close
تبلیغات در اینترنت
فقه و حقوق اسلامی
loading...

فروشگاه دانلود فایل 98

فقه و حقوق اسلامی

قاعده فقهی تحذیر و جایگاه آن در حقوق مصرف کننده

ادمین بازدید : 0 پنجشنبه 23 دي 1395 : 22:53 نظرات ()

قاعده فقهی تحذیر و جایگاه آن در حقوق مصرف کننده

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 66 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

نقش و تأثیر قواعد فقه و گستره آن در نظام حقوقی ایران و اهمیت و كارآمدی آن را نمی توان نادیده گرفت برای حل مشكلات نظام حقوقی، لازم است به متون فقهی اسلام مراجعه كنیم انصاف این است كه در متون حقوقی اسلام، بخصوص فقه پربار جعفری، قواعدی وجود دارد كه توجه به آن ها و اهتمام به كاربردی نمودنشان در رویه جاری نظام قضائی ایران، می تواند بسیاری از مشكلات موج

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

قاعده فقهی تحذیر و جایگاه آن در حقوق مصرف کننده

نقش و تأثیر قواعد فقه و گستره آن در نظام حقوقی ایران و اهمیت و كارآمدی آن را نمی توان نادیده گرفت. برای حل مشكلات نظام حقوقی، لازم است به متون فقهی اسلام مراجعه كنیم. انصاف این است كه در متون حقوقی اسلام، بخصوص فقه پربار جعفری، قواعدی وجود دارد كه توجه به آن ها و اهتمام به كاربردی نمودنشان در رویه جاری نظام قضائی ایران، می تواند بسیاری از مشكلات موجود در دادگاه ها را رفع كند.

قاعده «تحذیر» برگرفته از حدیث «قد عذّر من حذّر» است. این روایت منسوب به امام صادق(علیه السلام)است كه ایشان آن را از حضرت علی(علیه السلام) نقل كرده. بر اساس قاعده مذكور، اگر كسی پیش از اقدام به كاری كه احتمال دارد از رهگذر اعمال آن، خطری متوجه دیگری گردد، هشدار دهد؛ با وجود این، مخاطب یا شنونده به هشدار وی بی توجهی كند و ترتیب اثر ندهد و خود را در معرض خطر قرار دهد و در نتیجه فعل هشداردهنده خسارتی به هشدارشونده وارد آید، هشداردهنده مسئولیتی نخواهد داشت.

بنابراین، اساس این قاعده در مواردی كه عدم توجه به آن موجب ضمان و مسئولیت مدنی یا كیفری است، می تواند رافع مسئولیت باشد و ضمان را از ذمّه مكلّفان و اشخاص حقیقی و حقوقی بردارد. برای مثال، جوی هایی كه در خیابان ها توسط كارگران شهرداری و یا مناقصه كاران شركت های خصوصی برای ارائه خدمات شهری حفر می شود و علایم هشداردهنده لازم در محل های مناسب نصب می گردد، می تواند مصداقی از این قاعده باشد و یا در بزرگراه ها و جاده های اصلی، زیر پل عابر پیاده و امثال آن، نصب پل عابر پیاده خود به منزله هشدار است و رافع مسئولیت خواهد بود. ده ها مثال دیگر از این قبیل همگی حاكی از كاربرد قاعده مذكور در جوامع امروزی است. 

فهرست مطالب:

مقدمه

اصول و مبانی قاعده «تحذیر» در فقه اسلامی

قرآن كریم

روایت امام صادق(علیه السلام)

ادلّه قاعده «تسبیب»

شهرت عملی

بنای عقلا

قاعده «اقدام»

قاعده تحذیر در كلام فقها

جایگاه قاعده در قوانین و مقررات بین المللی

قاعده تحذیر در قوانین وضعی ایران

مبانی حقوق مصرف کننده و مجاری قاعده در آن

جایگاه قاعده تحذیر در حقوق مصرف کننده ایران

جمع بندی و نتیجه گیری

منابع و مآخذ

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

بررسی تاثیر جنسیت بر شهادت در قوانین جزایی

ادمین بازدید : 0 پنجشنبه 23 دي 1395 : 22:53 نظرات ()

بررسی تاثیر جنسیت بر شهادت در قوانین جزایی

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 72 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 77

هدف از مقاله حاضر با یک مقدمه و موخره یا دآوری این نکته است که اولا – جنسیت در خلقت باعث فضل و عدم فضل نمی شود و ثانیا – مراد از ارزش شهادت بیان نقش جنسیت در اعتبار شهادت نیست یعنی این مساله بررسی می شود که آیا زن و مرد بودن در زمره شرایط لازم برای اعتبار شهادت نیست ، ولی در مقررات قانون جمهوری اسلامی ایران ، تفاوت های در اعتبار شهادت زن ، نسبت

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

امروزه یکی از مسائل مهم و مورد توجه جامعه بین المللی ، مساله حفظ و رعایت حقوق زنان ، مراعات تساوی حقوق زن و مرد و عدم تبعیض براساس جنسیت است . این احساس مخصو صا در بین بسیاری از زنان وجود دارد که در طول تاریخ به آنها ستم رفته و حقوق و شان انسانی آنها رعایت نشده است و حتی در دوران کنونی نیز با همه پیشرفت های که نصیب زنان شده ، باز هم در بسیاری از موارد شان آنها رعایت نمی شود . معمول است که وقتی از حقوق بحث می شود ، راجع به شهادت دادن آنها نیز سخن به میان می آید . البته شهادت جژ حقوق نیست و تکالیف محسوب می شود . گاهی اوقات همین عدم تفکیک حقوق و تکا لیف ، باعث بروز سوء تعبیر هایی می شود که در این مقاله به آنها اشاره می شود .

هدف از مقاله حاضر با یک مقدمه و موخره یا دآوری این نکته است که اولا – جنسیت در خلقت باعث فضل و عدم فضل نمی شود . و ثانیا – مراد از ارزش شهادت بیان نقش جنسیت در اعتبار شهادت نیست . یعنی این مساله بررسی می شود که آیا زن و مرد بودن در زمره شرایط لازم برای اعتبار شهادت نیست ، ولی در مقررات قانون جمهوری اسلامی ایران ، تفاوت های در اعتبار شهادت زن ، نسبت به شهادت مرد و جود دارد که به بررسی آن می پردازیم .

فهرست مطالب

بخش اول

چکیده

فصل اول : تعریف شهادت

احکام شهادت تعهد شهادت

ارزش شهادت

فصل دوم : شرایط شهادت

حقوق و تکلیف شهود منظر فقهه

منظر قانون

فصل سوم : اهمیت شهادت

دلایل وجوب شهادت

کیفیت شهادت

فصل چهارم

الزام شاهد به شهائت درحقوق ایران و فرانسه

فصل پنجم :

مبانی فقهی و اعتبار شهادت زنان و احکام آنان

گواهی زنان

بخش دوم

نصاب شهادت زنان در میان مذاهب اسلامی

شهادت برشهادت زنان

وضح شهادت زن در قرآن و رئایات

فصل ششم :

چگو نگی شهادت زن در قوانین امروزه ایران

الف)در قوانین جزای

ب)در قوانین مدنی

ج) اطباق با کنواسیون

فصل هفتم: ارزش شهادت زن

منابع ماخذ

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

عصمت پیامبر و امامان

ادمین بازدید : 0 پنجشنبه 23 دي 1395 : 13:52 نظرات ()

عصمت پیامبر و امامان

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 19 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 19

دلایل عقلی و نقلی که تفسیر جبری عصمت را مردود می سازد

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

خرید

فصل اول

عصمت در لغت و اصطلاح

بخش اول

دلایل عقلی و نقلی که تفسیر جبری عصمت را مردود می سازد

فصل دوم :

عصمت پیامبران در دیافت و ابلاغ وحی

بخش اول :

لزوم عصمت پیامبران از معصیت

بخش دوم : عصمت پیامبران در قرآن

بخش سوم : عصمت از خطاء در تطبیق شریعت و امور عادی

بخش چهارم : عصمت و اختیار

بخش پنجم : عقاید و آراء در مورد عصمت

فصل سوم : دلایل عقلی عصمت امام

بخش اول : 1 ـ برهان امتناع تسلسل

بخش دوم : برهان دوم : برهان حفظ شریعت

فصل پنجم : دلایل نقلی عصمت ( بخش اول )

بخش دوم : اقوال مفسران اهل سنت

دیدگاه شیعه

نتیجه گیری

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

خرید

توسعه اندیشه های شهید مطهری

ادمین بازدید : 0 پنجشنبه 23 دي 1395 : 13:45 نظرات ()

توسعه اندیشه های شهید مطهری

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 251 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 45

تلاش شهید مطهری برای احیاء اندیشه اسلامی تنها در پیرایه زدایی محدود نشد، بلکه او به همان اندازه که با افزودن وضمیمه کردن نسنجیده افکار دیگران و التقاط مذموم مخالف بود با جمود و تحجر و خرافه پرستی و افتخار ابلهانه به استخوانهای پوسیده گذشتگان و جلو گیری از نوآوری و هراس از ابتکار نیز به شدت مخالف و با آن مبارزه می کرد

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

مقدمه

ما معتقدیم جامعیت و همه جانبه بودن قوانین اسلامی آنچنان است که اگر کسی آن را بشناسد معترف خواهد شد که از حد و مرز فکر بشر خارج است . معارف اسلامی برای همه امور قانون و آداب آورده است و در همه ابعاد زندگی انسان نظر داده است و اطمینان داریم که اسلام در بر دارنده پاسخ به نیازهای مردم است. با این وجود هنگامی که وضعیت جامعه کنونی را در نظر می گیریم، با انواع سوال ها و شبهات به خصوص برای نسل جوان مواجه می شویم. این معضل به همراه عملکرد نا درست برخی منسوبان به دین بسیاری از بی اعتمادی ها را در حیطه عمل به وجود آورده است. با فرض ایمان و اعتقاد به جامعیت تعالیم اسلامی لازم است اندیشه جدی در این زمینه نمودتا بتوان بر مشکلات فوق پیروز شد. یکی از راه های مهم در این زمینه بررسی و مطالعه آثار شهیدمطهری است.این دانشمند بزرگ شمعی است که همیشه بر افروخته است و انسانها از روشنایی و حرارتش بهره میگیرند . بی شک وجود این عزیز سفرکرده مایه برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد

نقش شهید مطهری در گسترش فرهنگ اسلامی و تربیت دینی جامعه

تلاش شهید مطهری برای احیاء اندیشه اسلامی تنها در پیرایه زدایی محدود نشد، بلکه او به همان اندازه که با افزودن وضمیمه کردن نسنجیده افکار دیگران و التقاط مذموم مخالف بود با جمود و تحجر و خرافه پرستی و افتخار ابلهانه به استخوانهای پوسیده گذشتگان و جلو گیری از نوآوری و هراس از ابتکار نیز به شدت مخالف و با آن مبارزه می کرد.

سخن درد مندانه استاد مطهری در باره تفسیرهای نا صواب چنین است:

دین مقدس اسلام، یک دین ناشناخته است.حقایق این دین،تدریجاً در نظر مردم واژگون شده است و علت اساسی گریز گروهی از مردم، تعلیمات غلطی است که به نام دین داده می شود. هجوم استعمار غربی، با عوامل مرئئ و نا مرئئ اش، از یک طرف و قصور یا تقصیر بسیاری از مدعیان حمایت از اسلام، در این عصر،از طرف دیگر ، سبب شده که اندیشه های اسلامی در زمینه های مختلف، از اصول گرفته تا فروع،مورد هجوم و حمله قرار گیرد. بدین سبب ، این بنده،وظیفه خود دیده است که در حدود توانایی درمیدان انجام وظیفه نماید

منابع

1.مطهری، مرتضی، گفتارهای معنوی,‌ انتشارات صدرا, ص ۲۰۳.

۲. این مفاهیم هم معنای مثبت و سازنده دارند و هم معنای منفی و بازدارنده. متأسفانه از عوامل انحطاط مسلمین برداشت‌های منفی از همین مفاهیم بوده است.

۳. سورهٔ روم (۳۰)، آیهٔ ۳۲.

۴.مطهری، مرتضی، اسلام و مقتضیات زمان, جلد اوّل, ص ۳۷۷, انتشارات صدرا.

۵. مطهری، قیام و انقلاب مهدی از دیدگاه فلسفهٔ تاریخ, صص ۷ و ۸، انتشارات صدرا.

۶. از نگاه مطهری, تعبیر ظهور به انفجار، نادرست است چرا که مسئله قابلیت پیدا کردن جامعه برای پذیرش است و شرایط آن کمال نهایی را فراهم آوردن, همانند رسیده شدن میوه در شرایط نامطلوب.

۷. مطهری، قیام و انقلاب مهدی از دیدگاه فلسفهٔ تاریخ, ص ۶۲ به بعد.

۸.. روزی در یکی از کشورهای اسلامی (ظاهراً‌ عراق) یک مأمور انگلیسی صدای اذان را می‌شنود می‌گوید این چرا فریاد می‌زند چه می‌گوید: پاسخ می‌دهند چیزی نیست اذان مسلمانان را می‌گوید. می‌پرسد آیا به سیاست ما لطمه می‌زند. پاسخ می‌دهند خیر می‌گوید بگذار هر چه می‌خواهد فریاد بزند.

۹. مجلسی، بحارالانوار، ج ۵۲، ص ۱۲۲.

۱۰. مطهری، قیام و انقلاب مهدی از دیدگاه فلسفهٔ تاریخ, ص ۶۴.

۱۱. در اندیشهٔ دیالکتیکی مارکسیسم, برای انتقال تاریخ از یک دوره به دورهٔ دیگر, مبارزهٔ نو با کهنه شرط است, کهنه از آن جهت که کهنه است باید از بین برود (نه از آن جهت که باطل است) تا مقدمات ورود در دورهٔ جدید حاصل شود.

۱۲. مطهری، فلسفه تاریخ, ص ۲۰۲ , انتشارات صدرا.

۱۳. مطهری، اسلام و مقتضیات زمان, ج ۱, ص ۵۰, انتشارات صدرا.

۱۴. ویل دورانت,‌ لذات فلسفه، این سخن را استاد مطهری در کتاب انسان و سرنوشت, ص ۱۳۴ نقل کرده است.

۱۵. مطهری، انسان و سرنوشت, ص ۱۳۷, دفتر انتشارات اسلامی, قم.

۱۶. همان‌طور که در آیات کریمهٔ قرآن هم تأکید بسیاری بر تعقل و تفکر شده است.

۱۷. مطهری، سیری در سیرهٔ ائمهٔ اطهار، ص ۲۹۹.

۱۸. سورهٔ توبه (۹)، آیهٔ ۱۱۲ «التابئون العابدون الحامدون السابحون الراکعون السجادون الامرون بالمعروف و الناهون عن المنکر... سورهٔ آل‌عمران (۳) آیهٔ ۱۷ «الصابرین و الصادقین و القانتین و المنفقین و المستغفرین بالاسحار.» در قرآن کریم برای شب توصیفات زیبایی شده است. چندبن بار به شب «لیل» سوگند یاد شده است. نزول قرآن در شب، توصیف مؤمنان به استغفار در شب، ارزش ویژهٔ نماز در شب و رسیدن به مقام محمود و ... در اشعار شعرا نیز نزول برکات به شب نسبت داده شده است و به تعبیر خودشان «تازه برات‌ها» و معارف ناب در شب به دست می‌آید.

۱۹. مطهری، انسان کامل, ص ۱۰۱, انتشارات صدرا. 

20. ماهنامه پیام حوزه، شماره 5،‌ غلامعلی حداد عادل

21.نشریه خبری تحلیلی سراج بسیجی شماره 46

مقدمه----------------------------------------------------

زندگینامه استاد شهید مطهری-----------------------------------

نقش شهید مطهری در گسترش فرهنگ اسلامی و تربیت دینی جامعه---------

استاد مطهری در مصاف با کج اندیشی دینی--------------------------

نقش شهید مطهری در آسیب شناسی دینی---------------------------

اصول کار آمدی دین--------------------------------------

نقش استاد مطهری در آسیب های فرهنگی جامعه---------------------

چگونگی فرهنگ سازی--------------------------------------

. روش شناسی استاد مطهری در برخورد با تنش های فکری و فرهنگی جامعه---

طرح شهید مطهری در دانشگاه ها--------------------------------

سخنان حضرت امام خمینی(ره) در باره شهید مطهری-------------------

سخنان مقام معظم رهبری درباره شهید مطهری------------------------

اندیشه مطهر-----------------------------------------------

استاد شهید مرتضی مطهری و آسیب‏شناسی دین و دینداری---------------

احیای فكر دینی--------------------------------------------

ارتباط آسیب‏شناسی دینداری با جامعه‏شناسی------------------------

عوامل آسیبهای دینداری از دیدگاه شهید مطهری---------------------

نمونه‏هایی از اقدامات درمانی شهید مطهری -------------------------

شهید مطهری و آسیب شناسی دین -------------------------------

مطهری و فلسفهٔ انتظار ----------------------------------------

دین و ملیت در اندیشه شهید مطهری------------------------------

نتیجه گیری -----------------------------------------------

منابع ----------------------------------------------------

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

بررسی حقوقی جرم قاچاق كالا

ادمین بازدید : 3 چهارشنبه 22 دي 1395 : 23:30 نظرات ()

بررسی حقوقی جرم قاچاق كالا

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 94 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 71

قاچاق دامنه وسیعی از فعالیتها را شامل می‌شود

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

بررسی حقوقی جرم قاچاق كالا

چكیده:
قاچاق دامنه وسیعی از فعالیتها را شامل می‌شود. تولید بدون اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح، بازرگانی بدون ثبت در دفاتر رسمی یا پنهان كردن این نوع معاملات از چشم ماموران مالیاتی داخلی و گمركی، عرضه كار بدون مجوز در بازار برای نپرداختن بیمه‌های تامین اجتماعی و مالیات، دستكاری در اسناد دولتی و تجاری یا جعل آنها، رشوه‌خواری، پاورقی بازی، گرفتن حق حساب و باجگیری و فعالیت در تولید و توزیع كالاهای ممنوع مثل مواد مخدر و مشروبات الكلی همگی از اشكال قاچاق است. همه این موارد دو خصیصه مشترك دارند. 1) بدون مجوزند، یعنی خلاف مقررات و قوانین هستند. 2) افراد با انگیزه كسب سود بیشتر از فعالیتهای رسمی اقدام به این گونه فعالیتها می‌كنند
ممكن است بعضی از فعالیتها فقط در صورتی كه به صورت قاچاق انجام می‌شوند سودآور باشند، یعنی اگر در قالب رسمی با پرداخت حقوق و عوارض دولتی و اجتماعی و شخصی صورت بگیرند، سودآور نباشند. لذا قاچاق بدین صورت تعریف می‌شود: «مجموعه فعالیتهای اقتصادی، خواه بخش تولیدی و خواه در بخش خدمات، توسط شهروندانی كه كوشش می‌كنند خارج از مقررات و چارچوبهای تعیین شده برای اقتصاد رسمی، به منظور كسب درآمد بیشتر نیازهای خود را تامین كنند. »

فهرست مطالب:
چكیده ............................................................................................................................................1
مقدمه  .............................................................................................................................................3
طرح مساله ، روش تحقیق  ........................................................................................................4
فرضیه تحقیق ، سوالات تحقیق  ...............................................................................................4

فصل اول
(تعاریف و دلایل و پیامد های امنیتی قاچاق )
معنی قاچاق  ................................................................................................................................6
تعریف و انواع قاچاق  ...................................................................................................................6
تعرفه قاچاق.....................................................................................................................................7
دلایل قاچاق..................................................................................................................................11
پیامدهای امنیتی قاچاق.............................................................................................................13
راه حل های مشخص..................................................................................................................17
راه های دیگر................................................................................................................................23

فصل دوم
( بررسی ماهیت حقوقی قاچاق )
ماهیت های حقوقی قاچاق ......................................................................................................25

فصل سوم
(آمار پرونده های قاچاق كالا درسال 84- 1383 )
آمار پرونده‌های قاچاق كالا طی دوازده ماهه سال 1383 .................................................41
آمار پرونده های قاچاق كالا براساس گمركات......................................................................43
پرونده های قاچاق زیر ده میلیون ریال..................................................................................44
آمار قاچاق كالا برحسب حوزه های نظارتی...........................................................................45
آمار پرونده‌های قاچاق كالا طی نه ماهه سال 1384 .........................................................49
آمار پرونده‌های قاچاق كالا........................................................................................................50
پرونده‌های قاچاق زیر ده میلیون ریال ..................................................................................51
آمار قاچاق كالا برحسب حوزه های نظارتی...........................................................................52

فصل چهارم
( پیشگیری ونتیجه گیری )
آسیب شناسی و پیشگیری از قاچاق ارز و کالا....................................................................57
نتیجه‌گیری: راهكارهایی برای مقابله با قاچاق.......................................................................66
منابع و ماخذ....................................................................................................................................67

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

پاورپوینت مقارنه تطبیقی وجوب حج در مذاهب اسلامی

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 22:59 نظرات ()

پاورپوینت مقارنه تطبیقی وجوب حج در مذاهب اسلامی

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 210 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 35

یکی از عبادات، حج است که در برگیرنده ابواب و اعمال زیادی است، لذا شاید تصور شود که اختلاف مذاهب فقهی در آن فراوان است

قیمت فایل فقط 10,000 تومان

خرید

مقدمه

یکی از عبادات، حج است که در برگیرنده ابواب و اعمال زیادی است، لذا شاید تصور شود که اختلاف مذاهب فقهی در آن فراوان است.

در این رساله در صدد هستیم تا با مراجعه به منابع و ادله اولیه در تمام مسائل و ابواب وجوب حج و اتفاق مذاهب اسلامی را مورد بررسی قرار دهیم و نیز ادله آن ها را از لحاظ اشتراک و افتراق بودن آن ادله ذکر نماییم و این طرح در صورت موفقیت در تمام ابواب فقه قابل استفاده می باشد.

این رساله قصد دارد(در این پژوهش) مسائل مشترک و مورد اختلاف بین مذاهب مطرح می شود و سپس اقوال فقها در آخر به ادله آن ها اشاره می شود.

قیمت فایل فقط 10,000 تومان

خرید

قتل و عوامل موثر بر قتل در حقوق ایران

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 22:55 نظرات ()

قتل و عوامل موثر بر قتل در حقوق ایران

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 206 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 82

پژوهش حاضر با هدف بررسی و قتل و عوامل موثر بر قتل صورت گرفته است

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

چکیده :
پژوهش حاضر با هدف بررسی و قتل و عوامل موثر بر قتل صورت گرفته است . كه قبل از شروع به موضوع قتل به تعریفی از جرم پرداخته ایم به خاطر اینكه قتل در جوامع بشری به عنوان جرم محسوب می شود و بعد از این موضوع در جهت بررسی پژوهش حاضر به صورت نه فصل مشخص درمورد قتل و مجازات های قتل انجام گرفته و نتیجه به دست آمده از تحلیل نه فصل تحقیق مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد .

فهرست مطالب:
چكیده .......... ث
مقدمه .............1
تعریف جرم .....2
فصل اول :
كلیات تحقیق ........3
اشتباه در قتل ......... 6.
فصل دوم :
مجازات شروع به قتل عمدی ............. 15
مجازات شروع به قتل عمدی توأم با ضرب و جرح مجنی علیه ....... 18
فصل سوم :
قتل در حكم شبه عمد در قانون مجازات اسلامی .........22
هدف , مبنا و عناصر قتل در حكم شبه عمد .......... 22
مقایسه قتل در حكم شبه عمده با سایر انواع قتل .... 28
فصل چهارم :
قتل از روی ترحم (اتانازی( ........ 31
فصل پنجم : 
قتل غیر عمدی ........... 33
فصل ششم :
قتل در فراش ........ 38
فصل هفتم :
مجازات قتل در نتیجه تیر اندازی ........ 43
فصل هشتم :
تبیین جایگاه جرم قتل عمدی در حقوق و فقه ........ 49
فصل نهم :
قتل فرزند توسط مادر ........... 57
قتل فرزند توسط مادر در حقوِ خارجی .... 58
قتل فرزند توسط مادر در حقوِق ایران .......... 60
قتل فرزند توسط مادر در فقه شیعه ....... 63
ادله قصاص مادر برای قتل فرزند ........ 64
قتل فرزند توسط مادر از دیدگاه فقهای اهل سنت ....... 65
نتیجه گیری ......... 67
پاورقی و منابع ..... 71

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

دانلود تحقیق حقوق تجارت

ادمین بازدید : 3 چهارشنبه 22 دي 1395 : 15:36 نظرات ()

دانلود تحقیق حقوق تجارت

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 139 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 48

تجارت درمعنی وساطت حرفه ای درامرمبادله ومعاوضه کالایاارائه خدمت به منظورحصول منفعت بکارمیرود ودراصطلاح شامل کلیه مواردی است که درمقام دادوستدبطورمتعارف وجوددارد

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

مقدمه

تجارت درمعنی وساطت حرفه ای درامرمبادله ومعاوضه کالایاارائه خدمت به منظورحصول منفعت بکارمیرود ودراصطلاح شامل کلیه مواردی است که درمقام دادوستدبطورمتعارف وجوددارد.

اگرچه ازلحاظ نظری گروهی ازمتخصصین دواصطلاح تجارت وبازرگانی رادومفهوم متمایزبکارمیبرند، لکن غالباًاین دواصطلاح یک معنی رادرذهن متبادرمینماید.

ازآنجاکه درتجارت یابازرگانی بخشی ازامورراجع به گردش ثروت موردلحاظ قرارمیگیرد، لذااشخاصی که بطورمستقیم دراینگونه امورفعالیت دارندتاجریابازرگان نامیده میشوند.

به عبارت دیگرتاجریابازرگان شخصی است که نتیجه فعالیت وی تمام ویاقسمتی ازفاصله زمان ویامکانی موجودمیان تولیدومصرف یامیان عرضه وتقاضارامرتفع میکندویاموجبات تسهیل ویاتسریع درارتباط بااین مقولات رافراهم میکند.

تجارت رامیتوان به اعتباردامنه شمول درانواع مختلف فهرست نمود. ازجمله تجارت داخلی ، تجارت خارجی ، تجارت بین المللی ، تجارت منطقه ای ، تجارت دویاچندجانبه وتجارت مرزی .

دردوران های اولیه اقتصادی ، دادوستدومبادله بصورتی ساده وبطورکلی ازطریق تهاترانجام میشد. گذراقتصادخانوادگی به اقتصادروستایی ، سپس به اقتصادشهری ، اقتصادملی ودرنهایت اقتصادجهانی ، ضرورت بکارگیری واعمال قواعدخاص وضوابط ویژه درارتباطات تجارتی راضروری نمود.

درایران مانندپاره ای ازکشورهاکه دارای نظام حقوقی مشابه هستند، مسایل مربوط به تجارت وبازرگانی ابتدابراساس اصول وقواعدمدنی که حقوق عام درروابط حقوق خصوصی اشخاص است حل وفصل میشد. ازآنجاکه این قواعدمتناسب بامقتضیات مناسبات وروابط بازرگانی نبود، لذابتدریج وباگسترش روابط اجتماعی واقتصادی ، قواعدواصول خاص برای این رشته بوجودآمد.

برای مثال میتوان یادآورشدکه دربابل قدیم حق العمل کاری ونگاهداری کالا، وام وربح مرسوم بوده است وفنیقی هادارای رسومی درخصوص جبران خسارت تاجری که کالایش برای نجات کشتی ویاسایرکالاهابه دریاریخته میشدبوده اند.

دریونان قدیم قواعدپرداخت وام به بازرگانان برای حمل کالابوسیله کشتی وجودداشت که درنتیجه آن درصورت رسیدن کالابه مقصد، سودگزاف عایدوام دهنده میشد.

درروم ، ایران وسایرتمدن های قدیم اصولی ازجمله برای حفظ کاروان های تجارتی ورفع اختلاف میان بازرگانان حاکم ومتبع بود.

درقرون وسطی ، حکومت های محلی قواعدخاص ودادگاه های ویژه برای امورتجارتی ابداع نمودند، ازجمله : ترویج حواله وبرات ، قواعدراجع به ورشکستگی ، وام واعتباروغیره .

قواعدتجارت دراین دوره بطورعمده درشهرهای ساحلی ودربرخی ازشهرهای مرکزدادوستداعمال میشد.

مختصراینکه دردوران های گذشته ، تجارت برپایه عرف ،‌سنن ، رسوم ،‌وآداب تجاری جریان داشت و دردادگاه دررابطه باموضوعاتی مانندقرارداداجاره وکشتی ،‌حمل کالاازطریق دریا، بیمه دریائی وغیره قواعدعرف اعمال میشد.

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

دانلود تحقیق در مورد نفقه

ادمین بازدید : 3 چهارشنبه 22 دي 1395 : 15:7 نظرات ()

دانلود تحقیق در مورد نفقه

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 50 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 41

یکی از مسایل حقوقی در نظام خانوادگی اسلامی نفقه است نفقه نوعی مسئولیت مالی است که با شرایط خاص خود بر عهده ی اشخاص گذاشته می شود، هر چند زن تمکن مالی نیز داشته باشد

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

چکیده:
یکی از مسایل حقوقی در نظام خانوادگی اسلامی نفقه است. نفقه نوعی مسئولیت مالی است که با شرایط خاص خود بر عهده ی اشخاص گذاشته می شود، هر چند زن تمکن مالی نیز داشته باشد. وجوب نفقه بر مرد اسباب و دلایل مختلفی دارد که در یک نگاه کلی عبارتند از: زوجیت، خویشاوندی و بردگی. شاید پرداختن به سبب اول که امروزه کانون بحث و چالش شده است بیشتر اهمیت داشته باشد؛ چه، امروزه زن ساعت های طولانی را در بیرون از منزل به کار و تلاش سپری می کند، گویی رسالت انسان پروری و تمدن سازی خویش را به بوته ی فراموشی سپرده و نسلها را از مهر و عطوفت محروم و فضای خانواده را از شفقت و دلگرمی تهی کرده است. جستار حاضر به تحلیل نفقه ی زن و سبب و دلیل وجوب آن با تأکید بر فقه اسلامی و قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران می پردازد.
واژگان کلیدی: نفقه، تمکین، حقوق زن، عرف، مذاهب پنجگانه، اشتغال زن، نقد و بررسی.
مقدمه
نفقه عبارتست از همه‌ی نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسكن. البسه. غذا. اثاث منزل و هزینه‌های درمانی و بهداشتی و هر آنچه را به صورت عادت یا احتیاج لازمه‌ی زندگی وی باشد.
البته قانون میزان دقیقی برای نفقه مشخص نكرده و بیان نكرده كه مثلا نفقه ی روزانه‌ی زن بیست هزار تومان باشد بلكه نفقه را بر مبنای نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن و منطبق با عرف زمان و مكان زندگی زوجین دانسته است.

اگر چه در قانون مدنی و كیفری ایران نسبت به پرداخت نفقه تاكید بسیاری شده است تا به این وسایل مردان ملزم به پرداخت حق و حقوق شرعی و قانونی همسر خود باشند اما در مواردی نیز به آنها اجازه داده شده است كه از پرداخت آن خودداری كنند و مهمترین چراغ سبز قانون مدنی برای ندادن نفقه به زن ماده ی 1108 ق. م است كه میگ.ید هرگاه زن بدون مانع مشروع از ادای وظایف زوجیت امتناعكند مستحق نفقه نخواهد بود .

طبق این ماده عدم تمكین مجوزی برای ندادن نفقه است البته تمكین تابع عرف اقوام و نزدیكان است .
در اصطلاح قانونی یا حقوقی تمكین عبارتست از براوردن نیازهای شوهر واجابت كردن خواسته های مشروع او .یكی از موارد داشتن رابطه ی زناشویی است كه در این مورد تنها به جز موارد خاص شرعی و بیماری یا درخواست های خلاف شوون اخلاقی یا مغایر با سلامت جسم و روح زن باید با همسر خود تمكین كند .
از موارد دیگر تمكین اقامت دراقامتگاه دایمی شوهر است یعنی زن برای دریافت نفقه باید در خانهی شوهر زندگی كند مگر یك استثنا و آن اینكه در خود عقد ازدواج شرطی غیر از آن شده باشد كه زن در منزل دیگری یا خانهی دیگری زندگی كند .

اگر زن بدون دلیل موجه و بدون موافقت شوهر خانه را ترك كند و حتی در خانهی پدر یا مادر خویش اقامت كند مرد میتوتند ازدادن نفقه ی وی امتناع كند و ان را پرداخت نكند .
مورد دیگر الزام زن به حسن معاشرت با شوهر خویش است زنی كه بدون دلیل موجه از تمكین خودداری و رن ناشزه یعنی نافرمان و خاطی نامیده میشود و در این صورت علاوه بر اینكه مرد از دادن نفقه معاف خواهد بود بلكه میتواند تقاضای طلاق وی را نیز از دادگاه بخواهد و میتواند تجدید فراش ( زن دیگر اختیار كند ) كند .
سوء رفتار زن یا انتخاب شغلی مغایر با شوون اخلاقی و وظایف زناشویی و داشتن معاشران فاقد صلاحیت اخلاقی از دیگر موارد نشوز محسوب خواهد شد .البته تمكین به معنای تسلیم بی چون چرای زن در مقابل مرد و پاسخ دادن به خواسته های نا مشروع وی نیست .چنانچه زن به دلیل عذر شرعی یا مسایل پزشكی قادر به ایفای وظایف زوجیت نباشد یا برای انجام واجب شرعی ناچار باشد به مسافرت برود واز شوهراجازه نگیرد ناشزه محسوب نمیشود و نفقهی وی بر عهده ی شوهر است .

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

دانلود تحقیق در مورد سرقت

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 12:58 نظرات ()

دانلود تحقیق در مورد سرقت

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 42 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 40

سرقت از با سابقه ترین جرایم بشری است که درجامعه های مختلف به شیوه های گوناگون دیده می شود

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

مقدمه
سرقت از با سابقه ترین جرایم بشری است که درجامعه های مختلف به شیوه های گوناگون دیده می شود این پدیده درطول زمان دستخوش دگرگونیها وتغییرات زیادی شده اما تنها چیزی که ازبدو پیدایی وشکل گیری آن تا کنون ثابت مانده زشتی ومذموم بودن ماهیت آن است.
با گذشت زمان شیوه ها وروش های سرقت ،نوع اموال واشیاء مسروقه ووسایل وابزار مورد استفاده برای ارتکاب سرقت تغییر یافته، به طوری که امروز برخی از سارقان ازآخرین تکنیکها وتکنولوژیها برای پیشبرد کارخود استفاده می کنند به همین لحاظ شیوه مقابله وروشهای برخورد با آنها متناسب با دگرگونیهای سرقت متحول شده است به تعبیر دیگر چون درعصرما موارد و وسایل گوناگون سرقت وگرایش به آن تغییر یافته،مقابله با آن نیز دشوار تر شده است.

سرقت یک پدیده‌ی اجتماعی است و یکی از قدیمی‌‌ترین جرایم علیه اموال و مالکیت به‌شمار می‌رود. و بیش‌تر شهروندان عادی کشور از آن متضرر می‌شوند. به موازات افزایش آمار سرقت در کشور‌های مختلف، در کشور ما نیز آمار ارتکاب سرقت رو به افزایش است که پیامد‌های آن سبب متزلزل شدن امنیت داخلی، بالا رفتن هزینه‌های تولید، از بین بردن انگیز‌ه‌های کار، تلاش و سرمایه‌گذاری در کشور، مصروف نگه‌داشتن بخشی از نیرو‌های امنیتی که عوامل این پدیده‌ را می‌توان چنین برشمرد: عامل اقتصادی، عامل سیاسی، عامل اجتماعی، عامل شخصی، نارسایی‌های قانونی، عامل قضایی که این عوامل می‌تواند این پدیده‌ را هم افزایش دهد و هم کاهش دهد.و سیاست‌های اسلام در راستای سرقت و دیدگاهی جامعه شناختی، این هر دو دیدگاه، تأکید به عوامل فوق دارند. حکومت اسلامی مسوولیت دارد تا زمینه فعالیت‌ و کار را برای شهروندان یک کشور فراهم نموده و مردم آن کشور مشغول به کار گردد تا میزان ارتکاب به سرقت، کاهش یابد.تاریخچه سرقت

یکی از قدیمی‌‌ترین جرایم علیه حقوق اموال و مالکیت (جرایم مالی) که از آغاز پیدایش مالکیت خصوصی و در میان جوامع مختلف بشری در سال مختلف وجود داشته، سرقت است. سرقت، به دلیل عدم نیاز به مهارت خاص. به خصوص در سرقت‌های ساده و در مقایسه با کلاه‌برداری که نیاز به ضریب هوشی خاصی و مهارت ویژه دارد از سن چهارسالگی که کودک معنا و مفهوم مال و مالکیت را می‌فهمند تا سال‌های پیری قابلیت مرتکب شدن را دارد. از سوی دیگر سرقت از جمله جرایم بزرگی است که از قدیم‌‌ترین اداور زندگی اجتماعی بشر به زشتی و تنفر تلقی شده و کلیه قوانین بشری برای مرتکب آن مجازات سخت تعیین کرده‌اند. در حال حاضر در اکثر کشور‌ها، سرقت بخش عمده فعالیت بزه‌کاران است. برخی از شیوه‌های اجرایی سرقت، بیش‌تر در سطح بین‌المللی و به صورت شبکه‌های مافیای مشاهده می‌شود .

در طول تاریخ گذشته به دلیل ضعف حکومت‌ها و دولت‌های مرکزی سرقت‌ها بیش‌تر از نوع راه‌زنی و به صورت مسلحانه و یا سرقت از منازل توأم با هتک فرد بود. در حال حاضر سرقت‌ها بیش‌تر با استفاده از رو‌ش‌ها و شگرد‌های جدید و حتی در میان انبوه جمعیت و در حضور مالک و ماموران صورت می‌گیرد و از این لحاظ، جهت مبارزه با سرقت و سارقان، باید شیوه‌های جدیدی به کار گرفته شده و نیرو‌های امنیتی به آخرین دستاورد‌های علمی در زمینه جرم‌یابی دسترسی داشته باشند و قوانین جزایی متناسب با شیوه‌های جدید ارتکاب سرقت متحول گردند. به‌هر حال به موازات افزایش آمار سرقت در کشور‌های مختلف در کشور‌ما نیز آمار ارتکاب سرقت از تمام نوع آن شدیداً رو به افزایش است امنیت مالی و حتی امنیت جانی جامعه را در معرض خطر جدی قرار داده زندگی را در کام مردم تلخ کرده است و اظطراب و بلاتکلیفی، بسیاری از خانواده‌ها را به ویژه در شهر‌های بزرگ کشور تهدید می‌کند. علاوه بر این امنیت داخلی کشور نیز از تهدید آن در امان نیست.

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

مطالعه مقایسه ای و تطبیقی مسئولیت مدنی مدیران شركتهای تجاری و مدنی در انجام معاملات

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 12:58 نظرات ()

مطالعه مقایسه ای و تطبیقی مسئولیت مدنی مدیران شركتهای تجاری و مدنی در انجام معاملات

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 99 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 146

در هر مورد كه شخص ناگزیر از جبران خسارت دیگری می باشد می گویند در برابر او مسئولیت دارد یا ضامن است

قیمت فایل فقط 8,000 تومان

خرید

در هر مورد كه شخص ناگزیر از جبران خسارت دیگری می باشد می گویند در برابر او مسئولیت دارد یا ضامن است. مسئولیت لازمه داشتن اختیار است. انسان آزاد و عاقل از پیامد كارهای خویش آگاه و مسئول آن است.
این قاعده عادلانه از دیرباز وجود داشته است كه: هر كس به دیگری ضرر بزند باید آن را جبران كند مگر در مواردی كه اضرار به غیر به حكم قانون باشد یا ضرری كه به شخص وارد آمده است ناروا و نامتعارف جلوه نكند. بنابراین مسئولیت شخص نسبت به جبران خسارت ناشی از اعمال خود قاعده ای طبیعی و موافق قاعده است. 
در حقوق انگلیس و به تبع آن در حقوق آمریكا اصطلاح مسئولیت با خطا و تقصیر در هم آمیخته و مسئولیت ناشی از خطا Tortious Liability یا به اختصار حقوق خطاها Tort Law نامیده می شود. مسئولیت خطایی در اثر نقض تكلیفی كه قانون آن را مقرر كرده است ایجاد می شود. در كامن لا این مسئولیت با عنوان های ویژه مانند تجاوز و مزاحمت و اهانت و جعل مطرح می شود. ولی در نظریه های جدید نویسندگان كوشیده اند كه از قالب محصور و سنتی خارج شده و نظریه عمومی مسئولیت را ارائه كنند. 

فصل اول: بررسی مسئولیت مدیران در قبال انجام معاملات در شركتهای تجاری
بخش اول: كلیات: بیان قاعده كلی مبنی بر ترتیب مسئولیت برای شركتهای تجاری در انجام معاملات با فرض جمع شرایط ذیل و عدم ترتیب مسئولیت برای مدیران (مگر در موارد استثنایی)
1. انجام معامله از سوی مدیران در حالتی كه شركت واجد شخصیت حقوقی است.
2. انجام معامله از سوی مدیران در حدود موضوع شركت و در بعضی از شركتها در حدود اختیارات شركت.
3. انجام معامله از سوی مدیران در صورت ذكر سمت مدیران و در صورت عدم ذكر سمت اثبات معامله برای شركت
4. انجام معامله از سوی تمامی مدیران مجاز
5. انجام معامله از سوی مدیران غیر معزول یا غیر مستعفی و یا در صورت معزول یا مستعفی، مراتب به اداره ثبت شركتها اعلام نشده باشد.
بخش دوم: مسئولیت مدیران شركتهای تجاری در قبال انجام معاملات
مبحث اول: مسئولیت غیر مستقیم مدیران معامله كننده (رجوع شركت یا سهامداران و اعضاء به مدیران پس از اینكه طرف معامله حقوق خود را از شركت مطالبه كرد)
مبحث دوم: مسئولیت مستقیم مدیران معامله كننده (رجوع مستقیم طرف معامله به مدیران) تربیت مسئولیت مستقیم بر مدیران در مقابل طرف معامله در صورت جمع شرایط ذیل می باشد.
1.انجام معامله از سوی مدیران در حالتی كه شركت هنوز شخصیت حقوقی نیافته است.
2. انجام معامله از سوی مدیران، خارج از موضوع شركت و در بعضی از شركتها خارج از حدود اختیارات
3. انجام معامله از سوی مدیران در صورت عدم ذكر سمت مدیران و یا عدم اثبات معامله برای شركت
4. انجام معامله از سوی بعضی مدیران نه همه آنها
5. انجام معامله از سوی مدیران معزول یا مستعفی به شرط اینكه مراتب به اداره ثبت شركتها اعلام شده باشد.
فصل دوم: بررسی مسئولیت مدیران در قبال انجام معاملات در شركتهای مدنی
بخش اول: بیان قاعده كلی مبنی بر ترتیب مسئولیت برای شركاء شركتهای مدنی در انجام معاملات با فرض جمع شدن شرایط ذیل و عدم ترتیب مسئولیت برای مدیران (مگر در موارد استثنایی)
1. انجام معامله با رعایت حدود اختیارات
2. انجام معامله با فرض اهلیت مدیر
3. انجام معامله با رعایت مصلحت شركاء
بخش سوم: مسئولیت مدیران شركتهای مدنی در قبال انجام معاملات در صورت جمع شرایط ذیل است:
1. انجام معامله در صورت عدم اهلیت مدیر
2. انجام معامله با فرض عدم رعایت حدود اختیارات
3. انجام معامله با فرض عدم رعایت مصلحت شركاء

قیمت فایل فقط 8,000 تومان

خرید

نقد و تحلیل فقهی بر تغلیظ دیه در ماه های حرام

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 12:56 نظرات ()

نقد و تحلیل فقهی بر تغلیظ دیه در ماه های حرام

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 392 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

اگر قتل در یکی از ماه های حرام صورت گیرد یک سوم دیه بر میزان تعیین شده افزون می گردد که از آن به تغلیظ دیه یاد می شود

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

چکیده:
اگر قتل در یکی از ماه های حرام صورت گیرد یک سوم دیه بر میزان تعیین شده افزون می گردد که از آن به تغلیظ دیه یاد می شود.موضوع تغلیظ دیه در فتاوای فقهای امامیه مورد اشاره واقع شده و به صورت عموم فرقی بین انواع قتل گذاشته نشده است. در قانون مجازات اسلامی برای همه انواع قتل ها (عمد، شبه عمد و خطای محض) تغلیظ دیه در نظر گرفته شده است. قرآن کریم حکم حرمت ماه های حرام را بیان کرده اما سخنی از تغلیظ دیه در آن به میان نیامده است.این نوشتار ضمن باز کاوی روایت های وارده در خصوص تغلیظ دیه در ماه های حرام با توجه به عدم صراحت روایت های مربوط به تغلیظ دیه مقدر به میزان یک سوم در قتل غیرعمدی و با توجه به عدم تحقق هتک حرمت در این نوع قتل به این نتیجه رسیده است که روایت های تغلیظ دیه شامل قتل غیرعمدی نشده و حکم تغلیظ دیه را می توان فقط در قتل عمد ثابت دانست. بنابراین آن چه که حکم تغلیظ دیه را در معرض تردید جدی قرار می دهد علاوه بر عدم صراحت روایات، فقدان عنصر قصد در قتل غیر عمدی است که براین اساس انتهاکی (هتک حرمت ماه های حرام) تحقق نمی یابد تا بتوان در پی آن تغلیظ دیه را ثابت دانست.
کلید واژه:
دیه، فقه، تغلیظ دیه، انواع قتل

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

تحقیقی در مورد سنگسار و نحوه اجرا و مستندات آن

ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 22 دي 1395 : 12:56 نظرات ()

تحقیقی در مورد سنگسار و نحوه اجرا و مستندات آن

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 12 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 59

حکم سنگسار در مورد زنای محصنه اجرا می شود اگر زن یا مردی که دارای همسر دائم باشند و مانعی برای نزدیکی با همسر خود نداشته باشند و مرتکب عمل زنا شوند ، زنای محصنه است و حکم ان پس از اثبات زنا ، سنگسار است

قیمت فایل فقط 9,000 تومان

خرید

مقدمه
یکی از احکام اسلام که در مورد زن و مرد زناکار اجرا می شود ، حکم سنگسار است.
حکم سنگسار در مورد زنای محصنه اجرا می شود . اگر زن یا مردی که دارای همسر دائم باشند و مانعی برای نزدیکی با همسر خود نداشته باشند و مرتکب عمل زنا شوند ، زنای محصنه است و حکم ان پس از اثبات زنا ، سنگسار است.
حکم سنگسار به صورت صریح و مشخص در قرآن نیامده است و هیچ یک از علما و فقهای شیعه نیز مدعی وجود آیه ایی مبنی بر این حکم نیستند اما در سنت پیامبر و امامان حکم سنگسار برای زنای محصنه وجود دارد و به اثبات رسیده است.
حکم سنگسار یکی از احکام مسلّم اسلامی است که همه مکاتب فقهی اسلام به لحاظ مستندات غیرقابل انکار فقهی، بر اسلامی بودن آن اتفاق نظر دارند.نگارنده در این مقاله قصد دارد پیشینه تاریخی سنگسار را در بخش اول، و چیستی و شرایط مجازات سنگسار در فقه را در بخش دوم، و مستندات فقهی حکم سنگسار را در بخش سوم تبیین نماید.
در شریعت اسلام، سنگسار یا رجم حد شرعی زنای محصنه است، که در خصوص مرد و زن زناکار تحت شرایط خاص احصان
اعمال می شود. برای اجرای حد شرعی لازم است شرایط اثبات زنا محقق گردد
برخی چنین وانمود می‌کنند که سنگسار «یادگار شومی از سنت‌های زشتِ به یادگار مانده از قوم یهود و یا تحت تأثیر تعصبات سخت‌گیرانه خلیفه دوم است و ربطی به اسلام ناب محمدی ندارد». [۱] و برخی الگو قرار دادن شریعت رحمت عیسوی را توصیه می‌نمایند. ازاین‌رو بررسی پیشینه حکم سنگسار ضروری به نظر می‌رسد.

فهرست مطالب

مقدمه
احکام فقهی
شرایط اثبات
شیوه اجرا
دیدگاه ها
ستگسار در قرآن
احادیث
منکرین سنگسار
زنا و مجازات آن
زنای بل محارم
زنای غیر محصنه
زنای محصنه و محصن
راه های اثبات زنا
حکم سنگسار
آیا حکم سنگسار غیر انسانی است
سنگسار حکمی بازدارنده
مسائل بحث
سنگسار در جوامع بشری
ابقای حکم ادیان قبلی در اسلام وعدم نقص اسلام از این جهت
تایید اصل وجود حکم سنگسار در تورات و تحریف برخی احکام آن
مجازات سنگسار :چستی و شرایط
شرایط ثبوت زنای مستوجب سنگسار
شرایط اثبات زنای مستوجب سنگسار
موارد سقوط حکم سنگسار
اصول و سیاست های محدود کننده مجازات سنگسار
اسقاط حد در صورت اثبات توبه قبل از شهادت شهود
مستند فقهی و شرایط حکم سنگسار
سنت فعلی پیامبر و ائمه
روش اجرای حکم سنگسار
منتقدین حکم سنگسار
رابطه مجازات زنا با آزادی
رابطه سنگسار با حق حیات
ارزش حیات انسان
رابطه سنگسار با اصل تناسب جرم و مجازات
مفاسد متربت بر زنا
نتیجه گیری

قیمت فایل فقط 9,000 تومان

خرید

کار تحقیقی در مورد زنا در حقوق اسلام و مسیح

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:18 نظرات ()

کار تحقیقی در مورد زنا در حقوق اسلام و مسیح

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 214 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 40

تجاوز و تخطی از موازین قانونی و شرعی در اکثر برهه‎های تاریخی با ضمانت اجرای مجازات همراه بوده است نگاهی به مجموعه‎های قوانین اشنونا، هیتی‎ها، حمورابی، تورات و قرآن کریم بصراحت این نظر را تأیید می‎کند

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

چکیده :
تجاوز و تخطی از موازین قانونی و شرعی در اکثر برهه‎های تاریخی با ضمانت اجرای مجازات همراه بوده است. نگاهی به مجموعه‎های قوانین اشنونا، هیتی‎ها، حمورابی، تورات و قرآن کریم بصراحت این نظر را تأیید می‎کند. در فقه جزایی اسلام، مجازاتها درحقیقت به 4 دسته اصلی حدود، قصاص، دیات و تعزیرات تقسیم می‎شوند. ماهیت حدود -حسب آنچه در این تحقیق در مورد زنا مطرح است – ماهیتی تعبدی است که نوع و میزان و کیفیت آنها در شرع – مراد ما در این بحث فقه امامیه و مذاهب اربعه اهل سنت –تعیین شده است؛ مقنن ما، درم 13 قانون مجازات اسلامی بر همین طریق بوده است. حدود به دلیل ویژگیهای خاص خودش، از قواعد خاصی هم تبعیت می‎نماید که از جمله آنها می‎توان به اشتراط اسلام در برخی حدود، قاعده حفظ دماء، قاعده دراء و سایر قواعد مثل پذیرش توبه و رجوئ از اقرار اشاره کرد. در میان حدود زنا اما تفاوتهای مختلفی با سایر آنها دارد که می‎توان به آیات و روایات قرآن که در شناعت این عمل وارد شده و واژه‎های بیان شده برای آن مثل (فحشاء و اتیان) اشاره کرد و یا اینکه از تعدد و اقسام حدود زنا نام برد که در مقایسه با سایر حدود بی مثال است. بنابر تفاوت دیدگاهها و استنباط‎ها زنا چند حد دارد که مهمترین آنها قتل، رجم و جلد هستند که هر سه مجازاتهای بدنی بسیار شدیدی هستند که جنبه‎های مختلف بازدارندگی فردی و اجتماعی در آنها لحاظ شده است.

حد قتل در زنا که به قول برخی فقیهان باید با سیف – شمشیر- صورت بگیرد، در 3 مورد که خواهد آمد اجراء می‎شود. اساساً غیر از حد جلد، سایر حدود زنا هیچ یک در کلام الهی- قرآن مجید-نیامده‎اند و سنت نبوی‎ (ص) و اخبار ائمه منبع این حدود و مسایل مربوط به آنها می‎باشند. در این تحقیق، مسایل به 3 فصل کلی: اقسام حد زنا، حد قتل در زنا و سایر مسایل تقسیم شده است و نتیجه‎گیری و منابع تتمه‎ی آن را تشکیل می‎دهد. فصل اول به5 گفتار، فصل دوم به 3 بخش و فصل سوم به 2 بخش منقسم شده‎اند و سعی شده است تمام مسایل مربوط به حد قتل در زنا از منابع مختلف امامیه و اهل سنت با نگاهی تطبیقی و منصفانه عرضه می‎شود، به امید آنکه مجهولی را خوانندگان معلوم نماید.

فهرست مطالب
چکیده گفتار اول: حد قتل مبحث اول : حد جلد فصل اول مبحث دوم: حد رجم نظرات فقیهان عامه گفتار دوم : زانی با محارم مبحث اول: ادله حد قتل در زنای با محارم مبحث سوم : سایر حدود زنا مبحث دوم: شمول حکم به محارم سببی و رضاعی مبحث سوم: نظرات فقیهان عامه مبحث چهارم: زانی غیر مسلمان با زن مسلمان نظرات عامه سقوط حکم با اسلام غیرمسلمان شمول حکم به زن اکراه کننده زانی اکراه کننده ادله حد قتل‎زانی اکراه کننده دیه‎ی ازاله‎ی بکارت و مهرالمثل گفتار دوم : سایر مسایل بخش اول: احصان نظرات فقیهان عامه بخش دوم: قتل زناکار در مرتبه‎ی چهارم گفتار اول : تعریف زنا در اسلام: فصل دوم تعریف زنا در اسلام: زنا از دید مسیحیت: معیار تحقق زنا مجامعت با نامزد قبل از عقد شرعی حد زنای محصنه مسافرت شخص محصن به قصد زنا دخیل نبودن رضایت ولی در اجرای حد محل اجرای حد زنا حد زنا قبل از عروسی زنی که مردی را مجبور به زنا کند زنا با خواهر رضای یا مادر زن حکم حد در صورت ازدواج زانی با زانیه دخیل نبودن رضایت ولی در اجرای حد زنای به عنف با زنان کافر و اهل کتاب زنای زن در زمان حق حبس ادعای توبه پس از احراز اتهام زنا نتیجه‎گیری منابع و ماخذ

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

کار تحقیقی در مورد داوری

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:17 نظرات ()

کار تحقیقی در مورد داوری

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 37 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

داوری یکی از مهم ترین راهکارهای سرعت بخشیدن به حل و فصل اختلافات حقوقی افراد ، ایجاد نظم عمومی ، حقوقی و کاهش بار سازمان قضایی است

قیمت فایل فقط 4,000 تومان

خرید

داوری یکی از مهم ترین راهکارهای سرعت بخشیدن به حل و فصل اختلافات حقوقی افراد ، ایجاد نظم عمومی ، حقوقی و کاهش بار سازمان قضایی است. داوری یک نوع دادرسی اختصاصی به شمار می رود بدین دلیل که طبق ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی مدنی : « داوری در رسیدگی و رای ، تابع مقررات آیین دادرسی نیستند ولی باید مقررات مربوط به داوری را رعایت کنند. »

ایران شاید بیش از هر کشور دیگری در دنیا در طول دهه‌های گذشته درگیر حل و فصل دعاوی‌ له و علیه خود از طریق داوری بین‌المللی بوده است. نگاهی بر بیش از هزاران پرونده در دیوان داوری دعاوی ایران ـ ایالات متحده و پرونده‌های دیگری که در داوریهای خاص یا نزد مؤسسات داوری بین‌المللی مطرح بوده و هست اهمیت امر آموزش، ترویج و توسعه داوری بین‌المللی و آشنایی با قواعد و ضوابط خاص حاکم بر آن را نشان می‌دهد

به طور قطع تصویب قانون داوری تجاری بین‌المللی ایران و الحاق ایران به کنوانسیون نیویورک درباره شناسایی و اجرای احکام داوری خارجی و ایجاد مرکز منطقه‌ای داوری تهران بیانگر نمونه‌هایی از اهمیت این موضوع در سالهای اخیر در ایران است. بدیهی است رفتار قضایی در برابر داوری بین‌المللی و کاربرد مناسب و شایسته قانون داوری تجاری بین‌المللی و اجرای کنوانسیون نیویورک توسط دادگاههای ایران و آموزش این امر مهمترین و اساسی‌ترین گام برای ایجاد محیطی مساعد جهت رشد و ترویج داوری بین‌المللی به منظور یکی از تضمین های سرمایه گذاری خارجی در ایران می‌باشد. در نهایت هدف این دوره آموزش داوری‌های تجاری بین‌المللی به منظور به روز نمودن اطلاعات و ارتقاء سطح دانش کارشناسان مراکز و دیگر مؤسساتی که با این روش به حل و فصل اختلافات می‌پردازند ، بوده و کمک خواهد کرد تا مفاهیم حل و فصل در قرارداد و مراجع حل و فصل را در صورت بروز اختلاف ارزیابی نمایند تا هماهنگی‌های لازم برای دفاع مؤثر در دعاوی له و علیه دستگاههای ذیربط به وجود آید
فهرست مطالب
مقدمه و چكیده …………….. ۳
داوری بین المللی ……………… ۴
• مقدمه……………….۴ 
• درباره داوری بین المللی…………. ۴ 
• تاریخچه داوری بین المللی………. 5 
• اجرای حكم در داوری بین المللی…. 6 
اولیت داوران در دعاوی تجاری و بین‌المللی…….. 6
• مقدمه……… 6 
• شیوه های حل اختلاف…….. 7 
• مزایای داوری بین المللی ………. 8 
• تفكیك داور بین المللی از داور ملی……. 9 
• شكل گیری داوری بصورت سازمانی یا موردی…….. 11 
• جرح داور……… 12 
• مرجع رسیدگی به جرح سازمانی یا ارگانی……. 13 
• راه حلی جهت رسیدگی به جرح داوری بین المللی… 14 
• تشریفات جرح داور……………. 15 
• نمونه ای از جرح داوران در دیوان داوری ایران و ایالات متحده..17 
• جرح موفق و ناموفق….. 18 
حل و فصل دعاوی و اختلافات داخلی و بین المللی……. 20
منابع ................ 23

قیمت فایل فقط 4,000 تومان

خرید

کار تحقیقی در مورد کودک آزاری

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:14 نظرات ()

کار تحقیقی در مورد کودک آزاری

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 163 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20

آنچه در این تحقیق در پی بررسی آنیم، وضعیت کودکان به عنوان بزه دیدگان بالقوه‌ای است که یافته‌های بزهدیده شناسی حمایت هر چه بیشتر از آنان را ایجاب می‌کند

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

مقدمه:
در غالب جرایم دو کنشگر ضروری است: بزهکار و بزه دیده بر اساس نظریه حسابگری بنتام شخص قبل از ارتکاب جرم با سنجش منافع و مضار آن به حسابگری می‌پردازد و چنانچه دریابد منافع مکتبی احتمالی بیشتر از مضار است، اقدام خواهد کرد یکی از مواردی که می‌تواند در حسابگری بزهکار مورد لحاظ قرار گیرد وجود بزه دیده‌ای است که آماج مناسبی برای ارتکاب جرم باشد. اطفال و زنان به دلیل وضع فیزیولوژیک‌شان آماج مناسبی برای بزهکارانند. این گروه به دلیل فقدان قدرت جسمی کافی در مقابل ارتکاب جرم علیه خود مقاومت کمتری نشان می‌دهند و بعد از ارتکاب جرم نیز ادعای آنها به سختی پذیرفته می‌شود، از این رو از افشای بزه‌دیدگی خود ابا دارند. این مشکل باعث شده است که هم در عرصه بین‌المللی و هم داخلی در جهت حمایت از این دو گروه سیاست افتراقی اتخاذ شود در عرصه بین‌المللی اسناد بین‌المللی و در عرصه داخلی قوانین حمایتی عهده‌دار این هدفند که در حقوق داخلی گاه به صورت جرم‌انگاری خاص و گاه به صورت وضع مجازات شدیدتر نیست به مرتکبان جرایم علیه آنها تجلی پیدا می‌کند موقعیت اطفال که «بزه دیدگاه آرمانی» هستند به مراتب وخیم‌تر موقعیت زنان است، از این رو نیازمند حمایت و مساعدت‌های خاصی اند که متناسب با سن و مراحل رشد و نیازهای ویژه و فردی آنها باشد.
آنچه در این تحقیق در پی بررسی آنیم، وضعیت کودکان به عنوان بزه دیدگان بالقوه‌ای است که یافته‌های بزهدیده شناسی حمایت هر چه بیشتر از آنان را ایجاب می‌کند.
در این تحقیق سعی بر آن است که حداقل به چند سئوال مطرح دراین زمینه پاسخ داده شود:
سئوال اصلی آن است که چه علل و عواملی در بروز چنین رفتارهایی دخیل بوده و راهکارهای مناسب مبارزه با چنین عوامل کدامند. سئوال دیگر اینکه چه ارقام و حمایت‌های کیفری از طرف قانونگار در این زمینه پیش‌بینی شده است و سئوال آخر اینکه پیامدهای آزار کودکان به چند صورت قابل تصور است.
کودک آزاری
هر گونه فعل یا ترک فعلی که باعث آزار روحی و جسمی و ایجاد آثار ماندگار در وجود یک طفل شود کودک آزاری است و دیگر اینکه عبارت است از آسیب یا تهدید سلامت جسم و روان و یاسعادت و رفاه و بهزیستی کودک به دست والدین یا افرادی که نسبت به او مسئول هستند.

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

کار تحقیقی کلاهبرداری رایانه ای

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:12 نظرات ()

کار تحقیقی کلاهبرداری رایانه ای

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 319 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 42

با تعریفی که از جرم در حقوق جزا ارائه شد مشخص شد جرم به فعل یا ترک فعلی گفته می شود که قانون گذار برای آن مجازاتی در نظر گرفته است

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

چکیده :
با تعریفی که از جرم در حقوق جزا ارائه شد مشخص شد جرم به فعل یا ترک فعلی گفته می شود که قانون گذار برای آن مجازاتی در نظر گرفته است و برای آنکه جرم تلقی شود باید عنصر قانونی ، عنصر مادی و عنصر روانی یا معنوی جرم فراهم باشد.
علی ایحال با تعریفی که از جرم رایانه ای داریم به آن دسته از اعمالی مجرمانه ای گفته می شد که ماهیتی سنتی دارند اما از طریق ابزار مدرنی مانند رایانه و اینترنت صورت می گیرد که با ارائه تقسیم بندی های جرائم رایانه ای به این مسئله پی بردیم که کلاهبرداری رایانه ای یا اینترنتی نیز جزءاین گونه جرائم قرار دارد . هم چنین با تعاریفی که از جرم کلاهبرداری شد به این نتیجه رسیدیم که برای تحقق جرم کلاهبرداری باید سه نوع عمل متفاوت صورت گیرد:
1- توسل به وسایل تقلبی
2- بدست آوردن وجوه یا اسناد و بلیط ها و قبوض و مفاص حساب و امثال آن 
3- و بالاخره( خوردن) بنا به تعبیر قانون گذار قبلی و ( بردن ) بنا بر تعبیر قانون گذر فعلی پس از آن به وقوع تحولات در قوانین پس از انقلاب پرداخت شد و بحث در مورد چگونگی وقوع جرم کلاهبرداری و مبانی و مباحث اصلی در این زمینه پرداختیم . بخش دوم تحقیق راجع به ماهیت تحقیق بود و عمده مطالب و مباحث کاربردی تحقیق در این بخش آورده شد.
ابتدا با طرح سئوالات و پیش فرضهای لازم زمینه بحث فراهم و سپس با فراهم کردن بستر لازم برای نتیجه لازم به قیاس بین کلاهبرداری سنتی کلاهبرداری رایانه ای پرداخته شد تا از این رو بتوان مفاهیم این جرم را بهتر تبیین و تفسیر نمود و سپس با ارائه تعریف قانون گذار از کلاه برداری کلاهبرداری رایانه ای و تعریف اصطلاحات لازم به مطالعه تطبیقی آن و بیان تفاوت ها و شباهت آن پرداخته شد از جمله بیان تفاوت در عنصر مادی و عنصر قانونی دو جرم هم چنین میزان مجازات مقرر در جرم سپس با تعریفی از شروع به جرم و بیان مصادیق آن در قانون نهایتا" به موضوع جرم کلاهبرداری اینترنتی اشاره شد . همانطور که قبلا" نیز گفته شد با توجه به اینکه در این زمینه با محدودیت قوانین و منابع لازم روبرو هستیم امید است قانون گذار فعلی ما با توجه به توسعه تکنولوژی که امروز دیگر مرزی را نمی شناسد و قوانین ملی دیگر نمی توانند کارایی لازم را از خود نشان دهند به تدوین و تصویب قوانین جامع که همگام با اصول بین المللی باشد بزند که خود این امر نیز مستلزم رعایت شرایطی خاص می باشد .تا از این طریق بتوان پیشگیری ومقابله مؤثر با جرائم رایانه ای پرداخت . این شرایط عبارتند از: 
الف– دسترسی به فن آوریهای بازدارنده که این کار مستلزم محیط نظارتی متناسب است .
ب-آگاهی از خطرات بالقوه امنیتی و روش مقابله با آن ها .
ج- وجــود مــوازینی برای قانــون گــذاری ماهــوی و شکلی با ملاحظه فعالیت های کیفری داخلی و بین المللی. 
د – همکاری مناسب میان تمام عوامل دخیل ، شامل کاربران و مصرف کنندگان بخش صنعت ، مراکز انتظامی و حفاظت اطلاعات .
این کار برای پی جویی جرائم اینترنتی و حفظ امنیت عمومی ضروری است . بنابراین بخش های مختلف ( کاربران و مصرف کنندگان و بخش صنعت و ...) باید در چارچوب وظایف و ضوابط مشخص عمل کند . دولت ها باید بدانند که نیازهای مجریان قانون ممکن است موانعی در بخش صنعت و غیرو بوجود آورد لذا باید با اقدامات مناسب سعی در به حداقل رساندن این موانع کنند.
فهرست مطالب
مقدمه----------------------------- 1
بیان مسأله------------------------ 2
سؤال اصلی تحقیق --------------- 3
فرضیات تحقیق-------------------- 4
روش تحقیق----------------------- 4
پیشینۀ تحقیق--------------------- 4
سازماندهی تحقیق ------------ 5
فصل اول کلیات
ادبیات تحقیق--------------------- 7
مبانی نظری---------------------- 8
پیشینه----------------------------- 9
فصل دوم -تحلیل ماهوی موضوع
جرایم رایانه ای-------------------- 10
کلاهبرداری اینترنتی--------------- 13
توسل به وسایل تقلبی------------ 14
کلاهبرداری رایانه ای--------------- 16
کلاهبرداری سنتی------------------ 17
وسایل ارتباط از راه دور-------------- 22
مقایسه کلاهبرداری سنتی با کلاهبرداری رایانه ای--- 22
شروع به کلاهبرداری رایانه ای----- 24
تفاوت تحصیل با بردن مال------------ 28
نتیجه گیری--------------------------- 31
چکیده---------------------------------- 31
فهرست منابع تحقیق ---------------- 34

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

کار تحقیقی در مورد سلفی ها

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:11 نظرات ()

کار تحقیقی در مورد سلفی ها

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 59 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

سلفی‌گری در معنای لغوی به معنی تقلید از گذشتگان، کهنه پرستی یا تقلید کورکورانه از مردگان است، اما سلفیه در معنای اصطلاحی آن، نام فرقه‌ای است که تمسک به دین اسلام جسته

قیمت فایل فقط 4,000 تومان

خرید

مقدمه:

سلفی‌گری در معنای لغوی به معنی تقلید از گذشتگان، کهنه پرستی یا تقلید کورکورانه از مردگان است، اما "سلفیه" در معنای اصطلاحی آن، نام فرقه‌ای است که تمسک به دین اسلام جسته، خود را پیرو سلف صالح می‌دانند و در اعمال، رفتار و اعتقادات خود سعی بر تابعیت از پیامبر اسلام(ص)، صحابه و تابعین دارند.

آنان معتقدند که عقاید اسلامی باید به همان نحو بیان شوند که در عصر صحابه و تابعین مطرح بوده است، یعنی عقاید اسلامی را باید از کتاب و سنت فراگرفت و علما نباید به طرح ادله‌ای غیر از آنچه قرآن در اختیار می‌گذارد، بپردازند. در اندیشه سلفیون، اسلوب‌های عقلی و منطقی جایگاهی ندارد و تنها نصوص قرآن، احادیث و نیز ادله مفهوم از نص قرآن برای آنان ارجحیت دارد.

گفتار 1

مبحث1
در حال حاضر یکی از عوامل مهم فتنه گری در منطقه جریان سلفی تکفیری است که در لباس دفاع از سنت، عملا در مسیر منافع غربیان گام برمی دارد.

تاقبل از بهار عربی در منطقه مردمی که اخبار رسانه ها را مرور می کردند کمتر اسمی از سلفی و سلفیان میشنیدند ، در بهبوهه بهار عربی بود که مردم کوچه و بازار کم کم با اسم سلفیان آشنا شدند و جنایت هایی که هروز رسانه ها از کشورهای عربی منطقه گزارش می دادند را رصد می کردند که جولانگاه مهم آنها سوریه و عراق و مصر بود.

قیمت فایل فقط 4,000 تومان

خرید

فسخ جزئی یا تجزیه قرارداد در کنوانسیون بیع بین الملل کالا(1980 وین) و حقوق ایران

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:5 نظرات ()

فسخ جزئی یا تجزیه قرارداد در کنوانسیون بیع بین الملل کالا(1980 وین) و حقوق ایران

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 37 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 40

در این مقاله سعی بر آن است كه حقوق خریدار و فروشنده در این گونه فروض مطابق مقررات كنوانسیون بیع بین المللی كالا و حقوق ایران بررسی شود

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

مطالعه حقوق متعهدله در همه قراردادهای تجاری ، بویژه بیع ، در فرضی كه طرف دیگر بخشی از قرارداد را اجرا می كند و به هر دلیل حاضر یا قادر به اجرای بخش دیگر نیست ، از جهات نظری و عملی حائز اهمیت فراوان است ؛ زیرا از یك طرف ، متعهد باید بداند آیا حق دارد از متعهدله انتظار داشته باشد كه بخش اجرا شده قرارداد را بپذیرد و فقط نسبت به بخش نقض شده ، اعلام فسخ نماید ؟ از سوی دیگر ، متعهدله با این پرسش روبروست كه حقوق وی در این گونه موارد چیست ؟ آیا او در هر حال ناگزیر از قبول بخش اجرا شده و اعلام فسخ نسبت به قسمتی است كه نقض گردیده است ( فسخ جزئی یا تجزیه قرارداد ) یا می تواند این تجزیه را نپذیرد و كل قرارداد را فسخ كند ؟


در این مقاله سعی بر آن است كه حقوق خریدار و فروشنده در این گونه فروض مطابق مقررات كنوانسیون بیع بین المللی كالا و حقوق ایران بررسی شود .


نتیجه این بررسی نشان می دهد كه از نظر كنوانسیون حكم قضیه حسب این كه قرارداد اقساطی باشد یا بسیط و موضوع آن از نظر حقوقی یا طبیعی قابل تجزیه باشد یا خیر ، متفاوت خواهد بود . با وجود این ، می توان ادعا كرد كه گرایش محسوس تدوین كنندگان آن اجتناب از فسخ كل قرارداد به دلیل نقض بخشی از آن و نهایتاً قبول تجزیه قرارداد است ، در حالی كه در حقوق ایران اصولاً فسخ جزئی یا تجزیه قرارداد مجاز نیست .

فهرست مطالب

چكیده

مقدمه

مبحث نخست ـ موضع كنوانسیون

گفتار نخست

معیارهای تجزیه پذیری قرارداد در كنوانسیون

الف ) پیش بینی اقساط در قرارداد

ب ) تجزیه پذیری واقعی و طبیعی موضوع قرارداد

گفتار دوم

چگونگی اعمال حق فسخ در قراردادهای تجزیه پذیر

الف ) قراردادهای تجزیه اقساطی

بند ۱ ـ تحقق نقض اساسی نسبت به یك قسط

بند ۲ ـ پیش بینی وقوع نقض اساسی نسبت به اقساط آینده

بند ۳ ـ عدم اجرای تعهد در مهلت اضافی تعیین شده

ب ) قراردادهای تجزیه پذیر غیراقساطی

بند ۱ ـ تحقق نقض اساسی نسبت به بخشی از قرارداد

بند ۲ ـ پیش بینی وقوع نقض اساسی نسبت به بخشی از قرارداد در آینده

بند ۳ ـ عدم اجرای تعهد نسبت به بخشی از قرارداد در مهلت اضافی تعیین شده

مبحث دوم ـ حقوق ایران

گفتار نخست

هنگامی كه بدهكاران و یا طلبكاران یك تعهد متعدد بوده و تعهد نیز از لحاظ طبیعی و یا حقوقی قابل تجزیه است

گفتار دوم

هنگامی كه طرفین قرارداد واحد می باشند

بند ۱ ـ موضع مشهور در حقوق ایران و فقه امامیه

بند ۲ ـ نظریة پیشنهادی

نتیجه گیری و مقایسه كلی

منابع

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

کار تحقیقی در مورد تکفیری ها

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:1 نظرات ()

کار تحقیقی در مورد تکفیری ها

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 53 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

سلفی‎ها روایات خود را مستقیما از احمد بن حنبل (متولد 241)، احمد بن تیمیه (متولد 728)، ابن القیم الجوزیه(متولد 751) و محمد بن عبدالوهاب تمیمی نجدی (متولد 11151206) می‎گیرند

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

سلفی‎ها روایات خود را مستقیما از احمد بن حنبل (متولد 241)، احمد بن تیمیه (متولد 728)، ابن القیم الجوزیه(متولد 751) و محمد بن عبدالوهاب تمیمی نجدی (متولد 1115-1206) می‎گیرند. سلفیه بعد از محمد بن عبدالوهاب به صورت یک شکل و ساختار سیاسی درآمد و هم پیمانی وی با محمد بن سعود پایه گذار حاکمیت آل سعود در عربستان به این روند تسریع بخشید. پیوند میان علما و حاکمان سعودی گرچه دچار تغییر و تحول شده است و شیوخ وهابی از برخی اختیارات خود از جمله بازداشت و امر قضا بازماندند اما در عین حال هنوز هم از وضعیت و جایگاه خوبی در نظام سیاسی سعودی برخوردار هستند. علاوه بر سرزمین حجاز، مصر نیز از تغییر و تحولات عقیدتی برکنار نماند و سلفی های این کشور با اقدامات و فعالیت‎های حسن البناء و جنبش اخوان المسلمین، سیر جدید ی در آموزه های عقیدتی اهل سنت تجربه کردند و باب های جدیدی برای این گروه جهت گشودن روزنه‎های محدود اجتهاد باز شد. اما با مرگ زودهنگام حسن البناء جنبش اخوان المسلمین تحت تأثیر اندیشه‎های دو شخصیت، به نام‎های ابوالاعلی مودودی و سید قطب قرار گرفت و آنها ضمن تثبیت روش پای بندی به متون دینی بر اساس دیدگاه های خاص فقهی خود، دیدگاه تکفیر را پی ریزی کردند.

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

کار تحقیقی در مورد وهابیت

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 23:1 نظرات ()

کار تحقیقی در مورد وهابیت

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 45 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

تحقیق حاضر بحثى بسیار فشرده در خصوص شبهاتى است که فرقه وهابیت طرح کرده و در ضمن آن به سایر فرقه مسلمین، خصوصاً شیعیان حمله مى کند

قیمت فایل فقط 4,000 تومان

خرید

مقدمه

تحقیق حاضر بحثى بسیار فشرده در خصوص شبهاتى است که فرقه وهابیت طرح کرده و در ضمن آن به سایر فرقه مسلمین، خصوصاً شیعیان حمله مى کند. لذا در ابتدا لازم است مطالب کوتاهى در خصوص تاریخچه پیدایش فرقه وهابیت و وابستگى فکرى آنان توضیح داده شود.

این فرقه توسط محمدبن عبدالوهاب در قرن دوازدهم هجرى قمرى پایه گذارى گردید و پایگاه آن عربستان بود. با سقوط امپراطورى عثمانى، سرزمین حجاز به تصرف خاندان مسعود در آمد و با پیوند خانواده مسعود و محمدبن عبدالوهاب فرقه وهابیت از پایگاه و حمایت سیاسى قوى برخوردار گردید و به تدریج به نشر افکار و عقاید خویش در سرتاسر جهان اسلام پرداخت که در این میان امتیاز برخوردارى از تولیت حرمینى شریفینى موقیعت بسیار مناسبى براى این تفکر ایجاد نمود. فرقه وهابیت ریشه در تفکر "سلفى" دارد که معتقد به بازگشت به شیوه علماى سلف و بازنگرى در اساس دین و پیراستن آن از بدعتها و مواردى است که بعدها به نام دین بر دین تحمیل شد، و نشان دادن توحید واقعى و اصیل و ناب مى باشد.

فصل اول

گفتار اول

تاریخ تفکر سلفى به چند برهه تقسیم مى شود که برهه اول از آن چهره یابى چون مالک ابن انس و سفیان ثورى و برخى دیگر از محدثینى قرون اولیه مى باشد که در ادامه تجسم کامل آن را در شخصیت احمدبن حنبل مى توان یافت که پیشواى تمام وهابیون فعلى مى باشد. ارکان اساسى این تفکر را موارد زیر تشکیل مى دهند:

1- عدم دخالت عقل در نقل و اتکاء به ظواهر آیات در روایت و طرد هر گونه مباحث عقلى و کلامى به عنوان بدعت از جمله نتایج این نحوه تفکر افتاده به دامن "تجسیم" و "تشبیه" بوده است که بر حسب ظاهر بعضى آیات براى خداوند صفات جسمانى تأمل گردیده اند.

قیمت فایل فقط 4,000 تومان

خرید

کار تحقیقی مسئولیت مدنی

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 22:59 نظرات ()

کار تحقیقی مسئولیت مدنی

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 84 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 46

حقوقدانان درپی آن هستندکه بگونه ای به تنظِم روابط اجتماعی بپردازندکه کسی درصدد ضررزدن به دیگری برنیاید وهرگاه فردی به دیگری ضرری رساندمکلف باشدکه آثارناشی ازعمل خودرابپذیرد

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

فصل اول - مسوولیت مدنی
گفتاراول:کلیات
حقوقدانان درپی آن هستندکه بگونه ای به تنظِم روابط اجتماعی بپردازندکه کسی درصدد ضررزدن به دیگری برنیاید وهرگاه فردی به دیگری ضرری رساندمکلف باشدکه آثارناشی ازعمل خودرابپذیردوجبران خسارت به فردمتضرربنمایدبه شکلی که وضعیت ایجادشده رابه حالتی که درسابق بوده اعاده دهد.حقوقدانان معتقدندبایدقواعدی وجودداشته باشدکه بواسطه وجود قواعد مربوطه ضرروخسارتی که به زیان دیده واردشده است جبران شودلذادرعرصه زندگی اجتماعی نبایدفردزیان دیده ای باشدکه زیان واردشده به اوجبران نشده باشد.عدالت نیزکه هدف حقوق می باشد موید این امراست.چه اگردرجامعه ای فردی به دیگری زیان زند وآنگاه هیچ قاعده ونیرویی وی را ملزم به جبران زیان وارده نمایدویا قاعده ای باشدکه وی راملزم نمایدامااگراین قاعده ضمانت اجرایی نداشته باشدبنظرمی رسدحق وحقوق شوخی بیش نیست یامفهومی ذهنی که عینیت نداردوتنهادرگوشه ای ازذهن درامیدحیات باقی مانده است پس هم بایدقاعده الزام آوروجودداشته باشدوهم ضمانت اجرایی که ازاین قاعده حمایت ژرف بکند.قاعده وضمانت اجرایی که حق رادرمقابل دیدگان همه به نمایش بگذاردوآن را ازمفهومی دورکه قابل دسترس به مفهومی نزدیک وملموس مبدل کندوهمین جاست که حقوقدانان نهادی به عنوان مسوولیت مدنی تاسیس کرده اندتا به آنچه درفوق اشاره گردیدجامه عمل بپوشاند.
گفتاردوم:مسوولیت مدنی
بحث مسوولیت مدنی امروز چنان گسترش یافته است که دامنه آن ازحقوق خصوصی فرارفته است1. ومباحثی رادرحقوق مدنی وبین الملل نیزبه خوداختصاص داده است.چیزی که دیروزدرجامعه مرکزهمه روابط بشمارمیرفت مراحل قراردادهابودامروزه اگرنتوایم بگویم مرکزوکانون روابط اجتماعی مسوولیت مدنی است حداقل می توان گفت که یک رقیب سرسخت برای اصل قراردادها قراردادهابوجودآمده است،حقوقدانان امروزی معتقدندمرکزحقوق،مسوولیت مدنی است.
الف)تعریف مسوولیت مدنی:
ازسوی حقوقدانان تعاریف متعددی درموردمسوولیت مدنی به شرح زیرشده است2:

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

کار تحقیقی محاربه و مجازات آن

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 22:58 نظرات ()

کار تحقیقی محاربه و مجازات آن

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 189 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 84

بدون تردید از روزی كه بشر خود را شناخته و با دیگر همنوعانش به یك زندگی اجتماعی پرداخته است، همواره یا به جهت حسابگری و یا از روی ناچاری به اطاعت از مجموعه قواعد زندگی تن درداده است

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

چکیده:
بدون تردید از روزی كه بشر خود را شناخته و با دیگر همنوعانش به یك زندگی اجتماعی پرداخته است، همواره یا به جهت حسابگری و یا از روی ناچاری به اطاعت از مجموعه قواعد زندگی تن درداده است. خصلت تكلیف پذیر انسان باعث شده است كه بشر بتواند نیازمندی ها و خواسته ها و حوادث ناشی از زندگی اجتماعی را به وسیله اطاعت و پیروی از قواعد و مقررات موضوعه بشری برطرف و حل و فصل كند. بنابراین باید گفت كه لازمه زندگی اجتماعی وجود همین قوانین و مقرراتی است كه برای انسان تعیین تكلیف می كند پس جامعه به چنین قواعد و مقرراتی نیاز دارد و باید مجازات‌هایی وجود داشته باشد برای برقراری نظم و امنیت و اجرای عدالت در بین مردم و قواعد و مقرراتی كه با حقوق و آزادی ها و شخصیت معنوی افراد در ارتباط است از اهمیت به سزایی برخوردار است و قانونگذار افراد را وادار به رعایت احترام و اطاعت از این مقررات كرده است.
حدود یكی از این قواعد و مقررات است كه در بین سایر قوانین جزایی اهمیت زیادی دارد و دارای مصادیق مختلفی می باشد كه هدف ما در این خصوص بررسی محاربه و مصادیق آن است تا بتوانیم در این مورد تحقیق و تحلیل بیشتری انجام دهیم و مورد توجه قرار گیرد.
فهرست مطالب
پیشگفتار...............................
مقدمه.................................. 1
فصل اول: مجازات و اهداف آن.... 2
گفتار اول: مجازات و تقسیم بندی آن در قانون مجازات اسلامی...3
گفتار دوم: اهداف مجازات............ 6
فصل دوم: حدود........................ 11
گفتار اول: تعریف حد و انواع آن...... 12
1. انواع حد................................. 17
2. حد تازیانه................................ 17
3. حد سنگسار............................. 18
4. حد قطع دست.......................... 18
گفتار دوم: در بیان احكام حدود از نظر خاصه و عام...... 18
ضرورت اجرایی حدود و فلسفه آن...... 20
فایده اجتماعی كیفر حدود.............. 23
فوریت و عدم تأخیر در حدود.............. 24
نتایجی كه بر الهی بودن شریعت مرتبت است........ 25
فصل سوم: محاربه........................... 29
گفتار اول: تعریف محاربه...................... 30
1. تعریف محاربه و قطع طریق............... 30
2. تعریف محاربه از دیدگاه امام خمینی..... 31
3. تعریف محاربه و تجدید سلاح لاخافه الناس........ 31
4. تعریف محاربه در قانون مجازات اسلامی......... 33
گفتار دوم: اركان جرم محاربه..................... 33
ركن مادی جرم:.................................... 33
1. رفتار مرتكب...................................... 35
2. وسیله............................................. 35
3. موضوع جرم...................................... 36
4. نتیجه مجرمانه................................... 36
5. رابطه علیت بین فعل محارب و نتیجه مجرمانه........ 37
ركن معنوی جرم..................................... 37
گفتار سوم: رابطه محاربه با جرایم دیگر....... 38

رابطه محاربه با افساد فی الارض........... 38
رابطه محاربه و بغی.............................. 40
رابطه محاربه و جرم سیاسی................. 43
رابطه محاربه و سرقت........................... 44
گفتار چهارم:...................................... 47
تأثیر انگیزه در محاربه............................ 47
شروع به محاربه.................................. 48
محاربه در مقررات جمهوری اسلامی......... 49
محاربه در حقوق كامن لو................... 52
فصل چهارم...................................... 54
گفتار اول: راه های ثبوت محاربه............ 55
1. علم قاضی................................... 57
2. اقرار............................................. 59
3. بینه............................................. 61
گفتار دوم: مراجع صالح برای رسیدگی..... 61
1. دادگاه نظامی................................... 62
2. دادگاه ویژه روحانیت........................ 63
3. دادگاه انقلاب............................... 63
گفتار سوم: علل سقوط محاربه............ 64
1. مرگ محارب................................... 64
2. توبه............................................ 64
3. حق عفو.................................... 65
4. جنون و ارتداد.............................. 65
5. تأثیر گذشت شاكی خصوصی........ 65
گفتار چهارم: حد محاربه.................. 66
كیفیت اجرای هر یك از مجازات های محاربه...... 69
1. قتل................................................ 69
2. به دارآویختن.................................. 70
3. قطع دست و پا................................. 71
4. نفی................................................ 73
نتیجه گیری........................................... 76
منابع و مآخذ ..........................................78

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

بررسی جزای نقدی در حقوق ایران

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 22:57 نظرات ()

بررسی جزای نقدی در حقوق ایران

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 320 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 334

چندی است قانونگذار ما گرایش ویژه ای به گزینش جزای نقدی به عنوان ضمانت اجرای بسیاری از جرائم داشته است به نحوی که با نگاهی اجمالی به قوانین تازه تصویب، فزونی این کیفر بر سایر مجازاتها مشاهده می شود

قیمت فایل فقط 10,000 تومان

خرید

روش این تحقیق همانند غالب تألیفات حقوقی روش کتابخانه ای است. با این توضیح که علاوه بر استفاده از قوانین که شالوده عمده این تحقیق را تشکیل داده است، هر جا که لازم بوده به رویه قضائی، بخشنامه ها و آئین نامه ها استناد شده است. از نظریه علمای حقوق نیز حسب جایگاه خود در منابع حقوقی برای تفسیر و توضیح درست قوانین مربوطه و آگاهی بر معنای حقیقی قانون استفاده شده است. بطوری که سعی گردیده با بهره گیری از منابع موجود، سراسر این تحقیق از توصیف و تحلیل خالی نباشد. 
به هر حال، در سازمان دهی این تحقیق، مباحث به سه بخش تقسیم شده است:
بخش نخست تحت عنوان کلیات، به پنج فصل تقسیم گردیده است. در فصل اول له تعریف، ماهیت و خصائص جزای نقدی پرداخته شده است. مزایا و معایب این کیفر همچنین شیوه های رفع معایب آن موضوع فصل دوم را تشکیل می دهد در فصل سوم به اقسام این کیفر اشاره شده و فصل چهارم، اهداف و اصول حاکم بر جزای نقدی بررسی شده است. ضرورت تفکیک این نجازات از دیگر موضوعات ما را بر آن داشت تا فصل پنجم اختصاص به مفاهیم مشابه جزای نقدی داده شود. 
در بخش دوم تحت عنوان عنوان عوامل موثر در تعیین جزای نقدی به تأثیر نهادهای حقوق کیفری بر این مجازات پرداخته شده است، بطوری که فصل اول به تشدید جزای نقدی، فصل دوم به احتساب بازداشت قبلی و تخفیف این کیفر اختصاص یافته است. تعلیق و تبدیل حبس به جزای نقدی نیز به ترتیب فصل سوم و چهارم این بخش را تشکیل داده اند. 
اجرای جزای نقدی و عومل موثر در آن عنوان بخش سوم را تشکیل می دهد. این بخش که شامل دو فصل می باشد، ابتداء مباحثی از قبیل مقامات صلاحیتدار اجرای این کیفر، نحوه وصول جزای نقدی و بازداشت بدل از جزای نقدی مطرح گردیده است، آنگاه از عوامل موثر در جزای نقدی به عواملی از قبیل فوت و جنون محکوم علیه اشاره شده است. 

سرانجام نتایج مهم حاصله و پیشنهادات در چند بند مطرح گردیده اند. 
فهرست مطالب
مقدمه
بخش نخست: کلیات
فصل اول: تعریف، ماهیت و خصالص جزای نقدی
گفتار اول: تعریف جزای نقدی
گفتار دوم: ماهیت جزای نقدی
گفتار سوم: خصائص جزای نقدی
فصل دوم: مزایا، معایب و شیوه های رفع معایب جزای نقدی
گفتار اول: مزایای جزای نقدی
گفتار دوم: معایب جزای نقدی
گفتار سوم: شیوه های رفع معایب جزای نقدی
الف- کاربدل از جزای نقدی
ب- رژیم روزهای جزای نقدی
فصل سوم: اقسام جزای نقدی
گفتار اول:جزای نقدی ثابت و نسبی
الف- جزای نقدی ثابت
ب- جزای نقدی ثابت
گفتار دوم: جزای نقدی اصلی و تکمیلی (تتمیمی)
تکمله- تبدیل مجازات تتمیمی به جزای نقدی
فصل چهارم: اهداف و اصول حاکم بر جزای نقدی
گفتار اول: هدف کیفری
گفتار دوم: هدف مالی
گفتار سوم: هدف مقنن در تعیین جزای نقدی
گفتار چهارم: اصل قانونی بودن
گفتار پنجم: اصل شخصی بودن
الف- عدم پذیرش پرداخت از سوی ثالث
ب- عدم پرداخت به صورت تضامن
ج- عدم انتقال به ورثه
د- مجازات اشخاص حقوقی
گفتار ششم: اصل فردی کردن و نقش قاضی
فصل پنجم:مفاهیم مشابه جزای نقدی
گفتار اول: معیار تشخیص جزای نقدی از مفاهیم مشابه
گفتار دوم: تفکیک بین جزای نقدی و خسارت ناشی از جرم
گفتار سوم: تمیز بین جزای نقدی و دیه
گفتار چهارم: تمیز بین جزای نقدی و جریمه مالیاتی
گفتار پنجم: تمیز بین جزای نقدی و جریمه بدنی
گفتار ششم: تمیز بین جزای نقدی و جریمه انتظامی
بخش دوم: عوامل موثر در تعیین جزای نقدی
فصل اول:تشدید جزای نقدی
گفتار اول: تعدد جرم و جزای نقدی
الف- تعدد جرم بر اساس قانون مجازات عمومی 1304
ب- تعدد جرم بر اساس ماده 2 الحاقی مصوب 1311
ج- تعدد جرم بر اساس قانون مجازات عمومی 1352
د- تعدد جرم بر اساس قانون مجازات اسلامی 1370
گفتار دوم: تکرار جرم و جزای نقدی
الف- تکرار جرم به موجب قانون مجازات عمومی 1304
ب- تکرار جرم به موجب قانون مجازات عمومی 1352
ج- تکرار جرم به موجب قوانین مجازات اسلامی
فصل دوم: احتساب بازداشت قبلی و تخفیف جزای نقدی
گفتار اول: احتساب بازداشت قبلی
الف- احتساب در زمان حکومت قوانین مجازات عمومی
ب- احتساب در زمان حکومت قوانین مجازات اسلامی
گفتار دوم: تخفیف جزای نقدی
الف- تخفیف در قانون مجازات عمومی 1304
ب- تخفیف در قانون مجازات عمومی 1352
ج- تخفیف به موجب قانون راجع به مجازات اسلامی
د- تخفیف به موجب قانون مجازات اسلامی
فصل سوم: تعلیق جزای نقدی
فصل چهارم: تبدیل حبس به جزای نقدی
بخش سوم: اجرای جزای نقدی و عوامل موثر در آن
فصل اول: اجرای جزای نقدی
گفتار اول: فوریت اجرای حکم جزای نقدی و موارد تأخیر آن
الف- فوریت اجرای حکم جزای نقدی
ب- موارد تأخیر اجرای جزای نقدی
1-اعطای مهلت پرداخت از سوی قانونگذار
2-فرار محکوم علیه
3-تقسیط جزای نقدی
4-اجتماع حبس با جزای نقدی
گفتار دوم: مقامات صلاحیت دار اجرای جزای نقدی
گفتار سوم: تقدم حق محکوم له بر وصول جزای نقدی
گفتار چهارم: نحوه وصول جزای نقدی
الف- طریقه وصول از ددگاه مدنی
ب- وصول به صورت تضامنی
ج- پرداخت از طرف شخص ثالث
د- تقسیط جرای نقدی
1- جواز و عدم جواز تقسیط
2- مرجع اعطای تقسیط
3- شرایط تقسیط
4- عدول از تقسیط
گفتار پنجم: بازداشت بدل از جزای نقدی و شیوه های معافیت از آن
الف- بازداشت بدل از جزای نقدی
1- ماهیت بازداشت
2- مدت بازداشت
3- تجزیه پذیری و عدول از بازداشت به جزای نقدی
ب- شیوه های معافیت
1- معافیت از بازداشت
2- اعسار
فصل دوم: عوامل موثر در اجرای جزای نقدی
گفتار اول: گذشت متضرر از جرم
الف- در جرائم قابل گذشت
ب-در جرائم غیرقابل گذشت
گفتار دوم: جنون محکوم علیه
گفتار سوم: فوت محکوم علیه
گفتار چهارم: عفو
نتایج و پیشنهادات

قیمت فایل فقط 10,000 تومان

خرید

کار تحقیقی در مورد بررسی تفویض اختیار در حقوق اداری ایران

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 22:53 نظرات ()

کار تحقیقی در مورد بررسی تفویض اختیار در حقوق اداری ایران

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 98 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 32

امروزه در علوم سیاسی و اداری مفاهیم تمركز و عدم تمركز در موارد گوناگون به صورت مبهم وپیچیده بكار می رود ریشه این ابهام در نظریات و عقاید سیاسی و اجتماعی حاكم بر جامعه است

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

چكیده
امروزه در علوم سیاسی و اداری مفاهیم تمركز و عدم تمركز در موارد گوناگون به صورت مبهم وپیچیده بكار می رود. ریشه این ابهام در نظریات و عقاید سیاسی و اجتماعی حاكم بر جامعه است. به طوری كه در هر نوع نظام سیاسی و اجتماعی حدودی از افراط یا تفریط در تمركز قدرت وتصمیم گیری به چشم می خورد تمركز و عدم تمركز به هر شكل و صورتی كه باشد مظهر ساختار قدرت در تصمیم گیری است. نكته ای كه باید مورد توجه قرار گیرد این است كه مفهوم تمركز در عمل به صورتی مطلق تجلی و ظهور نمی یابد بلكه تصورآن امری است نسبی با درجات متفاوتی از تمركز. در تمركز سازمانی روابط میان ساختارهای مختلف حكومتی مطرح نیست. بلكه تمركز سازمانی امری است مربوط به نحوه مدیریت مقام مسئول یك دستگاه توسط رئیس و یا احیانا معاونان او اتخاذ می گردد. حال آن كه عدم تمركز سازمانی وقتی است كه مدیران رؤسا و هر عضو سازمانی بتواند در حدود وظایف و مسئولیتهای نسبت به امور محوله اتخاذ تصمیم نماید و از اختیارات كافی و متناسب با مسئولیت برخوردار باشد. بنابراین مبنای عدم تمركز سازمانی تفویض اختیار یا واگذاری اختیارات بیشتر و متناسب با مسئولیتها به مدیران و مسئولین سطوح مختلف سلسله مراتب سازمانی از سوی مقام مسئول دستگاه است. بدیهی است آثار و پیامدهای ناشی از تمركز سازمانی یا به عبارت دیگر عدم تفویض اختیارات كافی به مسئولان تابعه در محل در یك ساخت اداری متمركز ، مسائل و مشكلات اداری را تشدید خواهد نمود. از این رو پاره ای از معایب و اثار نامطلوب ناشی از نظام متمركز اداری را می توان درعمل با اعطای اختیارات تام یا فوق العاده به مقامات و ماموران تابعه محلی یا به عبارت دیگر به اجرای سیاست عدم تمركز سازمانی مرتفع نمود.
كلیدواژه :


اختیار ؛ تفویض اختیار ؛ سازماندهی ؛ Delegation of Authority
فهرست عناوین
چكیده...................... 4
1- مقدمه......................... 5
2- مفهوم اختیار.............. 5
3- تعریف تفویض اختیار................ 7
4- اركان تفویض اختیار.......................... 8
اطلاعات:........................................ 8
دانش و مهارت لازم:.............................. 8
قدرت:................................................ 9
پاداش:........... 9
5- اصول تفویض اختیار............................ 9
6-اساسی ترین پیش شرطهای تقویض اختیار موثر عبارتند از:... 10
7- گام های تفویض اختیار.............................. 11
تعیین نتایج مورد انتظار:....... 11
واگذاری وظایف به زیر دستان:........... 11
تفویض اختیار لازم:................................ 12
تثبیت مسئولیت:...................... 12
8- مزایا و محاسن تفویض اختیار................ 12
9- محدودیتهای تفویض اختیار که مدیر باید به آنها توجه نماید.. 13
10- موانع تفویض اختیار.......... 14
11- راههای بر طرف نمودن موانع تفویض اختیار........ 16
هزینه تصمیم گیری:..... 17
تمایل به یکسانی خط مشی ها:......... 17
وسعت و بزرگی سازمان:..... 17
محیط سازمان، انعطاف پذیری:........... 17
فنون کنترل:.......... 17
تفویض اختیار.............. 18
اختیار:...................... 18
تفویض اختیار:............. 19
تمرکز و عدم تمرکز:.......... 21
تفویض اختیار، موانع و محاسن............ 22
مزایا و محاسنی که می توانددر تفویض اختیار برشمرد به صورت زیر است:.... 25
۱) مدیران ممکن است اعتقاد داشته باشند که خودشان در انجام وظایف زیردستان تواناترند:....... 25
۲) نداشتن اعتماد و اطمینان به زیردستان:...... 26
۳) ناتوانی مدیران در راهنمایی مرئوسان:.. 26
۴) احساس عدم امنیت به مدیران:..... 26
۵) فقدان کنترل:....... 26
۱) تفویض اختیار باید کامل و به وضوح مفهوم باشد:........ 28
۲) برای تفویض اختیار..... 28
۳) انگیزش زیردستان:....... 28
۴) اغماض در مورد اشتباهات زیردستان:..... 29
۵) استقرار کنترل کافی:......... 29
13- نتیجه....................... 30
منابع و مراجع.............. 32
منابع فارسی :................... 32
منابع لاتین :............. 32

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

کار تحقیقی در مورد قصاص در فقه و حقوق

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 22:53 نظرات ()

کار تحقیقی در مورد قصاص در فقه و حقوق

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 42 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 32

یکی از نهادهای کیفری اسلام قصاص است، که به معنای استیفای اثر جنایت تبهکار است و در واقع کیفری است که متناسب با جنایت جانی بر او وارد می شود و این جنایت ممکن است به نفس یا اعضای بدن انسان وارد گردد

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

چکیده:
یکی از نهادهای کیفری اسلام قصاص است، که به معنای استیفای اثر جنایت تبهکار است. و در واقع کیفری است که متناسب با جنایت جانی بر او وارد می شود. و این جنایت ممکن است به نفس یا اعضای بدن انسان وارد گردد. مهمترین هدف تشریع قصاص، ابقا زندگی و حیات بشر است . ثبوت و اجرای کیفر قصاص منوط به وجود شرایطی است که فقدان هر یک از آنها می تواند مانع اجرای قصاص گردد.، نموده است.

در شریعت مقدس اسلام، اگر چه « اصل قصاص» در جرایم علیه تمامیت جسمانی اشخاص با شرایطی مورد پذیرش قرار گرفته است، ولی همواره شارع مقدس به عفو و گذشت نسبت به قصاص توصیه و تأكید داشته و با وعده پاداش اخروی برای عفو كنندگان، عفو را برتر و افضل از اجرای قصاص دانسته است. به عبارت دیگر، نظام حقوقی اسلام، در واكنش نسبت به این قبیل جرایم، دو اصل مهم عدالت و رحمت را مورد توجه و لحاظ قرار داده است.
نظر به مراتب فوق، می توان گفت كه به همان اندازه كه بررسی مجازات قصاص و شرایط تحقق آن لازم و ضروری و دارای اهمیت است، موضوع سقوط قصاص، یعنی مواردی كه علی رغم ثبوت و تحقق قصاص موجب زائل شدن مجازات قصاص است، نیازمند توجه و بررسی و تبیین است. زیرا موارد سقوط قصاص از آنجایی كه در صورت تحقق و بروز، نهایتاً موجب از بین رفتن مجازات قصاص می گردند، مانند اجرای قصاص مایه حیات هستند.
در نگارش این رساله ، ابتدا مبانی و زمینه های فقهی موضوع و سپس مبانی حقوقی و عقاید علمای حقوق را مورد بررسی قرار داده ام .برای تهیه و جمع آوری مطالب از كلیه منابع موجود و قابل دسترسی در رابطه با موضوع كتاب، از قبیل كتابها و مقالات فقهی، آیات قرآن كریم، احادیث و روایات منقول از ائمه معصومین (ع) نظریه های فقیهان اعم از عامه و امامیه، مجموعه قوانین و مقررات مرتبط با موضوع تدوین گردیده است.

بیان موضوع و انگیزه انتخاب آن حقوق علم زندگی اجتماعی انسانی است. در قرون اخیر افراد در تلاش بوده‌اند تا با ایجاد ضوابط و مقررات در زندگی اجتماعی و گروهی خود در قالب قرارداد اجتماعی به این رویه نظم و سامان بخشند. در این میان عناصری از گذشته‌های دور و ورود آنها به زندگی مدرن امروزی باعث ایجاد تحولات و نگاه‌های جدیدی در عرصه مسائل حقوقی و اجتماعی شده است. دیه (خونبها) نیز یكی از همین موضوعات است. بررسی و دقت در سابقه‌ی اقوام و تمدن‌های بشری گوناگون نشاندهنده‌ی این مطلب است كه پرداخت غرامت از سوی جانی به عنوان مجازات یا جبران خسارت دارای سابقه‌ای طولانی و دراز به قدمت عمر بشر است. این روند كم‌كم با گذشت زمان و ورود عناصر و اجزای تازه وارد مرحله‌ای جدید شد. در دین اسلام كه دین رسمی حكومت جمهوری اسلامی ایران است این نهاد با صراحت و تأكید مورد قبول قرار گرفت و این نشان می‌دهد كه دیه از احكام امضایی اسلام است كه در واقع در راستای ایجاد صلح و صفا در میان خانواده‌ها و قبایل عرب كه از نظر مسائل اجتماعی در سطح بسیار پایین قرار داشتند به وجود آمد و توسط اسلام تأیید شد. این اختلافات به حدی شدید بود كه موجب بروز جنگ در میان قبایل عرب می‌شد و گاه تا سالیان دراز ادامه می‌یافت. به همین دلیل می‌بینیم كه واژه «ثار» (خونخواهی) واژه‌ای مقدس و قابل احترام نزد اعراب جاهلیت بوده است. دیه اساساً برای همه اشخاص یكسان نبوده است و برحسب شأن و مقام و منزلت مقتول متفاوت بوده است. با ظهور اسلام در جزیره‌العرب و گسترش نفوذ اسلام در این منطقه و مناطق اطراف مفاهیم و اعتقادات و مبانی حقوق اسلام كم‌كم در جوامع اطراف گسترش و رشد و اشاعه یافت و آنها یگانه راه سعادت خود را در اجرای احكام دین اسلام می‌دیدند.
با گذشت زمان و نفوذ اندیشه‌های جدید حقوقی مردم هم در راستای ایجاد یك سیستم حقوقی منظم و با ثبات سعی در ایجاد یك جامعه متشكل و مترقی در قالب‌های جدید و منطبق با تحولات روز بودند و از آنجا كه انسان موجودی فطرتاً اجتماعی است با تشكیل اجتماعات تلاش داشت تا این نیاز خود را برطرف سازد كه مستلزم ایجاد نظم و حكومت قانون و وضع قوانین و مقررات است تا بدین وسیله قوام و ثبات جامعه حفظ شده و زمینه امنیت فردی و اجتماعی به وجود آید. برهمین اساس قوانین حاكم بر هر جامعه محدودیت‌هایی برای افراد خود و در برابر تجاوز و تعدی بر این محدودیت‌ها واكنشی را در نظر گرفته است؛ بدین صورت حقوق جزا به وجود آمد. در ایران هم با توجه به سابقه وجود اسلام و اهمیت آن در نزد مردم و اجرای آن در جامعه، این امر تجلی یافت و با پیروزی انقلاب اسلامی و حاكمیت قوانین اسلامی محرز و مسلم شد. در میان احكام اسلام، احكام جزایی آن از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا كه امروزه به رقیبی برای حقوق غیر آن تبدیل شده است. دیه نیز یكی از این احكام است. نویسنده این اثر علمی تلاش فراوان دارد تا با بررسی و مطالعه سیر تاریخی و وجودی دیه درجهان و اسلام به مطالعه وضعیت این تأسیس حقوقی در حقوق جزای ایران پرداخته تا بتواند نهاد دیه را كه از دیرباز در فقه جایگاه داشته است و باب مهمی را در قانون مجازات اسلامی بخود اختصاص داده است مورد بررسی و دقت قرار دهد و بتواند براساس نتایج علمی و آراء و نظریات حقوقی در تبیین و شناخت این تأسیس اسلامی موفق بوده و بتواند راه‌حلی برای این موضوع كه بیابد و بتواند این نكته را ثابت كند كه حقوق جزایی اسلام دارای ایده‌ها و نكات مهم در برابری و رقابت با حقوق غیرآن است

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

ضمانت اجرای تخلف از شرط ترك فعل حقوقی

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 18:43 نظرات ()

ضمانت اجرای تخلف از شرط ترك فعل حقوقی

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 36 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 49

یكی از اقسام شرط فعل، شرط ترك فعل حقوق است، مقصود از آن، انجام ندادن اعمال حقوقی همچون اجاره یا بیع و یا عمل فسخ می باشد

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

یكی از اقسام شرط فعل، شرط ترك فعل حقوق است، مقصود از آن، انجام ندادن اعمال حقوقی همچون اجاره یا بیع و یا عمل فسخ می باشد كه در ضمن عقدی شرط ترك آنها شده است. موضوع اصلی این مقاله بحث از ضمانت اجرای تخلف از این شروط می باشد، در واقع پرسش اصلی این است كه اثر حقوقی مخالفت با مفاد چنینی شروطی از نظر فقهی و حقوقی چیست؟ آیا در این موارد باید احكام عمومی ضمانت اجرایی امتناع از شرط فعل را اعمال نمود؟ یا اینكه برای این نوع شروط باید ضمانت اجرایی خاصی در نظر گرفت؟ مدعی این نوشتار این است كه در این نوع از شروط، ضمانت اجرایی خاصی وجود دارد كه امری متفاوت با احكام عمومی مخالفت با شرط فعل می باشد و این ضمانت اجرا عبارت است از بطلان یا عدم نفوذ عمل حقوقی كه شرط ترك آن شده و این ادعا توسط ادله چهارگانه در این مقاله، به اثبات رسیده است. در بررسی حقوقی مسئله مذكور با الغای خصوصیت از مواد قانون مدنی، وجود ضمانت اجرای خاص، به غیر از مواد حاكم بر تخلف از شرط ترك فعل، ثابت گشته است.

فهرست مطالب

چکیده: ۲
مقدمه. ۳
الف. نظریه بطلان عمل حقوقی مخالف باشرط ترک فعل حقوقی. ۷
شرط عدم اعمال خیار مجلس.. ۷
نقد وبررسی: ۹
شرط عدم اجاره عین مستاجره ۱۱
نقد وبررسی: ۱۴
شرط عدم نکاح. ۱۶
نقد و بررسی: ۱۹
نقد وبررسی: ۲۱
نقد و بررسی: ۲۵
ب. تحلیل حقوقی. ۲۸
دوم. وضعیت قوانین حقوقی. ۳۰
نتیجه گیری.. ۳۵
یادداشت ها: ۳۶
منابع: ۴۹

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

کار تحقیقی در مورد تعزیر

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 18:42 نظرات ()

کار تحقیقی در مورد تعزیر

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 315 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

تعزیر یعنی كیفری که در شرع از حیث مقدار مشخص نیست و در مقابل حد است و در فقه بر كیفرى اطلاق مى‏شود كه برخلاف حد، شارع مقدّس اندازه‏اى براى آن تعیین نكرده است

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

چکیده:

تعزیر یعنی كیفری که در شرع از حیث مقدار مشخص نیست و در مقابل حد است و در فقه بر كیفرى اطلاق مى‏شود كه برخلاف حد، شارع مقدّس اندازه‏اى براى آن تعیین نكرده است 
جایگاه اصلى بحث آن، باب حدود است؛ گرچه در بابهایى مانند صوم ، حج ، تجارت و نكاح نیز به مناسبت از آن سخن رفته است

فهرست:
تعزیر...................................... 4
تعریف تعزیر ................................. 4
تعریف لغوی و اصطلاحی تعزیر در مسالک الافهام ................. 4
تعزیر درشرایع گذشته ............................................ 5
مصادیق تعزیرات در شرایع گذشته ......................... 5
تازیانه زدن ............................................................. 5
به بردگی گرفتن ...................................................... 6
منزوی کردن و مصادره اموال ................................. 7
تعزیر در اسلام ....................................................... 7
مشروعیت تعزیر در اسلام با توجه به آیات ...................... 8
مصادیق تعزیر در روایات ..................................... 9
انواع و شیوه‌های تعزیر در اسلام............................. 9
ایذاء .......................... 9
بیرون راندن از موطن و تخریب اموال ................ 10
ممنوعیت ‌معاشرت‌ با مجرم ............................................ 11
محرومیت از حضور در جنگ و بهره‌مندی از غنایم ....................... 12
نپذیرفتن زکات .................................................. 13
تعریف تعزیر در قانون مجازات اسلامی ................... 14
نظر مشهور ........................................................ 14
شرط تعزیر ............................................................ 14
مقدار تعزیر ...................................................................... 14
انواع تعزیر‏ ......................................................................... 15
تعزیر شرعی‏ ................................................... 15
کارهایی که تعزیر شرعی دارد...................................... 15
جرایم بر ضد عفت و اخلاق عمومی .......................................... 15
هتک حرمت اشخاص ............................. 16
دشنام دادن .............................................................. 16
قذف بچه ممیّز ................................................... 16
نسبت‏های ناروا غیر از زنا ..................................... 17
سرقت اطفال ..................................................... 17
سرقت‏های فاقد شرایط اجرای حد .................................. 17
استمنا کردن ................................................ 17
اثبات تعزیرات شرعی ........................ 18
تعزیر حکومتی....................................... 18
مجازات های بازدارنده ....................... 18
کارهایی که تعزیر حکومتی دارد ..................... 19
گران‏فروشی ........................................................... 19
تعزیرات گران‏فروشی .................................................... 19
کم‏فروشی و تقلب ................................................. 20
احتکار ........................................................ 20
تعزیرات احتکار ..................................... 20
تعزیر کودک و برده ............................... 21
اثبات جرم موجب تعزیر ..................... 21
مرگ در حال تعزیر .............................. 21
کیفیت مجازات‏ها ................................. 21
منابع و ماخذ........................................... 23

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

نسل كشی چیست؟

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 10:2 نظرات ()

نسل كشی چیست؟

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 57 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

نسل كشی ، جرمی قدیمی و مفهومی جدید است

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

نسل كشی ، جرمی قدیمی و مفهومی جدید است. البته از یك رهگذر توضیح نسل كشی به كسانی كه از آن متاثر نشده اند سخت به نظر می رسد همگان با ضرورت مقابله قانونی با جرم قتل انسان ها آشنایند و هر كشوری نیز قانونی برای ممنوعیت و مجازات این جرم دارد. ولی كشتار جمعی یك گروه از انسان ها به دست گروهی دیگر در حوزه مسئولیت حقوقی متفاوتی جای می گیرد.قبل از پیدایش سلاح های كشتار جمعی هیچ انسانی به تنهایی نمی توانست یك میلیون انسان دیگر را به قتل رساند و به افراد زیادی نیاز داشت كه وی را در این كشتار هولناك یاری نمایند. بنابراین ،این عمل رفتار عده بسیاری بر علیه دیگران بود . در اصل نسل كشی رفتار گروهی خاص بر ضد گروهی است . 

فهرست مطالب

- مقدمه...................................................................... 3

2 -سابقه و تعریف جنایت نسل كشی .......................................... 4

3-شیوه های نسل كشی ..........................................5

1-3-قتل اعضای گروه......................................................5

2-3-ایراد صدمة شدید جسمی یا روانی به اعضای گروه ............... 7

3-3-قراردادن عمدی گروه در معرض شرایط زیستی نامناسب كه باعث نابودی جسمی كلی یا بخشی ازگروه شود............. 7

4-3-تحمیل اقدامهایی به منظور جلوگیری از توالد در گروه .......................... 8

5-3-انتقال اجباری كودكان از گروهی به گروه دیگر........................... 8

4-عنصر روانی جنایت نسل كشی ............................... .......... 9

1-4-قصد نابود كردن گروه .................................................... 9

2-4-هویت گروهی قربانی جرم ............................................ 14

5-معاونت در نسل كشی .........................................16

1-5-توجیه معاونت ............................................................16

2-5عنصر مادی معاونت در نسل كشی ............................................. 17

3-5عنصر روانی معاونت در نسل كشی ................................... 18

6-تحریك مستقیم و علنی به نسل كشی ...................................... 19

نتیجه گیری .................................................... 21

منابع و مأخذ ....................................................... 23

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

مطالعه تطبیقی اصل نسبی بودن قراردادها در حقوق ایران و انگلیس

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 9:54 نظرات ()

مطالعه تطبیقی اصل نسبی بودن قراردادها در حقوق ایران و انگلیس

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 47 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 69

عقد به عنوان موجودی انتزاعی محصول مشترک ارادة دو، یا چند طرف است؛ بر همین اساس آثار و نتایج آن هم اصولاً متوجه طرفین آن می باشد وله یا علیه بیگانگان که اراده ی آنها در شکل این موجود اعتباری نقشی نداشته است بلا اثر است و این همان« اصل نسبی یا خصوصی بودن اثر قرارداد» می باشد

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

عقد به عنوان موجودی انتزاعی محصول مشترک ارادة دو، یا چند طرف است؛ بر همین اساس آثار و نتایج آن هم اصولاً متوجه طرفین آن می باشد وله یا علیه بیگانگان که اراده ی آنها در شکل این موجود اعتباری نقشی نداشته است بلا اثر است و این همان« اصل نسبی یا خصوصی بودن اثر قرارداد» می باشد.

اصل نسبی بودن اثر قرارداد متفاوت از اصل قابل استناد بودن قرارداد در برابر اشخاص ثالث است: هر قراردادی با انعقاد وضعیت حقوقی جدید را خلق می کند که اشخاص ثالث نمی توانند آن را نادیده انگارند. معتبر بودن قرارداد نسبت به اشخاص ثالث بدین معناست که طرفین می توانند به وجود آن در برابر اشخاص ثالث استناد کند و چه اینکه این قرارداد حقی عینی برای طرفین آن ایجاد نماید و چه حق دینی، دیگران مکلف به رعایت آثار حاصل از آن هستند و بایستی آن را محترم شمرده و از تجاوز به آن خودداری کنند. از این رو اصل نسبی بودن اثر قرارداد هیچ برخوردی با قابلیت استناد عقد در مقابل اشخاص ثالث ندارد. با وجود آن که قاعده نسبی بودن اثر قرارداد قاعده ای عام و کلی است اما از آنجا که « ما من عام الا و قد خص» این قاعده هم به خود استثناءاتی دیده است. این استثناءات هر چند اندک هستند، لیکن بررسی آنها از اهمیت ویژهای برخوردار است: « دو اراده بر عقدی توافق نموده اند و ثالثی از آثار آن متاثر گردیده است!» برخی اساتید در حقوق ایران با استقراء در قوانین سه استثناء بر این اصل مندرج در ماده 231 قانون مدنی ایران نام برده اند: تعهد به نفع شخصی ثالث، معامله به مال غیر (فضولی) و قراردادهای جمعی

اصل نسبی بودن- همان گونه که در ابتدای بحث ذکر گردید- اصلی است کاملاً مبتنی بر مبانی عقلی و از همین روست که در حقوق سایر ملل هم بدان پرداخته شده است. در سطور پیش رو، برآنیم تا پس از ترجمه ی متنی از حقوق انگلیس در خصوص اصل نسبی بودن اثر قرارداد به بررسی و تحلیل آن اصل بر مبانی حقوق انگلیس پرداخته و با سیری تطبیقی - تحلیلی راهکارهای مندرج در آن سیستم حقوقی را با حقوق کشورمان مقایسه نماییم. بدین منظور با مد نظر قراردادن و ذکر عناوین اصلی مندرج در متن، در ذیل هر عنوان ابتدا به تبیین دیدگاه حقوق انگلیس پرداخته و در این راستا جهت تدقیق هرچه بیشتر آراء مبین قواعد حقوقی كامل را در پی نوشت مطلب مورد نظر قید گردیده و سپس با دیدی تحلیلی- تطبیقی جایگاه آن عنوان را در حقوق ایران را به نقد نشسته ایم.

فهرست مطالب

پیشگفتار

فصل اول: کلیات

فصل دوم: تحصیل حقوق بوسیله اشخاص ثالث

بخش اول: ثالث نمی تواند از قرارداد به عنوان یک دفاع استفاده کند

بخش دوم: وقتی عوض از سوی هر دوی متعهد و ثالث ارائه می شود

بخش سوم: اجرای قرارداد توسط متعهدله به نفع ثالث

1 - مطالبه اجرای عین تعهد

2- جبران خسارت

3- قرار منع برای جلوگیری از نقض تعهد توسط متعهد

بخش چهارم:حق شخص ثالث برای حفظ منفعت کسب شده

فصل سوم: تحمیل مسئولیت علیه اشخاص ثالث

منابع

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

حق برخورداری از حریم خصوصی

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 20 دي 1395 : 9:50 نظرات ()

حق برخورداری از حریم خصوصی

دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 39 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 51

هیچ كس نباید در زندگی خصوصی و خانواده و اقامتگاهی یا مكاتبات مورد مداخلات خودسرانه(بدون مجوز) یا خلاف قانون قرار گیرد و همچنین شرافت و حیثیت او نباید مورد تعرض غیر قانونی واقع شود

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

ماده17

1- هیچ كس نباید در زندگی خصوصی و خانواده و اقامتگاهی یا مكاتبات مورد مداخلات خودسرانه(بدون مجوز) یا خلاف قانون قرار گیرد و همچنین شرافت و حیثیت او نباید مورد تعرض غیر قانونی واقع شود.

2- هر كس حق دارد در مقابل این گونه مداخلات یا تعرض ها از حمایت قانون برخوردار گردد.

معنای حریم خصوصی

تعریف اصلاح حریم خصوصی بسیار مشكل است. حریم خصوصی، در قالب یك گزینه، یك كاركرد، یك میل، نوعی شرایت و یا یك نیاز، طبقه بندی شده است. تعریف موسع آن " حق تنها ماندن " و تعریف مضیق آن حق كنترل اطلاعات درباره زندگی خود است. می توان تعریف بینابینی هم در نظر گرفت كه چنین است: حق حریم خصوصی شامل "آزادی از مداخله نامعقول در فعالیت هایی كه جامعه آنها را جزو قلمرو خود مختاری فردی به حساب می آورد". "حوزه خودمختاری فردی" این گونه توصیف شده است: "حوزه عمل
‌[ی كه] با آزادی دیگران مماس نیست" و در آن، فرد می تواند خود را از دیگران جدا كند تا "زندگی خود را بر اساس تمایلات و توقعات خویش (خود محور) شكل دهد."

[16.02] در چارچوب میثاق بین الملل حقوق مدنی و سیاسی، معنای حریم خصوصی، آن گونه كه تامین كننده نظر ماده 17 باشد هنوز به طور كامل در تفاسیر كلی یا حقوق موضوعه تعریف نشده است. آقای هرندل (Herndl) در نظر مخالف خود در پرونده كوریل- آریك (Coeriel & Aurik) و هلند (91/453) می گوید:

كمیته، خود هنوز مفهوم حریم خصوصی را در تفسیر كلی ماده 17 واقعا روشن نكرده است. این ماده واقعاً از تعریف مفهوم مزبور خودداری می كند. كمیته، در تفسیر كلی خود می كوشد تا تمامی اصطلاحات دیگری كه در ماده 17 به كار رفته اند از قبیل "خانواده"، "اقامتگاه"، "خلاف قانون" و "خودسرانه" را تعریف نماید. به علاوه، كمیته مزبور به حمایت از "شرافت" و "حیثیت" فرد نیز كه در ماده 17 آمده است اشاره می كند، اما به تعریف حق اصلی كه در این ماده آمده، یعنی حق "حریم خصوصی" نمی پردازد.

فهرست مطالب

معنای حریم خصوصی [01 . 16]

¡محدودیت های حمایتی ماده 17- منظور از مداخله خودسرانه یا غیرقانونی چیست؟ [08 . 16]

¡ الزام دولت به اتخاذ تدابیر مثبت [17 . 16]

¡ جنبه های خاص حریم خصوصی [20 . 16]

¡ خانواده و اقامتگاه [20 . 16]

¡ مكاتبات [23 . 16]

¡ بازرسی ها [27 . 16]

¡ شرافت و حیثیت [30 . 16]

¡ حریم خصوصی جنسی [35 . 16]

¡ حمایت از اطلاعات خصوصی [39 . 16]

¡ آزمایش دی ان ای [40 . 16]

¡ وظایف حرفه ای حفظ اسرار [41 . 16]

¡ نتیجه گیری [42 . 16]

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

تحقیق کامل امر به معروف و نهی از منكر در قرآن كریم

ادمین بازدید : 0 دوشنبه 13 دي 1395 : 22:18 نظرات ()
تحقیق کامل امر به معروف و نهی از منكر در قرآن كریم دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 53 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 33

تحقیق کامل امر به معروف و نهی از منكر در قرآن كریم

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

تحقیق کامل امر به معروف و نهی از منكر در قرآن كریم

این تحقیق در 33 صفحه می باشد و قابل ارائه در تمام رشته های دانشگاهی می باشد.


امر به معروف و نهی از منكر در قرآن كریم

سیر امر به معروف و نهی از منكر از منظر قرآن

امر به معروف و نهی از منكر از نگاه معصومین(ع)

امر به معروف و نهی از منكر از دیدگاه امام علی(ع)

كلید واژه‌ها: امام علی(ع)، امر به معروف و نهی از منكر

اهمیت امر به معروف و نهی از منكر؛

وجوب امر به معروف و نهی از منكر؛

شرایط و خصوصیات آمر و ناهی؛

مراتب امر به معروف و نهی از منكر؛

ترك امر به معروف و نهی از منكر؛

امر به معروف و نهی از منكر و اقامه حدود؛

امر به معروف و نهی از منكر و جهاد؛

امر به معروف و نهی از منكر و نصیحت؛

امر به معروف و نهی از منكر عامه نسبت به خاصه و حكام

اهمیت امر به معروف و نهی از منكر

فضیلت امر به معروف و نهی از منكر

آثار، بركات و پاداش امر به معروف و نهی از منكر:

امر به معروف و نهی از منكر معیار سنجش دیگر اعمال:

مسابقه در زمینه‌ی امر به معروف و نهی از منكر:

وجوب امر به معروف و نهی از منكر

عامل بودن آمر و ناهی

اهل مدارا، سازش و طمع نبودن

بی‌توجهی به ملامت‌گران

مراتب امر به معروف و نهی از منكر

مراتب سه‌گانه‌ی امر به معروف و نهی از منكر:

مرتبه قلبی امر به معروف و نهی از منكر

آثار ترك امر به معروف و نهی از منكر:

علت ترك امر به معروف و نهی از منكر

امر به معروف و نهی از منكر و اقامه حدود

امر به معروف و نهی از منكر و جهاد

امر به معروف و نهی از منكر و نصیحت

امر به معروف و نهی از منكر عامه نسبت به خاصه و حكام

خلاصه و نتیجه بحث

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

دانلود حریم خصوصی

ادمین بازدید : 0 شنبه 11 دي 1395 : 15:26 نظرات ()
حریم خصوصی دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 306 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 230

یكی از مباحثی كه با گسترش جوامع بشری و پیچیده تر شدن روابط بین انسانها با دولت اهمیت ویژه ای یافته است، حقوق شهروندان و به عبارت واضح تر حقوق وآزادی های افراد است كه با طرح حقوق طبیعی در اعصار قدیم و اعلامیه های مختلف مربوط به حقوق بشر، تحول خود را تا به امروز طی نموده است

قیمت فایل فقط 14,900 تومان

خرید

حریم خصوصی

یكی از مباحثی كه با گسترش جوامع بشری و پیچیده تر شدن روابط بین انسانها با دولت اهمیت ویژه ای یافته است، حقوق شهروندان و به عبارت واضح تر حقوق وآزادی های افراد است كه با طرح حقوق طبیعی در اعصار قدیم و اعلامیه های مختلف مربوط به حقوق بشر، تحول خود را تا به امروز طی نموده است . اعلامیه جهانی حقوق بشر یا میثاق های بین المللی حقوق مدنی ، سیاسی و اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با طرح حقوق فردی افراد مانند حق حیات، مالكیت، آزادی ،حق پناهندگی و ... به این حقوق اشاره نموده اند .

تمام انسانها با دو نوع خصوصیت یكی تنهایی و دیگری معاشرت جویی در كنار یكدیگر زندگی می كنند ،این دو نوع استعداد با وجود اختلاف ظاهری ، با هم در ارتباط هستند،بدین معنا که انسان از یك سو استقلال فردی دارد و از سوی دیگر به اعتبار آنكه در جامعه و در ارتباط با دیگران زندگی می كند موجودی اجتماعی است .

پدیده های مذكور، آمیزه ای از « اصالت فرد » و « اصالت جامعه » را به وجود می آورند كه ره آورد و ارمغان این دو روند منطقی « حقوق بشر» نامیده می شود . خود حقوق بشر نیز در دو معنا و مفهوم قابل مطالعه است . در معنای نخست، حقوق بشر جمع حق است و بنابراین شامل حق های مختلف بشری می شود ،از این منظر می توان گفت حقوق بشر مفهومی قدیمی است كه تحت عناوین و قالب های مختلف، چه در ادیان و چه در مكاتب سیاسی و فلسفی مطرح شده است ، به دنبال جنگ جهانی دوم و به طور كلی بعد از نیمه اول قرن بیستم كه همراه با جنگ و خونریزی بود جهانیان و پس از آن اروپاییان، تصمیم گرفتند با تاسیس سازمان ملل متحد در سطح جهان و شورای اروپا در سطح قاره اروپا ، حقوق بنیادین و كرامت انسان ها را شناسایی و مشمول تضمین هایی نمایند و اعضاء جامعه بشری را صرف نظر از اعتقادات، نژاد، جنس ،ملیت و ... محترم شمارند . به این ترتیب درست در نقطه مقابل نیمه اول خشن و ضد بشری سده بیستم، نیمه دوم آن با تصویب این سند حقوق بشری، آغاز شد و سپس با تصویب میثاقین در سال 1966 و دیگر اسناد بین المللی و منطقه ای این روند رو به تكامل گذاشت .در معنای دوم حقوق بشر تبدیل به یك رشته تخصصی و مطالعاتی گردیده كه از این معنای دوم تحت عنوان حقوق بشر یا نظام حقوق بشر و در سطح بین المللی، نظام بین المللی حقوق بشر یاد می كنند .

با این طرز تفكر در نیمه دوم قرن بیستم به ویژه در سطح منطقه ای، دادگاه و دیوان های قضایی حقوق بشری تأسیس گردید كه رسالت آنها تعقیب و محاكمه موارد نقض حقوق بشری توسط سازمان های وابسته به دولت هاست . در سطح داخلی نیز در بسیاری از كشورها دادگاه های صیانت از قانون اساسی و یا شورای قانون اساسی بوجود امدكه وظیفه انطباق قوانین و مقررات مصوب را با اصول قانون اساسی به عهده دارند و از سوی دیگر به شكایات مربوط به نقض حقوق اساسی شهروندان در ارتباط با نحوه عملكرد و رفتار مسئولان و كارگزاران دولتی رسیدگی می كنند .

باید گفت ،زندگی در اجتماع فرد را از داشتن امور شخصی و خصوصی محروم نمی سازد . هركس حق دارد میزان آگاهی سایرین از مسایل فردی خود را به حداقل برساند و از آنها انتظار احترام به حریم شخصی اش را در كلیه ابعاد آن داشته باشد این سایرین كه اعم از دیگر شهروندان و نیز دولت اند ، بایستی در برابر تعدی به حریم خصوصی دیگری خود را با ضمانت اجرایی هایی اعم از مدنی و كیفری مواجه ببینند . «حوزه خصوصی به معنای دقیق زمانی شكل می گیرد كه دولت و حتی جامعه به ترك مداخله یا دست كم مداخله كمینه در قلمرو زندگی خصوصی شهروندان پایبند باشند»[1]. این امر می تواند به تضمین هرچه بیشتر این حق اساسی افراد منتهی گردد . در بیان اهمیت آن ،همین بس كه وقتی فردی به صرف زندگی در اجتماع نتواند حوزه فردی و مستقلی داشته باشد چگونه می توان از شخص بودن و شخصیت مستقل وی صحبت كرده و او را صاحب حق و تكلیف دانست . این حق را اصطلاحا «حریم خصوصی »می نامیم و باید بگوییم یكی از ارزشمندترین مفاهیم در نظامهای حقوقی توسعه یافته است.این حق در زمره مهم ترین حقوقی است كه ارتباط تنگاتنگی با كرامت انسانی دارد لذا حمایت از شخصیت انسانی مستلزم حمایت از حریم خصوصی است و حمایت از حریم خصوصی به تكریم شخصیت انسان و تمامیت مادی و معنوی او می انجامد . حریم خصوصی با آزادی و استقلال انسان و حق بر تعیین سرنوشت برای خود نیز، ارتباط تنگاتنگی دارد زیرا فضای لازم برای رشد و تكامل شخصی افراد را فراهم می آورد .

همچنین حریم خصوصی بعنوان اصل سازمان بخش جامعه مدنی شناخته شده است كه در بطن قرارداد اجتماعی فرضی، هر جامعه پنهان است و زمینه همزیستی مسالمت آمیز در آن جامعه را فراهم می سازد .

در مورد مفهوم و قلمرو حریم خصوصی باید گفت كه این بعد از حق انسان نیز به دنبال تحولات و پیشرفت هایی كه به مرور زمان در زمینه های علمی، اجتماعی، اقتصادی،... صورت گرفته ، تحت تأثیر واقع شده است، لذا مفهوم و قلمروآن در جامعه پیشرفته و متمدن امروزی با مفهوم و قلمرو آن در جامعه سنتی سابق متفاوت می باشد.

كما اینكه مفهوم و قلمرو آن در دنیای كنونی، در یك جامعه توسعه یافته، جامعه عقب مانده یا در حال توسعه می تواند متفاوت باشد بعنوان مثال استفاده دولت ها از تكنولوژی برای كسب اطلاعات درباره افراد، یكی از بزرگترین خطرهایی است كه استقلال شخصی افراد را تهدید می كند. زیرا دولت با استفاده از قدرت بسیار خود، می تواند با مهارت كافی از آن جهت نقض حریم خصوصی استفاده كند.

در كنار مراجع دولتی و عمومی، افراد خصوصی و صاحبان برخی مشاغل نیز ممكن است به دلایل متعددی، از وسایل فنی نظارت های سمعی و بصری استفاده نمایند. نظارت بصری اعم از علنی و پنهانی، اكنون كاملاً شایع گردیده، مثل تلویزیون های مدار بسته و دوربین های ویدئویی که در بانك ها و مغازه ها جهت مقاصد امنیتی بکار میرود. استفاده از چنین وسایلی توسط بخش های خصوصی، مسایلی از حریم خصوصی را نه تنها در رابطه با كاركنان، بلكه مشتریانی كه رفتار آنها بدون آگاهی یا رضایتشان، توسط وسایل فنی الكترونیكی مورد مشاهده و ضبط قرار می گیرد، ایجاد كرده است .

همچنین ،تحولات مهمی در زمینه شكل و سرعت ارتباطات شخصی، رخ داده است از جمله؛ پست الكترونیك كه جایگزین بسیاری از روشهای خدمات پست سنتی و تلفن گردیده، ولی استفاده از این شیوه ذاتاً در معرض رهگیری و نظارت دیگران قرار دارد، بطوریكه شخص دیگری غیر از دریافت كننده پیام، می تواند به آسانی به آن پیام دسترسی پیدا كرده و آنرا بخواند .

فناوری مدرن امروزی ، مردم را قادر ساخته است كه بطور مخفیانه بر اعمال یكدیگر نظارت كنند و اطلاعات محرمانه ای را دربارة زندگی شخصی هم بدست آورند كه، اصولاً چنین حقی را ندارند . استفاده از دستگاههای عكسبرداری مخفیانه مثل خود کارهای دارای دوربین که اخیرا وارد بازار ایران نیز شده است یا تلفن های همراه دارای دستگاه فیلمبرداری و عكسبرداری، استفاده از پست الكترونیكی و دیگر شیوه های الكترونیكی برقراری ارتباط، از دستاوردهای تكنولوژی امروزی است كه می تواند به راحتی برای نقض حریم خصوصی افراد مورد استفاده قرار گیرند، در واقع تكنولوژی مدرن، قلمرو و نقض حریم خصوصی را توسعه داده است، لذا در مقابل می بایست ابزارهای جدیدی در قالب حمایت های ویژه قانونی، برای حمایت از این حریم ایجاد کرد. اكنون تردیدی وجود ندارد كه در بسیاری از عرصه ها، ظرفیت های تكنولوژیكی، از حمایت های قانونی حریم خصوصی، سبقت گرفته اند. در چنین عرصه هایی یا هیچ حمایتی از حریم خصوصی وجود ندارد یا این حمایت بسیار كم است،زیرا در عصر تحولات تكنولوژیكی، همیشه این خطر وجود دارد كه حمایت موجود غیر كارامد و ناكافی شود.

مفهوم و قلمرو حریم خصوصی را می توان با فرهنگ و نوع حكومت حاكم بر یك جامعه نیز مرتبط دانست. از این نظر بر حسب اینكه فرهنگ حاكم بر یك جامعه یك فرهنگ مذهبی یا غیر مذهبی و نظام حاكم بر یك جامعه یك نظام سیاسی استبدادی و توتالیسم یا دموكراتیك باشد مفهوم و قلمرو این حریم ، می تواند موسع یا مضیق باشد . مثلاً در یك نظام سیاسی دموكراتیك، حق حریم خصوصی یكی از ابزارهای مشاركت مردم در دموكراسی است كه به موازات آزادی بیان در این امر نقش دارد .

استقلال معنوی شهروندان یكی از لوازم عمده تحقق دموكراسی است و چون حریم خصوصی به این استقلال كمك می كند باید از آن دفاع كرد. زیرا حمایت از انتشار ناخواسته افكار و عقاید اشخاص، مباحثات عمومی و مشاركت فعال در یك حكومت مردم سالار را تسهیل می كند و مانع از تضعیف آزادی بیان، می شود .

عوامل فوق سبب شده است تا حریم خصوصی در زمره یكی از مهم ترین مصادیق حقوق بشر شناخته شده و در بسیاری از اسناد بین المللی ،به غیر قابل تعرض بودن آن تصریح شود . همچنین در قوانین اساسی بسیاری از كشورهای جهان نیز حریم خصوصی بصورت كلی یا مصداقی مورد شناسایی و حمایت قرار گرفته است .

بدین ترتیب در نفس اینکه حریم خصوصی باید مورد حمایت قرار گیرد تردیدی وجود ندارد ، اما چگونگی این حمایت محل نزاع است. بعبارت دیگر اینكه، حریم خصوصی چیست و چه چیزهایی داخل در آن، یا خارج از آن، قرار می گیرند و شرایط و موارد ورود به این حریم كدامند، یكی از مهم ترین مباحث محافل حقوقی است .

این پژوهش خواسته است طی دو فصل به صورت جداگانه و مبسوط بررسی نماید كه تا چه اندازه ای مكانیزم های كیفری تضمین كننده حقوق و آزادی های ماهوی و شكلی افراد ، در زمینه حریم خصوصی پیش بینی گردیده است .

1- رحیم نوبهار ،‌حمایت حقوق كیفری از حوزه های عمومی و خصوصی ،‌ نشر جنگل جاودانه ،‌ تهران ،‌ چاپ اول ،‌ 1387 ،‌ص282

فهرست مطالب

مقدمه

بخش اول : كلیات

1-1 تعاریف .....................................................................................................

1

1-1-1 تعریف حریم خصوصی...................................................................

1

1-1-2 حمایت كیفری................................................................................

1-1-2-1 فلسفه حقوق کیفری ..................................................................

1-1-2-2 سیاست کیفری.....................................................................

1-1-2-3 حقوق جزای فنی..................................................................

9

11

12

12

1-2 پیشینه تاریخی...........................................................................................

12

1-2-1 سیر تاریخی ...................................................................................

12

1-2-1-1 دوران قبل از رنسانس............................................................

13

1-2-1-2 دوران بعد از رنسانس.............................................................

15

1-2-2 سیر تقنینی......................................................................................

18

1-2-2-1 اعلامیه های جهانی و اسناد بین المللی............................

18

1-2-2-1-1 اعلامیه جهانی حقوق بشر................................................

18

1-2-2-1-2 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی..............................

19

1-2-2-1-3 قرارداد بین المللی رفع هرگونه تبعیض نژادی................

19

1-2-2-1-4 قرارداد ژنو............................................................

19

1-2-2-2 معاهدات منطقه ای حقوق بشر ..............................................

19

1- 2-2-2-1كنوانسیون اروپایی...................................................................

19

1-2-2-2-2كنوانسیون آمریكایی ...........................................................

20

1-2-2-2-3 عهدنامه شورای اروپا .......................................................

20

1-2-2-2-4 اعلامیه اسلامی حقوق بشر...............................................

21

1-2-2-2-5 دستور العمل شورای اروپا.............................................

22

1-2-2-3 قوانین برخی كشورها ...............................................................

23

1-2-2-3-1کشورهای اروپایی...................................................................

23

1-2-2-3-2 آمریكا .................................................................................

32

1-2-2-3-3 برخی کشورهای آسیایی.....................................................

36

1-3 مبانی...........................................................................................................

41

1-3-1در غرب ...............................................................................................

41

1-3-1-1 نظریه های مخالفان حریم خصوصی............................

42

1-3-1-1-1 نظریه تحویل گرایانه تامسون.................................................

42

1-3-1-1-2 نظریه اقتصادی پوسنر .....................................................

42

1-3-1-1-3 نظریه فمینیستی از حریم خصوصی...................................

43

1-3-1-2 نظریه های موافقان حریم خصوصی .................................

44

1-3-1-2-1 نظریه حق داشتن تنهایی.........................................................

44

1-3-1-2-2 نظریه دسترسی محدود دیگران به خود................................

45

1-3-1-2-3 نظریه سری بودن.................................................................

46

1-3-1-2-4 نظریه كنترل بر اطلاعات شخصی........................................

47

1-3-1-2-5 نظریه حمایت از شخصیت و كرامت ................................

48

1-3-1-2-6 نظریه خلوت...................................................................

49

1-3-1-2-7 نظریه پراگماتیك........................................................

50

1-3-2 در اسلام .............................................................................................

54

1-3-2-1 احکام حریم خصوصی از منظر فقهای معاصر...............................

54

1-3-2-1-1 دیدگاه امام خمینی ................................................................

54

1-3-2-1-2 سایر فقها .............................................................................

56

1-4 موارد جواز نقض حریم خصوصی

57

1-4-1 عوامل توجیه كننده نقض حریم خصوصی........................................

57

1-4-2 ضوابط نقض حریم خصوصی ..........................................................

63

1-4-2-1 قانونی بودن.................................................................................

63

1-4-2-2 خود سرانه نبودن.....................................................................

67

1-4-2-3 ضرورت داشتن......................................................................

68

1-5 محدود ساختن قلمرو حریم خصوصی

72

1-5-1 به موجب تصمیم قضایی..........................................................

72

1-5-1-1 مقام صالح برای اتخاذ تصمیم قضایی.........................................

72

1-5-1-2 لزوم صدور مجوز قضایی.........................................................

74

1-5-1-3شرایط صدور مجوز قضایی......................................................

78

1-5-1-3-1 احراز ضرورت نقض حریم خصوصی...................................

78

1-5-1-3-2 تناسب بین اتهام و نوع مجوز صادره.....................................

82

1-5-1-3-3 موردی بودن مجوز....................................................................

83

1-5-2 بدون تصمیم قضایی......................................................................................

84

1-5-2-1 در جرایم مشهود..................................................................................

85

1-5-3 ضوابط محدود ساختن حریم خصوصی.......................................................

89

بخش دوم : مصادیق حریم خصوصی و جرم انگاری

2-1حریم خصوصی جسمانی........................................................................

98

2-1-1 تعریف.....................................................................................................

98

2-1-2 ضوابط حاکم بر تفتیش..........................................................................

99

2-1-3تفتیش بدنی ...........................................................................................

102

2-1-3-1تفتیش از روی لباس.............................................................................................

102

2-1-3-1-1تفتیش در جرایم مشهود.................................................................

102

2-1-3-1-2تفتیش در جرایم غیر مشهود.......................................................

103

2-1-3-1-3تفتیش متعاقب بازداشت قانونی ...................................................

107

2-1-3-2تفتیش با درآوردن لباس.........................................................................................

109

2-1-3-3 تفتیش داخلی بدن ................................................................................................

110

2-1-3-3-1آزمایش خون...................................................................................

111

2-1-3-3-2 معاینه داخلی و جراحی..................................................................

112

2-1-3-3-3 شستشوی معده............................................................................

113

2-1-4 بیومتریکس..............................................................................................

113

2-1-5 کارتهای تشخیص هویت...........................................................................

114

2-2حریم خصوصی اماكن و اشیاء ..............................................................

118

2-2-1مفهوم و مصادیق اماكن و اشیاء ................................................................

118

2-2-1-1مفهوم مكان.............................................................................................................

119

2-2-1-1-1اماكن و منازل مأموران سیاسی .......................................................

124

2-2-1-1-2دفاتر و منازل وكلای دادگستری ...................................................

125

2-2-1-1-3 نصب دوربین در اماکن عمومی....................................................

125

2-2-1-2مفهوم شی..................................................................................................................

130

2-2-1-2-1ضوابط تفتیش اماكن و اشیاء .........................................................

142

2-3حریم خصوصی ارتباطات .......................................................................

157

2-3-1تعریف ارتباطات........................................................................................

157

2-3-2 ارتباطات كلامی.....................................................................................

162

2-3-3 ارتباطات كتبی ...................................................................................

167

2-4حریم خصوصی اطلاعات .........................................................................

176

2-4-1تعریف اطلاعات و مصادیق آن...............................................................

176

2 -4-2قوانین مربوط به حریم اطلاعات..............................................................

181

نتیجه.............................................................................................

194

منابع.............................................................................................

199

ضمایم ........................................................................................... 211

قیمت فایل فقط 14,900 تومان

خرید

 • خط مشی رازداری – حریم خصوصی و شرایط – Google

  https://www.google.com/intl/fa/policies/privacy

  دانلود نسخه PDF. ... حریمخصوصی شما برای Google اهمیت دارد، از این‌رو چه به‌تازگی کاربر Google شده ...

 • حریم خصوصی - sb24.com

  https://www.sb24.com/Fa/footer/Privacy-Policy.html

  امنیت و حریم خصوصی. افراد سودجو همواره درپی شناسایی مشتریان بانکی برای دسترسی متقلبانه و ...

 • دانلود نرم افزار حریم خصوصی Vault 6.4.24.22 اندروید

  www.downloadha.com/mobile/vault

  نسخه جدید برنامه حریم خصوصی Vault 6.4.24.22 را هم اکنون می توانید از لینک مستقیم و رایگان از سایت ...

 • دانلود کتاب کنفرانس بین المللی امنیت و حریم خصوصی در شبکه ...

  ketabdownload.com/product-34256.html

  دانلود کتاب کنفرانس بین المللی امنیت و حریم خصوصی در شبکه های ارتباطی , ... کتاب دانلود : ...

 • حریم خصوصی و شرایط – Google

  https://www.google.com/intl/fa/policies

  درباره حریم خصوصی ... در Google Chrome مرور کنید تا صفحاتی که باز می‌کنید و فایل‌هایی که دانلود ...

 • حقوق ارتباطات - حریم خصوصی

  communicationlaw90.blogfa.com/category/1/حریم-خصوصی

  حقوق ارتباطات - حریم خصوصی - ... اين وبلاگ، با رويكرد عام ارتباطات مفيد، سازنده و تعاملي، در ...

 • دانلود ها ی دارای تگ: "حریم خصوصی"

  p30download.com/tag/حریم خصوصی

  دانلود ها ی دارای تگ: "حریم خصوصی" 2 مورد برای عبارت مورد نظر پیدا شد.

 • دانلود ترجمه مقاله بررسی حریم خصوصی در سایت های شبکه ...

  iranarze.ir/Privacy+in+Social+Network+Sites+Survey

  پس از انجام خرید، بلافاصله دکمه دانلود ترجمه مقاله با عنوان بررسی حریم خصوصی در سایت های ...

 • دانلود کتاب حفظ حریم خصوصی اینترنت – گزینه ها برای تحقق کافی

  www.ketabdownload.com/product-14944.html

  دانلود کتاب حفظ حریم خصوصی اینترنت , گزینه ها برای تحقق کافی , دانلود کتاب , ... کتاب دانلود : ...

 • سایفون | حریم خصوصی

  https://www.psiphon3.com/fa/privacy.html

  سایفون متعهد به حفاظت از منافع حفظ حریم خصوصی ... توسعه دهندگان سایفون سیاهه ها را دانلود ...

 • مقاله تخصصی حریم خصوصی - tebyan.net

  www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=83481

  برای کسانی که به دنبال مقاله ا ی تخصصی در مورد حقوق حریم خصوصی هستند.

 • گالری باران

  baranauction.com

  دانلود. کاتالوگ ... مشارکت در حراج خصوصی پخش آنلاین حراج ... حریم خصوصی; سوالات ...

 • دانلود googleclean 2016.129 retail - نرم افزار حفظ حریم ...

  p30download.com/fa/entry/37187

  دانلود GoogleClean 2016.129 Retail - نرم افزار حفظ حریم خصوصی در استفاده از سرویس های ... راهنمای دانلود.

 • دانلود SRT AppGuard Pro 2.0.4 - برنامه حفظ حریم خصوصی اندروید

  www.farsroid.com/srt-appguard-pro

  نرم افزار SRT AppGuard Pro یکی از محبوب ترین برنامه های امنیتی در زمینه ی حفظ حریم خصوصی برای ...

 • دانلود کتاب «دیوان اروپایی حقوق بشر و «حق بر حریم خصوصی و ...

  fidibo.com/book/2740-«دیوان-اروپایی-حقوق-بشر-و...

  «دیوان اروپایی حقوق بشر و «حق بر حریم خصوصی و زندگی خانوادگی اثر محمدمحسن مسجدی ، مطهره ...

 • دانلود مستقیم فیلم زندگی خصوصی با کیفیت عالی

  www.doustiha.ir/1392/03/11/دانلود-فیلم-زندگی...

  دانلود فیلم جدید و بسیار زیبای زندگی خصوصی با کیفیت عالی DVDRip با لینک مستقیم از 2 سرور متفاوت ...

 • دانلود One Click Privacy v2.3.3 - نرم افزار بهینه ساز و ...

  asandl.com/software/entry/3682

  حفاظت از اطلاعات حساس و حفظ حریم خصوصی و خذف تمامی ردپاهای شما در اینترنت و سیستم با یک کلیک

 • دانلود برنامه حریم خصوصی | ایران اپس

  iranapps.ir/app/ir.masiha.safe
  • 4.2/5
  • 5 RATINGS

  حریم خصوصی. برای دریافت این برنامه لطفا ابتدا ایران اپس را روی گوشی اندرویدی خود نصب نمایید. ...

 • برچسب ها - حریم خصوصی - yjc.ir

  www.yjc.ir/fa/tag/8/حریم خصوصی

  اپلود میکند حفظ حریم خصوصیدانلود و مشخصات ... حفظ حریم خصوصی افراد برایم از جایگاه ویژه ...

 • دانلود پایان نامه rfid امنیت و حریم خصوصی

  merci.rozblog.com/post/492

  چکیده تحقیق : در این پروژه ما به بررسی امنیت و حریم خصوصی در سیستم های rfid می پردازیم، و برخی ...

 • حریم خصوصی - parsianmusic.ir

  parsianmusic.ir/privacy

  حریم خصوصی ,حریم خصوصی پارسیان موزیک,پارسیان ... دانلود آهنگ جدید علیرضا جی جی و بهزاد ...

 • دانلود کتاب حریم خصوصی در خانواده | خانواده و روابط | دکتر ...

  mybook.ir/book/دانلود_کتاب_حریم_خصوصی_در...

  دانلود رایگان کتاب الکترونیکی دانلود کتاب حریم خصوصی در خانواده از دکتر بهنام اوحدی موضوع ...

 • دانلود ترجمه مقاله بررسی حریم خصوصی در سایت های شبکه ...

  tarjomefa.com/بررسی+حریم+خصوصی+شبکه+اجتماعی

  دانلود پروژه درباره بررسی حریم خصوصی در سایت های شبکه اجتماعی

 • هک | امنیت اطلاعات | حریم خصوصی

  www.hack.ir

  دانلود; درباره ... ارائه دهنده ی راهکارهای ارتقا امنیت و حفظ حریم خصوصی.

 • downloadlar - دانلود پایان نامه rfid امنیت و حریم خصوصی

  jahan720.blogfa.com/category/108

  چکیده تحقیق : در این پروژه ما به بررسی امنیت و حریم خصوصی در سیستم های rfid می پردازیم، و برخی ...

 • رعایت حریم خصوصی کاربران - farsimode.com

  www.farsimode.com/حریم-خصوصی

  Video embedded · رعایت حریم خصوصی کاربران ( Privacy Policy ) فارسی مد با گذشت بیش از 6 سال از فعالیت خود دارای ده ها ...

 • برنامه حریم خصوصی - downloadha.com

  www.downloadha.com/tag/برنامه-حریم-خصوصی

  دانلود ها, دانلود عکس, دانلود بازی, ... مطالبی که برچسب برنامه حریم خصوصی را دارند . 

 • حریم خصوصی - farsimode.com

  www.farsimode.com/tag/حریم-خصوصی

  راهنمای دانلود تماس با ما . Persian - ...

 • آموزش کوتاه حفظ حریم خصوصی در تلگرام · جدید 95 -گهر

  gahar.ir/آموزش-کوتاه-حفظ-حریم-خصوصی-در...

  حفظ حریم خصوصی در تلگرام,آموزش امنیت در تلگرام,حریم شخصی در تلگرام,جلوگری از پخش شدن عکس در ...

 • دانلود مقاله حریم خصوصی و حمایت از آن در حقوق اسلام تطبیقی ...

  www.datakala.com/downloads/view/4901/t:حریم_خصوصی_حقوق...

  عنوان: مقاله حریم خصوصی و حمایت از آن در حقوق اسلام تطبیقی و ایران نشریه: مجله دانشکده حقوق و ...

 • دانلود Ashampoo Privacy Protector 1.0.1.60 حفظ حریم خصوصی

  www.yasdl.com/91277/دانلود-ashampoo-privacy-protector.html

  دانلود Ashampoo ... نرم افزار حفظ حریم خصوصی نام ابزاری جدید جهت جهت حفظ حریم خصوصی افراد ...

 • دانلود مقاله حق انسان بر حریم خصوصی

  www.datakala.com/downloads/view/4946/t:حق_انسان_حریم...

  عنوان: مقاله حق انسان بر حریم خصوصی نشریه: مجله دانشکده حقوق و علوم سیاسی شماره: مجله ...

 • محافظت از حریم خصوصی در فضای مجازی اینترنت

  www.sarzamindownload.com/contents/1031
  • 5/5
  • 22 RATINGS

  محافظت از حریم خصوصی در فضای مجازی ... سرزمین دانلود: پاسخ این سوال منفی است.

 • حریم خصوصی - nabproje.rozblog.com

  nabproje.rozblog.com/post/329/-حریم-خصوصی-.html

  دانلود پروژه و مقاله حریم خصوصی دسته: فقه و حقوق اسلامی بازدید: 4 بارفرمت فایل: doc حجم فایل: 306 ...

 • حریم خصوصی در زندگی زناشویی - مهر پاتوق شامل ، عکس ، مدل ...

  www.mehrpatogh.ir/حریم-خصوصی-در-زندگی-زناشویی

  حریم خصوصی در زندگی زناشویی - مهر پاتوق شامل ، عکس ، مدل لباس ، فیلم و سریال ، دانلود آهنگ جدید

 • دانلود کتاب حقوق مخاطبان مطبوعات (با تأکید بر حق حریم ...

  https://www.ketabrah.ir/کتاب-حقوق-مخاطبان...
  • 5/5
  • 1 REVIEW
  • EPUB

  دانلود کتاب حقوق مخاطبان ... نقض حریم خصوصی آن گاه که عموم نسبت به دانستن امور خصوصی ...

 • محافظت از حریم خصوصی | دانلود های

  www.downloadhi.ir/tag/محافظت-از-حریم-خصوصی

  دانلود های مرجع دانلود رایگان نرم افزار،بازی، فیلم و انیمشن،کتاب ... محافظت از حریم خصوصی.

 • حریم خصوصی - akairan.com

  www.akairan.com/havades-akhbar/tag/حریم خصوصی

  دانلود اندروید ... حریم خصوصی. به حریم خلوت (هاتف اصفهانی ) - ...

 • معرفی نرم افزارهای کاربردی برای حفظ حریم خصوصی · جدید 95 -گهر

  gahar.ir/معرفی-نرم-افزارهای-کاربردی-برای...

  حریم خصوصی,حفظ حریم خصوصی,امنیت حریم خصوصی,روش های امنیت حریم خصوصی,نرم افزار ... دانلود فیلم ...

 • دانلود سریال حریم سلطان - ahlfilm1.com

  www.ahlfilm1.com/دانلود-سریال-حریم-سلطان

  دانلود سریال حریم سلطان- این سریال گریزی به تاریخ و سلطنت عثمانی مخصوصا زندگی خصوصی سلطان ...

 • دانلود کتاب حفظ حریم خصوصی دیجیتالی

  booktolearn.com/?p=923

  This book documents the R&D outcome of the PRIME Project that focused on privacy-enhancing identity management techniques to support users’ about their personal

 • حریم خصوصی - maghalefile.rozblog.com

  maghalefile.rozblog.com/post/474/-حریم-خصوصی-.html

  دانلود پروژه و مقاله حریم خصوصی دسته: فقه و حقوق اسلامی بازدید: 10 بار فرمت فایل: doc حجم فایل ...

 • حریم خصوصی 3 - projenab.rozblog.com

  projenab.rozblog.com/post/6791/-حریم-خصوصی--3.html

  به دانلود پروژه و پایان نامه خوش آمدید. ... حریم خصوصی 3. دانلود پروژه و پایان نامه ...

 • اینترنت و حریم خصوصی افراد

  www.takbook.com/forum/f51
  • 20 POSTS
  • FIRST POST: 5/14/2012

  9/24/2016 · اینترنت و حریم خصوصی افراد - ... دانلود فایل ها, دسترسی به انجمن های ویژه کاربران عضو شده و ...

 • دانلود GiliSoft Privacy Protector 7.2.0 - نرم افزار حفظ ...

  melidl.com/19407-gilisoft-privacy-protector

  دانلود نرم افزار,دانلود مستند دوبله فارسی,دانلود برنامه ... نرم افزار حفظ حریم خصوصی ...

 • حریم خصوصی - projenab.rozblog.com

  projenab.rozblog.com/post/2034/-حریم-خصوصی-.html

  حریم خصوصی دسته: فقه و حقوق اسلامی بازدید: 96 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 306 کیلوبایت تعداد ...

 • مقاله تخصصی حریم خصوصی - واضح

  vazeh.com/n577526/مقاله-تخصصی-حریم-خصوصی

  مقاله تخصصی حریم خصوصی-مقاله تخصصی حقوق حریم خصوصی یکی از جدیدترین مباحث حقوقی که ابعاد ...

 • دانلود پایان نامه مهندسی کامپیوتر امنیت و حریم خصوصی در ...

  studownload.rzb.ir/post/466/دانلود-پایان-نامه...

  دانلود پایان نامه مهندسی کامپیوتر امنیت و حریم خصوصی در سیستم های rfid‎ ابزارهایی برای حفظ ...

 • دانلود Ashampoo Privacy Protector - حفظ حریم خصوصی

  asandl.com/software/entry/7511

  راهنمای نصب - پس از دانلود برنامه توسط نرم افزار WinRar فایل ها را از حالت فشرده شده خارج نمایید.

 • دانلود نرم افزار | پاکسازی کامپیوتر و حفظ حریم خصوصی

  softsara.ir/پاکسازی-کامپیوتر-و-حفظ-حریم...

  PrivaZer نرم افزاری ساده و رایگان است که امکان اسکن و پاکسازی کامپیوتر و دیگر حافظه‌های جانبی و ...

 • الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود

  ادمین بازدید : 0 شنبه 11 دي 1395 : 15:16 نظرات ()
  الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود دسته: فقه و حقوق اسلامی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 41 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 36

  تعهد در عالم حقوق، اصولاً یا زاییدة توافق اشخاص (اعمال حقوقی) و یا ناشی از رویدادهایی است که به حکم قانونگذار تعهدآور است (وقایع حقوقی)

  قیمت فایل فقط 7,900 تومان

  خرید

  تعهد در عالم حقوق، اصولاً یا زاییدة توافق اشخاص (اعمال حقوقی) و یا ناشی از رویدادهایی است که به حکم قانونگذار تعهدآور است (وقایع حقوقی). اینکه یک شخص بتواند تنها به اراده خویش، تعهدی الزام‌آور برای خود یا دیگری ایجاد کند، از دیدگاه برخی از حقوقدانان امری توجیه ناپذیر و از دیدگاه برخی دیگر امری استثنائی است. مقاله حاضر تعهدآور بودن اراده یکجانبه شخص نسبت به خود را به گونه‌ای که بتواند منشأ حقی قانونی برای طرف مقابل شود، مورد بررسی قرار می‌دهد.

  در این نوشتار، علاوه بر بررسی نظری دیدگاه موافقان این نهاد، تلاش شده است به استناد مصادیق احتمالی آن در قوانین ایران، آنچه با معیارهای حقوق داخلی پذیرفتنی‌تر است معرفی شود.

  فهرست مطالب

  چکیده

  مقدمه

  الف: بررسی نظری تعهدات یکطرفه

  1ـ نظریات حقوقی موافق و مخالف الزام آوربودن تعهد یكطرفه       

  1 ـ 1 ـ نظریات موافق تعهد یكطرفه به عنوان منبع تعهد

  1ـ 1ـ 1 ـ نظریه آلمانی ایجاد و تعهد یكطرفه: نظریه سیگل و پیروان وی
  1 ـ 1 ـ 2 ـ نظریه فرانسوی ایجاد تعهد یكطرفه: نظریه ورمز و همكاران وی در فرانسه
  1 ـ 1 ـ 3 ـ نظریه حقوقدانان نظام حقوقی كامن‌لا

  1 ـ 2 ـ نظریات حقوقی مخالف تعهد یكطرفه

  1 ـ 1ـ 2 نظریه جرم مدنی (تقصیر)

  1 ـ 2 ـ  نظریه قرارداد ضمنی
  1 ـ3 ـ نظریه تعهد یکطرفه یا ایقاع لازم

  2 ـ  تعهد به نفع شخص ثالث

  3 ـ جعاله

  نتیجه گیری نهایی

          منابع و مآخذ

  قیمت فایل فقط 7,900 تومان

  خرید

 • الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود

  maghalenab.rozblog.com/post/2286/-الزام-آور-بودن...

  الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود ... یکطرفه+نسبت+به+خود الزام آور بودن تعهد یکطرفه ...

 • الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود

  proje202020.rozblog.com/post/1510/...

  الزام آور بودن تعهد ... ,الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود ... بودن تعهد یکطرفه نسبت به ...

 • الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود

  nabfile.rozblog.com/post/465/-الزام-آور-بودن-تعهد...

  الزام آور بودن تعهد ... الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود ... بودن تعهد یکطرفه نسبت به ...

 • الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود :: دی جی پروژه(دیجی ...

  digiproje.blog.ir/1394/09/29/الزام-آور-بودن-تعهد...

  الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود تعهد در ... و یا ناشی از رویدادهایی است که به حکم ...

 • تعهد اور بودن اراده یک جانبه - پورتال ( پرتال ) حقوق

  thelawportal.persianblog.ir/tag/تعهد_اور_بودن_اراده...

  ... تعهدی الزام آور برای خود یا دیگری ... کرده اند، تعهد یکطرفه مجانی ... تعهد نسبت به ...

 • مقاله موانع الزام به انجام تعهد

  feixiansi.com/list/...

  الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود 1 . الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود دسته: ...

 • پرتال جامع علوم انسانی - دوره دوم کانون سال چهل و نهم آبان ...

  www.ensani.ir/fa/33873/magazine.aspx

  عنوان مقاله: الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به ...

 • تعهدآور بودن اراده یکجانبه نسبت به خود - وبلاگ حقوقی محمد حسنی

  mohassani.persianblog.ir/post/491/تعهدآور_بودن...

  ... نسبت به خود. چکیده تعهد در ... خود تعهد با الزام آور ... مهم الزام آور بودن ...

 • تعهدآور بودن اراده یکجانبه نسبت به خود :: حقوق

  newlaw.blog.ir/post/116/تعهداور-بودن-اراده...

  سعید بیگدلی تعهد ... و یا ناشی از رویدادهایی است که به ... هیچ انسانی نیست که با خود پیامی به ...

 • دانلود پروژه و پایان نامه

  projenab.rozblog.com

  به دانلود پروژه و ... مسئولیت دولت نسبت به اعمال ... الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت ...

 • بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت

  nabproje.rozblog.com/post/346/-بررسی-عقد-یا-ایقاع...

  بررسی عقد یا ایقاع بودن ... با توجه به زمان 93 روزه ... اینکه درآمد خود را افزایش خواهند ...

 • تعهد آور بودن اراده یکجانبه نسبت به خود | جزوه ها دات کام

  www.jozveha.com/تعهد-آور-بودن-اراده-يكجانبه...

  جزوه ها دات کام. صفحه اصلی; اخبار. اخبار دانشگاهی; اخبار نظام وظیفه

 • کانون وکلای دادگستری اصفهان - ماهیت حقوقی ضمانت نامه بانکی ...

  isfahanbar.org/vdchtinid23nv.ft2.html

  ... که الزام آور بودن تعهد ... به نفع یکطرفه بودن تعهد ... خود نهاد تعهد به نفع ...

 • میز آزمایشگاهی یکطرفه - feixiansi.com

  feixiansi.com/list/میز+آزمایشگاهی+یکطرفه.html

  میز آزمایشگاهی یکطرفه. ... بسته به سفارش ... ابتدا طب را در زادگاه خود فرا گرفت و سپس برای ادامه ...

 • بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت

  maghalenab.rozblog.com/...یا-ایقاع-بودن-وکالت-.html

  بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت ... را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید ...

 • وكيل- وكالت- حقوق - بررسی حقوقی ضمانت نامه های بانکی

  salmanpooriraj.blogfa.com/category/13/بررسی-حقوقی...

  ... نسبت به شرعی نبودن ... تعهد یکطرفه یا ایقاع می‌داند و معتقد است که الزام آور بودن تعهد ...

 • دانلود اثربخشی آموزش بهبود نگرش‌ها و انتظارات جنسی بر ...

  projenab.rozblog.com/post/4104/...

  ... ,دانلود اثربخشی آموزش بهبود نگرش‌ها و انتظارات جنسی بر صمیمیت و تعهد ... به دانلود ...

 • ماهیت حقوقی ضمانت بانکی بین الملل و مقایسه آن با نهاد های سنتی

  www.blogylaw.com/forum/showthread.php?tid=2323

  ... که الزام آور بودن تعهد ... به نفع یکطرفه بودن تعهد ... خود نهاد تعهد به نفع ...

 • لزوم انجام تعهد - پورتال ( پرتال ) حقوق

  thelawportal.persianblog.ir/tag/لزوم_انجام_تعهد

  ... بر پذیرش تعهد یکطرفه به عنوان ... شده، او نسبتبه آن ... الزامآور عقد، به معنى خاص ...

 • پایگاه حقوقی قانون مداری

  law-biding.blogfa.com/cat-64.aspx

  ... شخص نسبت به خود را، به ... اند، تعهد یکطرفه مجانی ... تعهد با الزام آور بودن آن دو ...

 • حقوقدان - hooghoogh.com

  hooghoogh.com/Articles.aspx

  ماهیت حقوقی اجاره به شرط ...

 • وبلاگ حقوقی وکیل دادگستری مریم مرادی

  lawyer-iran.blogfa.com/post/1

  درباره اعتبار و الزام آور بودن ... تعهد شکل های گوناگونی به خود ... تعهدات یکطرفه تعهد ...

 • تعهد - وبلاگ حقوقی محمد حسنی

  mohassani.persianblog.ir/tag/تعهد

  ... نسبت به خود. چکیده تعهد در ... خود تعهد با الزام آور ... تعهّد به "مقدمی بودن ...

 • پایان نامه ماهیت حقوقی ضمانت نامه بانکی بین المللی و ...

  departemanemodaberan.ir/proposal/page/page.php?id_web=109

  ... که الزام آور بودن تعهد ... به نفع یکطرفه بودن تعهد ... خود نهاد تعهد به نفع ...

 • محصولات فروشگاه فایل ناب

  www.atelieahjam.loxblog.com/cat/30/0/فروشگاه فایل ناب...

  الزام آور بودن تعهد یکطرفه نسبت به خود. ... نام آور ایرانی در ... مجهول بودن و عدم دسترسی به ...

 • بررسی میزان تعهد شرکتهای بازاریابی شبکه ای نسبت به اشتغال ...

  seller.blog.ir/1394/11/27/Occupation

  میزان تعهد شرکت نسبت به فرد ... بازاریاب الزام آور ... قرارداد را به صورت یکطرفه ...

 • دادگر بی همتا - خواسته صدور حکم بر(بطلان معامله) یا (ابطال ...

  faridnezam.blogfa.com/post/4

  ماهیت فسخ ازاله یکطرفه تعهد و ... نسبت به اعمال فسخ ... حقوقی الزام آور یا قانونی به شمار ...

 • جريمه ديركرد در نظام بانكي - روناش

  rounash.com/?p=141

  پرسش اینجاست که با توجه به الزام آور بودن و گریز ... نسبت به دریافت ... یکطرفه به قاضی ...

 • نقیض‌گویی مذاکره‌کنندگان درباره الزامآور بودن برجام ...

  www.rajanews.com/news/221753

  اعضای تیم مذاکره‌کننده مشغول ضد و نقیض‌گویی درباره تعهدآور بودن ... اسد به پیروزی ...

 • نقیض‌گویی مذاکره‌کنندگان درباره الزامآور بودن برجام ...

  www.mashreghnews.ir/fa/news/465010/%D9%86%D9%82%DB...

  مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir. پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ - 2016 November 24. صفحه نخست ...

 • عکس های xxx - بررسی حقوق نامزدی

  hosseinmaroofi.blogfa.com/post/4

  ... را تعهد یکطرفه ... الزام آور بودن تعهد به ... موجه بودن کار خود را به ...

 • حقوق خصوصی -حقوق تجارت و حقوق بین الملل

  hasanilaw.blogfa.com/post/285

  ... و نسبت به جاعل فقط ... آن است که تعهد خود را ... اصل الزام آور بودن ...

 • مقدمات لازم جهت طرح دعوی الزام به تنظیم سند رسمی چیست؟

  www.parsine.com/fa/news/149031/...الزام-به-تنظیم-سند...

  ... از انجام تعهد خود امتناع ... صدور حکم الزام به تنظیم ... نسبت به فک رهن ...

 • قراردادها (4)فسخ ،اقاله ،ابطال ،بطلان معامله. - وکیل البرز

  vakilalborz.persianblog.ir/post/36

  ماهیت فسخ ازاله یکطرفه تعهد و ... نسبت به اعمال فسخ ... حقوقی الزام آور یا قانونی به شمار ...

 • ترنــــــم حـــــــــق - اصل لــــزوم قـــراردادها و ...

  laworg.blogfa.com/post-76.aspx

  ... قالب اصل الزام آور بودن ... خود به خود منفسخ ... است و نسبت به جاعل فقط ...

 • رشته فقه وحقوق - فسخ ، ابطال و اقاله و تفاوت آنها در حقوق ...

  feqh1.blogfa.com/post/166

  ماهیت فسخ ازاله یکطرفه تعهد و ... نسبت به بعض ... حقوقی الزام آور یا قانونی به ...

 • وبلاگ حقوقی آرش شعبانی - حقوق بین الملل نفت و گاز

  vekalatshabani.blogfa.com/page/39

  ... راسا نسبت به ... اختیار خود به ... دیگر الزام آور بودن یک تعهد به این ...

 • ترنــــــم حـــــــــق - آثار قراردادهای بین المللی نفت

  laworg.blogfa.com/post-82.aspx

  ... و نسبت به جاعل فقط ... است که تعهد خود را انجام ... اصل الزام آور بودن ...

 • سقوط تعهدات - moshavere hoghoghi

  lawcenter.persianblog.ir/post/6

  وقتی متعهد به تعهد خود وفا ... بطور صحیح و الزام آور ... متعهد نسبت به تعهد ...

 • همراه اول - قرارداد اشتراک تلفن های همراه دائمی (بدون مبلغ ...

  https://www.mci.ir/postpaid-contract-1

  ... تعهدات خود به شرح ... بر الزام آور بودن ... تلفن نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام ...

 • حقوق خصوصی -حقوق تجارت و حقوق بین الملل

  www.hasanilaw.blogfa.com/post/189

  ... قالب اصل الزام آور بودن ... خود به خود ... است و نسبت به جاعل فقط ...

 • فسخ و ابطال مبایعه نامه | انواع فسخ قرارداد | مقاله در ...

  vilatak.com/انواع-فسخ-قرار-داد

  ماهیت فسخ ازاله یکطرفه تعهد و ... به حکم دادگاه الزام اور ... خود به خود ...

 • چگونه عقد را باطل کنیم؟ - tebyan.net

  www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=207337

  ... که که نسبت به بعض یا ... حقوقی الزام آور یا قانونی به شمار ... در اصل به خودی خود بی آثر ...

 • بررسی عدم ایفای تعهد در قرارداد های بین المللی نفت ...

  talebilawyer.ir/1395/02/26/بررسی-عدم-ایفای-تعهد...

  بررسی عدم ایفای تعهد در قرارداد های بین المللی ... جست‌وجو. فهرست اصلی رفتن به ...

 • قرارداد اشتراک تلفن های همراه دائمی (دارای مبلغ سپرده یا ...

  https://www.mci.ir/postpaid-contract-2

  ... تعهدات خود به شرح ... بر الزام آور بودن ... تلفن نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام ...

 • .:مشاورحقوقی خانواده:. - اجرا شدن طلاق (گواهی عدم امکان سازش)

  mhjohar.blogfa.com/post/125

  ... صورت تعهد تبعی به خود می ... بطور یکطرفه به زوج و ... شروط الزامآور است، نسبت به ...

 • خبرگزاری تسنیم - خبرویژه‌های کیهان

  https://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/06/18/853903/خبرویژه...

  ... غرب است که به تعهد محدود خود ... درباره الزامآور بودن ... در برجام یکطرفه است و ...

 • نسخه قابل چاپ - mahkame.blogsky.com

  mahkame.blogsky.com/print/post-11

  ... بشرط مقرون بودن به ... بطور صحیح و الزام آور ... متعهد نسبت به تعهد ...

 • اشنایی - فسخ

  porseshgahehoghooghi.blogfa.com/post/18

  ماهیت فسخ ازاله یکطرفه تعهد و ... نسبت به اعمال ... حقوقی الزام آور یا قانونی به شمار ...

 • فسخ ، ابطال و اقاله و تفاوت آنها در حقوق موضوعه - Vijiran.com

  www.vijiran.com/فسخ-ابطال-اقاله
  • 11%
  • 1 RATING

  ماهیت فسخ ازاله یکطرفه تعهد و ... نسبت به اعمال فسخ ... حقوقی الزام آور یا قانونی به شمار ...

 • بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت

  ادمین بازدید : 0 شنبه 11 دي 1395 : 15:16 نظرات ()
  بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت دسته: فقه و حقوق اسلامی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 44 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 19

  در خصوص این که نهاد حقوق وکالت عقد است یا ایقاع بحث های فراوانی شده است؛

  قیمت فایل فقط 5,900 تومان

  خرید

  در خصوص این که نهاد حقوق وکالت عقد است یا ایقاع بحث های فراوانی شده است؛ برخی از فقهای قدیم وکالت را ایقاع دانسته اند و برخی آن را دارای نوعی ماهیت بینابینی شمرده اند؛ اما این در حالی است که اکثر این مناقشات پایان یافته و امروزه به طور کلی کم تر حقوق دانی در عقد بودن وکالت تردید کرده است. در پژوهش حاضر ابتدا به معنا و مفهوم عقد و ایقاع نگاه مختصری خواهیم داشت و سپس بر آن اساس به مبانی عقد وکالت و تطبیق آن با اصول عقد و ایقاع خواهیم پرداخت.

  بر اساس توضیحاتی که خواهد آمد، امروزه در بین حقوق دانان کاملاَ مبرهن است که وکالت در برخی از آثار خود ماهیتی بینابین عقد و ایقاع دارد اما در عقد بودن آن تردیدی نیست.

  فهرست مطالب

  مقدمه

  معنا و مفهوم عقد

  معنای اصطلاحی عقد

  ایقاع

  عناصر و شرایط ایقاع

  تقسیم ایقاع از جهت آثار حقوقی

  نهاد حقوقی وکالت

  مستندات وكالت

  تبیین ماهیت وكالت

  شرایط صحت وكالت

  عهدی یا ضمنی بودن وکالت

  فرق وكالت با اذن

  جمع بندی و نتیجه گیری

  فهرست منابع و مآخذ

  قیمت فایل فقط 5,900 تومان

  خرید

 • تحقیق در مورد بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت

  www.bestofday.ir/shop/text/201612062042508437
  • 4/5
  • 2 RATINGS
  • BY بهترین های روز

  تحقیق در مورد بررسی عقد یا ایقاع بودن ... تحقیق در مورد بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت ...

 • بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت

  nabfile.rozblog.com/post/467/-بررسی-عقد-یا-ایقاع...

  بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت دسته: ... بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت ,دانلود پروژه و ...

 • بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت 1

  projenab.rozblog.com/post/6789/...

  ... بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت 1 ... بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت 1. دانلود پروژه و پایان ...

 • پایان نامه بررسی وکالت دادگستری و تاریخچه ی آن | دانلود ...

  lawfile.ir/پایان-نامه-بررسی-وکالت...

  پایان نامه بررسی وکالت ... ماهیت وکالت را از جهت عقد یا ایقاع بودن در حقوق ایران و ...

 • مقاله – بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت – ..::مجله آنلاین ...

  tsitnews.ir/?p=110985

  ... بررسی عقد یا ایقاع ... و امروزه به طور کلی کم تر حقوق دانی در عقد بودن وکالت تردید ...

 • بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت » پایان نامه دات کام ...

  payaname.com/law/572...

  بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت تفاوت بین عقد و ایقاع عقد وکالت ... بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت.

 • مقاله - بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت

  www.bestofday.ir/shop/text/201608072239278986

  ... بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت لینک دانلود MIMI file پایین ... بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت ...

 • دانلود پایان نامه وکالت دادگستری و تاریخچه ی آن | سایت ...

  payan20.ir/دانلود-پایان-نامه-وکالت...

  پایان نامه بررسی وکالت دادگستری و ... را از جهت عقد یا ایقاع بودن در حقوق ایران و ...

 • بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت » 20015 دات آی آر

  20015.ir/law/898-بÃÃ...

  بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت تفاوت بین عقد و ایقاع عقد ... بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت ...

 • بررسي عقد يا ايقاع بودن وکالت

  fandoq.cofeblog.ir/post/4624

  290990.com/law/889-بررسی-عقد-یا-ایقاع-بودن-وکالت.html ... 123p.ir/tags/بررسی+عقد+یا+ایقاع+بودن+وکالت/

 • بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت

  irandaneshjoo.pishroblog.ir/Post/19830

  بررسی عقد یا ایقاع بودن ... در خصوص این که نهاد حقوق وکالت عقد است یا ایقاع بحث های فراوانی ...

 • بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت » پایان نامه دات کام ...

  payaname.com/tags/بررسی+عقد+یا+ایقاع+بودن...

  پایان نامه دات کام |پایان نامه ارشد|پایان نامه کارشناسی ارشد|پروژه دات کام|دانلود پایان ...

 • پایان نامه عقد وکالت و بررسی حقوقی آن - ویکی پروژه

  wikiproject.ir/law/879-.html

  دانلود پایان نامه عقد وکالت و بررسی ... و قبول وکالت به هر لفظ یا ... ایقاع بودن وکالت ...

 • دانلود بررسي ماهيت عقد و اجاره pdf

  hip-hop-hip.rozblog.com/tag/دانلود-بررسي-ماهيت...

  دانلود پروژه بررسی ماهیت عقد و اجاره pdf ... فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ ...

 • وکیل ، وکالت ، مشاوره حقوقی در مشهد - وصيت تمليكي و عهدي ...

  farhikhte2.blogfa.com/post/748/وصيت-تمليكي-و-عهدي...

  1- عقد بودن یا ایقاع ... اگر وکیل عقد وکالت را رد کند ... ۸۰۷ ق.م مورد بررسی قرار داده ...

 • وکالت در برزخ عقد و ایقاع - vekalat.info

  vekalat.info/vakil/206

  علیهذا بررسی مبانی نظری و ... 1- وکالت عقد است یا ایقاع ... که در خصوص منجز بودن عقود وجود ...

 • دانلود پروژه مقاله بررسی عقود شرکت ، عاریه ، وکالت در word ...

  daneshjox.parsiblog.com/Posts/3400

  ... است و امانی بودن نیاز به ... فصل سوم به بررسی عقد وکالت می ... عقد است یا ایقاع ...

 • دانلود پایان نامه در مورد نواقص عقد وکالت

  birdownload.epage.ir/fa/incl.news_connector.NewsPrintVersion.Html...

  دانلود پایان نامه بررسی عقد وکالت ... بودن یا فساد شرط ضمن عقد 3 ... وکالت عقد است یا ایقاع ...

 • پروژه بررسی عقد وکالت - nabfile.rozblog.com

  nabfile.rozblog.com/post/1824/-پروژه-بررسی-عقد...

  پروژه بررسی عقد وکالت دسته: فقه و حقوق اسلامی بازدید: 9 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: ...

 • حقوق آدمی - عقود معین - عقد وکالت 1

  lawadami.blogfa.com/post/193/عقود-معین-عقد-وکالت-1

  در اینکه وکالت عقد است یا اذن (ایقاع) ... بودن عقد وکالت از ماده 658 ق.م ... توکیل را بررسی می ...

 • پروژه بررسی عقود (سه عقد) شرکت - عاریه - وکالت

  ghafoori.samenblog.com/...

  پروژه بررسی عقود (سه عقد) شرکت - عاریه - وکالت دسته: فقه و حقوق اسلامی بازدید: 1 بارفرمت فایل: ...

 • پروژه بررسی عقد وکالت - nabproje.rozblog.com

  nabproje.rozblog.com/post/1973/-پروژه-بررسی-عقد...

  پروژه بررسی عقد وکالت دسته: فقه و حقوق اسلامی بازدید: 6 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: ...

 • وکالت آن لاین - وصیت عقد است یا ایقاع‮‬

  https://www.vekalatonline.ir/articles/98021/...

  وصیت عقد است یا ایقاع. ... اند که ذیلا نقل و بررسی ... مضمون با شرطیت و ایقاع بودن وصیت ...

 • بررسي عقد وکالت - koobide.cofeblog.ir

  koobide.cofeblog.ir/post/810

  بررسی انحلال قهری عقد وکالت با فوت یا جنون ... bankmaghale.ir/مقاله-بررسی-عقد-وکالت/

 • وصیت؛ ایقاع یا عقد - وبلاگ حقوقی محمد حسنی

  mohassani.persianblog.ir/post/916/وصیت؛_ایقاع_یا_عقد

  وصیت؛ ایقاع یا عقد ... بررسی دلائل کسانی که عقیده به عقد بودن وصیت دارند به استدلالات ...

 • سرزمین حقوق - sarzaminehoghoogh.blogfa.com

  sarzaminehoghoogh.blogfa.com/tag/وصيت-تمليكي-و-عهدي...

  1- عقد بودن یا ایقاع بودن ... عقد وکالت را رد کند ... ۸۰۷ ق.م مورد بررسی قرار داده است ...

 • ایقاع بایگانی - بزرگترین مرجع دانلود فایل

  file.chessrostami.ir/tag/ایقاع

  ... بررسی عقد یا ایقاع بودن وکالت. ... بررسی عقد یا ایقاع بودن ... تحلیل حقوقی انواع ایقاع ...

 • بررسی شرط ضمن عقدی که حق طلاق را به زوجه میدهد - سایت ...

  dadyar-online.ir/بررسی-شرط-ضمن-عقدی-که-حق...

  ... این موضوع، ایقاع بودن ... ضمن عقد ازدواج یا هر عقد لازم دیگر وکالت ... بررسی اجمالی ...

 • پروژه بررسی عقد وکالت - projenab.rozblog.com

  projenab.rozblog.com/...پروژه-بررسی-عقد-وکالت-.html

  پروژه بررسی عقد وکالت دسته: ... وارد یا عضو ... بررسی تاثیر شبكه های اجتماعی و دنیای مجازی بر ...

 • وصیت؛ ایقاع یا عقد - vakilmaghsood.ir

  vakilmaghsood.ir/1390/وصيت؛-ايقاع-يا-عقد

  وصیت؛ ایقاع یا عقد. ... بررسی دلائل کسانی ... کسانی که عقیده به عقد بودن وصیت دارند به ...

 • بررسی وکالت ثانوی مطالعه تطبیقی در فقه

  feixiansi.com/list/...

  بررسی وکالت ثانوی ... در برابر او مسئولیت دارد یا ضامن ... عقد وکالت حسب ماده ...

 • بررسی وکالت در دعاوی - feixiansi.com

  feixiansi.com/list/بررسی+وکالت+در+دعاوی.html

  بررسی وکالت ... حقوق بانکی عقد وکالت حسب ... به منظور اقامه دعوی یا دفاع از دعوا را ...

 • وکالت بایگانی - DOCZ.ir

  docz.ir/tag/وکالت

  برچسب نوشته ها:وکالت نرم افزار اندروید قانون. دسته‌بندی نشده, ۱۸ آذر, ۱۳۹۵ . نرم ...

 • مقاله بررسی عقد وکالت - bankmaghale.ir

  bankmaghale.ir/مقاله-بررسی-عقد-وکالت

  مقاله بررسی عقد وکالت مربوطه به ... به فوت یا حجر ... بنابراین تصور ایقاع بودن وکالت صحیح ...

 • بانک صادرات ایران - جعاله، عقدی جایز در معاملات

  https://www.bsi.ir/Pages/AboutUs/ArticlesReports/journals/journal...

  مورد بررسی ... در‌خصوص عقد یا ایقاع بودن جعاله ... عقد وکالت یا نمایندگی یا ...

 • مجله حقوقی دوستان - تحلیل "عقد" در حقوق ایران به انضمام ...

  javadshameli1.blogfa.com/post-9.aspx

  تحلیل "عقد" در حقوق ایران به انضمام بررسی عقد ... عقد یا ایقاع ... عقد ( مطلق یا مشروط بودن ...

 • پروژه بررسي عقود (سه عقد) شرکت - عاريه - وکالت

  shampoooo.rozblog.com/post/2724

  ... (سه عقد) شرکت - عاريه - وکالت 1 . پژوهش بررسی عقود(سه ... بررسي عقود (سه عقد) شرکت - عاريه - وکالت, ...

 • بررسی حقوقی سند «تفویض وکالت» و آثار آن | کانون سردفتران و ...

  www.notary.ir/content-news-letter/326

  ... های عقد وکالت و اسناد ... اند و یا به پایان وکالت وکیل ... شرط دارا بودن اذن خاص ...

 • وصیت عقد است یا ایقاع | مهرداد طالبی , وکیل پایه یک ...

  www.mehrdadtalebi.ir/وصیت-عقد-است-یا-ایقاع

  قرارداد نگهداری، سرویس و تعمیر بالابر یا ...

 • بانک مقالات فقهی حقوقی - بررسی تحلیلی شروط ضمن عقد

  feqhmagz.blogfa.com/post-417.aspx

  ... حقوق عقد یا ایقاع را ... مانند وکالت یا ... عقد به غیرمقدور بودن شرط ...

 • کلینیک حقوقی ایران - بررسی حقوقی عقود اذنیه

  https://iranlawclinic.com/writing/بررسی-حقوقی-عقود...

  ... قاطعانه بر عقد بودن وکالت ... آیا عقد عاریه صحیح است یا ... ء آخر والأوّل ایقاع ...

 • ماهيت حقوقي وفاي به عهد - منابع و جزوات حقوقی آمادگی نمونه ...

  law.a222.org/ماهيت-حقوقي-وفاي-به-عهد

  ... عبارت است از اجرای تعهد خواه ناشی از عقد یا ایقاع ... و بررسی ارکان و ... عقد و ایقاع بودن ...

 • وکالت آن لاین - وکالت در برزخ عقد و ایقاع

  www.vekalatonline.ir/.../وکالت-در-برزخ-عقد-و-ایقاع

  ... عنایت به پویا بودن فقه شیعه و ... یا ایقاع. در بحث وکالت ... چنانچه عقد وکالت در ...

 • تخصصی حقوق و فقه - تفاوت فسخ نکاح و طلاق

  www.hoghough85.blogfa.com/post-424.aspx

  5.انحلال عقد یا ایقاع از طریق ... داده شد حال به بررسی مواد قانونی و ... وکالت در دعاوی ...

 • دانلود مقاله بررسی عقد وکالت

  mag-iran.com/دانلود-مقاله-بررسی-عقد-وکالت.htm

  دانلود مقاله بررسی عقد وکالت. صفحات : 130 ...

 • دانلود پایان نامه و سمینار کارشناسی ارشد - همه رشته ها ...

  arshadha.ir/پایان-نامه-کارشناسی-ارشد-رشته...

  ... عقد یا ایقاع بودن عقد وکالت، قلمرو موضوعی عقد وکالت، وکالت شفاهی یا کتبی، وکالت مطلق یا ...

 • بیش از 240 جزوه و مقاله در مورد مباحث حقوق مدنی

  www.blogylaw.com/forum/showthread.php?tid=5974
  • 5 POSTS
  • FIRST POST: 5/11/2013

  11/6/2013 · وکالت وکالت عقد است یا ایقاع ... عقود بررسی و مقایسه عقد ... بررسی مهریه و سنگین بودن ...

 • M I Z A N بانک مقالات حقوقی - مقاله( ماهیت عقد ضمان)

  edalatgah.blogfa.com/post-72.aspx

  ... به تشکیل عقد یا ایقاع بکند یا ... بودن عقد و ایقاع این ... عقد. بررسی این مهم ...

 • وصیت عقد است یا ایقاع - nashreedalat.ir

  www.nashreedalat.ir/maghalat-hoghoghe/hoghogh-madani/543-وصیت...

  وصیت عقد است یا ایقاع وصيت عقد ... بررسی جایگاه تدلیس یا ... كسانيكه عقيده به عقد بودن ...

 • وکالت در برزخ عقد و ایقاع

  www.goodarzilawyer.ir/.../وکالت-در-برزخ-عقد...ایقاع

  ... این سازش باید در دفتر اسناد رسمی و یا در ... دفتر وکالت: ... وکالت در برزخ عقد و ایقاع.

 • دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق

  ادمین بازدید : 0 دوشنبه 06 دي 1395 : 19:26 نظرات ()
  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق دسته: فقه و حقوق اسلامی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: pptx
  حجم فایل: 931 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 35

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق

  قیمت فایل فقط 3,000 تومان

  خرید

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق

  پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق در 35 اسلاید می باشد .

  برخی از عناوین اسلاید ها:

  مقدمه

  دلایل اختیار حبشه برای هجرت

  هجرت  اولی به حبشه

  اما افسانه غرانیق ...

  افسانه غرانیق چیست؟

  گفتار طبری درباره غرانیق

  گفتار ابن سعد در کتاب «طبقات» درباره افسانه غرانیق:

  از دلایل ساختگی بودن این افسانه

  دومین مهاجرت مسلمانان به حبشه

  قیمت فایل فقط 3,000 تومان

  خرید

 • دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق

  fileforosh44.fileforosh.ir/product-4572-afsaneye-gharayegh.aspx

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق ...

 • دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق - فایلوو

  fileoo.ir/1395/10/02/post-60669/...

  پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق در ... حبشه و افسانه غرایق; دانلود پاورپوینت ...

 • دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق

  sidonline.ir/key...

  ... مهاجرت به حبشه و افسانه ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق ...

 • دانلود رایگان پاورپوینت،دانلود رایگان تحقیق،دانلود رایگان ...

  www.fille.ir

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق. ... پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق ...

 • همکاری در فروش فایل کافه فایل سل,cafefilesell.ir

  cafefilesell.ir

  ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق,دانلود پاورپوینت استاندارد های ...

 • دانلود آهنگ احسان خواجه امیری به نام سی سالگی | دانلود با ...

  fun.iranoo.ir/2016/08/26/دانلود-آهنگ-احسان...

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق. ... دانلود پاورپوینت کامل تعهد سازمانی ...

 • دانلود آهنگ جدید زانیار خسروی به نام من میلیونر نیستم ...

  fun.iranoo.ir/2016/06/22/دانلود-آهنگ-جدید...

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; ۱۲ تالاب از ۱۴ تالاب استان فارس خشک شده ...

 • همکاری در فروش و کسب درآمد اختصاصی,etl24.com

  etl24.com

  ... تفکر,دانلود پاورپوینت ... مهاجرت به حبشه و افسانه ... به حبشه و افسانه غرایق.

 • دانلود پاورپوینت مفروضات بنیادی

  sidonline.ir/key...

  ... دانلود پاورپوینت ... مهاجرت به حبشه و افسانه ... به حبشه و افسانه غرایق.

 • تقویم نجومی1395 بایگانی - بزرگترین مرجع دانلود فایل

  file.chessrostami.ir/tag/تقویم-نجومی1395

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق

 • دانلود پاورپوینت اندازه گیری ریسک و مدیریت آن

  aras44.rozblog.com/tag/عناصر+اصلی+ریسک

  دانلود پاورپوینت اندازه گیری ریسک و مدیریت ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق;

 • دانلود پاورپوینت مبانی برنامه ریزی (فصل پنجم کتاب مبانی ...

  aras44.rozblog.com/tag/هدف+از+برنامه+ریزی

  دانلود پاورپوینت مبانی برنامه ریزی ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق;

 • Rom S COLOR S V1 بایگانی - بزرگترین مرجع دانلود فایل

  file.chessrostami.ir/tag/rom-s-color-s-v1

  دانلود پاورپوینت فولادهای ابزار برای درس ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق;

 • filezip.ir

  filezip.ir

  دانلود پاورپوینت کامل تعهد سازمانی ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق.

 • civil.sellu.ir - مهندسی عمران و معماری

  civil.sellu.ir

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق. دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه ...

 • مرجع فروش فایل های نایاب,fileforosh.ir

  fileforosh.ir

  ... تفکر,دانلود پاورپوینت ... مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق,دانلود پاورپوینت ...

 • طرح تولید الیاف پلی استر – ایران فایل

  iranfille.ir/طرح-تولید-الیاف-پلی-استر

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق ... دانلود پاورپوینت بافت های فرسوده شهر ...

 • پاورپوینت (اسلاید) مدیریت کیفیت

  farafile.ir/product/24583/...

  دانلود پاورپوینت ارائه ... دست یابی به الزامات مشخص و ... به حبشه و افسانه غرایق ...

 • ايستگاه فروش آنلاین تمام عیار فايل و محصولات مجازي برخط

  coffinet.xyz

  دانلود پاورپوینت کامل تعهد سازمانی ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق

 • ایران فایل - iranfileha.etl24.com

  iranfileha.etl24.com

  دانلود پاورپوینت امنیت شغلی با رویکرد ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق

 • تحقیق درباره فسخ نکاح – ایران فایل

  iranfille.ir/تحقیق-درباره-فسخ-نکاح

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق

 • پاورپوینت تحقیقات بازاریابی - به فایل

  behfile.webilion.ir/1395/03/31/پاورپوینت-تحقیقات...

  دانلود پاورپوینت ... مهاجرت به حبشه و افسانه ... مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; پاورپوینت ...

 • پاورپوینت کتاب آشپزی ترش و شیرین

  ketabegoya.yasfile.com

  پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق در ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق ;

 • بیست - bist.fileforosh.ir

  bist.fileforosh.ir

  دانلود پاورپوینت امنیت ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه ... به حبشه و افسانه غرایق ...

 • ردیاب فایل – Radyab.info

  radyab.info

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه ...

 • دانلود کتاب نقش سلیمانی pdf - 30570

  www.30570.ir/pro-61773/دانلود-کتاب-نقش-سلیمانی-pdf

  دانلود کتاب دعا و علوم غریبه نقش سلیمانی در ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق;

 • نمونه پروپوزال آماده رشته مهندسی صنایع - 30570

  www.30570.ir/pro-13791/نمونه-پروپوزال-آماده...

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; تحقیق نظریه انفجار ...

 • market63.fileforosh.ir - فایل های موبایل

  market63.fileforosh.ir

  دانلود پاورپوینت گزارشهای مالی: ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق مشاهده ...

 • علوم انسانی - etl24.com

  etl24.com/cat-2-humanities.aspx

  ... ما,دانلود پاورپوینت ... مهاجرت به حبشه و افسانه ... به حبشه و افسانه غرایق.

 • آخرین مطالب - jorvajor98.rzb.atesbr.ir

  jorvajor98.rzb.atesbr.ir/tags/گروه+ی.html

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; دانلود پاورپوینت تشیع لندنی و شیعه ...

 • فروش فایل و مقالات سیمکا - simka.etl24.com

  simka.etl24.com

  دانلود پاورپوینت امنیت شغلی با رویکرد ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق

 • فقه و حقوق اسلامی - 7paper.sidonline.ir

  7paper.sidonline.ir/cat-21-islamic-law-and-jurisprudence.aspx

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق .

 • MeSell.IR - فروشگاه ساز فایل به ازای دانلود ، دانلود شاپ ...

  mesell.ir/xmain/index

  دانلود پاورپوینت کامل تعهد سازمانی ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق ...

 • تبلیغات - post11.rzb.fablog.in

  post11.rzb.fablog.in/post505212.html

  دانلود پاورپوینت ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; دانلود پاورپوینت ...

 • دانلود فایل COMBINATION گوشی سامسونگ گلی SM- N900 فایل ...

  nasimfun.bistarinha.xyz/list/دانلود+فایل+COMBINATION...

  ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق ... دانلود پاورپوینت فعالیتهای ...

 • آخرین مطالب - nex4dl.rzb.atesbr.ir

  nex4dl.rzb.atesbr.ir/tags/...

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; دانلود پاورپوینت تشیع لندنی و شیعه ...

 • دانلود کتاب گنج باستان ، شناخت شیوه های گنج یابی و دفینه ...

  buy.4kia.ir/info/22145/دانلود-کتاب-گنج-باستان...

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; ... دانلود پاورپوینت فیلتر کالمن بر روی یک ...

 • دانلود عربی آفبا - brooz-news.rzb.atesbr.ir

  brooz-news.rzb.atesbr.ir/tags/دانلود+عربی+آفبا.html

  دانلود پاورپوینت ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; دانلود پاورپوینت ...

 • آخرین مطالب - harooz.rzb.atesbr.ir

  harooz.rzb.atesbr.ir/tags/...

  دانلود پاورپوینت ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; دانلود پاورپوینت ...

 • آخرین مطالب - brooz-news.rzb.atesbr.ir

  brooz-news.rzb.atesbr.ir/tags/اهن�...

  دانلود پاورپوینت ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; دانلود پاورپوینت ...

 • آخرین مطالب - nod32king.rzb.atesbr.ir

  nod32king.rzb.atesbr.ir/tags/...

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; دانلود پاورپوینت تشیع لندنی و شیعه ...

 • تحقیق کامل امر به معروف و نهی از منكر در قرآن كریم

  cafefilesell.ir/product-42377-amre-be-marof-nahi-az-monker.aspx

  دانلود پاورپوینت تشیع لندنی و شیعه ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق.

 • آخرین مطالب - parvanefun.rzb.atesbr.ir

  parvanefun.rzb.atesbr.ir/tags/...

  دانلود پاورپوینت ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; دانلود پاورپوینت ...

 • کل محصولات فروشگاه - مهندسی عمران و معماری

  civil.sellu.ir/all-products-list.aspx

  دانلود پاورپوینت فرقه ها در میان ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق:

 • عباس جعفری :: مرجع دانلود فایلو

  fillo.blog.ir/by_author/0_pphIc2VMQ

  دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق.

 • آخرین مطالب - gaziha.rzb.atesbr.ir

  gaziha.rzb.atesbr.ir/tags/...

  دانلود پاورپوینت ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق; دانلود پاورپوینت ...

 • بررسی کامل امر به معروف و نهي از منكر در قرآن كريم

  nafisfile.com/product/30065/...

  دانلود پاورپوینت فرقه ها در میان ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق.

 • دانلود فایل شبیه سازی اکتیو موازی سه فاز به روش هیسترزیس ...

  lovegreen.bistarinha.xyz/list/دانلود فایل شبیه...

  ... دانلود پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق | دانلود پاورپوینت تشیع لندنی و شیعه ...

 • پخش آنلاین بازی رئال مادرید - لگانس

  onlinebebin.rzb.atesbr.ir/post617888.html

  لینک های زیر فقط و فقط مختص ... لینک های پخش توسط آنلاین ببین به گونه ای طراحی شده اند که با ...

 • اقتصاد روستایی مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل ویرایش ...

  fileoo.blogsky.com/1395/04/15/post-7499/اقتصاد-روستایی...

  ... در برنامه های توسعه به این معنی است که از بخشی نگری محض پرهیز شده و مناطق روستایی به ...

 • توبه از دیدگاه قرآن

  ادمین بازدید : 0 یکشنبه 28 آذر 1395 : 6:32 نظرات ()
  توبه از دیدگاه قرآن دسته: فقه و حقوق اسلامی
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 92 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 77

  بررسی مساله توبه از دیدگاه قرآن ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و اندیشه اسلامی و اخلاق و آیین زندگی برای دانلود است و در 77 صفحه تهیه شده است

  قیمت فایل فقط 9,900 تومان

  خرید

  توبه از دیدگاه قرآن


  بررسی مساله توبه از دیدگاه قرآن ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و اندیشه اسلامی و اخلاق و آیین زندگی برای دانلود است و در 77 صفحه تهیه شده است .

  آیات مربوط به توبه بهمراه ترجمه آنها در این مطلب ذکر شده است. دیدگاه تفسیر تور در مورد هر آیه دیگر بخش آن است. دیدگاه تفسیر نمونه در مورد هر آیه بخش دیگر مطلب است منابع نیز ذکر شده است.

  قیمت فایل فقط 9,900 تومان

  خرید

 • توبه از منظر قرآن | موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت ...

  ahlolbait.com/article/3439/توبه-از-منظر-قرآن

  توبه و استغفار در قرآن-در قرآن، ذات پاك خداوند، 91 بار غفور، «بسيار آمرزنده» و 5 بار غفّار ...

 • توبه از دیدگاه قرآن مجید و مشایخ تصوف - مقالات - مطالب ...

  www.erfanabad.org/fa/modules/news/article.php?storyid=643

  توبه از دیدگاه قرآن مجید و مشایخ ... اگر توبه از بيم دوزخ يا اميد بهشت می کنی، بی همتی است.

 • توبه از دیدگاه قرآن کریم - tahoor.com

  tahoor.com/fa/Article/View/114359

  دانشنامه اسلامی طهور : این مقاله در باره توبه از دیدگاه قرآن کریم است

 • توبه از دیدگاه قرآن - my-ketab.mihanblog.com

  my-ketab.mihanblog.com/post/1767

  توبه از دیدگاه قرآن مقاله ای 65 صفحه ای است که بعنوان تحقیق دروس معارف و اندیشه اسلامی و ...

 • توبه از دیدگاه نهج البلاغه - راهکار های ایجاد امنیت روانی ...

  amaniyat.blogsky.com/1392/10/13/post-76/توبه-از-دیدگاه...

  5-توبه از دیدگاه قرآن وحدیث (تألیف علیرضا صفایی) 6-در سایه سار نهج البلاغه ...

 • توبه از دیدگاه قرآن مجید و مشایخ تصوف | هدایت نور

  https://islaminfo1.wordpress.com/2012/12/07/توبه-از...

  12/7/2012 · توبه از دیدگاه قرآن مجید و ... مگر آن کسانی که از گناه توبه کنند و با ايمان به خدا عمل ...

 • توبه و توابین از دیدگاه قرآن و حدیث

  www.hadith.net/post/4338/توبه-و-توابین-از-دیدگاه...

  (۳۲) توبه و توابین از دیدگاه قرآن و حدیث. ایزدی، محمدهادی. کارشناسی ارشد علوم قرآن وحدیث

 • توبه از دیدگاه قرآن - danesh.roshd.ir

  danesh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page_ref_id_maganize=165&S...

  توبه از دیدگاه قرآن فرهنگ > ... عفو بخشش خداوند بیشتر از آن است و همیشه توبه کن تا این که ...

 • توبه از ديدگاه قرآن- تحقیق معارف و اندیشه اسلامی و اخلاق و ...

  iranfileshop.com/market-item/توبه-از-ديدگاه-قرآن...

  توبه از ديدگاه قرآن- تحقیق معارف و اندیشه اسلامی و اخلاق و تاریخ اسلام

 • مریدنور - مقالات: 11-توبه از دیدگاه قرآن مجید و مشایخ تصوف

  moridenur.ir/articles.php?article_id=143

  11-توبه از دیدگاه قرآن مجید و مشایخ ... (فراة، هلال و کعب) که (از توبه يا از جنگ تبوک) ...

 • توبه از دیدگاه قرآن و سنت « حفظ و ترویج قرآن

  www.hefzequran.com/?p=9258

  عنوان پژوهش حاضر توبه از دیدگاه قرآن و سنت می باشد که در آن به بررسی آیات و روایات مربوط به ...

 • دولت جاودان - توبه از دیدگاه قرآن مجید و مشایخ تصوف

  sunnight49.blogfa.com/post/124/www.chouk.ir

  دولت جاودان - توبه از دیدگاه قرآن مجید و مشایخ تصوف - به حسن نیت عشقم خدا گواه منست - دولت جاودان

 • توبه از دیدگاه قرآن و سنت « حفظ و ترویج قرآن

  www.hefzequran.com/?p=3238

  آشنایی با سوره های قرآن آموزش و مفاهیم قرآن اخبار ... توبه از دیدگاه قرآن و سنت .

 • توبه از دیدگاه قرآن - ویکی‌پرسش

  www.wikiporsesh.ir/توبه_از_دیدگاه_قرآن

  قرآن کریم در آیات متعددی مردم را به توبه و رجوع از گناه و بازگشت به درگاه الهی تشویق و ترغیب ...

 • ابعاد روانشناسی توبه از دیدگاه قرآن (قسمت دوم)

  maarefquran.org/index.php/page,viewArticle/LinkID,9974

  عنوان مقاله : ابعاد روانشناسی توبه از دیدگاه قرآن (قسمت دوم) نویسنده : مینا باهنر

 • توبه از دیدگاه احادیث | موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل ...

  ahlolbait.com/tags/توبه-از-دیدگاه-احادیث

  موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت علیهم السلام. منوی اصلی. صفحه نخست; اهل بیت علیهم السلام

 • توبه در قرآن - tebyan.net

  www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=934&articleID=488243

  وجوب توبه قرآن کریم تنها ... درشماره 59 مجله مبلغان ارکان و شرائط توبه از دیدگاه روایات ...

 • نقش توبه در سقوط مجازات از دیدگاه قرآن کریم و حقوق کیفری

  rasekhoon.net/article/show/649356/...
  • 3/5
  • 29 RATINGS

  از دیدگاه قرآن کریم و حقوق کیفری عرفی مهم ترین هدف اعمال مجازات بر بزهکار، اصلاح و تربیت وی ...

 • توبه حقیقی - daneshnameh.roshd.ir

  daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=توبه...

  << توبه از دیدگاه قرآن امام علی علیه السلام و ... توبه در زبان عربی به معنی بازگشت است و در ...

 • نقش توبه در سقوط مجازات از دیدگاه قرآن کریم و حقوق کیفری ...

  bushehr-tebyan.ir/religion/details.php?id=36405_0_22_0_C

  نقش توبه در سقوط مجازات از دیدگاه قرآن کریم و حقوق کیفری,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی ...

 • حقیقت توبه از دیدگاه قرآن وروایات امامان معصوم (ع) (3 ...

  alimoh.blog.ir/1393/04/30/حقیقت-توبه-از-دیدگاه...

  عزیزان چون مبحث توبه از درجه بالائی در محضر احدیت و ائمه معصوم (ع) برخوردار است لذا این مبحث ...

 • توبه از دیدگاه قرآن؛ تحقیق معارف و اندیشه اسلامی و اخلاق و ...

  papersky.ir/download/63197/توبه-از-دیدگاه-قرآن...

  توبه از دیدگاه قرآن؛ تحقیق معارف و اندیشه اسلامی و اخلاق و تاریخ اسلام. توضیحات:

 • توبه از منظر قرآن - 6803 - دانلود مقاله انگلیسی

  eng.firearticle.ir/2015/توبه-از-منظر-قرآن-6803.html

  مقالات مشابه توبه از دیدگاه قرآن؛ تحقیق معارف و اندیشه اسلامی و اخلاق و تاریخ اسلام-427

 • توبه از منظر قرآن-4022 – مقالات انگلیسی!

  enarticle.ir/articles/4022

  توبه از دیدگاه قرآن; ... پرسش های مطرح شده در جرم شناسی پاسخ دهیم، منتها از دیدگاه قرآن کریم.

 • کتابخانه - پايگاه درس هايي از قرآن

  www.gharaati.ir/show.php?page=books&book=58&pages=4

  پايگاه درس هايي از قرآن ... در روح و روان‏ آثار گوناگون گناه‏ توبه و پاكسازى توبه از دیدگاه ...

 • بررسی مساله توبه از دیدگاه قرآن

  hamejoorfile.com/product/8347/...

  بررسی مساله توبه از دیدگاه قرآن ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی ...

 • دانلود توبه از دیدگاه قرآن- تحقیق معارف و اندیشه اسلامی و ...

  sido.stu1.ir/دانلود-توبه-از-دیدگاه-قرآن...

  ادامه خواندن "دانلود توبه از دیدگاه قرآن- تحقیق معارف و اندیشه اسلامی و اخلاق و تاریخ اسلام"

 • انواع مرگ از دیدگاه قرآن - parsine.com

  www.parsine.com/fa/.../انواع-مرگ-از-دیدگاه-قرآن

  از ديد قرآن مرگ هم عارض تن ... انواع مرگ از دیدگاه قرآن ... بنابرآيات قرآن، توبه و ايمان در ...

 • تسبیح دل - صبر از دیدگاه قرآن

  tasbihedel.blogfa.com/post/94

  تسبیح دل - صبر از دیدگاه قرآن - قرآن ... با اولین توبه ، اولین دانه این تسبیح ، پیدا شد...

 • توبه‌ی نصوح در قرآن کریم و روایات معصومین(علیهم­السلام)

  intjz.net/maqalat/ak-Tobe Nasuh.html

  توبه نصوح از ... در تأیید این دیدگاه می­توان به ... خداوند در قرآن از لسان انسان­های ...

 • عالم برزخ از دیدگاه اسلام

  ادمین بازدید : 0 یکشنبه 28 آذر 1395 : 6:31 نظرات ()
  عالم برزخ از دیدگاه اسلام دسته: فقه و حقوق اسلامی
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 63 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 22

  عالم برزخ از دیدگاه اسلام ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و اندیشه اسلامی و و تاریخ اسلام برای دانلود است و در 22 صفحه تهیه شده است

  قیمت فایل فقط 7,500 تومان

  خرید

  تحقیق عالم برزخ از دیدگاه اسلام


  عالم برزخ از دیدگاه اسلام ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و اندیشه اسلامی و و تاریخ اسلام برای دانلود است و در 22 صفحه تهیه شده است .

  این مطالب را شامل می شود : 

  احادیث معصومین در این مورد با تفسیر آمده است
  آیات قرآن در این مورد با تفسیر آمده است
  منابع نیز ذکر شده است.

  قیمت فایل فقط 7,500 تومان

  خرید

 • عالمبرزخاز زبان‌ امیر مؤمنان‌

  www.beytoote.com/religious/sundries/scientist-limbo.html

  عالمبرزخاز زبان‌ امیر ... پیامبرم‌، محمّد و دینم‌ اسلام‌است‌! آنها می‌ گویند: ...

 • برزخ از ديدگاه قرآن - beytoote.com

  www.beytoote.com/religious/tenet/purgatory1-guran.html

  ... کجاست,برزخ از دیدگاه قران,معنی برزخ ... از عالم برزخ به عالم ... از دید اسلام ...

 • عالم برزخ از ديدگاه قرآن ... - iec-md.org

  www.iec-md.org/maaref/aalam_barzakh_quran_ahaadith_haqqaani.html

  عالم برزخ ، عالم ... از همه اين آيات استفاده مى‏شود كه بعد از مرگ، عالم برزخ است ... مکتب اسلام ...

 • برزخ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  https://fa.wikipedia.org/wiki/برزخ

  کیفیت عالم برزخ. کیفیت عالم برزخ، مانند عالم نفس مجرد (خالی) مطلق از ماده است، یعنی مادّه ...

 • ویژگیهای عالم برزخ | مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

  www.pasokhgoo.ir/node/1183

  ... که از اولیاء اسلام رسیده پس از مرگ نیز ... در عالم برزخ طولانی بوده ... دیدگاه جدید; بازدید ...

 • دنيا.. مرگ،عالم برزخ و ارواح - ديدگاه امام علي

  ezrila.blogfa.com/tag/ديدگاه-امام-علي

  مرگ،عالم برزخ و ارواح ... سئوال در قبر، از ضروريات دين اسلام. داخل شدن نكير و منكر در ...

 • دایره المعارف اسلام پدیا » برزخ

  islampedia.ir/fa/1389/11/برزخ

  ... مراد از عالم برزخ، عالم قبر ... آیا به عقیدۀ منکرین حیات برزخی برای پیامبر اسلام ، ارزش و ...

 • عالم برزخ از دیدگاه اسلام

  hamejoorfile.com/product/7350/...

  عالم برزخ از دیدگاه اسلام ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و ...

 • عالم برزخ از دیدگاه قرآن و احادیث

  www.parsine.com/fa/news/277421/عالم-برزخ-از-دیدگاه...

  عالم برزخ عالم ... عالم برزخ از دیدگاه ... از همه این آیات استفاده مى شود كه بعد از مرگ عالم ...

 • تناسخ از دیدگاه اسلام - Fars News Agency

  www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911108000926

  ... است، تعلق گیرد.از دیدگاه اسلام تناسخ ملکی با ... ها در عالم برزخ و قیامت با صورت ...

 • پونیلا - عالم برزخ از دیدگاه قرآن ...

  ponila.com/post/23039

  عالم برزخ از دیدگاه ... مجتبی قزوینی خراسانی از مسلمات روایات و از ضروریات دین اسلام ...

 • آخرت شناسی دین اسلام | پرسمان دانشجويي - ادیان و مذاهب

  adyan.porsemani.ir/node/1964

  از دیدگاه اسلام، هر جنبنده ای، از جمله ... قبر و عالم برزخ پس از آنکه آدمی به عللی دچار مرگ ...

 • عالم برزخ چگونه است؟ | شهر سوال

  www.soalcity.ir/node/165

  عالم برزخ برای انسان های بسیار ... .شیعه در اسلام ، علامه ... آگاه شدن از ارسال دیدگاه ...

 • احادیث دینی - عالم برزخ از دیدگاه قران و احادیث

  ahmad-zinghanjeh.mihanblog.com/post/21

  عالم برزخ از دیدگاه ... مبین اسلام در کل عالم. ... شود كه بعد از مرگ، عالم برزخ است تا روزى ...

 • برزخ از نگاه اسلام - aftabir.com

  www.aftabir.com/articles/view/religion/religion/c7_1330951675p1.php

  برزخ از دیدگاه ... به دنیا برسد باید از عالم برزخ عبور کند ، زیرا ... برزخ از نگاه اسلام.

 • :: مقالات دینی و اخلاقی :: برزخ از دیدگاه قرآن

  www.erfan.ir/farsi/14853.html

  تاریخ اسلام; علم ... ترس از خدا; احسان و ...

 • عالم برزخ از ديدگاه قرآن و احاديث

  rasekhoon.net/article/show/126340/عالم-برزخ-از...

  عالم برزخ از ديدگاه قرآن ... نقش و جایگاه امامت از دیدگاه امام رضا ... مکتب اسلام، سال 1381 ...

 • عالم برزخ از ديدگاه قرآن و احاديث

  maarefquran.org/index.php/page,viewArticle/LinkID,7724

  ... مكتب اسلام ... از همه اين آيات استفاده مى شود كه بعد از مرگ, عالم برزخ است تا روزى كه ...

 • عالم برزخ از دیدگاه قرآن و احادیث‏‏

  www.quranstudies.ir/content/%D8%B9%D8%A7%D9%84%D9...

  عالم برزخ از دیدگاه ... از همه اين آيات استفاده مى‏شود كه بعد از مرگ، عالم برزخ ... مکتب اسلام ...

 • برزخ از دیدگاه قرآن - parsine.com

  www.parsine.com/fa/news/143117/برزخ-از-دیدگاه-قرآن

  از عالم برزخ به عالم ارواح، ‌عالم قبر، و عالم ... برزخ از دیدگاه قرآن: ... اهل ذمه در صدر اسلام.

 • گوگل فارسی ::. - انسان از دیدگاه اسلام

  farsi-google.mihanblog.com/post/102

  14 اصل در انسان از دیدگاه اسلام ... از این جهت تا برپایى قیامت، در عالم برزخ زندگى خواهد داشت.

 • ثقلین • عالم برزخ از دیدگاه قرآن و سنت

  thaqalain.ir/?p=47112

  جستارهایی در تاریخ اسلام. ... عالم برزخ از دیدگاه قرآن و ...

 • تناسخ از دیدگاه اسلام - mouood.org

  mouood.org/component/k2/item/7734-تناسخ-از-دیدگاه...

  ... است، تعلق گیرد.از دیدگاه اسلام تناسخ ملکی با ... ها در عالم برزخ و قیامت با صورت ...

 • تناسخ در اسلام - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  https://fa.wikipedia.org/wiki/تناسخ_در_اسلام

  ... از مرگ است. از دیدگاه عموم اعتقاد به تناسخ و معاد (وجود عالم برزخ و عالم ... از پس سرشان برزخ ...

 • حیات برزخی از دیدگاه آیات و روایات

  www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920728001577

  از دیدگاه دین مرگ پایان ... که به صراحت یا اشاره از عالم برزخ سخن به ... است و اسلام دین ...

 • روح انسان بعد از مرگ در قالب حیوان در می آید یا در برزخ ...

  www.islamquest.net/fa/archive/question/fa8062

  عالم برزخ که گاهی از آن به عالم قبر و عالم ارواح ... نمایه: دیدگاه اسلام در باره تناسخ ...

 • دنيا.. مرگ،عالم برزخ و ارواح - آیت الله بهجت درون قبر

  ezrila.blogfa.com/post-170.aspx

  مرگ،عالم برزخ و ارواح ... سئوال در قبر، از ضروريات دين اسلام. داخل شدن نكير و منكر در ...

 • احضار ارواح از دیدگاه اسلام

  eslahe.com/1610/احضار-ارواح-از-دیدگاه-اسلام

  احضار ارواح از دیدگاه اسلام دکتر ... مردگان را از عالم برزخ ... مخفی از عالم جن و ...

 • مرگ و برزخ از نظر اسلام - Bitrin.com

  www.bitrin.com/ARTICLE11890.html

  مرگ و برزخ از نظر اسلام . مرگ و برزخ از نظر اسلام :

 • دیدگاه اسلام در باره مرگ و اساسا نابودی چیست؟ | شهر سوال

  www.soalcity.ir/node/210

  دیدگاه اسلام در باره ... مى نامیم، به انتقال از این دنیا به عالم دیگر ... › مرگ و برزخ;

 • تحقیق نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران

  ادمین بازدید : 0 یکشنبه 28 آذر 1395 : 6:31 نظرات ()
  تحقیق نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران دسته: فقه و حقوق اسلامی
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 60 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 26

  نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب تحقیق دروس عمومی انقلاب اسلامی و اندیشه سیاسی امام خمینی و معارف اسلامی و اندیشه اسلامی برای دانلود است و در 26 صفحه تهیه شده است

  قیمت فایل فقط 7,600 تومان

  خرید

  نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران


  نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب تحقیق دروس عمومی انقلاب اسلامی و اندیشه سیاسی امام خمینی و معارف اسلامی و اندیشه اسلامی برای دانلود است و در 26 صفحه تهیه شده است .

  این مطالب را شامل می شود : 

  نقش روحانیت در نهضت

  نقش روحانیت در تثبیت انقلاب اسلامی

  جلوه های حضور

  منابع

  قیمت فایل فقط 7,600 تومان

  خرید

 • دانلود نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران - پروژه ها

  www.takbook.com/best/دانلود-نقش-محوری-روحانیت...

  نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران نقش ...

 • بزرگترین مرکز دانلود علمی آموزشی - نقش محوری روحانیت در ...

  topdownloadcenter.mihanblog.com/post/2983

  نقش محوری روحانیت در ... نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ، تحقیق درس انقلاب ... در ایران;

 • نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی - تحقیق درس انقلاب اسلامی

  khashayars.rozblog.com/post/927

  ... درس انقلاب اسلامی,نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی,نقش ... تحقیق درس انقلاب اسلامی ...

 • نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران

  hamejoorfile.com/product/7347/page/help

  نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب تحقیق دروس عمومی ...

 • دانلود تحقیق، پروژه و پایان نامه معارف اسلامی

  nanoworld.rozblog.com/لیست-تحقیق،-پروژه-و...

  بیداری اسلامی در جهان عرب، ایران ... محوری روحانیت در انقلاب اسلامی - تحقیق درس انقلاب اسلامی ...

 • تحقیق نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی

  aryafile.ir/product/10917/...

  « در تمام این مراحل (نهضت ) روحانیت نقش اول را داشت . ... فقه و علوم اسلامی;

 • نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی - تحقیق درس انقلاب ...

  newgirl52.shiektarinha.ir/list/...

  دهه فجر انقلاب اسلامی ... پیروزی انقلاب اسلامي در ایران تنها یك حادثه داخلی برای تغییر یك ...

 • نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی — تاریخ — سیامک مقاله!

  siamakarticle.ir/na/نقش-محوری-روحانیت-انقلاب...

  نقش محوری روحانیت در انقلاب ... تحقیق نقش محوری روحانیت در ... نقش انقلاب اسلامی در ...

 • تحقیق در مورد انقلاب اسلامی ایران و ریشه های آن — مقاله ...

  download.hort.ir/2015/03/تحقیق-در-مورد-انقلاب...

  ... انقلاب اسلامی ایران و ریشه های آن تعداد ... تحقیق در مورد انقلاب ايران و بحران سازي ...

 • تحقیق درس انقلاب اسلامی

  omoomitahghigh.samenblog.com/tag/تحقیق-درس-انقلاب...

  ... نقش محوری روحانیت در ... در انقلاب اسلامی ، تحقیق ... و نقش و جایگاه آن در ایران ...

 • نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی - تحقیق درس انقلاب اسلامی

  projectdownloads.sellfile.ir/prod-150259...

  نقش محوری روحانیت در انقلاب ... نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ، تحقیق درس ... در ایران و ...

 • نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی

  omoomitahghigh.samenblog.com/tag/...

  نقش محوری روحانیت در ... محوری روحانیت در انقلاب اسلامی، تحقیق درس اندیشه سیاسی امام خمینی ...

 • تحقیق نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی

  www.website98.ir/تحقیق-نقش-محوری-روحانیت-در...

  تحقیق نقش محوری روحانیت در. ... تحقیق نقش محوری روحانیت در ... محوری روحانیت در انقلاب اسلامی.

 • دانلود تحقیق نقش محوری روحانیت در اتحاد ملی و انسجام اسلامی

  paperdoc.ir/محصول/16402/...

  دانلود تحقیق نقش محوری روحانیت در اتحاد ملی و انسجام اسلامی « در تمام ... به ملت ایران ...

 • دانلود پایان نامه در مورد نقش روحانیون در انقلاب :: دانلود ...

  hadisezendegi.blog.ir/1395/02/23/دانلود-پایان-نامه...

  نقش محوری روحانیت در انقلاب ... انقلاب اسلامی نقش محوری ... تحقیق انقلاب ایران و ...

 • تحقیق دانش آموزی - انقلاب اسلامی ایران

  zaronline.mihanblog.com/post/32

  انقلاب اسلامی ایران. اوایل بهمن 57 خبر تصمیم امام در بازگشت به كشور منتشر شد در عین حال هنوز ...

 • بررسی جزای نقدی در حقوق ایران

  khashayars.rozblog.com/post/352

  ... بررسی جزای نقدی در حقوق ایران ... نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی - تحقیق درس انقلاب ...

 • نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی - تحقیق درس انقلاب اسلامی

  omoomiproject.samenblog.com/...

  ... نقش محوری روحانیت در انقلاب ... روحانیت در انقلاب اسلامی ، تحقیق درس انقلاب ...

 • بزرگترین مرکز دانلود علمی آموزشی - مطالب پروژه و تحقیق و ...

  topdownloadcenter.mihanblog.com/post/category/13

  نقش محوری روحانیت در انقلاب ... نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ، تحقیق ... نقش روحانیت در ...

 • تحقیق در مورد انقلاب اسلامی و ریشه های آن — مقاله دانلود ...

  download.hort.ir/2015/03/تحقیق-در-مورد-انقلاب...

  تحقیق در مورد انقلاب اسلامی ... انقلاب اسلامی ایران و تحول در ... نقش محوری روحانیت در ...

 • نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی - تحقیق درس انقلاب اسلامی

  projectdownloads.sellfile.ir/prod-150259-نقش+محÙ...

  نقش محوری روحانیت در انقلاب ... نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ، تحقیق ... نقش روحانیت در ...

 • تحقیق در مورد انقلاب اسلامی ایران

  mag-iran.com/تحقیق-در-مورد-انقلاب-اسلامی...

  تحقیق در مورد انقلاب ... محمدی انقلاب اسلامی ایران در ... نقش محوری داشت. شاه در ...

 • موجزات - نقش بازار در پیروزی انقلاب اسلامی ایران

  moojezat.blogfa.com/post/873/نقش-بازار-در-پیروزی...

  ... نقش بازار در پیروزی انقلاب اسلامی ... نقش محوری ... سیاسی ایران در سالهای ...

 • تحقیق انقلاب ایران و بازتاب جهانی آن — علوم انسانی و ...

  siamakarticle.ir/word/تحقیق-انقلاب-ایران...

  رویدادی که نه تنها در ایران به سرنگونی نظام ... انقلاب اسلامی; تحقیق انقلاب ایران و ...

 • مرکز اسناد انقلاب اسلامی - نقش علما در جامعه پذیری سیاسی ...

  www.irdc.ir/fa/content/4937/default.aspx

  ... نهاد روحانیت در انقلاب اسلامی می ... تحقیق «ایزن ... دور در ایران نقش ویژه ...

 • دانلود تحقیق نقش منورالفکرها در کنار نهادن روحانیت در مشروطه

  paperdoc.ir/محصول/8443/...

  دانلود تحقیق نقش منورالفکرها در کنار نهادن روحانیت در ... ایران با هم ... تحقیق نقش ...

 • تحقیق نقش محوری سپاه پاسداران در حفظ تداوم انقلاب شکوهمند ...

  lineee.shiektarinha.ir/list/...

  پرکارترین و کم کارترین بازیگران سینمای ایران در سال ... میهمانان پارتی شبانه در آتش سوختند + ...

 • تحقیق نقش محوری سپاه پاسداران در حفظ تداوم انقلاب شکوهمند ...

  music18next144.shiektarinha.ir/list/...

  رابطه جنسی مادر بزرگ و نوه در خانه مادربزرگ + ...

 • مقاله نقش روحانیون در انقلاب اسلامی - کالج مقاله!

  college-article.dl22.ir/articles/6681

  ... روحانیت در انقلاب, نقش روحانیت در انقلاب اسلامی, ... تحقیق نقش محوری روحانیت در...

 • نقش و جایگاه پژوهش در ایران ومقایسه آن باسایرکشورها | صدا ...

  khabarone.ir/.../نقش-و-جایگاه-پژوهش-در-ایران...

  - ایران در حال حاضر با 22 ... توسعه علم و فناوری نقش محوری ... الگویی برای انقلاباسلامی ...

 • تحقیق حقوق زن و شوهر در اسلام

  ادمین بازدید : 0 چهارشنبه 24 آذر 1395 : 16:11 نظرات ()
  تحقیق حقوق زن و شوهر در اسلام دسته: فقه و حقوق اسلامی
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 70 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 26

  حقوق زن و شوهر در اسلام ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب پروژه و تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و اندیشه اسلامی و اخلاق و آیین زندگی و تاریخ اسلام است و برای دانلود در 26 صفحه تهیه شده است

  قیمت فایل فقط 7,600 تومان

  خرید

  تحقیق حقوق زن و شوهر در اسلام

  حقوق زن و شوهر در اسلام ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب پروژه و تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و اندیشه اسلامی و اخلاق و آیین زندگی و تاریخ اسلام است و برای دانلود در 26 صفحه تهیه شده است .

  شامل این مطالب می باشد:

  دورنمائى از حقوق خانواده

  حقوق زن بر شوهر مورد به مورد با توضیح

  حقوق شوهر بر زن مورد به مورد با توضیح


  منابع نیز ذکر شده است.

  قیمت فایل فقط 7,600 تومان

  خرید

 • تحقیق حقوق زن و شوهر در اسلام

  filenab.com/product-68834-zanoshohar.aspx

  حقوق زن و شوهر در اسلام ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب پروژه و ... تحقیق حقوق زن و شوهر در ...

 • حقوق جنسى زن و شوهر در اسلام

  www.niksalehi.com/public/aksdar-pasokh/198990.php

  ... علمى به بررسى حقوق جنسى زن و شوهر در اسلام و پاسخ ... تحقیق عبارت‏اند ... زن و شوهر در اسلام.

 • ایران - تحقیق در مورد حقوق زنان

  irooniirooni.blogfa.com/post/80/تحقیق-در-مورد-حقوق...

  تحقیق در مورد حقوق ... در حقوق اسلام و ... روابط مالى و غیر مالى زن و شوهر در حقوق اسلام بر ...

 • حقوق و وظايف زن و مرد از دید اسلام

  www.parsine.com/fa/news/105429/...

  تحقیق از محمود صادقی در ... اسلام هستند بايد رفيق و ... يعني حقوق زن نسبت به شوهر و ...

 • حقوق زن و شوهر در رابطه جنسی از دیدگاه اسلام

  naslemusic.com/حقوق-زن-و-شوهر-در-رابطه-جنسی...

  دسته‏اى از آن حقوق، حقوق جنسى است که به سهم ... دانلود آهنگ سریال هشت و نیم دقیقه از احسان ...

 • تحقیق حقوق زن، نکاح و طلاق

  nikanlink.com/product/19212/...

  دانلود تحقیق با موضوع حقوق زن ... شوهر و عسر و حرج واقعی زن ... در اسلام پیمان زناشویی و ...

 • حقوق زن و شوهر در اسلام - hamejoorfile.com

  hamejoorfile.com/product/7341/...

  حقوق زن و شوهر در اسلام ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب پروژه و تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و ...

 • حقوق زنان در اسلام | مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

  www.pasokhgoo.ir/node/47647

  ... گفته میشود که در اسلام زن و مرد حقوق یکسانی ... در باره حقوق زن و شوهر بر يکديگر ...

 • زن در اسلام - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  https://fa.wikipedia.org/wiki/زن_در_اسلام

  این مقاله احتمالاً حاوی تحقیق ... بدون اینکه از نظر اسلام زن و شوهر شده ... حقوق زن در اسلام.

 • حقوق زن و شوهر | پرسمان دانشجویی ـ اخلاق

  akhlagh.porsemani.ir/node/168

  درباره حقوق زن و شوهر ... اسلام براى زن و شوهر، حقوق ... در نزد شوهر و هم در غياب او ...

 • مقالات آموزنده - حقوق و تکالیف زن از دیدگاه اسلام

  brentineslamabad.blogfa.com/category/70/حقوق-و-تکالیف...

  در حقوق اسلام و ایران اصل استقلال ... روابط مالی و غیر مالی زن و شوهر در حقوق اسلام بر پایه ...

 • فلسفه تفاوت های زن و مرد در حقوق اسلام | پرسمان دانشجويي ...

  www.hoghogh.porsemani.ir/content/فلسفه-تفاوت-های-زن...

  فلسفه تفاوت های زن و مرد در حقوق اسلام. ... از تحقیق و نظر ... و چه در خانه شوهر، بار ...

 • حقوق متقابل زن و شوهر - KHAMENEI.IR

  farsi.khamenei.ir/speech-content?id=21431

  مرد قوّام است و زن ریحان اسلام ... از حقوق زن ... او در خانه نداند. زن و شوهر دو ...

 • دانلود تحقیق و مقاله و پروژه دانشجویی در مورد حقوق زن

  paperdoc.ir/جستجوی-مقالات/q/حقوق-زن

  ... تحقیق و مقاله در مورد حقوق زن و ... حقوق زن در اسلام و ... مالی زن و شوهر در حقوق ...

 • تحقیق - نظام حقوق زن در اسلام

  gilane-ma1.blogfa.com/post-1103.aspx

  نظام حقوق زن در اسلام. مقدمه. مقتضيات عصر ما ايجاب مي كند كه بسياري از مسائل مجددا" مورد ...

 • دانلود تحقیق حق و حقوق زن -نکاح - طلاق

  paperdoc.ir/محصول/28317/...

  در اسلام پیمان زناشویی و ... تواند زن را به شوهر و یا ... تحقیق در مورد حق و حقوق ...

 • تحقیق و مقاله - مساله ارث زن از دیدگاه اسلام

  iranian3.blogfa.com/post/11/-مساله-ارث-زن-از...

  تحقیق و مقاله ... كه سهم الارث زن در اسلام معادل نصف ... وحدت میان زن و شوهر مى‏شناسد.از ...

 • نگاهی به شخصیت و حقوق زن در اسلام و سایر ملل - ديگران

  farsi.khamenei.ir/others-article?id=18423

  نگاهی به شخصیت و حقوق زن در اسلام و ... شوهر خرج کنند[1] و در ... تحقیق می‌کردند که آیا زن ...

 • مركز تعليمات اسلامي واشنگتن - صفحات اجتماعي ‌‌و خانوادگی ...

  www.iec-md.org/khanevadeh/hoqooq_zan_islam_motahhari_sharafi.html

  اگر بيم داريد كه ميان زن و شوهر شكاف و جدايى ... مرتضى, نظام حقوق زن در اسلام, انتشارات صدرا ...

 • حقوق زن و مرد در اسلام تساوی یا تشابه

  www.aftabir.com/articles/view/social/law/c4c1257072964_islamic_law...

  ... در اسلام, زن و ... که از زن و شوهر، پدر و مادر و ... حقوق زن و مرد در حقوق ...

 • مقاله حقوق زن و مرد - farsibuzz.ir

  farsibuzz.ir/news/مقاله-حقوق-زن-و-مرد

  دانلود تحقیق حقوق زن و مرد در جامعه اما ... شهید مطهری و حقوق زن در اسلام ... حقوق زن و شوهر ...

 • حقوق زن در اجتماع از دیدگاه اسلام و غرب | پرسمان دانشجويي ...

  hoghogh.porsemani.ir/content/حقوق-زن-در-اجتماع-از...

  ... برای زن و شوهر در نظر ... زن و مرد در حقوق عمومى و ... اسلام با تساوى حقوق زن و مرد ...

 • مرکز دانلود فایل(مقاله,پروژه،تحقیق و...) - حقوق خانواده در ...

  filedc.blogfa.com/post/623/-حقوق-خانواده-در-اسلام

  ... (مقاله,پروژه،تحقیق و...) - حقوق ... « حقوق خانواده در اسلام ... زن و مرد در حقوق خانوادگی ...

 • زن در حقوق خانواده (ارث ـ طلاق ـ حضانت)

  www.maarefquran.org/index.php/page,viewArticle/LinkID,4299

  از جمله‌ موضوعات‌ بایسته‌ تحقیق، جایگاه‌ زندر ... زنو شوهر از ... حقوقزندر اسلام ...

 • مرکز دانلود فایل(مقاله,پروژه،تحقیق و...) - حقوق خانواده در ...

  filedc.blogfa.com/post/185/حقوق-خانواده-در-اسلام-

  ... (مقاله,پروژه،تحقیق و...) - حقوق ... حقوق خانواده در اسلام . ... که از زن و شوهر، پدر و ...

 • حقوق و تکالیف متقابل زن و شوهر

  www.vujud.com/a-44007-حقوق-و-تکالیف-متقابل-زن

  فصل دوم حقوق شوهر بر زن و یا ... متقابل زن و شوهر برای تحقیق ... نکاح در حقوق ایران و اسلام;

 • : نظام حقوق زن در اسلام - mortezamotahari.com

  mortezamotahari.com/fa/bookview.html?BookId=388&BookArticleID=0

  نام کتاب : نظام حقوق زن در اسلام. بازدید : 221021 تاریخ درج : 1391/03/21. ... بخش سوم: زن و استقلال اجتماعی

 • دانشگاه - تحقيق(حقوق زن) - 3886.blogfa.com

  3886.blogfa.com/post-205.aspx

  حقوق زن بر عهده شوهر: ... بنيادين استوار است كه در اسلام، زن و مرد در فطرت و سرشت2، هدف ...

 • دانلود تحقیق درمورد بررسی مواردی که اجازه شوهر برای زن ...

  0f0.in/2016/12/10/دانلود-تحقیق-درمورد-بررسی...

  دانلود تحقیق درمورد ... اطاعت از شوهر براى زن در موارد ... عمل ترك و حقوق شوهر رعايت ...

 • نگاهى به شخصيت و حقوق زن در اسلام و ساير ملل

  www.maarefquran.org/index.php/page,viewArticle/LinkID,529

  ... نگاهى به شخصيت و حقوق زن در اسلام و ... زن را مى‏كشتند و در كنار قبر شوهر دفن مى‏كردند ...

 • تعداد صفحات : 4

  موضوعات

 • علوم انسانی
 • علوم پایه
 • علوم پزشکی
 • نرم افزار
 • طرح های توجیهی
 • کتاب ، مقاله و جزوه
 • قالب و گرافیک سایت
 • نمونه سوال
 • فناوری اطلاعات
 • برنامه نویسی
 • عمومی و آزاد

 • فنی و مهندسی
 • فایل های ویژه
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟