close
تبلیغات در اینترنت
علوم پایه
loading...

فروشگاه دانلود فایل 98

علوم پایه

پاورپوینت نقش ورزش و فواید آن در افراد معلول

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 18:8 نظرات ()

پاورپوینت نقش ورزش و فواید آن در افراد معلول

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 76 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

پاورپوینت نقش ورزش و فواید آن در افراد معلول در 22 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت نقش ورزش و فواید آن در افراد معلول در 22 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx
ورزش نقش كلیدی را در زندگی و ارتباطات  اجتماعی افراد معلول ، همانند افراد غیر معلول ایفا مینماید . ورزش تمام شكلهای فعالیت فیزیكی را در بر می گیرد و شامل بازی ، تفریح ، ورزش سازمان یافته ، غیر رسمی یا ورزش رقابتی و ورزش محلی یا بازیهایی كه به برازندگی اندام ، آرامش فكری و روانی كمك می كند .


در سه دهه گذشته ، تلاشها در عرصه ورزش معلولین و فعالیت مناسب فیزیكی به طور قابل ملاحظه ای رشد داشته است تحقیقات علمی نشان می دهد درگیری افراد معلول در ورزش و فعالیت فیزیكی منجر به پیشرفت میزان سلامتی جسمانی و فكری می شود . همچنین ، ورزش و فعالیت فیزیكی موجب بهبودی و شادابی روحیه در بیماران روحی – روانی كه دچار افسردگی و اضطراب هستند ، می شود بعلاوه ، اعتماد به نفس بالا و شعور و آگاهی اجتماعی و خودباوری را به همراه دارد و می تواند به توانمند شدن افراد معلول كمك كند .

سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است كه ششصد و پنجاه میلیون نفر با معلولیت های گوناگون زندگی می كنند این معلولیت ها به دلائل مختلفی از جمله تصادفات – سقوط از ارتفاع – آسیب دیدگیها – خشونت – بیماریهای مزمن و عوامل دیگری مانند سالمندی به وجود می آید . از این تعداد 80 درصد  در كشورهای در حال توسعه زندگی می كنند بیشتر آنها فقیر بوده و محدودیت دارند و برای دستیابی به خدمات اولیه مانند تسهیلات توانبخشی با مشكلاتی روبرو هستند .

رشد شیوع بیماری به خصوص در كشورهای در حال توسعه هزینه عمومی بالایی را بر دوش دولت و دستگاههای مراقبت بهداشتی ، نسبت به جاهای دیگر تحمیل كرده است . ورزش می تواند هزینه ها را پایین آورده و روش موثری برای بهبودی و آرامش روانی در بین افراد معلول باشد .


معلولیت :

هر كسی در جامعه ممكن است در طول زندگی خود معلولیت را تجربه كند معلولیت یك بخش طبیعی از تجربه انسان است و افراد معلول بخشی از كل اجتماع هستند تعاریف زیادی از معلولیت ارائه شده است سازمان بهداشت جهانی اظهار می دارد كه معلولیت ( ناشی از یك اختلال) یك محدودیت یا عدم توانایی در انجام فعالیت است .


ورزش معلولین :

ورزش معلولین اصطلاحی است كه مخصوص افراد معلول طرح ریزی شده است ورزش ناشنوایان متفاوت از گروههای دیگر معلولین است در بیشتر كشورهای در حال توسعه افراد ناشنوا ترجیح میدهند كه بر چسب ناشنوایی بعنوان معلولیت به آنها زده نشود قوانین ناشنوایان تغییر پذیر نیست ورزشكاران و مربیان به جای گفتگو و ارتباط كلامی از طریق اشاره یا پرچم با همدیگر ارتباط برقرار می كنند در بیشتر كشورهای در حال توسعه ناشنوایی را هنوز به عنوان معلولیت به شمار می آورند .


فواید ورزش در معلولین

تا نیم قرن پیش تفکر عمومی چنین بود که افراد معلول جایی در صحنه های ورزشی ندارند و فقط می توانند تماشاچی صحنه های ورزشی باشند. اما امروزه با پیشرفتهای چشمگیری که در ورزش معلولین بویژه افراد دارای ضایعه نخاعی انجام شده نقش با ارزش روز بروز جای خود را در زندگی اینگونه افراد بیشتر باز می کند بطوری که امروزه ورزش بعنوان جزء لاینفک از زندگی افراد نخاعی باعث شده که بخش عمده ای از فعالیتهای مراکز ضایعات نخاعی در سراسر دنیا را به خود اختصاص دهد هر چند امیداست که این امکانات برای جانبازان نخاعی بنحو احسن در مدت کوتاهی فراهم شود اما گستردگی و تنوع حرکات ورزشی برای جانبازان نخاعی هیچگاه آنها را وابسته به وجود امکانات پیچیده نکرده است . لذا در این مقاله سعی بر آن شده است که جانباز عزیز نخاعی را به گوشه ای از فواید بیشمار ورزش آشنا سازم و در کنار آن برخی از ورزشهای ممکن را برای جانبازان نخاعی معرفی کنم و در پایان به نکاتی در باره کلیات ورزشهای افراد نخاعی بپردازم.


فواید ورزش :

الف- فواید جسمی

1-قلبی عروقی : ورزش باعث جلوگیری از رسوب کلسترول در دیواره رگها شده و مانع از ایجاد تنگی رگها و ایجاد بیماری تصلب شرائین میگردد که خود باعث ایجاد بیماریهای دیگر مانند سکته های قلبی و مغزی می شود. علاوه بر افزایش قدرت عضلانی

ورزش کارآیی و سلامت قلب را تضمین می کند بنابراین جانبازانی که ورزش می کنند کمتر از دیگران در معرض بیماریهای قلبی عروقی هستند.

2-ریوی : در اثر ورزش ظرفیت ریه ها افزایش یافته و در مقابل بیماریها مقاومت بیشتری پیدا می کند و شخص کمتر به بیماریهای ریوی مبتلا میشود. از آنجا که جانبازان نخاعی بدرجات مختلف دارای فلج عضلات تنفسی هستند. این مسئله باعث کاهش ظرفیت ریه ها می شود، ورزش می تواند تا حد زیادی بخصوص در آنانکه سطح ضایعه بالا دارند باعث تقویت عضلات تنفسی و بهبود ظرفیت تنفسی شود.

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت نقش بازی در تربیت کودکان

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 18:7 نظرات ()

پاورپوینت نقش بازی در تربیت کودکان

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 197 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 19

پاورپوینت نقش بازی در تربیت کودکان در 19 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت نقش بازی در تربیت کودکان در 19 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمقدمه:

کلید واژه: بازی، تربیت، رشد، کودک

بازی مهمترین فصل کودک است، بازی مهمترین جلوه حیات کودکی است، بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان به شمار می رود که در عین سر گرم کردن کودک کار کرد های مهم دیگری را داراست که هر یک از این کارکردها به جنبه ای از زندگی کودک مربوط می شود، که او را برای ورود به زندگی بزرگسالی آماده می سازد. بازی همواره و همیشه در تاریخ وجود داشته است. بازی همزاد و همنشین نوزادان کودکان و جوانان بوده است. تصور دنیایی بدون کودکان و کودکانی بدون بازی اگر نگوییم نا ممکن دست کم بسیار دشوار است. پرداختن به موضوع بازی فرصت مناسبی است تا یاد و خاطره روزهای کودکی دوباره مرور شود، گرگم به هوا، کلاغ پر ، عمو زنجیر باف، قایم باشک،  لی لی حوضک ، یادش به خیر صداقت و پاکی کودکی قهر های زود گذر و دوستیهای لطیف و صورتی، آن سالهای خوش که آسمان آبی رفیق روز هایمان بود و زمین مهربان دشتی بزرگ برای بازی های بی انتهایمان.


lضرورت و اهمیت بازی:

علاقه کودک به بازی امری فطری است و یکی از نیازهای جسمی و روحی او بازی و حرکت است. بازی وسیله طبیعی کودک برای بیان خود است بازی عاملی است برای رشد نیروهای خام و آماده سازی آنها برای استفاده در زندگی. (آلفرد دادلر)روانشناس معروف می گوید هرگز نباید به بازی به عنوان روشی برای وقت کشی نگاه کرد، و(گری لندرث) اظهار می کند بازی کردن برای کودک مساوی است با صحبت کردن برای یک بزرگسال. بازی و اسباب بازی کلمات کودک هستند بازی ساده ترین زبان برای کودک برای بیان خودش است. کودک عاشق بازی است و شاید بدترین جریمه برای او آن باشد که از بازی محرومش نمایند. بازی برای رشد اجتماعی، عاطفی، جسمی و ذهنی کودک اهمیت دارد. بازی روشی است که به واسطه آن می تواند اندام خودش و دنیای پیرامونش را بهتر بشناسد. متخصصان رشد همیشه تکرار می کنند که بازی کار و شغل کودک است. مهارت ها و ویژگی های کلیدی از قبیل: استقلال، خلاقیت، کنجکاوی، اطمینان، ایمنی، اتکا به نفس، دستیابی به دور اندیشی، رشد زبان و توانایی حل مسائل همه و همه در بازی کودکان متجلی می شود. برای پی بردن به ارزش و اهمیت بازی باید بازی کودکان و نحوه انجام آن را بشناسیم. و هرگز بازی کودکان را بیهوده تلقی نکنیم، چرا که بازی راهی است که کودک آنچه را که کسی نمیتواند به او بیاموزد، از طریق آن فرا می گیرد. زمان بازی زمان به دست آوردن دانش و تجربه است، در واقع اطلاعاتی که کودکان از طریق بازی به دست می آورند، نه تنها به زندگی حال بلکه به زندگی آینده آنها ارتباط پیدا می کند. در حقیقت بازی فرآیندی جهت آماده سازی کودکان برای آینده است.


تعاریف بازی از دیدگاه صاحبنظران:

فعالیـــت هـا یی که آگاهانه و به قصــد حصـــول نتیجــه انجــــام نمــی شود(جــان دیــویــی)

فعـــــالیـــت هــا ی در جهــت تـــداوم شــادمـانـــی(شاند)

بـــــازی یعنــــی یکــی ســاخـتـــن واقــعـیــت بــا خــود(ژان پیاژه)

فعــالیتـی فـی نفسه آزاد،بی هدف،سرگرم کننده یا تفریحی(لازاروس)

تمرینی غریزی و بی هدف از اعمالی که در زندگی آینده نقش اساسی دارند(گروس)

تعریف کلی:

به هرگونه فعالیت جسمی یا ذهنی هدف دار گفته می شــــود که به صورت فردی یا گروهی انجــــــام می پذیــردو مــــوجـــب کســب لــذت و اقنـاع کـــــــودک مـــی شـــود.


ویژگیهای اساسی بازی:

1) از درون برانگیخته می شود.

2) لذت بخش است.                                                                                             

3) آزادانه انتخاب می شود.

4) واقعیت گریز است.

5) بازیکنان به طور فعال در آن شرکت می کنند.

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت منابع درآمدی یک رویداد ورزشی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 18:7 نظرات ()

پاورپوینت منابع درآمدی یک رویداد ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 712 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34

پاورپوینت منابع درآمدی یک رویداد ورزشی در 34 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت منابع درآمدی یک رویداد ورزشی در 34 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx اغلب مدیران ورزشی احساس می کنند که توانایی جمع آوری منابع مالی را ندارند.

آنها بیشتر به صرف بودجه برای توسعه ورزش تمایل دارند تا این که طبق یک برنامه مشخص مبلغ قابل توجهی منابع درآمدی جمع آوری نمایند.

حتی ممکن است بعضی از مدیران ورزشی از منابع مالی بالقوه ای که در حوزه فعالیت آنها وجود دارد بی اطلاع باشند.

در هر صورت :

درآمدسازی برای توسعه ، برنامه ریزی موثر و حفظ استقلال ضروری است.


مهمترین منابع مالی در یك رویداد ورزشی

  حامیان مالی(Sponsorship)

 حق پخش تلویزیونی(TV Right)

 صدور مجوزها(Lisensing)

 بلیط فروشی یا دریافت ورودیه ها(Gate receipts)

 تبلیغات و بازرگانی (Merchandising & Commercial)

درآمدهای محل برگزاری مسابقات(stadium revenue)

 صحه گذاری (Endorsement )


حامیان مالی Sponsorship

- حمایت مالی معامله‌ای تجاری و دوطرفه است به نحوی كه طرفین قرارداد از آن منتفع شوند.

- حامیان مالی از رویدادها و وقایع ورزشی برای یافتن مشتری برای شركت تولیدی خویش استفاده می‌كنند.

- حمایت مالی یكی از شیوه‌های سرمایه‌گذاری در ورزش است كه در سایه آن رویدادهای سازماندهی شده مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

- حمایت مالی یكی از محورهای بازاریابی ورزشی است.

- با حمایت مالی شركت‌ها درصدد ایجاد وفاداری به محصول، آرم، افزایش مشتریان، ایجاد انحصار و تسریع در بازگشت سرمایه هستند.

- جذب حامی مالی یكی از شیوه‌های درآمدزایی Fundraising است و آن هنر جذب درآمد برای یك رویداد یا سازمان ورزشی است.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت منابع درآمدی رویدادهای ورزشی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:54 نظرات ()

پاورپوینت منابع درآمدی رویدادهای ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 672 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 82

پاورپوینت منابع درآمدی رویدادهای ورزشی در 82 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت منابع درآمدی رویدادهای ورزشی در 82 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx عدم توانایی بسیاری از مدیران رویدادهای ورزشی در كسب درآمد

عدم شناخت صحیح از رویداد و وجهه آن در جامعه

 مقصر شناختن عوامل بیرونی به جای عوامل تحت كنترل

ارزان فروشی رویداد و تاثیر مخرب آن بر وجهه رویداد

 عدم اطلاع از وجود برخی منابع درآمدی بالقوه

 و ..... 

تعاریف حمایت مالی

ارائه تعاریف مختلف به دلیل مواجه بودن با موقعیت های مختلف با ویژگی های متفاوت

4 موضوع مشترك در همه تعاریف :

  وسیله ای ارتباطی

ارتباط یك شركت با یك رویداد ورزشی ، فرهنگی و ...

به عنوان ارتباط اقتصادی بین موضوع مورد حمایت و شركت حمایت كننده

سود برای هر دو طرف قرارداد (Win Win Situation)


تعریف حمایت مالی ورزشی

حمایت از یک ورزش، رویداد ورزشی، سازمان ورزشی یا رقابت توسط یک شخص یا شرکت برای کسب منافع یا سود دوجانبه برای هر دو طرف قرارداد (كشاك ، 2004)

حمایت مالی از ورزش یک پدیده جدید به شمار نمی رود. nمشاركت یك شرکت استرالیایی به عنوان حامی مالی مسابقات کریکت انگلستان در سال 1850 میلادی


ارتباط مستقیم حمایت مالی ورزشی
با آمیخته بازاریابی

تعریف جدید از حمایت مالی ورزشی

روشی كه یك شركت با استفاده از آن برای حمایت از یك رویداد فرهنگی اجتماعی و به منظور دستیابی به مولفه های آمیخته بازاریابی آن شركت برمی گزیند . 


مدل عملیاتی به كارگیری و مدیریت حمایت مالی در ورزش

تناسب ارزش ها و وجهه شركت و ورزش یا رویداد

انتخاب حمایت كننده مالی بر اساس اهداف رویداد

هماهنگی استراتژی ارتباطی با حمایت مالی ورزشی

ارزیابی موثر و دائمی حمایت مالی ورزشی

تدوین توافق نامه قرارداد دقیق ، مشخص و شفاف

توافق نامه در صورت امكان بلند مدت

لزوم ارتقاء Brand حمایت كننده

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت کلیات برنامه ریزی و مدیریت مراسم افتتاح و اختتام بازیها

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:53 نظرات ()

پاورپوینت کلیات برنامه ریزی و مدیریت مراسم افتتاح و اختتام بازیها

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 340 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 19

پاورپوینت کلیات برنامه ریزی و مدیریت مراسم افتتاح و اختتام بازیها در 19 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت کلیات برنامه ریزی و مدیریت مراسم افتتاح و اختتام بازیها در 19 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxتنظیم اهداف و کلیات برگزاری مراسم

تدوین Master Plan برای مراسم افتتاح و اختتام

شناسایی مدیر و کارگردان مراسم

تعیین تیم های تولید کننده مراسم

تدوین طرح عملیاتی توسط تیم تولید کننده و ارائه به کمیته برگزاری بازی ها

بررسی طرح عملیاتی و تایید توسط کمیته برگزاری بازی ها

تهیه CPM تمرین و اجرای عملیات مراسم افتتاح و اختتام

تصویب CPM تمرین و اجرای عملیات توسط کمیته برگزاری بازی ها

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:52 نظرات ()

پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 180 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 50

پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی در 50 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 13,500 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی در 50 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxتعریف مدیریت

مدیریت فرایندی است که بوسیله آن فعالیت های فردی و گروهی در جهت هدفهای مشترک , همسو و هماهنگ می شود

هیچ سازمانی از مدیریت بی نیاز نیست و لازم و ملزوم یکدیگرند.


روند وظیفه ای در مدیریت

برنامه ریزی

سازماندهی

هدایت

کنترل

هماهنگی


برنامه ریزی

پیش بینی عملیات آتی و تعیین طرق اجرای آن به منظور تأمین هدفهای سازمان است.

مثال :

برنامه ریزی فعالیتهای اعضای تیم قبل از شروع مسابقات


عناصر مهم در تعریف برنامه ریزی

1- برنامه ریزی یک جریان است یعنی مجموعه ای از اقدامات مستمر است

2- برنامه ریزی یک امر آگاهانه است یعنی با تصمیم قبلی آغاز می شود

3- برنامه ریزی پیش بینی یک سلسلسه اقداماتی است که باید در آینده صورت گیرد

4- برنامه ریزی هدفهای مشخصی را که باید به آن برسیم ، دنبال می کند.


اهداف برنامه ریزی

1- افزایش احتمال رسیدن به هدف از طریق تنظیم فعالیتها

2- تقویت جنبه اقتصادی عملیات( مقرون به صرفه بودن عملیات)

3- تمرکز بر روی مأموریتها و هدفها و احتراز از تغییر مسیر

4- تهیه ابزاری برای کنترل


تکنیک های برنامه ریزی عملیاتی

روش نمودار گانت:

  روش نمودار گانت نخستین و اساسی ترین روش تصویری در
برنامه ریزی عملیاتی می باشد. این روش در خلال جنگ جهانی اول توسط هنری ال. گانت ابداع گردیده و هم اکنون نیز به عنوان یکی از بهترین روش های تصویری مورد استفاده قرار می گیرد.

  این روش اصولا برای زمانبندی انجام وظایف به وجود آمده و دارای دو بعد است:

  1- محور عمودی شرح عملیات (و یا حتی وظایف) را بر حسب تقدم و تاخر انجام آنها (مراحل انجام کار) را نمایش می دهد.

  2- محور افقی نیز نشان دهنده زمان می باشد.


طراحی برنامه تمرین :

تعریف:

 نظام و ساختا ری مشخص مبتنی بر اصول علمی برای تمرین بمنظور توسعه قابلیت های مختلف ( جسمانی – تکنیکی – تاکتیکی – روانی ) ورزشکاران

تعریف تمرین ورزشی :

تمرین ورزشی را فعالیتی با هدف می دانند که انجام آن

موجب افزایش و توسعه توانایی یا آمادگی بد نی می شود

با انجام تمرین های بدنی , ورزشکار قوی تر, سریعتر ,

روان تر و بادوام تر و تواناتر می شود .

قیمت فایل فقط 13,500 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:52 نظرات ()

پاورپوینت مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 79 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 37

پاورپوینت مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی در 37 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی در 37 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx•هدف كلی

آشنایی با مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی


هدفهای رفتاری

آشنایی با نحوه برگزاری یك دوره مسابقه

آشنایی با وظایف كمیته های مختلف یك دوره مسابقه

آشنایی با تقویم ورزشی


نحوه برگزاری یك دوره مسابقه

برای برگزاری یك دوره مسابقه ورز شی نیاز به برنامه ریزی  دقیق و زمان كافی است . در برگزاری هر دوره مسابقات ورز شی باتوجه به رشته ورزشی ، روش برگزاری ، امكانات و تجهیزات ، منابع انسانی و مالی و تعداد شركت  كنند گان می توان سازمان خاص و مورد نیاز را طراحی كرد .


كارهای قبل و بعد از تقاضای میزبانی یك دوره مسابقه

بررسی تسهیلات و امكانات

نیروی انسانی

بودجه و منابع مالی

 بررسی زمان

بررسی محیط و شرایط آب و هوایی

حمایت و پیشتیبانی محلی

بررسی سوابق بر گزاری


وظایف كمیته های برگزار كننده مسابقات

وظایف كمیته  فنی

1.     تدوین آیین نامه نحوه برگزاری  فنی مسابقات

2.     انتصاب مسئولان و سرپرستان فنی هر یك از رشته های ورزشی

3.     تشكیل جلسات منظم و مستمر كمیته فنی

4.     تشكیل جلسات هماهنگی با كمیته داوران

5.     انجام قرعه كشی  مسابقات به منظور تدوین جدول برنامه مسابقات رشته های ورزشی به تفكیك

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:51 نظرات ()

پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 141 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 14

پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی در 14 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی در 14 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفهرست مطالب

مقدمه

برنامه ریزی جامع

ضرورت و اهمیت برنامه ریزی جامع

برنامه ریزی عملیاتی

برنامه ریزی نیروی انسانی

مقدمه

مدیریت علم است یا هنر

تعریف مدیریت

وظایف اصلی مدیریت

تفاوت مدیر با مدیریت

مدیریت اثر بخش و مدیریت كارا

مدیریت عكس العملی ،‌فعال و فوق فعال

خصوصیات  مورد قبول همگان

انعكاسی است از ارزشهای حاكم بر جامعه

معطوف به سئوالات اصلی است .

پاسخ به اینكه در كجا هستیم.

پاسخ به اینكه به كجا می خواهیم برویم.

یك قطب نما برای سازمان می باشد.

چارچوبی برای تصمیم گیری های كلاس

دارای چشم انداز دراز مدت است.

انسجام بخشی به كلیه فعالیتها

در بالاترین سطح صورت می گیرد.

فراگیر بودن و تمام اجزاء را در بر می گیرد.

lمقدمه
lبرنامه ریزی جامع
lضرورت و اهمیت برنامه ریزی جامع
lبرنامه ریزی عملیاتی
lبرنامه ریزی نیروی انسانی

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی , كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی _ برنامه ریزی , كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی , اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی , برنامه ریزی در سازمانهای ورزشی , سازمانهای ورزشی , پاورپوینت كاربرد اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی , دانلود پاورپوینت برنامه ریزی در سازمانهای ورزشی , تحقیق برنامه ریزی در سازمانهای ورزشی , مقاله اصول مدیریت در سازمانهای ورزشی , بر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پشتیبانی

درباره علوم پایه , تربیت بدنی ,
ادامه مطلب ...

پاورپوینت علم تمرین

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:50 نظرات ()

پاورپوینت علم تمرین

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 871 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 46

پاورپوینت علم تمرین در 46 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 12,500 تومان

خرید

پاورپوینت علم تمرین در 46 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمقدمه

هدف اصلی تمرین:

 رسیدن به اوج اجرای ورزشی است .

- رسیدن به اوج اجرای ورزشی نیازمند طراحی برنامه های تمرینی مناسب است.

- برای طراحی و توسعه ی یک برنامه تمرین ورزشی، روشن نمودن اهداف برنامه ضروری است.


اهداف فرعی

-توسعه ی بدنی همه جانبه - توسعه ی بدنی ویژه ورزش  - توسعه ی عوامل تکنیکی - توسعه ی عوامل تاکتیکی - آمادگی روانی - آمادگی تیمی

(دوستی، ارتباط ، داشتن هدف مشترک ، احساس تعلق به تیم)

- توسعه  ی عوامل مربوط به سلامتی - جلوگیری از آسیب دیدگی - افزایش دانش تئوری
تمرین اینتروال شدید (HIT)

تعریف: انجام تمرین اینتروال که شدت مراحل فعالیت در آن بیشتر از 100 درصد Vo2max باشد.

 برای مثال:
6*1 min at 112 % vVO2max  ,1,2

سازگاری:
افزایش ظرفیت بی هوازی بدون لاکتیک
افزایش ظرفیت دستگاه گلیکولیز بی هوازی
افزایش ظرفیت تجزیه و دفع لاکتات
افزایش ظرفیت بافری
افزایش توان هوازی
افزایش کارایی حرکتی ( کارایی تعامل دستگاه های انرژی )
افزایش زمان رسیدن به واماندگی

قیمت فایل فقط 12,500 تومان

خرید

پاورپوینت سرپرستی تیم ها , اردوها و کاروان های ورزش

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:48 نظرات ()

پاورپوینت سرپرستی تیم ها , اردوها و کاروان های ورزش

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 151 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 39

پاورپوینت سرپرستی تیم ها اردوها و کاروان های ورزش در 39 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت سرپرستی تیم ها , اردوها و کاروان های ورزش در 39 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفصل اول

- تعاریفی از ورزش 

- تعریف و ساختار تیم ورزشی

- ساختار باشگاه ورزشی


فصل دوم

- تعاریفی از مدیریت

- تعاریف صاحبنظران و اندیشمندان

- مدیریت ورزشی چیست

- تعریف سرپرستی

-تفاوت سرپرستی با مدیریت


فصل سوم

- ویژگی های شخصیتی سرپرست

- وظایف سرپرست تیم

- سرپرستی تیم های روستایی


فصل چهارم

- سرپرستی اردو های ورزشی

- زمانبندی اردوهای ورزشی

-وظایف سرپرست اردو

- سرپرستی کاروان های ورزشی

-وظایف سرپرست کاروان

...........................................

تعاریفی از ورزش

اشنایدر و اشیرایتزر (1998): ورزش را فعالیت های جسمی آدمی که تحت قوانین مدون انجام می گیرد تعریف کرده اند .

واندر زواگ (1988) : ورزش نوعی فعالیت جسمی رقابتی است که تجهیزات و امکانات ویژه ای با ابعاد زمانی و مکانی واحدی بهره می گیرد و تلاش برای کسب رکورد اهمیت بسیار چشمگیری دارد.

پیتر فیلدینگ و میلر: هر گونه فعالیت, تجربه , فعالیت های شرکت های تجاری در جهت ایجاد تناسب اندام , تفریح , فعالیت های قهرمانی یا اوقات فراغت

ورزش عبارت است از یک فعالیت رقابتی نهادینه شده که مستلزم

کاربرد نیروی جسمانی شدید و یا استفاده از مهارت های جسمانی

 پیچیده  به وسیله شرکت کنندگانی است که توسط عوامل درونی و

 بیرونی تحریک می شوند .


تیم ورزشی:

تیم ورزشی عبارتست از یک مجموعه که برای دستیابی به 

یک هدف واحد تلاش می نمایند

•ساختار یک تیم ورزشی :

1- سر مربی  2- مربی یا مربیان 3- مربی بدنساز

4- ماساژور  5- روانشناس  6- کارشناس تغذیه

7- فیزیو تراپ 8- پزشک 9- سرپرست 10 – تدارکات

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت مکمل های غذایی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:4 نظرات ()

پاورپوینت مکمل های غذایی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 159 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26

پاورپوینت مکمل های غذایی در 26 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت مکمل های غذایی در 26 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمكمل غذایی – ورزشی حاوی چه موادی است؟

انواع و مقادیر مختلف مواد غذایی شامل كربوهیدراتها، پروتئین ها، چربی ها، املاح، مواد معدنی و ویتامین ها

 مكملهای ورزشی غیرهورمونی معمولاً حاوی همان موادی است كه در مكملهای غذایی تقسیم میشود. اما تركیبات و مقدار مصرف آن بر اساس میزان نیاز ورزشكاران است .

مكملهای ورزشی هورمونی علاوه بر مواد  غذایی دارای هورمونها و پیش ساز هورمونها نیز می باشند.


 موارد مصرف ؟

مكملهای غذایی ـ ورزشی برای حمایتهای تغذیه ای ساخته می شوند. این حمایت تغذیه ای ممكن است در افراد سالم صورت پذیرد و یا برای افراد بیمار در نظر گرفته شود.


علت مصرف مكملهای غذایی- ورزشی چیست؟

حمایت تغذیه ای

اختلالات و بیماریها

 اهداف خاص

شرایط اقتصادی و رفاهی

سنین رشد و بلوغ

طی دوران بیماری و دستیابی به بهبودی كامل

.........

بقیه موارد بررسی:

نیاز به حمایت تغذیه ای چگونه مشخص می گردد؟

فرق مكمل غذایی با غذا چیست؟

چرا مكمل غذایی جایگزین غذا و یا در كنارآن مصرف می شود؟

صلاحیت تجویز مكملهای غذایی – ورزشی با كیست؟

آیا غیرپزشك صلاحیت تجویز مكملهای غذایی را ندارد؟

آیا تمامی افراد نیازمند استفاده از مكمل هستند؟

راه شناسایی مكملهای غذایی چیست؟

آیا مكمل تقلبی هم وجود دارد؟

علت تقلبی بودن مكملها چیست؟

مشكلات مصرف مكملهای غذایی و ورزشی چیست ؟

خطرات استفاده از مكملهای غذایی ـ ورزشی چیست؟

شایعترین مواد بی نام موجود در مكملها چیست ؟

چند درصد مكملها چنین شرایطی دارند ؟

آیا مكملهای غذایی ـ ورزشی در پیروزی  ورزشكاران و قهرمانان نقش اصلی دارد ؟

آیا  مكملهای غذایی ـ ورزشی آزمایش دوپینگ را مثبت  می كنند ؟

آیا  بی اطلاعی ورزشكاران از محتویات دقیق مكملها مانع مجازات و محرومیت ایشان نمی شود ؟

بالاخره مصرف  مكملهای غذایی ـ ورزشی  را توصیه می كنید یا نه ؟

تحقیقات  كمیته بین المللی المپیك درباره مكملهای غذایی ـ ورزشی ؟

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی تیراندازی

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 17:0 نظرات ()

پاورپوینت بررسی تیراندازی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 711 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

پاورپوینت بررسی تیراندازی در 21 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی تیراندازی در 21 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxتاریخچه تیراندازی با تفنگ بادی

تیراندازی با تفنگ بادی از جدید ترین رشته هایی است که در برنامه فدراسیون جهانی گنجانده شده است. در اوایل قرن بیستم میلادی تیراندازی با تفنگ بادی در بسیاری از کشور ها رواج یافت اما نه به عنوان یک رشته رقابتی در سطح بین المللی. تا اینکه در 1958 میلادی کارل آگوست لارسن (دبیر کل فدراسیون جهانی تیراندازی در سالهای 1960- 1947) رشته تفنگ بادی را به عنوان رشته ای که می توانست جای گزین مناسبی برای رشته های خفیف باشد معرفی کرد. تا آن زمان مسابقات تیراندازی در این رشته در برخی از کشور ها انجام می گرفت اما تحقق خواسته او تا 1970 میلادی که مسابقات قهرمانی جهان در این رشته برگزار شد به طول انجامید. لارسن که در سال 1971 میلادی درگذشت. وی سرانجام شاهد بر گزاری این رشته ورزشی در برنامه رقابت های بین المللی بود. در سومین دوره بازی های آسیایی 1958 میلادی این رشته برای اولین بار به صورت سه وضعیت برگزار شد. در 1966 میلادی اولین دوره مسابقات اروپایی این رشته در ویس بادن آلمان بر گزارشد. در این مسابقات 80 تیرانداز در قالب 18 تیم حضور داشتند. در رده بندی تیمی سوییس با کسب 1532 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و گ.کومیت از آلمان با کسب 385 امتیاز عنوان نخست این مسابقات را به خود اختصاص داد.

فدراسیون تیراندازی آلمان در 1966 میلادی کارت هدف جدیدی را برای این رشته طراحی وپیشنهاد کرد. در 1970 میلادی با معرفی این کارت رکورد های این رشته دستخوش تحول تازه ای شد. از کارت هدف جدید در اولین دوره مسابقات قهرمانی جهان در فونکس آریزونا استفاده شد. در این مسابقات 93 تیرانداز در قالب 20 تیم حضور داشتند. کشور آلمان با کسب 1512 امتیاز مقام اول تیمی را از آن خود کرد و در رده بندی انفرادی گ.کاسترمان از آلمان با کسب 387 امتیاز نفر اول شد.


در سالهای نخست تعداد 40 تیر در این رشته شلیک می شد اما از 1981 میلادی به بعد در رقابت مردان این تعداد به 60 تیر افزایش یافت و هم ردیف با رشته های دیگر (از نظر تعداد تیر) قرار گرفت. رشته تفنگ بادی نیز در 1984 میلادی به برنامه رقابت های المپیک افزوده شد.تیم ملی مردان کشورمان برای اولین بار پس از القلاب شکوهمند اسلامی ایران در1366 شمسی (1987میلادی) در مسابقات تیر اندازی قهرمانی آسیا شرکت کرد. تیم ملی بانوان کشورمان نیز در 1369 شمسی (1990 میلادی) در بازی های آسیایی پکن حظور یافت.

تفنگ بادی

وزن آن 5 کیلوگرم ودر آن ازساچمه 4.5 استفاده می شود، آرایش این تفنگ ها به گونه ای است که به راحتی وبارعایت اصول حالت گیری، می توان وزن آن را مهار کرد.لازم به ذکر است که داشتن امکانات دیگر مانند: (لباس مخصوص،كفش،گوشی ودستکش و...) در این رشته ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.وزن ماشه در تفنگ بادی آزاد است، شما می توانید آن را آن گونه که می پسندید وراحت ترید تنظیم نمایید، حتی می توانید آنقدر حساسیت آن را زیاد کنید که با اشاره انگشت تیر رها شود، البته این امر بستگی به خود فرد تیرانداز دارد.

تکنیک در تیراندازی با تفنگ بادی

تیراندازان رشته تفنگ بادی باید نسبت به جنبه های خاص تیراندازی که ویژه این رشته است آگاه باشند. وضعیت ایستاده از سطح اتکای کم ومرکز ثقل بالاتری برخوردار است بنا بر این کنترل آن کمی دشوار است.وزن سلاح تنها فقت بوسیله بدن باید مهار شود در نتیجه تیراندازان باید وقت بیشتری را برای تمرین تکنیک های ضروری آن صرف کنند. در سالهای اخیر امتیازهای این رشته به طور چشم گیری افزایش یافته است واین موفقیت به خاطر پیشرفت های فنی در ساخت سلاح، طراحی تجهیزات وتاکید بیشتر ومواثر بر افزایش تکنیک های ذهنی وآرمیدگی است.


پس از پایان مرحله قلق گیری یک دقیه بعد مسئول خط باید فرامین را به زبان انگلیسی به ترتیب زیر اعلام کند:

for the first/next competiton shot load

attention 3-2-1 start stopchange the target

کارت های هدف باید تنها پس از پایان زمان قانونی وفرمان مسئول خط آتش حرکت داده شود.

عوامل مواثر در تیراندازی

اجرای عوامل زیر به ترتیب گفته شده به میزان زیادی در تیراندازی شما تاثیر گزار است.البته قبل از هر جیز داشتن روحیه مناسب وآرامش، بدور از استرس وعوامل منفی روحی برای تیراندازی لازم وضروری است.

1 . چک کردن سلاح ولوازم.

2 . حالت گیری درست بدن ( قرار گرفتن پاها وایستادن درست در حالت تعادل ).

3 . تنفس

4 . نشانه روی

5 . کشیدن ماشه

6 . دید تکمیلی

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی ورزش هندبال (تهیه وکاربرد مواد آموزشی در تربیت بدنی)

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 16:58 نظرات ()

پاورپوینت بررسی ورزش هندبال (تهیه وکاربرد مواد آموزشی در تربیت بدنی)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1019 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 43

پاورپوینت بررسی ورزش هندبال (تهیه وکاربرد مواد آموزشی در تربیت بدنی) در 43 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی ورزش هندبال (تهیه وکاربرد مواد آموزشی در تربیت بدنی) در 43 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفهرست:

مقدمه

تاریخچه هندبال

مشخصات زمین

دروازه

توپ

جرائم

داوران

بازیکنان


مقدمه

     هندبال ورزش زیبا و پر تحرکی است که میلیونها انسان در سراسر جهان از زن و مـرد در سنیــن مختــلف به آن میپــردازند و از آن لذت میبــرند . آموزش وپـرورش را میتوان طلیعه دار هنــد بال در جهان به حساب آورد. در کشور ما نیز نهال جوان هندبال در این نهاد کاشــته و رشد کرد . اولین مســابقات قهـرمانی کشــور در بین مـدارس برگــزار شـد و اولـین مســابقه خارجی هنـدبال  را نیز دانش آموزان ایران و کویت در اواخر سال 1349 در تهران برگزار کردند . توجه به ورزش هندبال به عنوان یکی از برنامه های مصوب مقاطع تحصیلی دردبیرستانهای ورزش در آموزش و پرورش از اقدامات بسیار سودمند دیگری است که جای این ورزش قهرمان ساز را در بین جـوانان بیش از پیش بـاز و توفیـق قهرمانـان ملــی آینده هنـدبال در صحنه های  بین المللی را در دلها زنده میسازد زیرا قهرمانی به اوج ترقی خواهد رسید که مهارت رااز دوران خردسالی شناخته و تمرین کرده باشد. 


تاریخچه هندبال

     بازیهایی را که میتوان به نوعی ســرچشمه هنــدبال امروزی بـه حسـاب آورد از نظــرمقــررات بازی وساختارتفاوتهای چشمگیر با آن داشته اند. به عنوان نمونـه بازی اورانیا که یونانیان باستان بازی میکردند و هومر در کتاب اودیسه خود از آن نام برده است بـازی ها رپـاسـتون که رومیـان بازی میکردند و دکتر کلادیوس گالنوس رومی بین سالهای 130 تا 200 بعد از میلاد مسیح ان را توصیــف کرده اسـت ویا بـازی

     فانگ بال اشپیل که در اشعار والتر فون درفوگل واید (1230-1170) شاعر غزلـسرای آلمــانی آمده است همگی دارای ویژگیهـایی هستند که آنها را شکلهای قدیمی هندبال امروزی به حساب آورد . 

     رابـولــه ( 1533-1494) در فرانـسـه به یکی دیگـر از انواع بـازی هندبال اشاره کرده است « آنها با استفاده از دستها توپ بازی میکنند.» ویا مردم  اینوبی که در گرین لند زندگی میکنند در سال 1793 نوعی توپ بازی را که با دست انجام میشده است توصیف کرده اند .

     در کشور آلمان در سال 1848 هولکرنلسن مسئـوول وقت ورزش این کشور اجازه داد تا هندبال در دبیرستان اورتروپ به طوررسمی شروع وبلافاصله قوانین لازم نیز برای آن وضع گردید .

     بازی هازنا در چک واسـلواکی رافائـل اشپـیل در آلمان و شکل قدیمی   دست رشته در کشور ایران را نیز میتوان نمونه های دیگری که قدمت هندبال را نشان میدهند نام برد .


     فانگ بال اشپیل که در اشعار والتر فون درفوگل واید (1230-1170) شاعر غزلـسرای آلمــانی آمده است همگی دارای ویژگیهـایی هستند که آنها را شکلهای قدیمی هندبال امروزی به حساب آورد . 

     رابـولــه ( 1533-1494) در فرانـسـه به یکی دیگـر از انواع بـازی هندبال اشاره کرده است « آنها با استفاده از دستها توپ بازی میکنند.» ویا مردم  اینوبی که در گرین لند زندگی میکنند در سال 1793 نوعی توپ بازی را که با دست انجام میشده است توصیف کرده اند .

     در کشور آلمان در سال 1848 هولکرنلسن مسئـوول وقت ورزش این کشور اجازه داد تا هندبال در دبیرستان اورتروپ به طوررسمی شروع وبلافاصله قوانین لازم نیز برای آن وضع گردید .

     بازی هازنا در چک واسـلواکی رافائـل اشپـیل در آلمان و شکل قدیمی   دست رشته در کشور ایران را نیز میتوان نمونه های دیگری که قدمت هندبال را نشان میدهند نام برد .


هندبال میدانی

     هنـدبال جـدیـد بـرای اولـیـن بـار در حدود اواخــر قرن 19 میـلادی پا به عرصه وجود گذاشت به عنوان مثال چنـین بازی تیمی در سال 1897 در شهــر نایبـورگ دانـمارک رواج پیدا کـرد . کشـورهای دانـمارک , آلـمان وسوئد مراکز اصلی رشد و گسترش واقعی به حساب می آیند . به احتمال زیاد متخصصان تربیت بدنی آلمانی, بر پایـه بازیــهای محلی خود مـانـنـد رافـابال و کونـیـگسـبر گریال هندبال میدانی را در اواخر قرن19 میلادی به عنوان یک ورزش مسـتقل پـایـه- گــذاری نمـوده انـد و از ایـن جهــت پــدران هندبال محسـوب میشونـد در کشـــور ســوئد فــرد دیگری به نــام ج. والســتروم در سال 1910 نوعی ورزش راکــه هنــدبال نام داشت به مردم معرفی کرد.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت تاسیسات وتجهیزات استخر شنا

ادمین بازدید : 0 جمعه 24 دي 1395 : 15:52 نظرات ()

پاورپوینت تاسیسات وتجهیزات استخر شنا

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 435 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 43

پاورپوینت تاسیسات وتجهیزات استخر شنا در 43 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت تاسیسات وتجهیزات استخر شنا در 43 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفضاهای جنبی مورد نیاز در ساختن استخر

 استخر

اتاقهای سونا و جكوزی  

 جایگاه تماشاچیان

 موتور خانه

فضای سرویسها، دوش ها و رختکن ها

فضای استراحت و تجدید قوا 

 فضای آفتابگیری در استخرهای روباز

فضای اداری و تجهیزات ارتباط جمعی

اتاقهای كمك اولیه و استقرار پزشكان


تاسیسات عمومی استخر شامل دیگ های آبگرم و منابع است. استخرهای تجاری عموماً شامل دوشها, اتاقهای سونا و جكوزی می باشد. عموماً در این موارد از سیستم و تجهیزات مستقلی نظیر دیگ بخار, مبدل و ... استفاده می شود   


موتورخانه استخر شامل دستگاههای زیر می باشد

دیگ ابگرم

دیگ بخار

سختی گیر

فیلتر شنی

موگیر

مبدلهای حرارتی

منابع انبساط

منابع كویلر

پمپ

دستگاه تزریق منابع شیمیا یی


دستگاه تصفیه اب: این دستگاه با مكش اب استخر به داخل تصفیه خانه و برگشت ان به داخل استخر باعث تصفیه اب استخر می شود.

در استخرها دستگاه تصفیه اب باید بطور مداوم در حال فعالیت باشد.

دستگاه كلر زنی اتوماتیك: این دستگاه اب استخر را بر طبق برنامه داده شده اب استخر را كلر زنی می كنند.

كلر آزاد باقیمانده استخر حداقل 2-5/1 میلی گرم در آب باشد مقادیر كمتر از این میزان ممكن است عواملی از قبیل كریپتوسپوریدیوم را از بین نبرد.


اصول كلی در ساخت استخر

تعداد شناگران در استخر

 تعداد شناگران بایستی متناسب با وسعت استخر باشد. معمولاً برای هر یک نفر 3 متر مکعب و یا 2 متر مربع در نظر گرفته می شود.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت زلزله

ادمین بازدید : 0 پنجشنبه 23 دي 1395 : 22:42 نظرات ()

پاورپوینت زلزله

دسته: زمین شناسی و نفت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 380 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 43

پروژه ای درمورد زلزله در قالب پاورپوینت 43 اسلایدی

قیمت فایل فقط 4,500 تومان

خرید

مهمترین مناطق زلزله خیز جهان 
ایران از نظر زمین لرزه 
خطرات زلزله 
خطرات سازه ای
زمین لغزه ها 
امواج لرزه ای
لایه های زمین
پوسته
گوشته
هسته
انواع زمین لرزه
مقیاس ریشتر
مشخصات زلزله
کانون زلزله
مرکز زلزله
اولین کسی که علت زلزله را شناخت :
•ارسطو این فیلسوف یونانی كه هزار سال قبل از اسلام زندگی می كرده , عقیده داشته كه مقدار زیادی هوا درون سوراخها و غارهای زیر زمینی وجود دارد . وقتی این هوا تلاش می كند تا بطرف بالا برود نتیجه آن تكان خوردن زمین است . هیچ دلیلی برای اثبات این عقیده وجود نداشته و در آن زمان نیز قابل درك نبوده است .

قیمت فایل فقط 4,500 تومان

خرید

ساخت گرایی در ریاضی

ادمین بازدید : 0 پنجشنبه 23 دي 1395 : 13:46 نظرات ()

ساخت گرایی در ریاضی

دسته: ریاضی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 23 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

ساخت‌گرایی از نقطه نظر آموزش ریاضیات روشی است که دانش‌آموزان خود دانش ریاضیات خود را به ‌طور فعالی بر پایه دانش پیشین می‌سازند

قیمت فایل فقط 1,500 تومان

خرید

چكیده:

ساخت‌گرایی از نقطه نظر آموزش ریاضیات، روشی است كه دانش‌آموزان خود، دانش ریاضیات خود را به ‌طور فعالی بر پایه دانش پیشین می‌سازند، بنابراین دراین روش، دانش آموز نقش اساسی را ایفا می كند. دراختیارگذاشتن ابزارلازم، ایجاد شرایط مناسب وآموزش چگونه ساختن دانش لازمه این كاراست. ساخت و سازگرایی درآموزش ریاضیات نوین، بالاترین جایگاه را در میان دیگر نظریه‌های یادگیری و آموزش داراست. درفرآیند تدریس ساخت گرایی معلم و همه ی امكانات تسهیل كننده هستند و جزو خدمات آموزشی به حساب می آیند. جستجوی فعالانه فراگیرندگان از طریق فعالیت های گوناگون برای كشف راه حل ها، مفاهیم،اصول و قوانین، یكی از اهداف مهم در این روش است. داشتن روحیه ی كاوشگری برای ایجاد سؤال، طراحی،اجرا، ابداع و به دست آوردن جواب، از ویژگی های ساخت گرایی است. هدف این نوشتار بررسی ساختار‌گرایی درحوزه آموزش ریاضی و ارایه نمونه تدریسی براساس ساخت گرایی برای معلمین است.

كلید واژه ها: ساخت گرایی، مشخصه ،الگوی تدریس ساخت گرایی، مفاهیم، اجرا، اصول وکاربرد 

 فهرست مطالب

چكیده:

مقدمه:

ساخت‌گرایی چیست؟

مفهوم ساخت‌گرایی درآموزش ریاضی

تاریخچه

تاکید بر یادگیری به جای عملکرد وآموزش

مشخصه های ساختارگرایی

الگوی تدریس ساختار گرایی

مفاهیم اساسی الگوی تدریس ساختارگرایی

مراحل اجرای الگوی تدریس ساخت گرایی

ساختار گرایی و آموزش ریاضی :

مثال هایی از یادگیری ساخته شدنی:

نتیجه گیری

منابع:

قیمت فایل فقط 1,500 تومان

خرید

تعیین اثر سه روش بیش تمرینی بر سیستم ایمنی بدن

ادمین بازدید : 3 چهارشنبه 22 دي 1395 : 23:30 نظرات ()

تعیین اثر سه روش بیش تمرینی بر سیستم ایمنی بدن

دسته: علوم پایه
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 185 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 82

پژوهش حاضر به مقایسه اثر سه روش بیش­تمرینی بر سیستم ایمنی بدن می­پردازد، چون سیستم دفاعی بدن وظیفه حفظ سلامتی بدن درمقابل عوامل بیماری­زا را برعهده دارد و این تحقیق سعی در بررسی اثر سه نوع فعالیت _ بیش تمرینی _ را بر این سیستم دارد

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

تعیین  اثر سه روش بیش تمرینی بر سیستم ایمنی بدن

فعالیتهای ورزشی علاوه براینكه، یك عمل تفریحی ونشاط­آورند، وسیله موثری در حفظ سلامت بدن و نیرومندی جسم محسوب می­گردند.
علوم پزشكی و علوم ورزشی مكمل یكدیگرند و هریك از دیگری سودی بهینه می­برند. در سالهای اخیر پزشكان اهمیت ویژه­ای برای پیش­گیری قائل شده­اند و در تلاش هستند تا با كمك آن از بروز و ابتلاء به بیماریها ممانعت به­عمل آورده و عوامل تهدیدكننده سلامتی افراد را شناسایی و كنترل نمایند. دراین راستا طب ورزشی سعی در ممانعت از بروز وابتلا به بیماری­ها دارد و بر نقش و همكاری علوم پزشكی و علوم ورزشی تاکید دارد.
تحقیقات متعددی درخصوص نقش فعالیت­های بدنی بر بهبود کارآیی سیستم­های بدن و سلامت عمومی انسان ها انجام شده است. این مطالعات بیان می­دارد كه فعالیت های ورزشی باعث رشد و توسـعه سیستم­های تشكیل دهنده بدن می­گردد.
یكی ازسیستم­های مهم و حیاتی بدن، سیستم ایمنی است. سیستمی كه بدون عملكرد صحیح آن، ادامه حیات به مخاطره ­افتاده و چه بسا غیر ممكن گردد.
از آنجایی­كه جنبه­های گوناگون فعالیت­های­بدنی، اثرات متفاوتی بر روی سیستم ایمنی بدن اعمال خواهند كرد، لذا به نظر می­رسد كه شناسایی این تأثیرات می­تواند در تفسیر دقیق­تر مكانیسم­های فیزیولوژیكی و عكس­العمل­های بیولوژیكی بدن راه گشا باشد.
چنین به نظرمی­رسد كه فعالیت­های­بدنی منظم، زیربیشینه و درازمدت اثرات متفاوتی در مقایسه با فعالیت­های بدنی نامنظم، سنگین وكوتاه مدت روی سیستم ایمنی بدن دارد. این احتمال وجود دارد كه تمرین سنگین با شدت بالا وبیش از حد، موجب اختلال عملكرد سیستم ایمنی بدن شده، مقاومت بدن را در برابر انواع باكتری­ها و ویروس­ها كاهش دهد.
پژوهش حاضر به مقایسه اثر سه روش بیش­تمرینی بر سیستم ایمنی بدن می­پردازد، چون سیستم دفاعی بدن وظیفه حفظ سلامتی بدن درمقابل عوامل بیماری­زا را برعهده دارد و این تحقیق سعی در بررسی اثر سه نوع فعالیت _ بیش تمرینی _ را بر این سیستم دارد.
سلامتی و تندرستی افرادی كه به فعالیت­های­ ورزشی می­پردازند، به­خصوص ورزشكارانی كه به صورت مداوم به تمرینات شدید می­پردازند، لازم است مورد توجه قرار گیرد و كلیه عوامل كه باعث تقویت و تضعیف این سیستم می­گردند، شناسایی شوند.

فهرست مطالب:
عنوان ................................................................................................................. صفحه

فصل اول: مقدمه پژوهش......................................................................................... 2
مقدمه................................................................................................................... 3
بیان مسأله............................................................................................................. 4
ضرورت و اهمیت تحقیق.......................................................................................... 6
اهداف تحقیق.......................................................................................................... 7
هدف کلی.............................................................................................................. 7
اهداف اختصاصی................................................................................................... 7
فرضیه های تحقیق.................................................................................................. 7
فرضیه اصلی......................................................................................................... 7
فرضیه های فرعی.................................................................................................. 7
تعاریف واژه ها و اصطلاحات................................................................................... 8

فصل دوم: پیشنیه پژوهش......................................................................................... 10
الف: زمینه های نظری و موضوع تحقیق...................................................................... 11
ایمنی ذاتی............................................................................................................. 12
ایمنی اکتسابی......................................................................................................... 20
سیستم ایمنی و بیش تمرینی........................................................................................ 20
ب: تحقیقات انجام گرفته درخصوص موضوع تحقیق....................................................... 21
خلاصه................................................................................................................ 26

فصل سوم: روش پژوهش......................................................................................... 27
جامعه آماری......................................................................................................... 28
روش و طرح تحقیق................................................................................................ 28
متغیرهای تحقیق..................................................................................................... 32
وسایل و ابزار تحقیق............................................................................................... 32
روش اندازه گیری................................................................................................... 33
روشهای آماری...................................................................................................... 33

فصل چهارم: تحلیل یافته های پژوهش......................................................................... 34
الف: توصیف داده ها............................................................................................... 35
ب: آمار استنباطی................................................................................................... 47

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری................................................................................... 58
خلاصه تحقیق ....................................................................................................... 59
بحث و نتیجه گیری ................................................................................................ 60
بحث و نتیجه گیری کلی............................................................................................ 61    
محدودیت های تحقیق............................................................................................... 64
پیشنهادات تحقیق..................................................................................................... 64
فهرست منابع......................................................................................................... 66


فهرست جداول:
جدول 4-1: مقایسه میانگین سن، قد، وزن، و سابقه قهرمانی در چهار گروه........................... 35
جدول 4-2: مقایسه مسافت طی شده بر روی ارگومتر قبل و بعد از تمرین در چهار گروه.......... 36
جدول 4-3: مقایسه میانگین زمان فعالیت روی ارگومتر قبل و بعد از تمرین در چهار گروه........ 37
جدول 4-4: مقایسه میانگین vo2 max قبل و بعد از تمرین در چهار گروه............................. 38
جدول4-5: مقایسه میانگین کالری مصرفی قبل و بعد از تمرین در چهار گروه........................ 39
جدول 4-6: مقایسه میانگین تغییرات vo2 max در طول هفته های تمرین در سه گروه تجربی.... 40
جدول 4-7: مقایسه میانگین مقیاس بورگ جهت تعیین میزان فشار کار در سه گروه تجربی در طول هفته های تمرین          41
جدول 4-8: مقایسه میانگین مت مصرفی قبل و بعد از تمرین در چهار گروه .......................... 42
جدول 4-9: مقایسه میانگین مقیاس بورگ قبل و بعد از تمرین در چهار گروه ......................... 43
جدول 4-10: مقایسه میانگین ضربان قلب استراحت در چهار گروه در قبل و بعد از دوره تمرینی آزمون 44
جدول 4-11: مقایسه میانگین وزن صبحگاهی در چهار گروه قبل و بعد از تمرین.................... 45
جدول 4-12: مقایسه میانگین ساعات خوابیدن در طول شبانه روز قبل و بعد از دوره تمرین در چهار گروه          46
جدول 4-13: مقایسه میانگین لوکو سایت در چهار گروه برحسب چهار نوع تست................... 47
جدول 4-14: مقایسه میانگین لکوسیت در پس آزمون اول در چهار گروه............................... 48
جدول 4-15: تحلیل کوواریانس مقایسه میانگین لکوسیت در چهار گروه................................ 48
جدول 4-16: مقایسه زوجی اختلاف میانگین لکوسیت در گروه های مورد مطالعه................... 49
جدول 4-17: مقایسه میانگین لنفوسیت در چهار گروه برحسب چهار نوع تست....................... 50
جدول 4-18: مقایسه میانگین لنفوسیت در پس آزمون اول در گروههای مورد مطالعه................ 51
جدول 4-19: تحلیل کوواریانس مقایسه میانگین لنفوسیت در چهار گروه ............................... 51
جدول 4-20: مقایسه میانگین مونوسیت در چهار گروه برحسب چهار نوع تست..................... 52
جدول 4-21: مقایسه میانگین مونوسیت در پس آزمون اول در چهار گروه............................. 53
جدول 4-22: تحلیل کووالانس مقایسه میانگین مونوسیت در چهار گروه................................ 53
جدول 4-23: مقایسه نوتروفیل در پس آزمون اول در چهار گروه........................................ 54
جدول 4-24: تحلیل کوواریانس مقایسه نوتروفیل در چهار گروه......................................... 54
جدول 4-25: مقایسه میانگین ائوزینوفیل در چهار گروه برحسب چهار نوع تست.................... 55
جدول 4-26: مقایسه میانگین ائوزینوفیل در چهار گروه در پس آزمون اول............................ 56
جدول 4-27: تحلیل کوواریانس مقایسه میانگین ائوزینوفیل پس آزمون دوم در چهار گروه......... 56
جدول 4-28: مقایسه زوجی اختلاف میانگین ائوزینوفیل برحسب گروه های مورد .................. 57

نمودار:
نمودار 4-1: مقایسه میانگین سن، قد، وزن، و سابقه قهرمانی در چهار گروه.......................... 35
نمودار 4-2: مقایسه مسافت طی شده بر روی ارگومتر قبل و بعد از تمرین در چهار گروه......... 36
نمودار 4-3: مقایسه میانگین زمان فعالیت روی ارگومتر قبل و بعد از تمرین در چهار گروه....... 37
نمودار 4-4: مقایسه میانگین vo2 max قبل و بعد از تمرین در چهار گروه............................ 38
نمودار 4-5: مقایسه میانگین کالری مصرفی قبل و بعد از تمرین در چهار گروه ..................... 39    
نمودار 4-6: مقایسه میانگین تغییرات vo2 max در طول هفته های تمرین در سه گروه تجربی... 40
نمودار 4-7: مقایسه میانگین مقیاس بورگ جهت تعیین میزان فشار کار در سه گروه تجربی در طول هفته های تمرین         41
نمودار 4-8: مقایسه میانگین مت مصرفی قبل و بعد از تمرین در چهار گروه ......................... 42
نمودار 4-9: مقایسه میانگین مقیاس بورگ قبل و بعد از تمرین در چهار گروه ........................ 43
نمودار 4-10: مقایسه میانگین ضربان قلب استراحت در چهار گروه در قبل و بعد از دوره تمرینی آزمون            44
نمودار 4-11: مقایسه میانگین وزن صبحگاهی در چهار گروه قبل و بعد از تمرین................... 45
نمودار 4-12: مقایسه میانگین ساعات خوابیدن در طول شبانه روز قبل و بعد از دوره تمرین در چهار گروه         46

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

دانلود تحقیق در مورد اوپک

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 22:57 نظرات ()

دانلود تحقیق در مورد اوپک

دسته: زمین شناسی و نفت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 287 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 63

مسأله سوخت و انرژی یكی از حیاتی‌ترین مسائل اجتماعی امروز جهان می‌باشد و موضوع نفت و گاز در مركز این نیروی حیاتی قرار داشته و دنیای صنعت وابستگی شدیدی به آن دارد

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

« پیشگفتار»
مسأله سوخت و انرژی یكی از حیاتی‌ترین مسائل اجتماعی امروز جهان می‌باشد. و موضوع نفت و گاز در مركز این نیروی حیاتی قرار داشته و دنیای صنعت وابستگی شدیدی به آن دارد.
بعضی كشورهای صنعتی برای دسترسی« نفت» طلای سیاه و مشتقات آن روشهای گوناگون اختیار كرده‌اند كه گاهی تا مرز استعمار و بهره‌كشی از طریق زورگویی پیش رفته است و ملتهای مالك ذخائر نفتی روی هم رفته تا به حال نتواسته‌اند آنطوری كه باید و شاید برای پیشرفت هنوز از این كالاها استفاده نمایند.
سازمان اوپك از بدو تشكیل موفق شد جاذبه‌های لازم برای گردهم آوردن بخشی از كشورهای جهان سوم را كه حیات اقتصادی آنان در گروه تولید و صدور مادة اولیه نفت بود فراهم آورد و بتدریج اعضایی را از قاره‌های مختلف جهان به سوی خود جلب كند حقیقت سازمان اوپك بمنزله نخستین مجموعه از كشورهای جهان سوم كه تحت فشار سیاسی و اقتصادی قدرتهای بزرگ و شركتهای چند ملیتی ذخایر آنان به بهای ناچیز غارت می‌شد. مقام و موقع خاصی داشته و دارد و به طبع سرنوشت آن می‌تواند جامعه كشورهای دارنده با ذخایر طبیعی با اقتصاد تك‌محصولی ارزنده و آموزنده باشد.
در بطن اوپك كشورهای عرب كه تقریباً دارای 60 درصد از تولیدات نفتی هستند از اعمال نفوذ بیشتری برخوردار بوده كه جنبة سیاسی آن از محدودة بازار نفت تجاوز می‌كند.
در سپتامبر 1960 وقتیكه اوپك تأسیس شد ناظران سیاسی معدودب قدرت آینده این سازمان جدید را احساس می‌كردند بعد ازموقعیتهای كشور یعنی با سركارآمدن سرهنگ قذافی در 1969 كشورهایا صادركننده نفت از قدرت خود آگاهی یافته و بتدریج یك استراتژی تهاجمی به خود گرفته قدرت خود را از طریق افزایش قیمت نفت خام و كنترل فعالیتهای نفتی اعمال می‌كنند.
در اكتبر 1974 توسل كشورهای تولیدكننده نفت در سطح اوپك «اسلحه سیاسی نفت سبب چهار برابر شدن قیمت نفت در مدت 3 ماه گشته و ارادة كشورهای صادركنندة نفت را در مورد بكاربردن نفوذ خود در تحولات اقتصاد جهانی از این به بعد مورد تأئید قرار می‌دهد.
آنچه مورد تأئید بسیاری از كارشناسان اقتصادی قرار گرفته است كه كشورهای عضو سازمان اوپك طی سالهای دهة 1970 و سالهای اولیه دهة 1980 در اثر تلاشهای سازمان اوپك و نیز شرایط بین‌المللی حاصل به درآمدهای سرشاری دست یافته‌اند كه عموماً آنرا در ساختار اقتصادی نه تنها به رشد و توسعة اقتصادی كشورهای خود كمكی نكرده‌اند كه معضلات اقتصادی و سیاسی بغرنج و لاینحلی را نیز بوجود آورده‌اند.
اكنون لازم است سازمان اوپك( چنانچه بتواند در دنیای پرتلاطم كنونی به حیات خود ادامه دهد) در یك مرحله نوین از فعالیتهای خود نسبت به چگونگی كاربرد وجوه حاصل از فروش نفت بوسیلة كشورهای عضو برنامه‌های جامعی را تدوین كند تا با یافتن روشهایی برای همكاری در سرمایه‌گذاری مشترك از خروج نهایی این امكانات مالی از سازمان اقتصادی كشورها جلوگیری بعمل آورد.

پیشگفتار 
مقدمه‌ای دربارة اوپك 
از اساس تا تأسیس 
عملكرد 27 ساله اول اوپك 
از یك حالت دفاعی به یك حالت تهاجمی 
آینده سیاسی اوپك 
اساسنامه سازمان اوپك 
فهرست منابع و مأخذ

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

معادن نمک گرمسار (گنبدهای نمکی)

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 12:57 نظرات ()

معادن نمک گرمسار (گنبدهای نمکی)

دسته: محیط زیست
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 357 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 213

بررسی ذخایر نمك در جهان و ایران بصورت اجمالی و به ترجیح در خصوص گنبد نمكی گرمسار

قیمت فایل فقط 13,000 تومان

خرید

مقدمه :
نمك ازجمله مواد معدنی است كه بشر در طول تاریخ استفاده های فراوان از آن نموده است و حتی در گذشته كالایی جهت معاملات پایاپای بوده است بنده با عنایت به اینكه گنبد نمكی گرمسار جزیی از زادگاهم بوده و اینجانب در معادن مختلف آن به انحاء مختلف طی چند سال گذشته فعالیت داشته‌ام ،مرا بر آن داشت كه طی این مقاله تا حدودی آنرا به علاقه مندان خصوصا مهندسین معادن و زمین شناسان محترم معرفی نمایم . امید است قدمی هر چند كوچك اما مفید در این راه برداشته باشم .
فهرست مطالب
فصل اول:كلیات
1-1)هدف......... 15
1-2)پیشینه و تحقیق............ 15
1-3)روش كار و تحقیق................ 15
فصل دوم : اختصاصات عمومی نمکها در ایران ......... 17
الف : کلیاتی درمورد نمکها ................ 18
1-2 تاریخچه نمک .................. 18
2-2 نمک وموارد استفاده آن ........... 20
3-2 پراکندگی و مقدار تولید نمک درجهان ....... 20
ب: ژئو شیمی و کانی شناسی ................ 27
4-2 ژئوشیمی .................... 27
5-2 کانی شناسی نمکی (‌هالیت )‌............ 28
6-2 کانی های همراه هالیت .......... 31
7-2 فرایندهای بعد از رسوبگذاری .......... 34
پ: شرایط ومحیط تشکیل هالیت .......... 37
8-2 شرایط تشکیل هالیت ...... 37
9-2 محیط تشکیل نمک (‌هالیت )‌.......... 39
10-2 ذخایر تبخیری قدیمی و محیط تشکیل آن ...... 41
11-2 موقعیت های مناسب برای رسوب تبخیری ها ... 44
12-2 سبخا ............. 46
13-2 محیط های دریایی....... 47
14-2 نمک های غول آسا چگونه بوجود آمدهاند ؟...... 48
ث:انواع ژنتیکی کارنسارها نمک ......... 53
15-2 اقیانوس ها ودریاها ..... 53
16-2 دریاچه ها .......... 54
17- 2 آبهای زیر زمینی (‌شورابه ها )‌............ 56
18-2 حوضه های دریاچه ای نوع پلایا ......... 57
19-2 نهشته های نمک لایه ای .......... 57
20-2 گنبدهای نمکی .............. 59
21-2 کانی های همراه گنبدهای نمکی ......... 61
22-2 پدیده دگرگونی در گنبدهای نمکی ......... 62
23-2 چگونگی حرکت در گنبدهای نمکی ........... 63
ج)‌برخی از مدلهای پیدایش ذخایر تبخیری.......... 69
24-2 مدل یا تئوری حوضه های دارای سد (Ochsenius , 1877))....................... 69
25-2 مدل دریاچه ای والتر ( 1903)............ 70
26-2 مدل تبخیرهای آب های عمیق (Schmalz , 1969)....... 70
27-2 تئوری یا مدل حوضه خشک شده (Hus, 1972)... 75
28-2 مدل حوضه خشک شده در درون مدل استاتیک ........ 75
29-2 مدل ولکانوژنیک نهشته های تبخیری ........ 77
آثار ومعادن نمک ایران در دورانهای مختلف زمین شناسی ........ 82
30-2 نمك های پركامبرین پسین در زون زاگرس........ 82
31-2 گنبدهای نمكی استان هرمزگان..... 86
1-31-2 گنبد نمكی قشم........... 86
2-31-2 گنبد نمكی سیاهو.............. 88
3-31-2 گنبد نمكی گچین.......... 89
32-2 نمك های ژوراسیك فوقانی............. 90
33-2 آثار و گنبدهای نمكی استان كرمان........ 91
1-33-2 گنبد نمكی علی آباد....... 91
2-33-2 گنبد نمكی اسماعیل آباد.......... 91
3-33-2 نمك آبی راین........... 92
4-33-2 نمك آبی كویر لوت شهداد............... 92
5-33-2 نمك آبی نوق........... 93
34-2 نمك های ائوسن در زون ایران مركزی...... 93
1-34-2 زمین شناسی حوضه كلوت (شمال خاوری اردكان)..... 95
2-34-2 برخی از معادن و آثار نمكی اردكان یزد....... 97
3-34-2 گنبدهای نمكی حوضه یزد........ 97
الف-معدن متروكه نمك حاجی آباد........ 98
ب-معدن متروكه نمك رستاق یزد............... 98
ج-كانال نمك عقدا........ 99
35-2 نمك های ائو-الیگوسن............ 99
36-2 نمك های ترسیر در زون ایران مركزی....... 101
37-2 آثار و ذخایر نمكی ترسیر استان سمنان....... 103
1-37-2 خلاصه ای از زمین شناسی استان سمنان... 104
2-37-2 اندیس ها و معادن نمك در منطقه گرمسار-ایوانكی..... 105
الف-معدن كوه نمك....... 105
ب-معدن تخت رستم........ 105
ج-معدن سردره........ 106
د-معدن سیالك............. 106
ه-برونزدهای نمكی باختر و جنوب باختری گرمسار..... 107
و-برونزدهای نمكی باختر كوه كلرز (شمال باختری گرمسار)............ 107
ز-معدن راه راهك......... 108
ح-معدن كرند.................. 108
ط-معدن ناروبنه............. 109
ی- معدن بنه كوه.............. 109
ك-معدن رودخانه شور....... 109
3-37-2 اندیس ها و معادن نمك در محدوده ده نمك گرمسار 110
الف-معدن گزوشك.......... 110
ب-معدن چاه غلغل........... 111
ج-معدن شهر آباد......... 111
د-معدن حسین آباد ده نمك............. 112
ه-برونزدهای نمكی لاسگرد دشت............. 112
و-نمك های محدوده سرخه............ 113
ز-معدن لاهورد........... 113
ح-برونزدهای نمكی نمكان...... 113
6-37-2 اندیس ها و معادن نمك محدوده میامی........ 119
38-2 آثار و ذخایر نمك ترسیر استان خراسان....... 120
1-38-2 زمین شناسی استان خراسان......... 120
2-38-2 معادن و آثار نمكی استان خراسان...... 122
1-معدن نمكی آبقوی....... 122
2-معدن نمك عمارلو....... 123
3-معدن نمك حصار یزدان......... 124
4-معدن نمك سلطان آباد........ 124
5-معدن نمك غار............... 124
6-معدن نمك اسلام قلعه....... 125
7-كالشور سبزوار............ 125
8-معدن نمك آبی گدار خماری............ 125
9-نمك زار سبزوار.......... 125
10-نمك آبی جاجرم......... 126
39-2 ذخایر یا آثار نمكی میوسن........... 127
1-40-2 خلاصه ای از زمین شناسی زاگرس طی نئوژن.127
الف-آثار نمكی استان لرستان.................. 128
1-نمك چل قادی (سفید دشت)........... 128
2-مظهر معدن نمكی چالكل....................... 128
3-نمك چم چیر (امیر آباد)........... 130
4-مظهر معدنی نمك بابا بهرام........... 130
41-2 آثار و معادن نمك زون ایران مركزی در میوسن..... 131
1-41-2 خلاصه ای از زمین شناسی ایران مركزی در میوسن....... 131
الف-گنبدها یا معادن نمك محدوده قم......... 132
زمین شناسی نواحی قم در نئوژن و كواترنر......... 132
1- گنبد نمكی قم یا كوه نمك.................. 134
2- گنبد نمكی یزدان......... 135
3- گنبد نمكی آخ........... 136
4- گنبد نمكی شیخ حاجی......... 136
3-41-2 خلاصه ای از زمین شناسی استان تهران در ترسیر و كواترنر.......... 137
42-2 آثار و معادن نمك زون البرز در میوسن........ 140
1-42-2 خلاصه ای از زمین شناسی زون البرز در میوسن...... 140
2-42-2 گنبد ها یا آثار نمك در استان آذربایجان........ 140
خلاصه ای از زمین شناسی آذربایجان........ 140
1-گنبد نمك مزرعه.......... 141
2-گنبد نمكی ایوند........ 142
3-گنبد نمكی سار......... 142
4-گنبد نمكی ترب........... 142
5-گنبد نمكی منور............. 143
6-گنبد نمكی شوره دره.................. 143
7-گنبد نمك قره آغاج تبریز........ 143
8-گنبد نمك تازه كند................... 144
9-گنبد نمك نهند........ 144
10-گنبد نمكی داش اسپیران........... 144
11-گنبد نمكی خواجه.................... 145
12-گنبد نمكی چوپانلو (دوزلاخ).... 145
13-گنبد نمكی قزلجه.................. 145
14-معدن نمك هریس..................... 146
15-معدن نمك قاپولوق................ 146
16-گنبدهای نمكی اواوغلی........... 146
17-گنبد نمكی خاك مردان........ 146
18-گنبد نمكی قلیچ تپه.......... 146
19-گنبد نمكی زنجیره.................. 148
20-گنبد نمك امیر بیك................. 148
21-گنبد نمكی شعبانلو.......... 148
22-گنبد نمكی كشك سرای............... 149
23-معدن نمك مامان.............. 149
3-42-2 معادن و آثار نمك استان زنجان....... 150
1-معدن نمك خرم آباد(جبا)............ 151
2-معدن نمك زهستر آباد........ 152
3-مظهر نمك گنبد.............. 152
4-مظهر نمك گچی قشلاق.......... 152
5-نمك آبی و نمك سنگی ردوبار الموت (گرما رود سفلی)153
6-مظهر نمك طالقان........ 153
43-2 نمك های پلیوسن............ 153
44-2 نهشته های نمكی كویر (هولوسن تا كنون).... 154
1-44-2 پلایاهای خور............ 155
2-44-2 مرداب یا باتلاق گاو خونی......... 157
3-44-2 چگونگی تشكیل نمك در مرداب گاو خونی.... 158
45-2 نمك های عهد حاضر............ 160
1-45-2 دریاچه های شور ایران......... 160
الف-دریاچه ارومیه............ 160
ب- دریاچه نمك.......... 162
ج-دریاچه حوض سلطان......... 163
د-دریاچه بختگان........ 164
ه- دریاچه مهارلو........... 165
9- دریاچه شورابیل اردبیل ............ 166
فصل سوم : گنبدهای نمكی گرمسار ....... 167
1-3- موقعیت جغرافیایی ................ 168
2-3- مطالعه كارهای انجام شده قبلی ........ 169
- زمین شناسی ....... 171
2-3 – زمین شناسی عمومی ...... 172
4-3- زمین شناسی شمال غرب گرمسار ..... 172
4-3-1- نمك S ............... 173
4-3-2- نمك و مارن زرشكی MP-S.......... 174
4-3-3- مارن زرشكی ....... 174
4-3-4- مارن الوان ......... 175
4-3-5- ولكانیك ........... 176
4-3-6- شیل سبز sh....................... 177
4-3-7- گچ وشیل sh – G.............. 178
4-3-8- ژیپس توده‌ای .............. 178
4-3-9- آهك قم O-M........... 179
4-3-10- سازند قرمز فوقانی ............. 180
4-3-11-سازند هزار دره ........... 181
4-3-12- سازند كهریزك ............. 182
4-3-13- گچ كواترنر................. 183
4-3-14- پادگانه های آبرفتی ....... 183
4-3-15- رسوبات عهد حاضر و مخروط افكنه .... 184
4-3-16- كفه های رسی و نمكی .......... 185
4-3-17- آبراهه و كانال های رودخانه ای ........ 185
5-3-1- زمین شناسی ساختمانی ........... 186
5-3-2- گسل‌ها .............. 187
-معادن فعال نمک گرمسار ........... 189
3-1-معدن كوهدشت كهن ....... 190
3-2-معدن نمك قائم ....... 192
3-3- معدن نمك غرب قائم ........... 193
3-4-معدن نمك مروارید ..... 193
3-5- معدن نمك سالار ..... 194
3-6- معدن نمك راهراهك ..... 195
3-7- معدن تخت رستم ...... 195
3-8-معدن نمك سیالك ..... 196
3-9- معدن نمك میلاد ...... 199
3-10- معدن نمك صادقی ..... 201
3-11- معدن نمك سرو...... 202
فصل چهارم : شرح كوتاهی بر فرآوری سنگ نمك ..... 206
4-1- كارخانه نمك كوبی زهره........... 206
4-2- كارخانه نمك تصفیه خوراكی زهره ........ 208
فصل پنجم :نتیجه گیری و پیشنهادات .......... 211
منابع ........... 213

قیمت فایل فقط 13,000 تومان

خرید

پاورپوینت تاثیرات یوگا SWF

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:13 نظرات ()

پاورپوینت تاثیرات یوگا SWF

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 75 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

پاورپوینت تاثیرات یوگا SWF در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت تاثیرات یوگا SWF در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxپیرامون واژه

واژه Yoga در اصل از واژهٔ «یوج»(Yuj) در زبان سانسکریت که به معنی یکپارچه سازی و یگانگی آمده‌است. واژهٔ «یوج» با واژگان «یک» و «یگانه» در فارسی خویشاوند است. برخی نیز باور دارند که Yoga از واژهٔ پارسی «یوغ» گرفته شده‌است.


شناسه و تعریف

یوگا از طرفی به معنای «کنترل کردن» آمده‌است و در آن صورت یوگا را می‌توان علم کنترل امواج فکر و علم مهار قوای و ذهن به منظور تسلطی همه جانبه بر توان بالقوة خود دانست. در این صورت به «روش» این دانش که همانا کنترل قوای تن و فکر است تأکید می‌شود. با توجه به چنین درکی، یوگا، در کتاب شاندیلیوپانیشاد ، این گونه تعریف شده‌است: «یوگا عبارت از کنترل امواج ذهنی است.» از طرف دیگر می‌توان یوگا را به معنای نظاره کردن و دیدن، در نظر گرفت که در نتیجه یوگا علم نظارة خود و خودشناسی است. بدین ترتیب غایت این دانش آشکار می‌شود. یعنی واقع شدن در طبیعت اصیل خویش و شکافتن تمامی حجابهای نفسانی. بر همین اساس در باگاواد گیتا اوج یوگا، رویت ذات درونی از طریق ذهن پاک و خالص شده توصیف شده‌است، و سرانجام یوگا را به معنی «وصل و یکی شدن» نیز ترجمه کرده‌اند که در آن صورت غرض از انجام تمرینات یوگا آشکار و هویدا می‌شود. به این معنا، یوگا عبارت است از عملکرد هماهنگ قوای فردی و اتحاد قوای ذهنی با قوای حیاتی تن و حواس  که منجر به تلخیص انرژی، توسعة آگاهی و در نهایت اتحاد با آگاهی متعال خواهد شد. بنابر این تصور، در رودرایا مالاتانترا گفته شده : «یک یوگی، فقط در اتحاد با آگاهی متعال، به تجربة یوگا نایل می‌گردد.» بدین ترتیب هر کدام از معانی واژة یوگا، قسمتی از این معرفت عمیق باطنی را آشکار می‌سازد و اختلاف ذاتی در میان آنها دیده نمی‌شود. یك واژه سانسكریت است .


پیشینه

 به لحاظ تاریخی می‌توان سیر تحولات یوگا را در پنج مرحله بررسی کرد:

عصر ودایی (Vedic Yoga)

دوران پیش از کلاسیک (Preclassical Yoga)

دوران کلاسیک (Classical Yoga)

دوران بعد از کلاسیک (Post Classical Yoga)

دوران مدرن (Modern Yoga)


در اینجا شما با چند وضعیت یوگا آشنا می‌شوید:

وضیعت کماندار

این تمرین که به آن تمرین تیرانداز هم گفته می‌شود، باعث به حرکت در آمدن تقریبا تمامی مفاصل دست و پا می‌گردد، که این عمل سبب انعطاف پذیری بیشتر این مفاصل می‌شود. تمرین کماندار به بهبود تعادل فیزیکی و هماهنگی حرکات بدنی کمک فراوان می‌کند.

برای انجام این وضعیت، برروی زمین بنشینید و پاهایتان را به صورت کشیده به جلو دراز کنید. سپس دستهایتان را آرام آرام دراز کرده و شصت پاها را بگیرید. در حین اینکار، تنفس آرام را نیز فراموش نکنید. هنگامیکه شست پای چپ خود را گرفته‌اید و آنرا محکم روی زمین نگه داشته‌اید، زانوی راست خود را خم کنید و انگشتان پای راست را به آرامی به سمت گوش راست خود نزدیک کنید. فرض کنید که یک کماندار هستید و پای چپتان یک کمان است، که آنرا ثابت نگه داشتید و با دست راست می‌خواهید شلیک کنید. در همین حالت بمانید (تا زمانی که خسته شدید) و سعی کنید تمرکز و تنفس آرام را حفظ کنید.

سپس آرام آرام به وضیعت اول باز گردید و چند لحظه‌ای استراحت کنید. بعد اینکار را دومرتبه، اما با پای دیگر تکرار کنید.


قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت بیمه های ورزشی

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:11 نظرات ()

پاورپوینت بیمه های ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 298 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

پاورپوینت بیمه های ورزشی در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت بیمه های ورزشی در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxبیمه توهین و افترا

این نوع بیمه به خصوص در چهارچوب ورزش اهمیت زیادی دارد از آن جایی که احتمال توهین و افترا در رویدادهای ورزشی و میادین ورزشی وجود دارد . سازمان های ورزشی می توانند اعضای هیئت مدیره و کارکنان خود را تحت پوشش این بیمه قراردهند .


ارکان و اجزاء قانونی جرم افترا عبارتند از:

1.           جرمی را بصورت صریح و واضح به دیگری نسبت دهد.

2.           آن جرم امر پوچ و واهی باشد یعنی ساخته تخیلات ذهن شاکی باشد.

3.           با انگیزه ضرر زدن و هتک حیثیت آن جرم را به غیر نسبت دهد.

4.           نسبت دهنده(شاکی) نتواند درستی موضوعی را که به دیگری نسبت داده در مرجع قضایی صلاحیت دار به اثبات برساند.


برای توجیه و تجزیه و تحلیل مطلب مثالی می زنیم:

مثلاً شخص "الف" مدعی است که آقای "ب" اتومبیلش را سرقت کرده است و پرونده امر پس از بررسی های معموله قضایی با صدور قرار منع پیگرد یا حکم برائت قطعی مختومه شده است. آیا در این قضیه شاکی به عنوان مفتری قابل تعقیب کیفری است. در این مثال چند حالت ممکن است اتفاق بیفتد:

اول- یا اینکه شاکی واقعاً اتومبیلی داشته که ثابت شده قطعاً به سرقت رفته و صاحب مال با دلایل یا توضیحاتی که پیش خود داشته به این نتیجه رسیده که شخص"ب" آنرا سرقت کرده است و این امر در دادگاه هم به اثبات می رسد که دراینجا شاکی مفتری به حساب نمی آید.

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت بهداشت ورزشی (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی)

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:10 نظرات ()

پاورپوینت بهداشت ورزشی (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 472 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 91

پاورپوینت بهداشت ورزشی (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی) در 91 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت بهداشت ورزشی (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی) در 91 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفصل اول

اهداف کلی و رفتاری:

آگاهی از تاریخچه تکوین بهداشت عمومی.

آگاهی از تعاریف بهداشت از دیدگاههای مختلف.

شناخت اهداف آموزش بهداشت.

آگاهی از شاخصهای بهداشتی.فصل دوم

اهداف کلی و رفتاری:

تعریف بهداشت عمومی.

شناخت بهداشت فردی و روانی.

دیدگاه تعالیم اسلامی در خصوص بهداشت.فصل سوم

اهداف کلی و رفتاری:

شناخت عوامل بیماریزای زنده ، فیزیکی و شیمیائی.

آگاهی از شرایط لازم برای بروز بیماریها.

شناخت روشهای پیشگیری از بیماریها.فصل چهارم

بهداشت دستگاههای حرکتی

اهداف کلی ورفتاری

 ١-آشنائی با اختلالات دستگاه حرکتی.

 ٢-شناخت وظائف استخوانبندی ومواد آلی ومعدنی آنها.

 ٣- شناخت چگونگی رشد استخوانها وبیمایهای استخوانی.

 ٤- شناخت عضلات وویژگیهای آنها.

 ٥- شناخت آرتریت ، کنتراکتور،اسپاسم،کرامپ وکلونوس.


فصل پنجم

  بهداشت قلب وعروق

      اهدفهای کلی و رفتاری

▪ شناخت دستگاه گردش خون .

▪ آگاهی از درصد مرگ ومیر ناشی از انواع اختلالات قلب وعروق.

▪ کاهش طبقه بندی بیمای های قلب و عروق .

▪ مراقبت های بهداشتی قلب وعروق .

▪ شناخت شیوه های کاهش عوامل خطرناک حمله قلبی .فصل ششم

 بهداشت وتغذیه

اهداف کلی ورفتاری

 ▪ آشنایی باعلم تغذیه وارتباط آن باورزش وچاقی

 ▪ شناخت مواد مغذی وتغذیه مطلوب

 ▪ شناخت وزن ایده آل وروش محاسبه آن

 ▪ تعیین نیازهای روانی ،اجتماعی وفیزیولوژیکی ازطریق تغذیه

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی ورزش بسكتبال

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:10 نظرات ()

پاورپوینت بررسی ورزش بسكتبال

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 963 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 33

پاورپوینت بررسی ورزش بسكتبال در 33 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت بررسی ورزش بسكتبال در 33 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx
وضعیت بدنی

در این رشته افراد باید دارای قد خیلی بلند ، حركات سریع عكس العمل وتوانایی پریدن (خیلی مهم )را داشته باشند.اغلب بسكتبالیستهای حرفه ای دارای پای چرخیده به داخل هستند وهمچنین دستهای بلند وبزرگ هستند  این سازگاری ها باعث افزایش سرعت ورزشكار در نتیجه نزدیكی بازوی محرك به    تكیه گاه میباشدارتفاع برگشت توپ توسط ضریب ارتجاع تعیین می شود که از نسبت سرعت برگشت به سرعت رفت توپ بدست می آید. این ضریب به ویژگی های الاستیکی هر دو جسم و توانایی آنها به بازیابی شکل اصلی پس از فشرده شدن بستگی دارد. بطور تئوریکی ضریب ارتجاع می تواند حداکثر 1 باشد. توپی که از ارتفاع 6 فوت رها شده و به اندازه 75% آن ارتفاع یا 5/4 فوت برگردد، توپ قابل بازی کردن می باشد. ا

توانایی دریبل کردن در مسیر قوسی شکل این توانایی، استفاده از نیروی مرکزگرا و غلبه بر نیروی مرکز گریز را دربر می گیرد. دریبل کننده باید پس از قرار گرفتن در مسیر قوسی شکل داخل دایره خم شود. بازیکن با پای خارجی به طرف خارج فشار می دهد. این عمل باعث حرکت مرکز ثقل بسمت داخل قوس می شود.


قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی تمرین

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:9 نظرات ()

پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی تمرین

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 182 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 36

پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی تمرین در 36 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی تمرین در 36 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxتعریف برنامه ریزی

برنامه ریزی عبارتست از پیش بینی عملیات

برای رسیدن به هدف  

دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده


فواید برنامه ریزی

1 – تعیین اهداف

2- صرفه جویی در هزینه ها

3- استفاده بهینه از زمان

4- بهره وری بیشتر از منا بع ( انسانی – مالی )


طراحی تمرین :

تعریف نظام و ساختا ری مشخص مبتنی بر اصول علمی برای تمرین بمنظور توسعه قابلیت های مختلف ( جسمانی – تکنیکی – تاکتیکی – روانی ) ورزشکاران


تعریف تمرین ورزشی :

تمرین ورزشی را فعالیتی با هدف می دانند که انجام آن

موجب افزایش و توسعه توانایی یا آمادگی بد نی می شود

با انجام تمرین های بدنی , ورزشکار قوی تر, سریعتر ,

روان تر و بادوام تر و تواناتر می شود .


اصول کلی برنامه تمرینی  :

1- اختصا صی بودن

2- اضافه بار

3- پیشرفت

4- انفرادی بودن


1- اول باید بر تکرار تاکید کرد

2- دوم بر افزایش مدت تمرین تاکید می کنیم

3- شدت تا رسید ن به حد مطلوب پایین باشد


قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

بررسی وضعیت اسکان وتغذیه بازیهای آسیایی قطر و المپیک 2004 آتن

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:9 نظرات ()

بررسی وضعیت اسکان وتغذیه بازیهای آسیایی قطر و المپیک 2004 آتن

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1308 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 75

بررسی وضعیت اسکان وتغذیه بازیهای آسیایی قطر و المپیک 2004 آتن در 75 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 13,500 تومان

خرید

بررسی وضعیت اسکان وتغذیه بازیهای آسیایی قطر و المپیک 2004 آتن در 75 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمحل اسکان روسای NOC و دبیران عمومی

این افراد در هتل چهار فصل و هتل شرارتون و هتلهای خانوادگی OCA سکونت خواهند داشت.

سران کشورها و پادشاهان

این افراد در هتل کارلتون اسکان داده خواهند شد.

مهمانان NOC و اسپانسرها

این افراد در هتلهای مختلف شهر دوحه اسکان داده خواهند شد


دهکده ورزشکارانAV

مدت سکونت همه ورزشکاران، اعضای رسمی تیمها در پانزدهمین دوره بازیهای آسیایی دوحه به مدت 39 روزدر دهکده ورزشکاران AVاز 10 نوامبرسال 2006 تا 18 دسامبرسال 2006 خواهد بود.

محیطی  قابل اطمینان و بدون کنش برای  ورزشکاران تا آنها تمرکزلازم را در تمرینات و مسابقاتشان داشته باشند.


هدف دهکده ورزشکاران

فراهم کردن امکانات خوب با استاندارد های عالی برای 10500 ورزشکار و اعضای رسمی تیمها که شامل سه بخش میباشد:

1)منطقه مسکونی

2)منطقه بین المللی

3) منطقه عمومی

دهکده دارای پنج منطقه خروجی و سه نقطه کنترل ورودی که برای ورزشکاران، اعضای رسمی تیمها و کارمندان معتبربدون محدودیت خواهد بود.


اماکن موجود در دهکده ورزشکاران AV

سلف سرویس، سینما، مرکز فرهنگی، مرکز خرده فروشی

،مرکز اعتباری، پلی کلینیک، مرکز خدماتی NOCو مرکز اطلاعات ورزشها، مرکز انتقال مهمانها، میدان حمل ونقل، میدان پرچم( مخصوص مراسم استقبال تیمها و رویدادهای فرهنگی تیمها)، اتاق های اینترنت، مکان بازیها، ژیمنازیوم، سونا، مرکز گزارش های تلویزیونی، کتابخانه، حوضچه استخر،زمین های تنیس، بخش دو و میدانی و قهوه خانه


بازگشایی دهکده

دهکده ورزشکاران رسما در 15 نوامبر 2006 بازگشایی خواهد شد. اگر چه از 10 نوامبر شروع به پذیرش خواهد کرد و اعضای NOCها ساکن خواهند شد.

رییس، نایب رییس و اعضای رسمی تیمها به دهکده بازیها در طول دوره قبل از بازگشایی دسترسی خواهند داشت.

قیمت فایل فقط 13,500 تومان

خرید

پاورپوینت ایمنی ، سلامت استانداردهای فضا و تجهیزات ورزشی

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:8 نظرات ()

پاورپوینت ایمنی ، سلامت استانداردهای فضا و تجهیزات ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 195 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

پاورپوینت ایمنی ، سلامت استانداردهای فضا و تجهیزات ورزشی در 22 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت ایمنی ، سلامت استانداردهای فضا و تجهیزات ورزشی در 22 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx•برخی كشور های اروپایی توانسته اند به این دو محور یعنی : فعالیت مناسب و جذابیت بطور انسانی بپردازد. •بطوری كه حدود 80-85 درصد مردم روزانه مشغول فعالیت بدنی هستند.


•در كشور ما نیز در 4 سال اخیر به دلیل افزایش آگاهی عمومی و تشویق بخش های ذی ربط مردم دریافته اند كه زندگی سالم و طولانی با كیفیت بهتر در سایه تحرك بدنی و تغذیه مناسب امكان پذیر است

•گسترش تربیت بدنی و ورزش نیازمند توسعه همه جانبه و توجه به عوامل موثر به آن از جمله : برنامه، فضا، تجهیزات، نیروی انسانی و فرهنگ می باشد.

  بنابراین توجه به فضای آموزشی وایمنی دانش آموزان در اولویت قرار دارد و لازم است از سه بعد حقوقی،استانداردهاو سلامتی مورد بررسی قرار گیرد.

•جنبه حقوقی •استانداردها •سلامتی 

تربیت بدنی فرآیندی است آموزشی- تربیتی كه هدف آن بهبود بخشیدن اجرا و رشد انسان از طریق فعالیت های جسمانی است كه اساس حركت است.

بنابراین نخستین ضرورت برای دست یابی به این هدف ، سلامتی فردی است كه می خواهد به ورزش بپردازد و آنگاه معلم یا مربی موظف است قبل از ارجاع هر حركتی به از فرد از سلامت او اطمینان حاصل كند.


تضمین ایمنی یكی از شروط است ولی نباید فراموش كرد كه آموزش وظیفه اصلی معلم و مربی است و باید به جذابیت فعالیت نیز توجه نمود. در طراحی فضاها و تجهیزات ورزشی باید با چینش مناسب از حداقل فضا، حداكثر استفاده رابرای انجام فعالیت های بدنی كرد

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت اماکن ورزشی

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:8 نظرات ()

پاورپوینت اماکن ورزشی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 499 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

پاورپوینت اماکن ورزشی در 23 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت اماکن ورزشی در 23 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxچگونگی حفظ ونگهداری اماکن ورزشی

 حفظ ونگهداری فرایندی است مستمرکه قبل ازاحداث

    اماکن ورزشی شروع می شود وتا مراحل بهره برداری

    واستفاده نیز ادامه می یابد.

  اولین قدم برای حفظ ونگهداری اماکن ورزشی، زمانبندی

     برنامه استفاده کنندگان است.


عواملی که نوع تسهیلات را دریک محیط تحت تأثیر قرار می دهد عبارتند از:

 محیط جغرافیایی – نوع زمین – آب وهوا – بوم شناسی ومنابع مالی – وسیاستهای اجرایی

v حفظ ونگهداری فضاهای ورزشی نیازمند (( زمانبندی برنامه، نظارت ونگهداری)) موثر اماکن است.


زمان بندی برنامه اماکن ورزشی

 زمانبندی برنامه موجب استفاده حداکثرازاماکن موجود  وتوانایی کارکنان می شود.

  فواید زمانبندی

 باعث استفاده تقسیم بندی شده ازاماکن درطول برنامه های مختلف می شود.

 فراهم کردن فرصت مشارکت گروههای متعدد دریک رشته ورزشی

 فراهم ساختن فرصتهایی برای شرکت در انواع فعالیتها

  درزمانبندی برنامه کاری اماکن، اولویت بندی استفاده ،امر مهمی  است .


زمانبندی فصلی:

 اغلب تحت تاثیرزمان سال وآب وهوا قرار می گیرد.

 زمانبندی براساس چهارفصل ویا به طورساده برای دوفصل تابستان وزمستان انجام می شود.

 دربعضی مناطق جغرافیایی،درفصل زمستان، بعضی ازفعالیتها باید به سالن منتقل شوند.

 درنتیجه استفاده ازاماکن  سرپوشیده برای ورزشهای والیبال، شنا ، بسکتبال و... به اوج می رسد.

 از طرف دیگردراین گونه مناطق زمستان فرصتی است برای انجام ورزشهایی از قبیل اسکی، هاکی روی یخ

 وبا گرم شدن هوا، ورزشهای روباز ازقبیل فوتبال، دوچرخه سواری و...

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بازیهای بومی و محلی

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:8 نظرات ()

پاورپوینت بازیهای بومی و محلی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 99 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 27

پاورپوینت بازیهای بومی و محلی در 27 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بازیهای بومی و محلی در 27 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمقدمه

هر كودك و نوجوان همان قدر كه به تعلیم و تربیت احتیاج دارد ، نیازمند تفریح و بازیست و كمك به ترتیب و پرورش تواناییهای جسمی و آموختن مهارتهای لازم به كودك و نوجوان ، باید به شكلی انجام شود كه هر كدام از آنها در سایه جاذبه بازیها، به سلامتی روح و روان دست یابند و هم برای قبول مسئولیتهای زندگی، آمادگی بیشتری بیابند. آموختن هنر همزیستی به كودكان همراه با بازی و تفریح، باعث می شود كودكان بیاموزند كه با افراد بزرگتر یا ضعیف تر و قویتر ازخود چه رفتاری داشته باشند. احترام به قوانین و درك و فهم آن سبب بالا رفتن آگاهی در آینده می شود و كودكان و نوجوانان با بازی می توان اوقات فراغت خود را با شادی پر كنند.

بازیها بر حسب تواناییها به سه بخش تقسیم می شوند:

1- بازیهای پر تحرك كه نیاز به جای وسیع دارد و بیشتر برای حیاط مدرسه، میدان بازی و چمنزارهاست.

2- بازیهای آرام و كم تحرك كه مناسب كودكستانهاست.

3- بازیهای خانوادگی كه مناسب آپارتمانها و اتومبیلهاست.


در بازیها باید به دو نكته توجه شود:

1- انتخاب اوستا و یارگیری، كه در همه بازیها به خاطر رعایت قوانین بازی به یك یا دو اوستا نیازمندیم كه اوستا از طرف بچه ها به حكم قرعه یا خواندن شعرهایی خاص انتخاب می شود.

2-  بازنده ها و برنده ها: درپایان بازی برنده ها انتخاب می شوند و جایزه می گیرند كه جایزه در حد توانایی بچه هاست كه می تواند یك لیوان آب یا بستنی باشد.

بازنده ها نیز جریمه می شوند و نوع جریمه هم باید طوری انتخاب شود كه هم سبب تنبیه و هم هوشیاری شود مثل پرسیدن چیستان یا تقلید صدای حیوانات و یا كلاغ پر.

  در این مجموعه به ذكر چند بازی متداول در شهرستان كلات می پردازیم.


نام بازی: زنجیر
بازی گروهی و پرتحرك
تعداد بازیكنان: نامحدود
سن باز بازیكنان: 9 سال به بالا
محل بازی : فضای باز
هدف بازی: تقویت سرعت عمل – تقویت مهارت و قدرت
وسایل بازی : ندارد

شرح بازی: در این بازی بازیكنان به دو گروه تقسیم می شوند و در هر گروه یك اوستا وجود دارد كه رهبری بازی را به عهده می گیرد. گروه اول با انداختن سكه یا سنگ علامت دار انتخاب می شود. گروه شروع كننده بازی دست همدیگر را می گیرند به گونه ای كه تشكیل یك زنجیر را می دهند و گروه دیگر سعی بر باز كردن و از هم پاشیدن این زنجیر را دارند گروه زنجیر از غفلت گروه دیگر استفاده كرده و فرار می كنند و در جایی دیگر تشكیل زنجیر دو یا سه نفره یا بیشتر می دهند در این بازی اگر هر یك از افراد توسط یك نفر از گروه دیگر دستگیر شود این زنجیر از هم پاشیده و گروه دیگر بازی را شروع می كند اما اگر یك نفر دیگر خود را به فرد دستگیر شده برساند و او را نجات بدهد و تشكیل زنجیر بدهد بازی ادامه پیدا می كند و زمان تشكیل زنجیر فاصله بین آنها باید حداقل دو متر باشد كه امكان فرار برای آنها وجود داشته باشد.

بازی های مورد بررسی:

نام بازی: آرپه بوغدی ( جو گندم)

نام بازی: قارانه گوردم ( سیاهی دیدم)

نام بازی: استانقلیچ

نام بازی: توپ و تخته

نام بازی: بیا بریم بنه

نام بازی: هفت سنگ

نام بازی: نجات

نام بازی: دست رشته

نام بازی: الك دولك

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت آماده شدن برای مسابقات (تغذیه قبل و در طول ورزش)

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:7 نظرات ()

پاورپوینت آماده شدن برای مسابقات (تغذیه قبل و در طول ورزش)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 630 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

پاورپوینت آماده شدن برای مسابقات (تغذیه قبل و در طول ورزش) در 25 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت آماده شدن برای مسابقات (تغذیه قبل و در طول ورزش) در 25 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxاهداف آموزشی:
- شناخت عوامل موثر در ایجاد خستگی درورزشكاران

- شرایط و ویژگیهای وعده غذائی قبل ازورزش

-زمان بندی مصرف غذا و مایعات قبل ورزش

- آشنائی با نحوه تغذیه در طول ورزش


اتخاذ روشهای مناسب تغذیه ای قبل،در طول وپس از تمرین و مسابقه می تواند عوامل موثر در ایجادخستگی را كاهش داده یا به تاخیر اندازدو بدین وسیله عملكرد ورزشكاران را افزایش دهد.

این عوامل عبارتند از:

    - كم آبیDehydration
 - تخلیه ذخیره گلیكوژن عضلات و كبد
 - كاهش قند خون(هیپوگلیسمی)
 - كاهش الكترولیت های بدن

 - اختلالات گوارشی (اسهال،نفخ ودل درد(


تغذیه در روزهای قبل از تمرین یا مسابقه:
-تاكید بر مصرف مقدار كافی كربوهیدرات به منظور تامین ذخیره مناسب گلیكوژن در عضلات و كبد
)رژیم غذائی پركربوهیدرات،70-60 در صد انرژی از كربوهیدرات معادل 10-8 گرم كربوهیدرات به ازای هر كیلوگرم وزن بدن)

 -تاكید بر مصرف مقدار كافی آب به منظور پیشگیری از كم آبی قبل از شروع ورزش

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

پاورپوینت بازی های المپیک جوانان

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:6 نظرات ()

پاورپوینت بازی های المپیک جوانان

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 957 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 39

پاورپوینت بازی های المپیک جوانان در 39 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت بازی های المپیک جوانان در 39 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxچشم انداز و اهداف

تعریف

برنامه مسابقات ورزشی

برنامه فرهنگی و آموزشی


 چشم انداز و اهداف

مفاد

نتایج بدست آمده در خصوص جوانان و ورزش در سراسر دنیا

دسترسی نامساوی به ورزش

رکود فعالیت جسمی/ افزایش چاقی

کاهش حضور ورزشی در مقاطع سنی 14 تا 16 سال

کاهش تماشاچیان ورزشی


سابقه

طرح های IOC با نام ” المپیزم و جوانان “ جاذبه المپیزم و بازی های المپیک را برای جوانان بررسی می کند

رویداد: بازی های المپیک جوانان

بازی های المپیک: معرفیBMX/SKI-cross

مسابقات تدارکاتی: ” بهترین ما ”

رسانه های دیجیتالی: نسل بعدی olympic.org

آموزش: برنامه های آموزشی ارزش های المپیک (OVEP)


اهداف

گردهمایی و بزرگداشت بهترین ورزشکاران دنیا

ارائه معرفی کامل المپیزم

ابتکار در آموزش و و بحث و گفتگو در خصوص ارزش های المپیک و چالش های اجتماعی

به اشتراک گذاشتن و تجلیل از فرهنگ های دنیا در جشن

دستیابی به انجمن جوانان سراسر جهان در راستای ترفیع و گسترش ارزش های المپیک

افزایش آگاهی ورزشی و شرکت جوانان

سکوی ابتکارات در جنبش المپیک

سازماندهی یک رویداد با بالاترین استاندارهای بین المللی ورزشی

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت برگزاری بازیهای المپیک (مطالعه موردی تحلیل المپیک پکن 2008)

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:6 نظرات ()

پاورپوینت مدیریت برگزاری بازیهای المپیک (مطالعه موردی تحلیل المپیک پکن 2008)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 3179 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 47

پاورپوینت مدیریت برگزاری بازیهای المپیک (مطالعه موردی تحلیل المپیک پکن 2008) در 47 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت مدیریت برگزاری بازیهای المپیک (مطالعه موردی تحلیل المپیک پکن 2008) در 47 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx


المپیاد باستان

وجود ورزش در بخشی از فرهنگ یونان باستان پایه گذار این مهمترین رویداد ورزشی برای انسان ها گردید.

 در 776 سال قبل از میلاد مسیح برای نخستین بار بطور رسمی مسابقاتی تحت عنوان "المپیاد" در دشتی بنام المپیا برگزار گردید و تا سال 394 پس از میلاد هر 4 سال یکبار ادامه یافت

.

در سال 393 میلادی توسط تئودو سیوس اول ختم بازیها اعلام گردید زیرا این بازیها را ضد مسحیت و بت پرستی میدانست. با تصویب و ادامه الغا بازیها توسط تئودو سیوس دوم در سال 426 بعد از میلاد نبض این نهضت عظیم ورزشی در دوران باستان از کار افتاد و "المپیا" محل برگزاری مسابقات المپیاد در اثر آتش سوزی، سیل و زلزله، ویران و از بین رفت و مجسمۀ زئوس مظهر این بازیها به قسطنیه حمل و مدتی بعد به آتش کشیده شد.


المپیک نوین

پیردوکوبرتن با تعدادی از دوستان خود در ژوئن سال 1894 م کمیته بین المللی المپیک را در دانشگاه سوربن پاریس بنیان گذاری کردند و اولین بازیهای المپیک مدرن در 25 مارچ 1896 در آتن یونان مجدداً برگزار گردید و حدود 300 نفر ورزشکار از 13 کشور در 10رشته ورزشی مختلف با هم رقابت نمودند.


برگزاری المپیک نه تنها بزرگترین رخداد و رویداد ورزشی محسوب میشود بلکه مهمترین رویداد فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی جهان به شمار       می رود. این بازیها فرصتی بزرگ و گرانبها در اختیار دولتها و ملتهای جهان قرار داده است.با توجه به سیاستهای دولت چین ، این بازیها اهمیت      دو چندان پیدا کرده است. شاید بازیهای المپیک نوعی جنگ باشد ، اما همانگونه که یونان قدیم می خواستند جنگی است مطابق آداب ویژه ، بدون صلاح و بدون کشته. به عبارتی بازیهای المپیک نوعی آموزش صلح است.

به قول نوربر الیاس جامعه شناس ، درسطح بین الملل، رویدادهای ورزشی مانند بازیهای المپیک یا جام جهانی تنها فرصتهایی هستند که در زمان صلح امکان گردهمایی کشورها را به طور مرتب وملموس فراهم می آورد.


انتخاب شهر میزبان بازیهای المپیک 2008

• •پکن در 13 ژوئیه 2003در اجلاس کمیته بین‌المللی المپیک در مسکو به عنوان میزبان این دوره از مسابقات انتخاب شد. •پیش از شروع انتخابات شهرهای  هاوانا)کوبا)،قاهره(مصر)،کوالالامپور(مالزی) و سویا که برای میزبانی این مسابقات اعلام آمادگی کرده بودند نتوانسته بودند استانداردهای مورد نظر آی او سی برای میزبانی المپیک را به دست آورند، از فرایند رأی گیری کنار گذاشته شدند.


مفهوم نشان المپیک 2008

نشان و علامت پکن 2008 با عنوان مهر چینی پکن رقصان ، این نماد نشان دهنده حالت انسانی که مشتاقانه به جلو میرود تا پیروزی را در آغوش بکشد. نشان رسمی بازی‌ها، پکن رقصان نام دارد

این اثر هنری چهار پیام و مفهوم را در خود دارد.

1. نمایانگر فرهنگ چینی است

2. سرخ رنگ یعنی به رنگ سرزمین و پرچم کشور چین است

3. بیانگر خوشامدگویی کشور چین به همه دوستان از سراسر دنیا است

4. در بر گیرنده شعار سه گانه المپیک یعنی سریعتر ، قویتر ، بالاتر


The Olympic Ringsحلقه های المپیک

 هر حلقه نشان دهنده قاره ای از جهان است.

اروپا،  آسیا ،استرالیا ، امریکا و آفریقا هر کدام از حلقه ها با اتصال به همسایگان خود سمبلی از دوستی در بازیهای المپیک را نشان می دهد.


مراسم حمل مشعل Torch Relay

بزرگترین گروه حمل کننده مشعل ( 21800 نفر)

طولانی ترین زمان حمل مشعل ( 130 روز)

بیشترین تعداد شهرهایی که مشعل از آن عبور کرده است(133 شهر)

بالاترین ارتفاعی که مشعل بر آن قرار گرفته است( کوه اورست)

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت اصول و مبانی تربیت بدنی

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:5 نظرات ()

پاورپوینت اصول و مبانی تربیت بدنی

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 468 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 107

پاورپوینت اصول و مبانی تربیت بدنی در 107 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

پاورپوینت اصول و مبانی تربیت بدنی در 107 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxفصل اول:

اهداف كلی و رفتاری

آگاهی از نظرات فلاسفه در خصوص تربیت بدنی.

شناخت مشخصات تربیت بدنی دوره نوزایش.

شناخت تربیت بدنی وورزش در مكتب وحی.

آگاهی از مفاهیم بازی و ورزش.

شناخت مبانی تقسیم ورزشها.


فصل دوم:

اهداف كلی و رفتاری

طبقه بندی علوم از دیدگاه دانشمندان.

شناخت انواع علوم .

آگاهی از جایگاه تربیت بدنی در دوران باستان.

آگاهی از جایگاه تربیت بدنی دراسلام.

تریف تربیت بدنی وشناخت حوزه های وابسته آن.


فصل سوم:

اهداف كلی ورفتاری:

تعریف اصول وشناخت تفاوت اصول منبعث از منابع دینی وعلوم انسانی.

شناخت چگونگی تغییر پذیری اصول.

شناخت میزان تغییر پذیری اصول در علوم مختلف.

تعریف مبانی تربیت بدنی.


فصل چهارم:

اهداف كلی ورفتاری:

آگاهی از نظرات دانشمندان در خصوص انسان.

شناخت ارتباطات متقابل روح وجسم.

آشنائی با ویژگیهای انسان.

شناخت عوامل سازنده شخصیت انسان.

شناخت روند اندیشه های انسان در تاریخ.


فصل پنجم:

اهداف كلی ورفتاری:

تعریف انواع هدف.

شناخت اهداف تعلیم وتربیت وتربیت بدنی.

شناخت اهداف تكامل جسمانی ، حركتی،شناختی،عاطفی واخلاقی.

شناخت تفاوت اندازه گیری وارزیابی در تربیت بدنی.


فصل ششم:

اهداف كلی ورفتاری:

آگاهی از فلسفه  نظری تاریخ از دیدگاه دانشمندان.

آگاهی از تاریخ تربیت بدنی جوامع مختلف.

آگاهی از تربیت بدنی درزمانهای مختلف.

آگاهی ازوضعیت تربیت بدنی در زمانهای مختلف.

فصل هفتم:

اهداف كلی ورفتاری:

تعلیم وتربیت از دیدگاه دانشمندان.

شناخت اثرات تربیت بدنی در حوزه های عاطفی یا احساسی.

شناخت اثرات تربیت بدنی در پرورش روح حقیقت جوئی ،كوشش، مبارزه با فقروپرورش افراد مومن.


فصل هشتم:

اهداف كلی ورفتاری:

شناخت فواید ساختاری وكاركردی زیست شناختی فعالیتهای جسمانی.

شناخت فواید بهداشتی ودرمانی زیست شناختی فعالیتهای جسمانی.

شناخت فواید روان شناختی فعالیتهای جسمانی.

شناخت فواید اجتماعی فعالیتهای جسمانی.

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

پاورپوینت استارت دو میدانی و اصول دوهای سرعت

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:3 نظرات ()

پاورپوینت استارت دو میدانی و اصول دوهای سرعت

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 416 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 10

پاورپوینت استارت دو میدانی و اصول دوهای سرعت در 10 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت استارت دو میدانی و اصول دوهای سرعت در 10 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxاستارت :

انواع استارت : نشسته و ایستاده

استارت نشسته و حالات آن :

الف ـ استارت کوتا ( جمع ) یا بسته

این استارت بهتر است برای کودکان و نوجوانان و مبتدیان دو انجام گیرد . در همه استارت ها نشسته ، طاق دست ها رو به جلو باشد .

ب ـ استارت متوسط :

مناسبترین استارت ، استارت متوسط است . هم قدرت زیاد نمی خواهد و هم زیاد بسته نیست ، هم تا کنون کاربرد بیشتر در بین دوندگان داشته و تقریباً وزن بدن بطور متوسط روی دستها و پاها است . در استارت متوسط وضعیت سر و گردن بالا چشم ها تقریباً 3 تا 4 متر جلو خط شروع دوخته می شود .


ج ـ استارت بلند ( باز )

تعادل بدن مناسب نیست و تمایل به جلو کمی بیشتر از سایر استارتها می باشد در ضمن نیاز به قدرت و نیروی بیشتری است . بیشتر دونده ای مثل تامی اسمیت از این استارت استفاده می نماید . استارت هایی که در قوس می باشد مشکل تر است مانند دو 200 متر و 400 متر که حتماً تخته استارت باید در لبه داخلی باند قرار گیرد تا دونده بتواند در خط مستقیم سرعت بگیرد و تعادل خود را در گریز از مرکز قوس حفظ نماید و به حد اکثر سرعت خود تا 30 متری مسافت برسد . در 200 متر و 400 متر خروج از قوس و تغییر حالت بدن مهم است .

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت اسپانسورهای المپیک بیجینگ 2008

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 17:2 نظرات ()

پاورپوینت اسپانسورهای المپیک بیجینگ 2008

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1315 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 47

پاورپوینت اسپانسورهای المپیک بیجینگ 2008 در 47 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 9,400 تومان

خرید

پاورپوینت اسپانسورهای المپیک بیجینگ 2008 در 47 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxکمکهایTOP به کمیته ملی المپیک

تمام کمیته های ملی المپیک فعال سراسر جهان سرمایه ای (وجه ی) از طریق برنامه TOPدریافت می کند.

کمیته ملی آمریکا سرانه ای جداگانه از برنامهTOP دارد.

IOCتقریبا 40%از درآمد برنامهTOPرا برای همه کمیته های ملی المپیک شرکت کننده پیش بینی کرده است.


جی ای

تولید انحصاری:خدمات انتخابی (انرژی،پزشکی ،حمل و نقل،زیر ساخت بنایی،هواپیمایی ،ریلی،...)

تاریخ پیوستن به برنامه : TOP2005((TOPVI


تولیدات و خدمات رسمی GEبه المپیک

سیستم تولید وتوزیع انرژی

خدمات پزشکی :تجهیزات ماورا صوتی MRI,

سیستم و تجهیزات امنیتی

سیستم و لوازم برق و روشنایی

موتورهای هواپیما

سیستم حمل و نقل ریلی

خدمات و تسهیلات تصفیه آب

مدیریت حمل و نقل و تجهیزات

شبکه خبر رسانی NBC

قیمت فایل فقط 9,400 تومان

خرید

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات پنجم و ششم)

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 13:24 نظرات ()

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات پنجم و ششم)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1824 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 42

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات پنجم و ششم) در 42 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت نوروآناتومی  و نورو فیزیولوژی (جلسات پنجم و ششم) در 42 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxساختمان داخلی نخاع

شامل:

یک توده مرکزی به رنگ خاكستری به شكل H

که در طول نخاع به شکل ستونهای قدامی ، خلفی و طرفی مشاهده می شود.

یک ماده سفید که ماده خاکستری را احاطه نموده است.

یک مجرای مرکزی به نام مجرای اپاندیم


مقطع عرض نخاع

مقطع ماده خاكستری :

شامل :

شاخ قدامی

 شاخ خلفی

 شاخ طرفی ( در قطعات سینه ای و کمری فوقانی)

•این ستونها توسط رابط خاکستری که حاوی مجرای مرکزی است به هم متصل شده اند.

میزان ماده خاکستری در هر قطعه نخاعی بسته به تعداد عضلاتی دارد که از ان قطعه عصب می گیرند . بنابراین در اتساعهای گردنی و لومبوساکرال بیشترین است.


مجرای اپاندیم :

در تمام طول نخاع قرار دارد.در انتهای فوقانی اش به کانال مرکزی نیمه تحتانی بصل النخاع منتهی می شود و این قسمت هم در نیمه فوقانی بصل النخاع به بطن چهارم متصل می شود . در ناحیه مخروط انتهایی ، متسع شده و بطن انتهایی را می سازد .

طول بطن انتهایی هشت الی ده میلیمتراست  و بعد از چهل سالگی مسدود می شود

مجرای اپاندیم گاهی 5 الی 6 میلیمتر بداخل رشته انتهایی می رود . ( در كتب قدیمی بطن پنجم )


ساختمان ماده خاکستری نخاع

همانند سایر قسمتهای  C.N.S ماده خاکستری از مجموع سلولهای عصبی و زوائدشان، نوروگلی ها و عروق خونی تشکیل شده است.

رنگ خاكستری مدیون غلبه رنگ جسم سلولی نرونها نسبت به اعصاب میلین دار است .

سلولهای عصبی آن چند قطبی  هستند و شامل سلولهای تیب I و II گلژی هستند .

 سلولهای تیپ I در تشكیل ریشه قدامی شركت می كنند . سلولهای تیپ II گلژی

Inter & Intra Segmental   هستند


انواع رشته های عصبی تشکیل دهنده ماده سفید نخاع

1 – رشته های آوران با دندریت طویل و آكسون كوتاه

2 – رشته های صعودی طویل

3 – intra & intersegmental fibers

4 – رشته های نزولی طویل

5 – رشته های تشكیل دهنده ریشه قدامی نخاع


راههای صعودی و نزولی ماده سفید نخاع

همانگونه که قبلا ذکر شد ماده سفید با اکثریت غالب رشته ای عصبی ساخته شده است.

این رشته ها بعضی نزولی هستند و فرامین حرکتی را از مغز دریافت و به محیط می برند. بعضی صعودی هستند و فرامین حسی را از محیط به مرکز می آورند و دسته سوم رشته های صعودی و نزولی اینترسگمنتال میباشند.

بسته به اینکه از کدام بخش ماده سفید می گذرند مسیرهای مختلفی را در ماده سفید نخاع ایجاد می نمایند. مثلا راه نخاعی تالاموسی قدامی و یا راه قشری نخاعی خارجی.

 این مسیرها به تدریج مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات اول تا چهارم)

ادمین بازدید : 0 سه شنبه 21 دي 1395 : 13:24 نظرات ()

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات اول تا چهارم)

دسته: تربیت بدنی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 3012 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 50

پاورپوینت نوروآناتومی و نورو فیزیولوژی (جلسات اول تا چهارم) در 50 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

پاورپوینت نوروآناتومی  و نورو فیزیولوژی (جلسات اول تا چهارم) در 50 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxكلیات

سیستم عصبی یکی از سیستم های تنظیمی هموستازی است که اطلاعات را از داخل یا خارج بدن دریافت می کند و آنها را پردازش کرده و ایمپالسهایی برای کنترل اعمال مختلف بدن ارسال می کند.

سیستم اعصاب:

از نظر عملكردی:

سیستم ارادی

سیستم اتونومیك

از نظر آناتومی:

‍‍CNS( centeral nervous system)

PNS( peripheral nervous system)


نورون

واحد تشکیل دهنده سیستم عصبی را نورون گویند که دارای قدرت تحریک پذیری و قدرت تولید امواج عصبی می باشد.

نورون پس از تولد تكثیر نمی شودمگر بخشهایی شامل كورتكس مخچه ، هیپوكامپوس و نواحیی از تالاموس كه ممكن است پس از تولد تكثیر یابند.

از نظر شكل خروج زوائد از جسم سلولی:

: Unipolar محل انشعاب آکسون و

     دندریت از جسم سلولی در یک نقطه

     است. در عقده های نخاعی  می توان آنها را مشاهده نمود.

: Bipolar دارای یک آکسون و یک دندریت هستند که از دو قطب سلول خارج می شوند. در شبکه چشم، مخاط بویایی و مخچه دیده می شوند.

:Multipolar که به شکل ستاره ای و هرمی هستند و عمدتا در نخاع و قشر مخ دیده می شوند.


از نظر فیزیولوژی نورونها به سه دسته تقسیم می شوند:

نورونهای آوران ( حسی) (afferent)

پیام را از محیط به سیستم عصبی مرکزی می برند.

نورونهای وابران ( حرکتی) (efferent)

سیگنال را از سیستم عصبی مرکزی به محیط می برند.

نورونهای رابط )نورون بینابینی(

(inter neurone)

90 درصد نورونها را تشکیل می دهند و ارتباط بین قسمت های مختلف سیستم عصبی را برقرار می کند.


از نظر طول آكسون و اندازه جسم سلولی:

نورون تیپ 1 گلژی :

جسم سلولی بزرگ و آكسون بلند : شاخ قدامی نخاع ، پیرامیدال قشر مغزو پورکنژ مخچه

نورون تیپ 2 گلژی :

جسم سلولی كوچك و آكسون كوتاه . فراوانتر از نوع 1 هستند. قشر مغز و قشر مخچه با عملکردی اکثرا مهاری.

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

تحقیق لیزر و کاربردهای آن

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:9 نظرات ()

تحقیق لیزر و کاربردهای آن

دسته: فیزیک
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 55 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 53

لیزرها دستگاههایی هستند كه تابش همدوس یا تقویت تابش در بسامدهایی در ناحیه مادون قرمز، مریی یا فرابنفش طیف موج الكترومغناطیسی را ایجاد میكنند 2) مولفه های اساسی یك لیزر مولفه های اساسی یك لیزر به قرار زیر است الف) محیط فعال شامل مجموعة مناسبی از اتمها، مولكولها، یونها و یا نیمرساناها ب ) فرآیند دمش كه قادر است این اتمها و یا مولكولها را به تر

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

لیزرها بر اساس اصل كلی كه در بسامدهای میكروموج اختراع گردیده بود و به آن میزر (تقویت میكروموج توسط گسیل تابش القایی) گفته میشد، كار میكنند. وقتی طول موج نوسان به ناحیه بسامدهای اپتیكی میرسد، طبیعتاً به آن لیزر (تقویت نور توسط گسیل تابش القایی) گفته میشود.

اختراع اولین لیزر به سال 1960 توسط تئودور مایمن بازمیگردد و آن یك لیزر یاقوت است كه با لامپ درخش فعال میشود. جالب است بدانیم كه امروزه لیزرهای حالت جامد (نظیر یاقوت، نئودیمیوم یاگ) نیز كم و بیش به صورت همان تكنیك قدیمی خود كار میكنند. روش دمیدن محیط فعال از طریق اپتیكی است. البته حضور لیزرهای نیمرسانا و تابش انها در ناحیه جذب شدید بلورهای لیزر، تكنولوژی بسیار جدید امروزی را كه دمش لیزرهای حالت جامد توسط لیزرهای نیمرساناست متحول ساخته است. این لیزرها كه با باریكة لیزرهای نیمرسانا دمیده میشوند، بسیار كوچك و قابل حمل و كم مصرف و با بازدهی بالایی هستند. حتی در این خصوص پا فراتر گذاشته شده است و لیزرهای پرقدرت كه در حجم كوچك ساخته میشوند قادر به تولید باریكههای پرتوان برای مصارف صنعتی میباشند.

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت آفات مهم گیاهی

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:1 نظرات ()

پاورپوینت آفات مهم گیاهی

دسته: کشاورزی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1571 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 49

در حشرات این خانواده رگ subcostal همیشه در انتها با یك زاویه قائمه خمیدگی نشان می دهد وقبل از ان كه به لبه بال برسد محو می گردد

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

در حشرات این خانواده رگ subcostal همیشه در انتها با یك زاویه قائمه خمیدگی نشان می دهد وقبل از ان كه به لبه بال برسد محو می گردد. زمستان را بصورت شفیره در عمق 8 تا 10 سا نتی متری خاك به سر می برد.در اواسط بهار كه بوته های خربزه شروع به گل دادن می كنند مگس ها خارج شده و با تخمریز خود میوه هایی را كه تازه از گل در امده اند را سوراخ می كنند و از شیره هایی كه از ان خارج می گردد تغذیه می نمایند. 7 تا 10 روز پس از خروج و تغذیه و مگس ها جفت گیری كرده و ماده ها تخمهای خود را در داخل پوست میوه می گذارند.تخمریزی انفرادی است و هر مگس ماده حدود 100 عدد تخم می گذارد 
شامل:
مگس خربزه
کنترل و مبارزه
کرم به
کنترل و مبارزه
کرم سیب
کنترل و مبارزه
سپردار واوسیب
کنترل و مبارزه
شته سیاه باقالا
کنترل و مبارزه
شته سبز سیب
کنترل و مبارزه
سرشاخه خوار هلو
کنترل و مبارزه
شته مومی
کنترل و مبارزه
لاروهای مگس‌های سیرفید و لاروهای كریزوپا
کنترل و مبارزه
پروانه تخم انگشتری 
کنترل و مبارزه
كنه نمدی مو
کنترل و مبارزه

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

تحقیق اثر هارمونیک ها و پدیده تشدید (رزونانس)

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 22:57 نظرات ()

تحقیق اثر هارمونیک ها و پدیده تشدید (رزونانس)

دسته: فیزیک
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 62 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

هارمونیك پدیده‌ای ناخواسته و تحمیلی بر سیستم برق رسانی، ناشی از حضور بارهای غیرخطی در شبكه

قیمت فایل فقط 4,500 تومان

خرید

در سالهای نه چندان دور (1335) همه واحدهای مسكونی و تجاری در شهر تهران از برق استفاده نمی‌كردند، تامین روشنایی حتی در خیابان‌های اصلی با استفاده از شبكه هوایی با بكارگیری از انواع تیرهای سیمانی و چراغهای پهن تاب مجهز به لامپهای رشته‌ای 60 وات انجام می‌شد، تولید برق و مسئولیت توزیع آن در سطح شهر به صورت محله به محله توسط بخشهای خصوصی به عنوان نمونه: برق شوش- برق فروزان- برق شهرداری و ... صورت می‌گرفت. لوازم برقی منازل و واحدهای كسبی صرفا در جهت تامین روشنایی با بكارگیری از لامپهای 60 وات، حداكثر w100 رشته‌ای انجام می‌شد و تعداد محدودی از مشتركین از رادیولامپی استفاده می‌كردند و میزان مصرف متوسط برق ماهیانه منازل با احتساب هر كیلووات ساعت 3 تا 5/3 ریال، حداكثر k.w.h 50 بود. 
بار راكتیو و كاربرد خازن در این رابطه قبل از ورود انواع لوازم برقی شامل: پنكه- یخچال- كولر ... ، .... ، ....
در جمع لوازم مصرفی مشتركین هرگز مطرح نبوده، امكان دارد قدرت راكتیو در آن زمان صرفاً به عنوان واحد درسی در دانشكده‌های مهندسی منظور شده باشد.
همزمان با بوجود آمدن تسهیلات جهت امكان استفاده همگانی از انرژی برق، با رشد سریع مشتركین و ورود انواع تجهیزات موتوری در جمع لوازم مصرف‌كنندگان برق مشتمل بر: چیلر- كولر- فریزر- یخچال- جاروبرقی- لباس‌شویی و انواع دیگر لوازم خانگی موتوردار و تجهیزات ذوب فلزات و لوازم موتوری در واحدهای صنعتی، ...، ... مصرف و نیاز به قدرت راكتیو توسط مشتركین را به صورت معضلی بزرگ برای شركتهای برق منطقه‌ای، خصوصا نیروگاه‌ها مطرح كرده و در این رابطه ضمن نصب كنتورهای راكتیو برای مشتركین و نیز بكارگیری از انواع خازنها و حتی S.V.C در شبكه‌های برق‌رسانی با این حال همچنان مصرف قدرت راكتیو توسط مشتركین به صورت مشكلی اساسی در صنعت برق كشور قابل طرح است.
در حال حاضر با ورود انواع وسایل الكترونیكی در جمع لوازم مصرفی مشتركین و توسعه روزافزون عناصر نیمه‌هادی و كاربرد آن در تجهیزات الكترونیكی، به صورتی كه استفاده از انواع تلویزیون – كامپیوتر، ... ، .... در كلیه منازل مسكونی و حتی در واحدهای تجاری و اداری قابل رویت بوده از طرفی تجهیزات حفاظتی شبكه‌ها شامل رله‌ها تماما از حالت مكانیكی به الكترونیكی تبدیل شده‌اند و در آینده نه چندان دور استفاده از لوازم الكترونیكی رشد بیشتری خواهد یافت.

قیمت فایل فقط 4,500 تومان

خرید

تحقیق در مورد بررسی انرژی اتمی در جهان امروز

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 18:40 نظرات ()

تحقیق در مورد بررسی انرژی اتمی در جهان امروز

دسته: فیزیک
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 26 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 43

واژه اتم از كلمه یونانی اتموس به معنای ناشكستنی گرفته شده است كه بعدها در زبان علمی، به «اتم»‌تبدیل شد

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

واژه اتم از كلمه یونانی اتموس به معنای ناشكستنی گرفته شده است كه بعدها در زبان علمی، به «اتم»‌تبدیل شد.

اتم كوچكرین ذره هر چیز است. تصور اتم از دو هزار و پانصد سال پیش در ذهن اندیشمندان یوناین پیدا شد. لیوسیپوس Leucippus فیلسوف یونانی قرن پنجم پیش از میلاد نخستین كسی بود كه عقیده داشت هر چیزی را می توان به تكه های كوچكتر از خود تقسیم كرد. او نخستین كسی بود كه تئوری اتمی را بنیاد نهاد.

شاگرد او دموكریتوس Democritus كه در زبان فارسی به دموكریت یا ذیمقراطیس نامیده می شود در اواخر قرن پنجم و اوایل قرن چهارم پیش از میلاد می زیست او همیشه شاد و خوشبین بود، و به فیلسوف خندان شهرت یافت وی نئوری اتم لیپوسیوس را پذیرفت. وی معتقد بود كه همه جهان، از انواع گوناگون اتم تشكیل شده است و در فاصلة میان اتمها چیزی نیست، اتمهای جدا از هم به قدری كوچكند كه دیده نمی شود، اما وقتی بهم بپیوندند چیزی را بوجود می آورند كه ممكن است قابل دیدن باشد. چگونگی قرار گرفتن آنها در كنار یكدیگر در اجسام گوناگون فرق می كند.

دموكریتوس می اندیشید كه اتمها، اگرچه می توانند آرایش یا شیوة قرار گرفتن خود را كنار یكدیگر تغییر دهند، نه به وجود می آیند و نه از میان می روند. با تغییر آرایش اتمها فقط چیزی به چیز دیگر تبدیل می شود.

وی حدود 70 سال زندگی كرد و نزدیك به 72 جلد كتاب نوشت كه با گذشت زمان حتی یك نسخه از كتابهای او در دست نیست و اگر تئوری دموكریتوس بنام اوست به همین سبب است كه كتابهای قدیمی دیگری كه باقی مانده اند به دموكریتوس و تئوری او در بارة اتم اشاره كرده اند.

بعد از دموكریتوس فیلسوفان دیگری چون اپیكوئر Epicurur و لوكریتوس Lucretius نظرات او را پذیرفتند و به هواداران اتمیسم پیوستند. لوكریتوس منظومه ای فلسفی و آموزنده در بارة فیزیك كه در بارة ماهیت اشیا است سروده است. اما با این همه مردم تصور اتم را نپذیرفتند و با از میان رفتن نوشته های آن دو، اتم به فراموشی سپرده شد.

در سال 1417 نسخه آسیب دیده از شعر لوكریتوس پیدا شد و مردم اروپا علاقه زیادی به نوشته های قدیمی پیدا كردند. در نتیجه نسخه های بسیاری از شعر لوكرتیوس رونویسی شد.

در سال 1454 یوهان گوتنبرگ Johann Gutenberg حروف چاپی را برای استفاده در ماشین چاپ در اروپا اختراع كرد، كه سبب گردید با سرعت از هر كناب، نسخه های بسیاری تهیه شود و احتمال از بین رفتن كتابها كمتر شود. از جمله كتابهایی كه به چاپ رسید شعرهای لوكریتوس بود. در نتیجه عده ای به موضوع اتم علاقمند شدند. كه یكی از این علاقمندان پیرگاسندی Pierre Gassendi فیلسوف و ریاضی دان فرانسوی در نیمة قرن 17 میلادی بود. وی با نوشتن چندین كتاب مؤثر اندیشه اتمیسم را دوباره زنده گردانید و به تئوری اتمی اپیكور و لوكرتیوس جانی دوباره بخشید.

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

1 2 3 4 5 صفحه بعد

تعداد صفحات : 5

موضوعات

 • علوم انسانی
 • علوم پایه
 • علوم پزشکی
 • نرم افزار
 • طرح های توجیهی
 • کتاب ، مقاله و جزوه
 • قالب و گرافیک سایت
 • نمونه سوال
 • فناوری اطلاعات
 • برنامه نویسی
 • عمومی و آزاد

 • فنی و مهندسی
 • فایل های ویژه
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو