در دانش ...

  payan20.ir/پایان-نامه-رابطه-اهمال-کاری-با...

  ... مبانی نظری و پیشینه ی پژوهش . فصل دوم مبانی نظری و پیشینه ی پژوهش ... و پیشرفت تحصیلی ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی (فصل دوم)

  news.f0n.ir/1395/03/26/3309

  » مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی ... مبانی نظری و پیشینه ... نظری و پیشینه پژوهش ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی

  novintahgig.pishroblog.ir/Post/222

  گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو تصفیه آب دانلود سوالات ...

 • مباني نظري و پيشينه پژوهش پيشرفت تحصيلي

  www.bestofday.ir/text-201509010838241800

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی . بهترین های ...

 • پیشینه پژوهش و مبانی نظری پیشرفت تحصیلی (فصل دوم )

  danepey.binblog.ir/post/121

  پیشینه پژوهش و مبانی نظری ... پژوهش و مبانی نظری پیشرفت تحصیلی ... متن مبانی نظری و پیشینه ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع پیشرفت تحصیلی

  www.iranpajohesh.com/پایاÙâ...

  دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ... پژوهش های ... انگیزش پیشرفت و پیشرفت تحصیلی دانش ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری پیشرفت تحصیلی

  sellu.ir/product-75342...

  پیشینه تحقیق و مبانی نظری پیشرفت تحصیلی. پیشینه تحقیق و مبانی نظری پیشرفت تحصیلی.

 • پیشینه پژوهش درباره عوامل موثر بر پیشرفت تحصیلی

  mihan-design.ir/...

  مبانی نظری و پیشینه ... تحقیق نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی مبانی نظری ... (پیشینه پژوهش ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق پیشرفت تحصیلی - دانلود ...

  irbartar.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق پیشرفت تحصیلی ; ... توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق اهداف پیشرفت تحصیلی

  sellu.ir/product-85852...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق اهداف پیشرفت تحصیلی. ... فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا ...

 • مباني نظري و پيشينه پژوهش خودپنداره تحصيلي (فصل دوم)

  tootderakhti.rozblog.com/post/715

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... خودپنداره تحصیلی و پیشرفت تحصیلی ... مبانی نظری و پیشینه ...

 • مبانی نظری پایان نامه عملکرد تحصیلی

  www.iranpajohesh.com/...

  ... پیشرفت تحصیلی را ... مبانی نظری و پیشینه ... دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش با ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق نقش والدین در پیشرفت تحصیلی ...

  sidonline.ir/product-17363-rvanshenasi.aspx

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای انگیزش پیشرفت تحصیلی ...

  termeakhar.com/tag/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش...

  ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای انگیزش پیشرفت ... مبانی نظری و پیشینه ... و پیشرفت تحصیلی ...

 • فصل دوم,ادبیات پژوهش,پیشنه پژوهش,مقاله,پایان نامه,پرسشنامه ...

  payaname.sellfile.ir/prod-224769-مفهوم،+مبانی+نظری...

  مفهوم, مبانی نظری,تعریف و نظریه های انگیزه(انگیزش) پیشرفت تحصیلی (فصل دوم ادبیات پژوهش ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ابراز وجود (فصل دوم) - پکیج ...

  malake20.parsiblog.com/Posts/4

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی مبانی نظری و پیشینه ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری پیشرفت تحصیلی - فایلوو

  fileoo.ir/1395/08/18/post-46587/...

  ... تحقیق و مبانی نظری پیشرفت تحصیلی . ... و مبانی نظری پژوهش) ... نظری و پیشینه پیشرفت ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش آزمون های تحصیلی

  ooos.rzb.atesbr.ir/post646852.html

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش آزمون های تحصیلی . مبانی نظری و ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ...

 • ادبیات نظری و پیشینه تحقیق پیشرفت تحصیلی

  4nab.blogsky.com/1395/08/17/post-5398

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ... متن مبانی نظری و پیشینه. پیشرفت ... و پیشرفت تحصیلی [1] ...

 • دانلود مبانی نظری تحقیق درخصوص انگیزش پیشرفت تحصیلی

  rdaneshjoo.ir/7409/دانلود-مبانی-نظری-تحقیق...

  ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ... پایان نامه انگیزش پیشرفت تحصیلی, پیشینه تحقیق پایان نامه ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی فصل دوم

  www.bloogle.ir/list/مبانی+نظری+و+پیشینه+پژوهش...

  مبانی نظری پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی فصل دوم ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش آزمون های تحصیلی

  ooos.rzb.ysupport.ir/post522043.html

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش آزمون های تحصیلی . مبانی نظری و ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ...

 • مبانی نظری و پیشینه ارزیابی پیشرفت تحصیلی

  www.bestofday.ir/reader/text/201610310755064232
  • 3/5
  • 4 RATINGS
  • BY بهترین های روز

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش ارزیابی پیشرفت تحصیلی مبانی نظری ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ...

 • مبانی و پیشینه نظری خلاقیت

  ادمین بازدید : 0 دوشنبه 22 آذر 1395 : 20:3 نظرات ()
  مبانی و پیشینه نظری خلاقیت دسته: مدیریت
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 37 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 19

  مبانی و پیشینه نظری خلاقیت فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  قیمت فایل فقط 15,000 تومان

  خرید

  مبانی و پیشینه نظری خلاقیت

  توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

  توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

  پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

  رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

  منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

  نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

  خلاقیت

  یکی از ویژگی‌ها  و صفات شناختی که در مباحث مختلف مورد توجه محققین و پژوهشگران قرار گرفته است ویژگی خلاقیت است با توجه به مشکلات مختلفی که دنیای امروز با آن دست به گریبان است توجه به تفکر انتقادی و عامل پیش‌بینی کنندهآن یعنی خلاقیت از اهمیت ویژه‌های برخوردار است.

  2-5-1- تعریف خلاقیت

  در بین روانشناسان توافقی که حاکی از نظر مشترک پیرامون تعریف خلاقیت باشد وجود ندارد. در واقع گستردگی تعریف، نشأت گرفته از دیدگاههای گوناگون روان شناختی از این پدیده است. خلاقیت فرآیندی از خلاق بودن است، مجموعه ای از اعمال که ایده‌ها  افکار و اشیاء فیزیکی جدیدی را به وجود می‌آورد (کلایتون،2002). آلدر(2002) "در کتاب چگونه هوش خلاق را تعریف کنیم؟"، خلاقیت را این گونه تعریف کرده است:

  • چیزی است که هنر پیشگان دارند.
  • یک نگرش غیر معمول یا بدیع به مسایل است.
  • تداعی با عناصر شناختی منفک با ایده هاست.
  • فرآیندی که به محصول با ارزش می‌انجامد.
  • یک استعداد یا صفت خاص حاصل شده‌ی مغزی به عنوان یک نظام پیچیده است.
  • فرآیندی که چیزی را جدید و با ارزش می‌کند.
  • ویژگی‌ها  و خصوصیات بی همتایی از آنچه که فرد به آن معنا می‌دهد.

  رانکو (2007) نیز خلاقیت را شامل آفرینش چیزی جدید و مفید می‌داند.  یکی از نظریه پردازانی که تحقیقات گسترده ای در رابطه با خلاقیت انجام داده است.  تورنس (1998،به نقل از سیف، 1387)، سه تعریف برای خلاقیت در سه زمینه پژوهشی، هنری و وابسته به بقاء مطرح کرده است. به نظر وی تعریف پژوهشی خلاقیت عبارت است از فرآیند حس کردن مشکلات و مسایل، شکاف در اطلاعات، عناصر گم شده چیزهای ناجور، حدس زدن و فرضیه سازی درباره این نواقص و ارزیابی و آزمودن این حدس‌ها  و فرضیه ها، تجدید نظر کردن و دوباره آزمودن آنها و بالاخره انتقال نتایج. تورنس در تعریف هنری خلاقیت به مصادیقی اشاره می‌کند که برخی ازمصادیق عبارتند از: خلاقیت مانند خواستن دانستن است، خلاقیت مانند دوباره نگاه کردن است، آفرینندگی مانند خط زدن خطاهاست، آفرینندگی مانند خواندن به سبک خود است.  تورنس در تعریف خلاقیت"وابسته به بقاء" خلاقیت را عبارت از قدرت کنار آمدن با موقعیت‌های دشوار و خطرناک می‌داند، وقتی که شخص هیچ راه حل از پیش آموخته شده‌ای ندارد.  گانیه (1985، به نقل از سیف، 1387) خلاقیت یا آفرینندگی را نوعی حل مسأله می‌داند که تازگی نتایج تفکر آفریننده از ویژگی‌های آن است. در نظریه گیلفورد آفرینندگی بر حسب تفکر واگرا تعریف شده است (سیف،1387).

  2-6- دیدگاه‌های کلی مربوط به خلاقیت

  در ارتباط با خلاقیت، یک نظریه منحصر به فرد که مورد قبول همگان باشد وجود ندارد.  به همین دلیل، نظریه‌های متفاوتی که در این زمینه وجود دارند را مورد ملاحظه قرار می‌دهیم، تا ببینیم هر کدام برای درک کلی موضوع چه چیزی عرضه می‌کنند.

  2-6-1- دیدگاه غرب از خلاقیت

  تعاریف خلاقیت و هم چنین فرآورده و نگرش به آن، از فرهنگی به فرهنگ دیگر فرق می­کند. تعریف غرب از خلاقیت بیشتر در آزمون­های خلاقیت تورنس مشاهده می­شود. در این آزمون­ها تکالیف به صورت سیالی (تعداد ایده­ها)، انعطاف­پذیری (تنوع و گوناگونی ایده­ها) و ابتکار (معنی­دار بودن ایده­ها) نمره­گذاری می­شوند که این‌ها  بازتابی از دیدگاه دنیای غرب به خلاقیت است.  نگرش‌های فرهنگی به سمت خلاقیت از ارزشهای اساسی و اصلی غرب در طرفداری از گروه‌های اجتماعی مثل آزادی، فردیت گرایی و پیشرفت اصولی و زیر بنایی ناشی می‌شود و اصطلاحات ابتکار، سیالی و انعطاف پذیری دیدگاه‌های فرهنگ غرب را زنده می‌کند (آدلر، 2002).

  2-6-2- دیدگاه شرق از خلاقیت

  دیدگاه شرق در مورد خلاقیت بیشتر از اصول زیر ناشی می‌شود:

  1. بیان کمال فردی
  2. در ارتباط با سنت و عرف در دوره‌های قبلی تاریخ (شامل قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین آن‌ها) می‌باشد.
  3. بیان و توصیف یک حس درونی از خصوصیات اصلی آن است.

  این دیدگاه، خلاقیت را به اشکال مختلف به مراقبه مربوط می‌کند.  مراقبه روشی است که ما درون خود را می‌بینیم و خلاقیت را در آن جا می‌دهد. خلاقیت بیشتر به نظریه سلسله مراتب نیازهای مزلو، به مفهوم خود شکوفایی با کمال فردی که در روانشناسی غربی اهمیت دارد، نزدیک است. خلاقیت در دیدگاه شرقی تلاش دارد واقعیت‌های ناهشیار موجود را کشف کند، نه این که چیزی جدید را اختراع کند. بنابراین، تلاش در جهت خلق دوباره می‌باشد و فعال سازی مجدد مطرح است نه اختراع. در بعضی از کشورهای شرقی خلاقیت بیشتر یک ابراز روحانی است و نه یک فرآیند حل مسأل دنیوی (آدلر،2002).


  قیمت فایل فقط 15,000 تومان

  خرید

 • پیشینه و مبانی نظری خلاقیت کارکنان

  payannameh.fileyar.ir/product-8561-rvanshenasi.aspx

  پیشینه و مبانی نظری خلاقیت ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. خلاقیت در سراسر تاریخ بشر ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای خلاقیت بایگانی - ترم آخر ...

  termeakhar.com/tag/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش...

  ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ... بررسی رابطه بین مدیریت زمان و خلاقیت دانشجویان دانشگاه ...

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری خلاقیت

  sellu.ir/product-75331...

  پیشینه تحقیق و مبانی نظری خلاقیت. پیشینه تحقیق و مبانی نظری ... قسمتی از متن مبانی نظری و ...

 • مبانی و پیشینه نظری خلاقیت - filenab.com

  filenab.com/product-68515-njgyu.aspx

  مبانی و پیشینه نظری خلاقیت فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا ... مبانی و پیشینه نظری خلاقیت.

 • پیشینه و مبانی نظری خلاقیت کارکنان - فایلوو

  fileoo.ir/1395/09/16/post-55672/...

  پیشینه و مبانی نظری خلاقیت ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع خلاقیت

  sellu.ir/product-64358...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع ... قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. خلاقیت .

 • پیشنه پژوهش و مبانی نظری خلاقیت (فصل دو)

  hector20.pishroblog.ir/Post/1

  پیشنه پژوهش و مبانی نظری خلاقیت ... فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت سازمانی(فصل دوم تحقیق)

  sidonline.ir/product-17387-rvanshenasi.aspx

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق ... قسمتی از مبانی نظری متغیر: خلاقیت همواره مفهومی اسرار ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت (فصل دوم پایان نامه)

  ofmas.ir/product-62061-The-second-chapter-(the-literature...

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق ... قسمتی از مبانی نظری متغیر: خلاقیت یکی از تظاهرات مهم شناختی ...

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری خلاقیت

  www.iranpajohesh.com/...

  دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری خلاقیت: ... پیشینه داخلی و خارجی: دارد منابع فارسی: دارد

 • دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری خلاقیت

  www.iranpajohesh.com/پایاÙâ...

  دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری ... مبانی نظری ... دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری خلاقیت.

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت شغلی - پرفروش ترینها

  4nab.blogsky.com/1395/08/11/post-5114

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت شغلی دسته بندی ... (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت (فصل دوم پایان نامه)

  sigma.ofmas.ir/product-62061-The-second-chapter-(the-literature...

  خلاقیت مبانی نظری خلاقیت فصل دو و پیشینه خلاقیت نظریه های ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خلاقیت سازمانی (فصل دوم)

  bahmanmarket.ir/product-269408-The-theoretical-and-background...

  مبانی نظری و پیشینه ... مبانی نظری خلاقیت سازمانی خلاقیت سازمانی پیشینه پژوهش خلاقیت ...

 • پیشینه ومبانی نظری خلاقیت کارکنان

  sidonline.ir/product-17193-RVANSHEVASI.aspx

  توضیحات نظری در مورد متغیر و همچنین پیشینه در ... قسمتی از مبانی نظری ... خلاقیت و ...

 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش خلاقیت

  novinproject.pishroblog.ir/Post/65

  خرید بک لینک گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو

 • مبانی و پیشینه نظری هوش سازمانی10

  haftasemoon-rzb.feixiansi.com/page-426292.html

  مبانی و پیشینه نظری هوش سازمانی10,مبانی و پیشینه نظری ... بخش اعظم این هوش و خلاقیت، زمانی ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت ( فصل دوم پایان نامه )

  rnenegareh.ruzblog.com/post2127.php

  نام محصول دانلودی: مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت ...

 • مبانی نظری خلاقیت (فصل دوم پایان نامه) - بانک پرسشنامه ...

  iranque.ir/فصل-دوم-پایان-نامه/193...

  درخواست مبانی نظری و پیشینه; ... مبانی نظری خلاقیت (فصل دوم پایان نامه) 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (1 Vote)

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خلاقیت سازمانی (فصل دوم)

  29m.pishroblog.ir/Post/66

  خرید بک لینک گیفت کارت دکتری روانشناسی عمومی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی سئو

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت شغلی

  tapalmarket.com/product-75218...

  مبانی نظری پیشینه تحقیق خلاقیت ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت ... روانشناسی و علوم ...

 • pichakw.ironiblog.ir

  pichakw.ironiblog.ir/post/163

  مشاوره و برنامه ریزی ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای خلاقیت در دانش آموزان ...

  termeakhar.com/tag/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش...

  ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای ... بررسی رابطه بین هوش هیجانی و خلاقیت دانش آموزان ...

 • مبانی پیشینه نظری اختلال نقص توجه - بیش فعالی

  feixiansi.com/list/...

  دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری خلاقیت . ... مبانی و پیشینه نظری مدیریت ...

 • فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع خلاقیت – یاهو شاپ

  yahoo-shop.ir/فصل-دوم-مبانی-نظری-و-پیشینه...

  دانلود رایگان فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع خلاقیت ... مبانی نظری و پیشینه ...

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت ( فصل دوم پایان نامه ...

  neginjangal.haniablog.com/post/118

  ... {مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت ( فصل دوم پایان ...

 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خلاقیت سازمانی (فصل دوم)

  ofmas.ir/product-269408-The-theoretical-and-background-research...

  مبانی نظری و پیشینه پژوهش خلاقیت سازمانی (فصل دوم) ... مبانی نظری و پیشینه پژوهش ...

 • برچسب خلاقیت شغلی - پرفروش ترینها

  4nab.blogsky.com/tag/خلاقیت-شغلی

  قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه. خلاقیت ... نقش و اهمیت خلاقیت و نوآوری از جنبه ...

 • مبانی نظزی و پیشینه خلاقیت ... - cero.ir

  cero.ir/key-خلاقیت.aspx

  ... ,مبانی نظزی و پیشینه خلاقیت سازمانی,مبانی نظری و پیشینه ... بحثی در خلاقیت,مبانی نظری و ...

 • مبانی نظری خلاقیت (فصل دوم پایان نامه) - بانک پرسشنامه ...

  iranque.ir/...

  درخواست مبانی نظری و پیشینه; ... مبانی نظری خلاقیت (فصل دوم پایان نامه) 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (1 Vote)

 • تعداد صفحات : 3

  موضوعات

 • علوم انسانی
 • علوم پایه
 • علوم پزشکی
 • نرم افزار
 • طرح های توجیهی
 • کتاب ، مقاله و جزوه
 • قالب و گرافیک سایت
 • نمونه سوال
 • فناوری اطلاعات
 • برنامه نویسی
 • عمومی و آزاد

 • فنی و مهندسی
 • فایل های ویژه
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟